Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα.  Μολις μ ηρθαν τα αποτελέσματά της αυχενικής.  Ολα καλα μεε το μωράκι μας. Ποσο χαρηκα δε φαντάζεστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.  Μολις μ ηρθαν τα αποτελέσματά της αυχενικής.  Ολα καλα μεε το μωράκι μας. Ποσο χαρηκα δε φαντάζεστε..

Τέλεια νέα!!! γερό και δυνατό να είναι! Σου είπαν και πρόβλεψη για φύλο η δεν λένε εκεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.  Μολις μ ηρθαν τα αποτελέσματά της αυχενικής.  Ολα καλα μεε το μωράκι μας. Ποσο χαρηκα δε φαντάζεστε..

Μπράβο κοριτσάκι μου γερό και δυνατό να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! εμένα μου ήρθε η ακατανομαστη σήμερα.. βασικά από χθες το πάλευε αλλά αργά το βράδυ άρχισε το αίμα οπότε μετράω από σήμερα!!τις pregnacare  τις έπαιρνα κ εγώ πριν την εξωσωματική κ λέω να τις παραγγείλω πάλι τώρα...από βδομάδα έχω γιατρό για τεστ Παπ κ για γενικό έλεγχο για να δούμε τι γίνεται!!δεν πήγα καθόλου μετά που σταμάτησα τι θηλασμό!άντε λίγες μείναμε για να γεμίσει το πινακακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Τέλεια νέα!!! γερό και δυνατό να είναι! Σου είπαν και πρόβλεψη για φύλο η δεν λένε εκεί? 

Οοχι δε μ ειπαν πταν μ κανανε τν υπερηχπ εκλαιγα π τ ειδα καλα κ δεν ρώτησα για το φύλο δε με ενοιαζε κιολας εκεινη τη στιγμή κ ουτε με νοιαζει τωρα.αααν τ θυμηθω θα ρωτήσω στν υπερηχο π εκλεισα στο ιδιωτικό σε 2 βδομαδες αν μ πουν εκει βέβαια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ όπως σας τα είχα πει συνεχίζεται να έχω θερμοκρασία 37-37.2 εδώ και τέσσερις μέρες , παράξενο για μένα γιατί ακόμα και όταν λάμβαναν προγεστερόνη από το στόμα έφτανε μεχρι 36.7-36.8.

Από την Δευτέρα έχω πονακια που έρχονται και φεύγουν και το βράδυ γίνονται πιο έντονα. Λογικά βάση του πως λειτουργεί το σώμα μου τα τελευταία δύο χρόνια περιμένω αύριο. Αλλά έχω βάλει το αργότερο μέχρι Δευτέρα. 

Για να δούμε. Πάντως τόσες μέρες νοιώθω ότι θα δω αίμα με τα πονακια.

Επίσης δύο βράδια έπαθα το εξής  ξαπλωνω να κοιμηθώ και νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και κάθομαι λίγο πιο ψηλά στο μαξιλάρι. Το έχω πάθει δύο φορές. 

Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά θα δείξει , πιστεύω θα έχω περίοδο αύριο δεν μπορεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.  Μολις μ ηρθαν τα αποτελέσματά της αυχενικής.  Ολα καλα μεε το μωράκι μας. Ποσο χαρηκα δε φαντάζεστε..

Τέλεια! 😃😃😃😃😃 . Είναι λογικό γιατί είναι το πρώτο μεγάλο βήμα αυτή η εξέταση! Εγώ ένιωθα ένα τεράστιο βάρος να φεύγει από πάνω μου κάθε φορά που πήγαινα στο γιατρό. Εγώ θα κάνω και μια πρόβλεψη....Κορίτσι!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ όπως σας τα είχα πει συνεχίζεται να έχω θερμοκρασία 37-37.2 εδώ και τέσσερις μέρες , παράξενο για μένα γιατί ακόμα και όταν λάμβαναν προγεστερόνη από το στόμα έφτανε μεχρι 36.7-36.8.

Από την Δευτέρα έχω πονακια που έρχονται και φεύγουν και το βράδυ γίνονται πιο έντονα. Λογικά βάση του πως λειτουργεί το σώμα μου τα τελευταία δύο χρόνια περιμένω αύριο. Αλλά έχω βάλει το αργότερο μέχρι Δευτέρα. 

Για να δούμε. Πάντως τόσες μέρες νοιώθω ότι θα δω αίμα με τα πονακια.

Επίσης δύο βράδια έπαθα το εξής  ξαπλωνω να κοιμηθώ και νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και κάθομαι λίγο πιο ψηλά στο μαξιλάρι. Το έχω πάθει δύο φορές. 

Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά θα δείξει , πιστεύω θα έχω περίοδο αύριο δεν μπορεί..

Α! Από αύριο απαγορεύονται οι μετακινήσεις! Να της πεις να κάτσει εκεί που είναι. Ας έρθει σε καμιά δεκαριά μήνες αν θέλει!😆

Μακάρι να είναι προειδοποιητικά σημάδια και να μας πεις ευχάριστα!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Τέλεια νέα!!! γερό και δυνατό να είναι! Σου είπαν και πρόβλεψη για φύλο η δεν λένε εκεί? 

Kostef μου πως είσαι; Δεν μας είπες πως το ανακοινωσες στον αντρουλη σου;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Kostef μου πως είσαι; Δεν μας είπες πως το ανακοινωσες στον αντρουλη σου;💗

Χάχα τώρα περιμένετε από εμένα ρομαντική ιστορία... Ήμουν με το μικρό στο υπνοδωμάτιο τον κοιμησα για μεσημέρι κ ο σύζυγος στο καθιστικό του έστειλα βαιπερ μη ξυπνήσει ο μικρός 😜😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Εγώ όπως σας τα είχα πει συνεχίζεται να έχω θερμοκρασία 37-37.2 εδώ και τέσσερις μέρες , παράξενο για μένα γιατί ακόμα και όταν λάμβαναν προγεστερόνη από το στόμα έφτανε μεχρι 36.7-36.8.

Από την Δευτέρα έχω πονακια που έρχονται και φεύγουν και το βράδυ γίνονται πιο έντονα. Λογικά βάση του πως λειτουργεί το σώμα μου τα τελευταία δύο χρόνια περιμένω αύριο. Αλλά έχω βάλει το αργότερο μέχρι Δευτέρα. 

Για να δούμε. Πάντως τόσες μέρες νοιώθω ότι θα δω αίμα με τα πονακια.

Επίσης δύο βράδια έπαθα το εξής  ξαπλωνω να κοιμηθώ και νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω και κάθομαι λίγο πιο ψηλά στο μαξιλάρι. Το έχω πάθει δύο φορές. 

Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλλά θα δείξει , πιστεύω θα έχω περίοδο αύριο δεν μπορεί..

Μακάρι να γίνεται κάτι καλό!!! Και εγώ είχα πονακια συνεχόμενα από την ωορρηξια μέχρι τώρα. Και πόνο στη μέση αρκετό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μακάρι να γίνεται κάτι καλό!!! Και εγώ είχα πονακια συνεχόμενα από την ωορρηξια μέχρι τώρα. Και πόνο στη μέση αρκετό. 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να σε ρωτήσω. Είχες και αυξημένη θερμοκρασία? Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα εδώ και πολλές μέρες. Αλλά η θερμοκρασία μου δεν είναι ανεβασμένη. Οπότε πάμε για τον άλλο μήνα 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να σε ρωτήσω. Είχες και αυξημένη θερμοκρασία? Έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα εδώ και πολλές μέρες. Αλλά η θερμοκρασία μου δεν είναι ανεβασμένη. Οπότε πάμε για τον άλλο μήνα 😕

Κοίτα δε μπήκα καθόλου στη διαδικασία της θερμοκρασίας γιατί θα με μπερδευε και θέλει συγκεκριμένες προϋποθέσεις. Όπως πχ τουλάχιστον 6 ώρες ύπνου ίδια ώρα κάθε μέρα μέτρηση. Δεν καταλάβαινα τον εαυτό μου ιδιαίτερα ζεστό πάντως χωρίς να βάλω θερμόμετρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τέλεια! 😃😃😃😃😃 . Είναι λογικό γιατί είναι το πρώτο μεγάλο βήμα αυτή η εξέταση! Εγώ ένιωθα ένα τεράστιο βάρος να φεύγει από πάνω μου κάθε φορά που πήγαινα στο γιατρό. Εγώ θα κάνω και μια πρόβλεψη....Κορίτσι!☺️

Λες ε?? Είναι το μόνο π δεν εχω προαίσθημα αν ειναι αγόρι η κοριτσι. Καναμε τ κολπονμε τ σταυρο τν βαπτιστικο μ βγηλε πρωτο παιδι αγόρι. Εβαλε ο γιαννης ψαλίδι κ μαχαιρι κατω απο 2 καρέκλες εκατσα στ ψαλίδι. Οπότε μπερδεύτηκα.  Οτι θελει να ναι. Υγεια να έχει μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Λες ε?? Είναι το μόνο π δεν εχω προαίσθημα αν ειναι αγόρι η κοριτσι. Καναμε τ κολπονμε τ σταυρο τν βαπτιστικο μ βγηλε πρωτο παιδι αγόρι. Εβαλε ο γιαννης ψαλίδι κ μαχαιρι κατω απο 2 καρέκλες εκατσα στ ψαλίδι. Οπότε μπερδεύτηκα.  Οτι θελει να ναι. Υγεια να έχει μόνο.

