Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Γεια σας κοριτσια,εγω εδω κ τρεις μερες εχω βαρις στο στομαχι κ ταση για εμετο.Γενικα μια κακοδιαθεσια!!!Εσεις πως ειστε?

Εγώ σήμερα καλύτερα !??όλα θα υποχωρήσουν ρε κορίτσια μέχρι τη 12η εβδομάδα μην αγχώνεστε υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Μια απ τα ίδιααα!δεν μπορώ να φάω τίποτα!όλα μου κάθονται και με αναγουλιάζουν!και είμαι στην 11η και αυτο συμβαίνει απ την 4η.αντε να δω ποτε θα φυγειιιιιι!!!!εγώ πάντως ξέρω οτι απ την 9η και μετά,μπαίνουμε στον 3ο.

Και εγω αυτο ξερω οτι απο την 9η μπαινουμε στον τριτο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το πινακάκι θα σας βοηθήσει να καταλάβετε πως μετράμε τις εβδομάδες με τους μήνες...  @Starrr τέλεια τα νέα Σου!!  Με το καλό το αγοράκι σου!!! @Nektarinaki_love νομίζω είσαι η επόμενη.. ακολουθεί η  @Μπεμπελουκα και τελευταία εγώ... αν ξεχνάω κάποια ας με διορθωσει..

Screenshot_20190515-233927.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια το πινακάκι θα σας βοηθήσει να καταλάβετε πως μετράμε τις εβδομάδες με τους μήνες...  @Starrr τέλεια τα νέα Σου!!  Με το καλό το αγοράκι σου!!! @Nektarinaki_love νομίζω είσαι η επόμενη.. ακολουθεί η  @Μπεμπελουκα και τελευταία εγώ... αν ξεχνάω κάποια ας με διορθωσει..

Screenshot_20190515-233927.png

@Mantarini αναφέρεσαι στην Αυχενική ???είναι και η  @γιωτα22 η @satya η @Bellaki !!!!μαζευόμαστε πολλές για Δεκέμβρη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε??? Εγώ σήμερα είχα αυχενική... Η πρώτη νομίζω είμαι από αυτή την ομαδουλα.... Όλα πήγαν καλά. Με το καλό κ τα δικά σας?❤️

Μπράβο βρε κορίτσι! Πολύ ευχάριστο! Έκανες και papp a? Τις απαντήσεις της παίρνεις την ίδια μέρα; Εγώ έχω αυχενική στις 24/05 και επειδή θα την κάνω σε άλλη πόλη δεν ξπρω τί να κάνω με την εκέαση αίματος! Να την κάνω εδώ που μένω ή εκεί που θα κάνω την αυχενική ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angie1106 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Πολύ ευχάριστο! Έκανες και papp a? Τις απαντήσεις της παίρνεις την ίδια μέρα; Εγώ έχω αυχενική στις 24/05 και επειδή θα την κάνω σε άλλη πόλη δεν ξπρω τί να κάνω με την εκέαση αίματος! Να την κάνω εδώ που μένω ή εκεί που θα κάνω την αυχενική ???

Νομίζω μαζί με την αυχενική θα σου την πάρουν... Την ίδια στιγμή. Έτσι γνωρίζω τουλάχιστον.... Εμένα μου είπε θα με πάρει τηλέφωνο ο γιατρός ή σήμερα το απόγευμα η αύριο βράδυ... Για να βάλει κ τα δεδομένα του αίματος στο πρόγραμμα που έχει για να δούμε τα ποσοστά συγκεντρωτικα.... ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini αναφέρεσαι στην Αυχενική ???είναι και η  @γιωτα22 η @satya η @Bellaki !!!!μαζευόμαστε πολλές για Δεκέμβρη ???

Σωστά... κορίτσια σχωρατε με!! γράψτε μας ημερομηνίες αυχενικής!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Mantarini αναφέρεσαι στην Αυχενική ???είναι και η  @γιωτα22 η @satya η @Bellaki !!!!μαζευόμαστε πολλές για Δεκέμβρη ???

Κορίτσια εγώ θα πάω 6 Ιουνίου για αυχενική! Είναι πολύ άγχος αυτή η εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κορίτσια εγώ θα πάω 6 Ιουνίου για αυχενική! Είναι πολύ άγχος αυτή η εξέταση 

και εγώ αγχωμένη είμαι... αλλά θέλω να μαι αισιόδοξη ότι όλα καλά θα πάνε!! Εγώ αγχώνομαι και πριν από κάθε ραντεβού με το γιατρό... Μέχρι να βάλει το ματσουκι και να δούμε ότι το φασόλι μεγαλώνει και είναι καλά... ουφ..  Την Τετάρτη έχω ραντεβού... ξεκινήσα και σίδηρο γιατί η αιμοσφαιρίνη και αιματοκρίτης είναι στα όρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

και εγώ αγχωμένη είμαι... αλλά θέλω να μαι αισιόδοξη ότι όλα καλά θα πάνε!! Εγώ αγχώνομαι και πριν από κάθε ραντεβού με το γιατρό... Μέχρι να βάλει το ματσουκι και να δούμε ότι το φασόλι μεγαλώνει και είναι καλά... ουφ..  Την Τετάρτη έχω ραντεβού... ξεκινήσα και σίδηρο γιατί η αιμοσφαιρίνη και αιματοκρίτης είναι στα όρια...

