Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι τα δέκατα είναι σύμπτωμα μόνο αν τα έχουμε όλη μέρα ή σχεδόν όλη μέρα. Είμαι επισήμως στην πρώτη μέρα περιόδου και πριν λίγο που έβαλα θερμόμετρο γιατί ένιωσα να καίγομαι ήταν στο 37.3 αλλά αφού ήρθε η περίοδος προφανώς δεν είναι συμπτωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Λοιπόν κορίτσια αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι τα δέκατα είναι σύμπτωμα μόνο αν τα έχουμε όλη μέρα ή σχεδόν όλη μέρα. Είμαι επισήμως στην πρώτη μέρα περιόδου και πριν λίγο που έβαλα θερμόμετρο γιατί ένιωσα να καίγομαι ήταν στο 37.3 αλλά αφού ήρθε η περίοδος προφανώς δεν είναι συμπτωμα

Δεν ξέρω σίγουρα lacostaki μου αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να μετράμε την θερμοκρασία μόλις ξυπνάμε. Κι ότι κατά την διάρκεια της ημέρας είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπήκα στη διαδικασία να το δοκιμάσω ποτέ γιατί θεωρώ ότι δεν θα βγάλω άκρη. Για εμένα το πιο αξιόπιστο σύμπτωμα είναι και θα είναι η καθυστέρηση. Γι αυτό και εγώ αποφάσισα να κάνω τέστ εγκυμοσύνης ξανά μόνο τότε.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν ξέρω σίγουρα lacostaki μου αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να μετράμε την θερμοκρασία μόλις ξυπνάμε. Κι ότι κατά την διάρκεια της ημέρας είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπήκα στη διαδικασία να το δοκιμάσω ποτέ γιατί θεωρώ ότι δεν θα βγάλω άκρη. Για εμένα το πιο αξιόπιστο σύμπτωμα είναι και θα είναι η καθυστέρηση. Γι αυτό και εγώ αποφάσισα να κάνω τέστ εγκυμοσύνης ξανά μόνο τότε.💗

Ακριβώς αυτό μόνο η καθυστέρηση είναι σύμπτωμα... Εγώ πριν την περίοδο είχα όλα τα συμπτώματα ζαλάδες αναγούλες δέκατα (το στήθος δεν πρήζετε ποτέ και να πρηστεί είναι μεγάλο οπότε δεν θα φανεί η διαφορά) Μέχρι και αηδία για τα γλυκά και μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν ζει χωρίς γλυκό που τρώει τη ζάχαρη με το κουτάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ακριβώς αυτό μόνο η καθυστέρηση είναι σύμπτωμα... Εγώ πριν την περίοδο είχα όλα τα συμπτώματα ζαλάδες αναγούλες δέκατα (το στήθος δεν πρήζετε ποτέ και να πρηστεί είναι μεγάλο οπότε δεν θα φανεί η διαφορά) Μέχρι και αηδία για τα γλυκά και μιλάμε για έναν άνθρωπο που δεν ζει χωρίς γλυκό που τρώει τη ζάχαρη με το κουτάλι. 

Πραγματικά είναι περίεργο να τα είχες όλα αυτά και να μην είσαι. Ειδικά η γεύση. Έχεις κανονική ροή;

Πάντως νομίζω ότι η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο. Όπως και η επιμονή μας να παρατηρούμε τον εαυτό μας. Και το κενό ή ακόμα και έναν λευκό τοίχο να κοιτάξεις επίμονα θα αρχίσεις να βλέπεις εικόνες. Ξέρεις πόσες φορές πίστευα εγώ ότι είμαι έγκυος; Ειδικά όταν πρωτοξεκίνησα! Άπειρες! Θα έπρεπε να ήμουν πολύτεκνη τώρα! Κι αν το πετύχαινα κάποια στιγμή θα έλεγα ότι είχα και συμπτώματα από πάνω. Δεν λέω ότι είναι αδύνατον να έχεις πιο πριν. Φυσικά και συμβαίνει αλλά θεωρώ ότι είναι σπάνιο να ξεκινάνε πριν την καθυστέρηση.