Καλημέρα κορίτσια!🥰

Ακριβώς Evie μου το πιο σημαντικό είναι να είναι γερό το μωρό. Σίγουρα μπορεί να υπάρχουν προτιμήσεις πιο πρίν αλλά από την στιγμή που μαθαίνουμε ότι υπάρχει ένα πλασματακι στην κοιλίτσα μας τα άλλα όλα πλέον είναι περιττά. Θυμώνω όμως όταν ακούω ότι υπάρχουν άνθρωποι που στεναχωριουνται όταν δεν είναι το φύλο που επιθυμούν. Το θεωρώ τεράστια αχαριστία!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!🥰

Ακριβώς Evie μου το πιο σημαντικό είναι να είναι γερό το μωρό. Σίγουρα μπορεί να υπάρχουν προτιμήσεις πιο πρίν αλλά από την στιγμή που μαθαίνουμε ότι υπάρχει ένα πλασματακι στην κοιλίτσα μας τα άλλα όλα πλέον είναι περιττά. Θυμώνω όμως όταν ακούω ότι υπάρχουν άνθρωποι που στεναχωριουνται όταν δεν είναι το φύλο που επιθυμούν. Το θεωρώ τεράστια αχαριστία!

 

Κ γω θ σ πω πω πάλι ελεγα θελω κορίτσι.  Τωρααα δε με νοιαζει τι κοριτσι τι αγόρι γερο ν ναι. Τ συναίσθημα π ενιωσα οταν ειδα την καρδουλα του ν χτυπαει δε περιγράφεται. Είχα μια συναδελφο στ 1ο της ηθελε κορίτσι κ τελικα ηταν αγόρι στεναχωριαααααα ν εβλεπες. Έχεις δικιο ειναι αχαριστία.  Ευγνώμων πρεπει μα μαστε κ μονο π ζουμε το θαυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Κ γω θ σ πω πω πάλι ελεγα θελω κορίτσι.  Τωρααα δε με νοιαζει τι κοριτσι τι αγόρι γερο ν ναι. Τ συναίσθημα π ενιωσα οταν ειδα την καρδουλα του ν χτυπαει δε περιγράφεται. Είχα μια συναδελφο στ 1ο της ηθελε κορίτσι κ τελικα ηταν αγόρι στεναχωριαααααα ν εβλεπες. Έχεις δικιο ειναι αχαριστία.  Ευγνώμων πρεπει μα μαστε κ μονο π ζουμε το θαυμα

Κι εγώ αυτό έλεγα! Κορδελιτσες και φρουφρου! Μόλις είδα τα ζόρια όμως άλλαξα κι εκτίμησα παραπάνω την αξία της μητρότητας. Το κακό είναι ότι έχω ακούσει και ακραία πράγματα πάνω σε αυτό. Όταν γέννησα μια μαία μου είχε πει ένα τέτοιο περιστατικό. Ένας άντρας σε μια κλινική που είχαμε εδώ πριν αρκετά χρόνια έβριζε και φώναζε την γυναίκα τού επειδή έκανε κορίτσι. Το μωράκι πέθανε λίγη ώρα αφότου γεννήθηκε. Τότε αυτή πήγε εξοργισμένη και άφησε το παιδί μπροστά του. Ορίστε πάρτο του είπε να ικανοποιηθείς. Κι αυτός άρχισε να κλαίει μόλις το αντίκρισε και κατάλαβε το λάθος του. Αλλά ήταν αργά! Για αυτό δεν έχει σημασία τι έχουμε αλλά το ότι το έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Ανάσταση κορίτσια.. υγεία και ευτυχία..με το καλό όσες περιμένουν τα μωράκια τους.. καλές προσπάθειες σε όσες ακόμα το παλεύουμε και σύντομα θετικά τεστακια!!

🐣👶🌺🎀👶🐤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶     

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ👶      ☺️

Σταυρι:5/5

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                      

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 27/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 29/4

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 28/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 07/05

PAPA EVA: 11/05

Lactaki:08/4

Love13:24/4

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/4         

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶     

Kostef:ΘΕΤΙΚΟ👶      ☺️

Σταυρι:5/5

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                      

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 27/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 29/4

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 28/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 11/05

Lactaki:08/4

Love13:24/4

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/4         

 

Αα ξεχασα ν σ πω. Πιθανη ημερομηνία τοκετού μου δωσανε 18/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...