Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Πόσο αιμτοκρίτη έχεις?

Εγω αιματοκριτη εχω 40.Την Πεμπτη 23 του μηνα θα παω να δωσω αιμα κ μετα απο μια μιαμιση εβδομαδα θα κανω κ την αυχενικη.Φυλλικο οξυ παιρνω  μαγνησιο και βιταμινη D!Εκανα κ οιστραδιοκη κ προγεστερονη σημερα κ ηταν καλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Nektarinaki_love δεν μας είπες όμως !!!!????καφέ πίνεις εσύ ???

ΧΑΑχαχχαχαχαχ εγώ δεν πίνω γενικά καφέ!δεν μ αρεσεί ο κάφες?και τσιγάρο ουτε καν εχω δοκιμάσει ποτέ!οπότε είμαι μιαααα χαρα??εσύ ομως πίνεις καφεδακιιιιι εεε???ενας καφες την ημερα δεν πειραζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο σε εσάς που είμαστε περίπου στους ίδους μήνες. Εγώ είμαι αισίως 7 εβδ. και 4 ημ. Ανακοίνωσε καμία σας την εγκυμοσύνη της στον εργοδότη της? Τι χαρτιά σας ζήτησαν?Εμένα μου ζήτησαν χαρτί από νοσοκομείο αλλα από το νοσοκομείο μου είπαν ότι απο το 2006 με ψηφισμένη απόφαση, ο κάθε εργοδότης είναι υποχρεωμένος να  δέχεται γνωματεύσεις από ιδιώτη γιατρό. Ξέρει καμιά σας να μου πει τι ισχύει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο σε εσάς που είμαστε περίπου στους ίδους μήνες. Εγώ είμαι αισίως 7 εβδ. και 4 ημ. Ανακοίνωσε καμία σας την εγκυμοσύνη της στον εργοδότη της? Τι χαρτιά σας ζήτησαν?Εμένα μου ζήτησαν χαρτί από νοσοκομείο αλλα από το νοσοκομείο μου είπαν ότι απο το 2006 με ψηφισμένη απόφαση, ο κάθε εργοδότης είναι υποχρεωμένος να  δέχεται γνωματεύσεις από ιδιώτη γιατρό. Ξέρει καμιά σας να μου πει τι ισχύει?

Καλησπέρα κορίτσιιιι!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!μια χαρα μπορεις και απο ιδιώτη!εγω απ την 6η κιολας εβδομαδα το ανακοινωσα και επειδη ειχα σοβαρο θεμα με την μεση και τις ναυτιες και επειδη ειναι κουραστικη η δουλεια μου,ηδη πηρα αναρρωτικη εναν μηνα απο την 6η εβδομαδα.και ακομα ειμαι σε αναρρωτικη μου την ανανεωσε για αλλον ενα μηνα!μια χαρα μπορεις και απο τον γιατρο σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κορίτσιιιι!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!μια χαρα μπορεις και απο ιδιώτη!εγω απ την 6η κιολας εβδομαδα το ανακοινωσα και επειδη ειχα σοβαρο θεμα με την μεση και τις ναυτιες και επειδη ειναι κουραστικη η δουλεια μου,ηδη πηρα αναρρωτικη εναν μηνα απο την 6η εβδομαδα.και ακομα ειμαι σε αναρρωτικη μου την ανανεωσε για αλλον ενα μηνα!μια χαρα μπορεις και απο τον γιατρο σου..

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πήγες χαρτιά και στο ίκα?Εγώ επειδή έβλεπα το κλίμα στη δουλειά να έχει αλλάξει εκ μέρους του εργοδότη μου τον τελευταίο καιρό, σήμερα του το ανακοίνωσα γιατί κατάλαβα ότι σκοπεύει να με απολύσει,και όντως είχα δίκιο.Παρόλο που του το είπα επέμεινε ότι με απολύει. Εγώ αύριο θα του πάω χαρτί από τον γιατρό μου και ας το βάλει εκεί που ξέρει χαχαχαχα. Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα ως τη στιγμή που θα κρατάς το μωράκι σου.

 

Υ.Γ Δυστυχώς στη χώρα που ζούμε δεν έχουμε καμιά παιδεία. Μόλις μαθαίνουν για εγκυμοσύνη τρελαίνονται αλλά δεν θα τους περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο σε εσάς που είμαστε περίπου στους ίδους μήνες. Εγώ είμαι αισίως 7 εβδ. και 4 ημ. Ανακοίνωσε καμία σας την εγκυμοσύνη της στον εργοδότη της? Τι χαρτιά σας ζήτησαν?Εμένα μου ζήτησαν χαρτί από νοσοκομείο αλλα από το νοσοκομείο μου είπαν ότι απο το 2006 με ψηφισμένη απόφαση, ο κάθε εργοδότης είναι υποχρεωμένος να  δέχεται γνωματεύσεις από ιδιώτη γιατρό. Ξέρει καμιά σας να μου πει τι ισχύει?