Πόσο αιμτοκρίτη έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

37 με όριο το 36 

  @Mantarini @satya Καλημέρα !!Ενώ κανονικά πόσο είχες αιματοκρίτη?κορίτσια ηρεμία και όλα καλά θα πάνε !!!με τις αυχενικες !???  @γιωτα22 εσύ ποτέ έχεις ??Εγώ συνεχίζω φιλισιν πολυβιταμινες !!Καλά εννοείται θυρεοειδή και ότι έπαιρνα από πριν !!κορίτσια πίνετε καφέ ?Εγώ 1 καφέ freddodecaf.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

  @Mantarini @satya Καλημέρα !!Ενώ κανονικά πόσο είχες αιματοκρίτη?κορίτσια ηρεμία και όλα καλά θα πάνε !!!με τις αυχενικες !???  @γιωτα22 εσύ ποτέ έχεις ??Εγώ συνεχίζω φιλισιν πολυβιταμινες !!Καλά εννοείται θυρεοειδή και ότι έπαιρνα από πριν !!κορίτσια πίνετε καφέ ?Εγώ 1 καφέ freddodecaf.

Αγάπη δεν ξέρω πόσο ήταν πριν μείνω έγκυος.. αλλά γενικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη λόγω στίγματος... Εγώ στην αρχή έπινα ένα ελληνικό το πρωί αλλά όταν ρώτησα το γιατρό μου πε να αποφεύγω  την καφεΐνη... οπότε ένα ντεκαφεινε την ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

  @Mantarini @satya Καλημέρα !!Ενώ κανονικά πόσο είχες αιματοκρίτη?κορίτσια ηρεμία και όλα καλά θα πάνε !!!με τις αυχενικες !???  @γιωτα22 εσύ ποτέ έχεις ??Εγώ συνεχίζω φιλισιν πολυβιταμινες !!Καλά εννοείται θυρεοειδή και ότι έπαιρνα από πριν !!κορίτσια πίνετε καφέ ?Εγώ 1 καφέ freddodecaf.

Εναν καφέ μια στο τόσο πίνω, δεν πειράζει μου είπαν για μια στο τόσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η satya είπε:

Κι εγώ 36.9 όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη, αλλά δεν μου έχει δώσει ακόμη σίδηρο

η αιμοσφαιρίνη σου; εμένα ήταν στο 11 με όριο το 11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

η αιμοσφαιρίνη σου; εμένα ήταν στο 11 με όριο το 11

αχ δεν θυμάμαι, όταν παω σπίτι θα δω τις εξετασεις και θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Αγάπη δεν ξέρω πόσο ήταν πριν μείνω έγκυος.. αλλά γενικά έχω χαμηλό αιματοκρίτη λόγω στίγματος... Εγώ στην αρχή έπινα ένα ελληνικό το πρωί αλλά όταν ρώτησα το γιατρό μου πε να αποφεύγω  την καφεΐνη... οπότε ένα ντεκαφεινε την ημέρα 

Tα ίδια και εγώ !!!1τη μέρα !!πάντως μην αγχώνεσαι λόγω στίγματος σου το έδωσε και καλύτερα !!!σε φακελάκια ?η Αμπουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κι εγώ 36.9 όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη, αλλά δεν μου έχει δώσει ακόμη σίδηρο

Καλημέραα κορίτσιαααα και απο μένα!και εγώ με 35,5 αιματοκριτη ξεκίνησα την εγκυμοσύνη,αλλα ούτε εμένα δεν μου έχει δώσει ακόμη..δεν ξανα έκανα αιματολογικές,απ τον Απρίλιο έχω να κάνω..ίσως δε μου έδωσε γιατι είχα 95 σίδηρο και 68 φεριτινη!παντα τα ειχα υψηλα αυτα.πριν την εγκυμοσυνη ειχα αιματοκριτη 43 και σιδηρο 174 χαχαχαχ.για να δω που τωρα λογικα θα μου ξανα βαλει αιματολογικες αν επεσαν κιαλο..εγω ξερω οτι σιδηρο δινουν απ τον 5ο και μετα.ισως κανω και λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Tα ίδια και εγώ !!!1τη μέρα !!πάντως μην αγχώνεσαι λόγω στίγματος σου το έδωσε και καλύτερα !!!σε φακελάκια ?η Αμπουλα