Εμείς όμως είπαμε δεν το βάζουμε κάτω! Θα το δούμε το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πραγματικά είναι περίεργο να τα είχες όλα αυτά και να μην είσαι. Ειδικά η γεύση. Έχεις κανονική ροή;

Πάντως νομίζω ότι η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο. Όπως και η επιμονή μας να παρατηρούμε τον εαυτό μας. Και το κενό ή ακόμα και έναν λευκό τοίχο να κοιτάξεις επίμονα θα αρχίσεις να βλέπεις εικόνες. Ξέρεις πόσες φορές πίστευα εγώ ότι είμαι έγκυος; Ειδικά όταν πρωτοξεκίνησα! Άπειρες! Θα έπρεπε να ήμουν πολύτεκνη τώρα! Κι αν το πετύχαινα κάποια στιγμή θα έλεγα ότι είχα και συμπτώματα από πάνω. Δεν λέω ότι είναι αδύνατον να έχεις πιο πριν. Φυσικά και συμβαίνει αλλά θεωρώ ότι είναι σπάνιο να ξεκινάνε πριν την καθυστέρηση.

Εμείς όμως είπαμε δεν το βάζουμε κάτω! Θα το δούμε το θετικό!

Ναι κανονικη ροη εχω για τα δεδομενα μου.Το περιεργο ειναι οτι ημουν τοσο σιγουρη γιαυτο το μηνα οτι δεν που ουτε καν το σκεφτομουν αλλα οταν αρχισαν τα συμπτωματα μου μπηκαν ιδεες τωρα βεβαια εχω μονο τα δεκατα.Οπως ειπες κι εσυ καποια στιγμη θα το δουμε το θετικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:? 

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                      

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 27/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 29/4

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 28/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:08/4

Love13:24/4

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/4            

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσακια καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Κ εγωωω 2η μέρα περιοδου φιλες μου... Μη με βάλεις ημερομηνία δεν έχει νόημα θα σας πω όταν με το καλό κάνω την εξωσωματικη ❣️👶👣💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κορίτσια εμένα όλο νούμερα είναι η κυρία μετά την απόξεση κάνει τα δικά της δεν μου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη αναμονή μας έλιωσε και η πανδημία ούτε κέντρα τίποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσακια καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, με καλή διάθεση και υπέροχα νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα κορίτσια βγήκε γ χοριακη!!! 6300!!!😊😊😊 Καλημέρα  @Spongebob βγήκε η δική σου χοριακη; 

Συγχαρητήρια!!!! Τέλεια η χοριακη σου!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Τέλεια η χοριακη σου!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!

Ευχαριστώ, είμαι συγκρατημένη αισιόδοξη, έχουμε πολύ δρόμο ακόμα   μακάρι όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα κορίτσια βγήκε γ χοριακη!!! 6300!!!😊😊😊 Καλημέρα  @Spongebob βγήκε η δική σου χοριακη; 

Καλημερα σε ολες!Τελεια η χοριακη κοριτσακι μου,με το καλο μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη 🍼🍼🍼🍼

@Spongebob περιμενουμε κ το δικο σου υπεροχο νουμερακι σημερα, ευχομαι να πιαστηκε το σπορακι γερα!!!

Για τα κοριτσια που αδιαθετησαν κ ειδικα οσες ειναι για εξωσωματικη,εκμεταλλευτειτε την καραντινα...Ποτε δεν ξερετε 😉😉😉😉,πιστευω οτι θα εχουμε πολλες ευχαριστες εκπληξεις κ αυτο το μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα απο εμένα.
και εμένα 1η μέρα περιόδου, άρχισαν τα ελαφρά καφετιά υγρά...
Συγχαρητήρια στα κοριτσια που είναι εγκυες, περιμένουμε μεγάλες χοριακές και γερά μπεμπάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα κορίτσια βγήκε γ χοριακη!!! 6300!!!😊😊😊 Καλημέρα  @Spongebob βγήκε η δική σου χοριακη; 

Μασα μου καλημερα!!!! Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!! χαρηκα πολυ για σενα!!!! Ειναι τοσο αισιοδοξα τα νεα σου..!!!! Θα πανε ολα τελειαααα!!!!!Εγω ακομα περιμενω να με παρουν απτη μοναδα..🤪🤪🤪🤪😰😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες!Τελεια η χοριακη κοριτσακι μου,με το καλο μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη 🍼🍼🍼🍼

@Spongebob περιμενουμε κ το δικο σου υπεροχο νουμερακι σημερα, ευχομαι να πιαστηκε το σπορακι γερα!!!

Για τα κοριτσια που αδιαθετησαν κ ειδικα οσες ειναι για εξωσωματικη,εκμεταλλευτειτε την καραντινα...Ποτε δεν ξερετε 😉😉😉😉,πιστευω οτι θα εχουμε πολλες ευχαριστες εκπληξεις κ αυτο το μηνα.

Καλημερα st3llina..!!!! Ειμαι ακομα σε αναμονη για το αποτελεσμα..Πανω απτο τηλεφωνο σαν τν γυπα...τι στρες ειναι αυτοοοο ρε κοριτσιαααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις με πηρε ο γιατρος..