Καλησπερα κορίτσι μου και με το καλό !!!???ο γιατρος σου μπορεί να σου γράψει χαρτί το οποίο να γράφει το διάστημα που χρειάζεται να παραμείνεις σπιτι .Έπειτα το στέλνεις στο λογιστήριο της εταιρείας που εργάζεσαι και ταυτόχρονα ο σύζυγός σου η κάποιος από την οικογένεια σου πάει στις παροχές ικα που ανήκεις .Με I ban φωτοτυπία και βιβλιάριο εννοείται και με το χαρτί του γιατρού λίγες μέρες μετά σε καλούν για να περάσετε Επιτροπή και έτσι ξαναπάτεπαροχες και πληρώνεσαι μετά από 1 διάστημα .ότι άλλο θέλεις ρώτησε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου και με το καλό !!!???ο γιατρος σου μπορεί να σου γράψει χαρτί το οποίο να γράφει το διάστημα που χρειάζεται να παραμείνεις σπιτι .Έπειτα το στέλνεις στο λογιστήριο της εταιρείας που εργάζεσαι και ταυτόχρονα ο σύζυγός σου η κάποιος από την οικογένεια σου πάει στις παροχές ικα που ανήκεις .Με I ban φωτοτυπία και βιβλιάριο εννοείται και με το χαρτί του γιατρού λίγες μέρες μετά σε καλούν για να περάσετε Επιτροπή και έτσι ξαναπάτεπαροχες και πληρώνεσαι μετά από 1 διάστημα .ότι άλλο θέλεις ρώτησε με

Kαλησπέρα και σε σένα γλυκιά μου. Εγω ευτυχώς ως τώρα δεν έχω θέματα οπότε δεν χρειάζομαι άδεια.Απλά ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου και μου ζήτησαν χαρτί. Αυτά με το ΙΚΑ λογικά δεν μου χρειάζονται προς το παρόν,σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Kαλησπέρα και σε σένα γλυκιά μου. Εγω ευτυχώς ως τώρα δεν έχω θέματα οπότε δεν χρειάζομαι άδεια.Απλά ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου και μου ζήτησαν χαρτί. Αυτά με το ΙΚΑ λογικά δεν μου χρειάζονται προς το παρόν,σωστά?

Ούτε εγώ έχω θέματα προς στιγμήν αλλά επέλεξα να σταματήσω μιας και εργάζομαι σε αρκετά αγχωτική εταιρεία και εκπαίδευση  νέων υπαλλήλων .Εσύ θα συνεχίσεις να εργάζεσαι ?αν ναι δεν χρειάζεται να πας ικα νά ξερεις οτι τωρα δεν μπορει να σε απολύσει και για τα επόμενα 2 χρόνια περίπου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ούτε εγώ έχω θέματα προς στιγμήν αλλά επέλεξα να σταματήσω μιας και εργάζομαι σε αρκετά αγχωτική εταιρεία και εκπαίδευση  νέων υπαλλήλων .Εσύ θα συνεχίσεις να εργάζεσαι ?

Εγώ είμαι σε μια κατάσταση σοκ σήμερα. Δουλεύω σε μια εταιρία εδώ και 8 μήνες,ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη,καλό ωράριο καλές αποδοχές και περιβάλλον. Και πάνω από όλα ένας εργοδότης πραγματικά διαφορετικός από όλυς τους άλλους. Όμως κατάλαβα τώρα τελευταία ότι με αποφεύγει και κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά.Για καλή μου τύχη σήμερα άκουσα κατά λάθος να λέει σε μία συνάδελφο ότι θα με απολύσει λόγω περικοπών του τμήματος που δουλέυω οπότε για να τον προλάβω πήγα και του είπα για την εγκυμοσύνη. Εννοείται ότι όσο είμαι καλά θα πηγαίνω να με βλέπουν να κάθομαι 8 ώρες στο γραφείο και να πληρώνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ είμαι σε μια κατάσταση σοκ σήμερα. Δουλεύω σε μια εταιρία εδώ και 8 μήνες,ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη,καλό ωράριο καλές αποδοχές και περιβάλλον. Και πάνω από όλα ένας εργοδότης πραγματικά διαφορετικός από όλυς τους άλλους. Όμως κατάλαβα τώρα τελευταία ότι με αποφεύγει και κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά.Για καλή μου τύχη σήμερα άκουσα κατά λάθος να λέει σε μία συνάδελφο ότι θα με απολύσει λόγω περικοπών του τμήματος που δουλέυω οπότε για να τον προλάβω πήγα και του είπα για την εγκυμοσύνη. Εννοείται ότι όσο είμαι καλά θα πηγαίνω να με βλέπουν να κάθομαι 8 ώρες στο γραφείο και να πληρώνουν

Εσύ ξέρεις !!!!Εγώ στη θέση σου θα καθόμουν σπιτακι μου κ θα πληρώνουν από Ικα και γραψτους η αμοιβή είναι γύρω στα 500 ευρώ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εσύ ξέρεις !!!!Εγώ στη θέση σου θα καθόμουν σπιτακι μου κ θα πληρώνουν από Ικα και γραψτους η αμοιβή είναι γύρω στα 500 ευρώ ..