Μια αμπουλα την ημέρα το πρωί νηστικη και μετά να πίνω ένα φυσικό χυμό πορτοκάλι.. Και να παίρνω και το filicine το μεσημέρι.. μου πε θα το πάμε έτσι μέχρι τη 12 εβδομάδα και μετά βλέπουμε.. Γενικά δεν αγχώνομαι έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλημέραα κορίτσιαααα και απο μένα!και εγώ με 35,5 αιματοκριτη ξεκίνησα την εγκυμοσύνη,αλλα ούτε εμένα δεν μου έχει δώσει ακόμη..δεν ξανα έκανα αιματολογικές,απ τον Απρίλιο έχω να κάνω..ίσως δε μου έδωσε γιατι είχα 95 σίδηρο και 68 φεριτινη!παντα τα ειχα υψηλα αυτα.πριν την εγκυμοσυνη ειχα αιματοκριτη 43 και σιδηρο 174 χαχαχαχ.για να δω που τωρα λογικα θα μου ξανα βαλει αιματολογικες αν επεσαν κιαλο..εγω ξερω οτι σιδηρο δινουν απ τον 5ο και μετα.ισως κανω και λαθος.

δεν ξέρω καθόλου να σου πω.. ξέρω ότι στο πρώτο τρίμηνο χρειαζόμαστε σίδηρο και πρωτεΐνη.. η διαιτολόγος που πήγα και μου έβγαλε πρόγραμμα μου βάλε φουλ πρωτεΐνη.. λες και θέλω να κάνω φουλ γράμμωση...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

δεν ξέρω καθόλου να σου πω.. ξέρω ότι στο πρώτο τρίμηνο χρειαζόμαστε σίδηρο και πρωτεΐνη.. η διαιτολόγος που πήγα και μου έβγαλε πρόγραμμα μου βάλε φουλ πρωτεΐνη.. λες και θέλω να κάνω φουλ γράμμωση...?

Πόσες φορές την εβδομάδα κρέας η ψάρι σου έβαλε ?? @Nektarinaki_love καλημεραα εγώ κάθε μήνα τις κάνω τις βασικές εξετάσεις !!να τώρα θα πάω πάλι την επόμενη εβδομάδα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

δεν ξέρω καθόλου να σου πω.. ξέρω ότι στο πρώτο τρίμηνο χρειαζόμαστε σίδηρο και πρωτεΐνη.. η διαιτολόγος που πήγα και μου έβγαλε πρόγραμμα μου βάλε φουλ πρωτεΐνη.. λες και θέλω να κάνω φουλ γράμμωση...?

ΑΧΑχχαχαχαχα γιατί όχι!? δεν ξερω και εγω..εμενα δεν μου εδωσε..απλως μου ειπε να τρωω οςο πιο υγιηνα μπορω..παντως και οι δυο κολλητες μου στην εγκυμοσυνη ξεκινησανε πιο μετα τον σιδηρο..ισως στα εβαλε αυτα λογω στιγματος..και εννοειται πως καλα εκανε..εγω αιμοσφαιρινη ειχα 12.2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Πόσες φορές την εβδομάδα κρέας η ψάρι σου έβαλε ?? @Nektarinaki_love καλημεραα εγώ κάθε μήνα τις κάνω τις βασικές εξετάσεις !!να τώρα θα πάω πάλι την επόμενη εβδομάδα !!

Και εμενα τωρα περασε μηνας που τις εκανα..λογικα στο επομενο ραντεβου θα μου βαλει ξανα..οσο μπορω τρωω κοριτσια φρουτα και ειδικα ακτινηδια για βιταμινες γιατι κρεας δεν με τραβαει καθολουυυ δυστυχως!τρωω ελαχιστα!εκει που εγω ετρωγα κρεας καθε μερα που λεει ο λογος..αλλα τωρα τι να κανω??αφου ολη μερα εχω ναυτιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Και εμενα τωρα περασε μηνας που τις εκανα..λογικα στο επομενο ραντεβου θα μου βαλει ξανα..οσο μπορω τρωω κοριτσια φρουτα και ειδικα ακτινηδια για βιταμινες γιατι κρεας δεν με τραβαει καθολουυυ δυστυχως!τρωω ελαχιστα!εκει που εγω ετρωγα κρεας καθε μερα που λεει ο λογος..αλλα τωρα τι να κανω??αφου ολη μερα εχω ναυτιες!

@Nektarinaki_love δεν μας είπες όμως !!!!????καφέ πίνεις εσύ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...