Αυτό ισχύει για όλες ανεξάρτητα από το μισθό τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω κάτι άσχετο σε εσάς που είμαστε περίπου στους ίδους μήνες. Εγώ είμαι αισίως 7 εβδ. και 4 ημ. Ανακοίνωσε καμία σας την εγκυμοσύνη της στον εργοδότη της? Τι χαρτιά σας ζήτησαν?Εμένα μου ζήτησαν χαρτί από νοσοκομείο αλλα από το νοσοκομείο μου είπαν ότι απο το 2006 με ψηφισμένη απόφαση, ο κάθε εργοδότης είναι υποχρεωμένος να  δέχεται γνωματεύσεις από ιδιώτη γιατρό. Ξέρει καμιά σας να μου πει τι ισχύει?

Εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης το ειχα ανακοινωσει στον εργοδοτη μου.Λειπω κ συμφωνησαμε κ οι δυο οτι θα τα καλυτερα να το συνεχισουμε ετσι.Δεν ξαναπαω.Κ σημερα πηγα κ τα ειπαμε απο κοντα.Εμενα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης κ μου γραφει αδεια κ με παραπεμπει σε αλλη γιατρο που ειναι συμβεβλημενη με τον Εοπυυ κ μου την γραφει κ αυτη κ τα παω στο ικα τα χαρτια μου.Οσον αφορα τον καφε εμενα μου το απαγορευσε γενικα.Δεν θελει να πινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω απο την αρχη της εγκυμοσυνης το ειχα ανακοινωσει στον εργοδοτη μου.Λειπω κ συμφωνησαμε κ οι δυο οτι θα τα καλυτερα να το συνεχισουμε ετσι.Δεν ξαναπαω.Κ σημερα πηγα κ τα ειπαμε απο κοντα.Εμενα ο γιατρος μου ειναι ιδιωτης κ μου γραφει αδεια κ με παραπεμπει σε αλλη γιατρο που ειναι συμβεβλημενη με τον Εοπυυ κ μου την γραφει κ αυτη κ τα παω στο ικα τα χαρτια μου.Οσον αφορα τον καφε εμενα μου το απαγορευσε γενικα.Δεν θελει να πινω.

μια χαρά οπότε θα πάρω κι εγώ το χαρτί μου και θα το πάω αύριο.Το καλο είναι πως υπάρχει η δυνατότητα να παίρνεις άδειες και να πληρώνεσαι. Αν μου κάνουν σπάσιμο νεύρων στη δουλέια με βλέπω κι εμένα να καταλήγω εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

μια χαρά οπότε θα πάρω κι εγώ το χαρτί μου και θα το πάω αύριο.Το καλο είναι πως υπάρχει η δυνατότητα να παίρνεις άδειες και να πληρώνεσαι. Αν μου κάνουν σπάσιμο νεύρων στη δουλέια με βλέπω κι εμένα να καταλήγω εκεί

Αρκεί να είσαι ασφαλισμένη8ωρο και να έχεις δουλέψει με ένσημα τουλάχιστον 8 μήνες .Ναι τα χρήματα είναι τα ίδια ανεξαρτήτου μισθού !μια η άλλη είναι σχεδόν μην σπας το κεφάλι σου κοριτσάκι μου κάτσε και απόλαυσε το !εξάλλου Ποιος το εκτιμά αν πας κανονικά ?Επίσης να ξέρεις ότι ο νόμος σε καλύπτει σε περίπτωση πρωινής ναυτιας η εμετοί η ζαλάδες μπορείς να πας μετά από 2 ώρες στη δουλειά για π.χ αν πιάνεις 9 μπορείς να πας 11 ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αρκεί να είσαι ασφαλισμένη8ωρο και να έχεις δουλέψει με ένσημα τουλάχιστον 8 μήνες .Ναι τα χρήματα είναι τα ίδια ανεξαρτήτου μισθού !μια η άλλη είναι σχεδόν μην σπας το κεφάλι σου κοριτσάκι μου κάτσε και απόλαυσε το !εξάλλου Ποιος το εκτιμά αν πας κανονικά ?Επίσης να ξέρεις ότι ο νόμος σε καλύπτει σε περίπτωση πρωινής ναυτιας η εμετοί η ζαλάδες μπορείς να πας μετά από 2 ώρες στη δουλειά για π.χ αν πιάνεις 9 μπορείς να πας 11 ..

Με τις αποδοχές από το ΙΚΑ μπερδεύτηκα κάπως. Αλλού διαβάζω ότι πληρώνεσαι ανάλογα με αυτά που παίρνεις,δεν ισχύει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Με τις αποδοχές από το ΙΚΑ μπερδεύτηκα κάπως. Αλλού διαβάζω ότι πληρώνεσαι ανάλογα με αυτά που παίρνεις,δεν ισχύει?

Όχι για όλες είναι 550 περίπου δηλαδή ο βασικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όχι για όλες είναι 550 περίπου 

Μια χαρά, σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,πήρα λίγο τα πάνω μου τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η despoina46 είπε:

Μια χαρά, σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,πήρα λίγο τα πάνω μου τώρα!!!

Ότι θες Ρωτήσεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια καλώς να τα δεχτούμε τα ζουζούνια μας με μια καλή εγκυμοσυνη

εγω βάση τελευταίας περιόδου περιμένω στις 14/12 το δεύτερο δωράκι μας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/5/2019 at 5:46 ΜΜ, ο/η vamous35 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ. Είμαι πολύ αισιοδοξη γενικα απλά οποιος καει στο χυλό φυσαει και το γιαούρτι... Να σημερα για παραδειγμα ειχα λίγα ροζ υγρα αλλα δεν το αφηνω να με πάρει απο κάτω αν και τρόμαξα ειναι η αληθεια. Εκανα μια χοριακη το πρωι και αυριο μαλλον θα με δει κι ο γιατρος μου. Καμια κοπελα με ανάλογη εμπειρία;;

@vamous35

Και εγώ είχα ροζ υγρά στην αρχή κ έτσι κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν την περίοδο μια εβδομάδα κ έκανα χοριακη κ βγήκε 168 και μου έδωσε ο γιατρός προληπτικά utrogestan. Ως τώρα όλα καλά αναμένω να περάσει ο καιρός να κάνω τη. Αυχενική βέβαια τα πονάκια παραμένουν 

μείνει λίγο περίεργα γιατί στην πρώτη δεν ένιωθα τίποτα πέρα από τσιμπήματα αλλά ως τώρα όλα μια χαρά :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλώς να τα δεχτούμε τα ζουζούνια μας με μια καλή εγκυμοσυνη

εγω βάση τελευταίας περιόδου περιμένω στις 14/12 το δεύτερο δωράκι μας :) 

@netspirit με το καλό !!!!μια μέρα διαφορά ε χουν τα μωράκια μας !!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit με το καλό !!!!μια μέρα διαφορά ε χουν τα μωράκια μας !!!????????

Καλημερα κοριτσια???Πως ειστε σημερα?Πως πατε απο συμπτωματα?Εγω απο χτες εχω πονακια περιοδου χαμηλα κ με πο αει κ λιγο η μεση μου.Ειμαι 10 εβδομαδων κ 2 ημερων.Ειναι φυσιολογικο να εχουμε πονακια περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλώς να τα δεχτούμε τα ζουζούνια μας με μια καλή εγκυμοσυνη

εγω βάση τελευταίας περιόδου περιμένω στις 14/12 το δεύτερο δωράκι μας :) 

Καλώς ήρθες στην παρεούλα Μας!! Με το καλό το μωράκι Σου!! Εγώ και η @Μπεμπελουκα είμαστε μαζί στις 13/12. Πότε με το καλό έχεις την Αυχενική;; 

 Κορίτσια εγώ αυτή την εβδομάδα δεν είχα τίποτα από αναγουλες ή εμετούς.. Μόνο τα γνωστά πονακια περιόδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλώς ήρθες στην παρεούλα Μας!! Με το καλό το μωράκι Σου!! Εγώ και η @Μπεμπελουκα είμαστε μαζί στις 13/12. Πότε με το καλό έχεις την Αυχενική;; 

 Κορίτσια εγώ αυτή την εβδομάδα δεν είχα τίποτα από αναγουλες ή εμετούς.. Μόνο τα γνωστά πονακια περιόδου.. 

Kαλημερα κορίτσια !!???? @Mantarini εμένα κύλισε καλά η εβδομάδα κάτι ναυτιεςλιγες ζαλάδες και πονακια στη μέση !!!Μόνο τώρα που ξεκίνησα την αντιβίωση με εχει πιάσει το στομάχι μου λίγο ..βλεπεις δε πίνω και λίγα !!!! @γιωτα22 απολύτως φυσιολογικά και μάλιστα θα τα ε χουμε και πιο μετά !!!οπότε λίγη υπομονή τα μωράκια μας μεγαλώνουν !!!Εσύ ποτέ έχεις Αυχενική ???βλέπω ότι μεγαλώνει η παρέα !!!!πόσο όμορφα !!!???????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...