Ειναι 56 η χοριακη μου..μου ειπε να μην αγχωνομαι και οτι θα παει καλα..

Του ειπα για τα ηπια πονακια περιοδου και μου ειπε μονο αν δω αιμα να βαζω την vasclor πρωι βραδυ.. Μου ειπε να κανω το επομενο τεστ χοριακης την Παρασκευη..

Ειναι χαμηλη η χοριακη..?? Φοβαμαι..Λετε ομως τα πονακια να τα εχω επειδη ειχα γεννα τν Δεκεμβρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Κοριτσια μολις με πηρε ο γιατρος..

Ειναι 56 η χοριακη μου..μου ειπε να μην αγχωνομαι και οτι θα παει καλα..

Του ειπα για τα ηπια πονακια περιοδου και μου ειπε μονο αν δω αιμα να βαζω την vasclor πρωι βραδυ.. Μου ειπε να κανω το επομενο τεστ χοριακης την Παρασκευη..

Ειναι χαμηλη η χοριακη..?? Φοβαμαι..Λετε ομως τα πονακια να τα εχω επειδη ειχα γεννα τν Δεκεμβρη

ΚΑλημερΑ κορίτσι μου συγχαρητήρια μια χαρά είναι η χοριακη σου πιστεύω εγώ τώρα 34 εβδομάδων είμαι να σου πω ότι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχα πινάκια περίοδο μέχρι και τώρα που και που αλλά στην αρχή πιο έντονα είναι και σχεδόν όλες τα έχουνε ...μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ...🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Κοριτσια μολις με πηρε ο γιατρος..

Ειναι 56 η χοριακη μου..μου ειπε να μην αγχωνομαι και οτι θα παει καλα..

Του ειπα για τα ηπια πονακια περιοδου και μου ειπε μονο αν δω αιμα να βαζω την vasclor πρωι βραδυ.. Μου ειπε να κανω το επομενο τεστ χοριακης την Παρασκευη..

Ειναι χαμηλη η χοριακη..?? Φοβαμαι..Λετε ομως τα πονακια να τα εχω επειδη ειχα γεννα τν Δεκεμβρη?

Κορίτσι μου σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι; έχεις καθυστέρηση;
Δεν μας πειράζει που είναι χαμηλό το νούμερο αρκεί να διπλασιάζεται σωστά.
Ούτε τα πονάκια τα ήπια μας πειράζουν, προετοιμασία της μήτρας είναι.
Παραξενεύομαι γιατί δεν σου είπε να κάνεις επανάληψη την Τετάρτη, συνήθως κάθε 2 μέρες την κοιτάμε την χοριακή.
Αλλά για να το λεει, κάποιο λόγο θα έχει.
Συγχαρητήρια! Είσαι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ποιά μέρα του κύκλου είσαι; έχεις καθυστέρηση;
Δεν μας πειράζει που είναι χαμηλό το νούμερο αρκεί να διπλασιάζεται σωστά.
Ούτε τα πονάκια τα ήπια μας πειράζουν, προετοιμασία της μήτρας είναι.
Παραξενεύομαι γιατί δεν σου είπε να κάνεις επανάληψη την Τετάρτη, συνήθως κάθε 2 μέρες την κοιτάμε την χοριακή.
Αλλά για να το λεει, κάποιο λόγο θα έχει.
Συγχαρητήρια! Είσαι εγκυος!

Ειμαι στην 26η μερα του κυκλου μου..Οχι δεν εχω καθυστερηση εχω κυκλο 29 με 30..Ναι εχεις δικιο για τν διπλασιασμο αυτο ειναι το σημαντικο..Αχ μακαρι να προχωρησει καλα ρε κοριτσια..Ναι κι εγω παραξενευτηκα και τν ρωτησα  για το νωριτερα γιατι τν προηγουμενο μηνα με τη βιοχημικη η πρωτη μετρηση Σαββατο ηταν 21  και Δευτερα 12... μου ομως  ειπε να μην αγχωνομαι και οτι να παω Παρασκευη στη μοναδα...τι να πω..ειμαι ακομα μουδιασμενη..Φοβαμαι να χαρω να ενθουσιαστω δεν ξερω τι να κανω ..κι εγω και ο αντρας μου κοιταζομαστε σαν ηλιθιοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Ειμαι στην 26η μερα του κυκλου μου..Οχι δεν εχω καθυστερηση εχω κυκλο 29 με 30..Ναι εχεις δικιο για τν διπλασιασμο αυτο ειναι το σημαντικο..Αχ μακαρι να προχωρησει καλα ρε κοριτσια..Ναι κι εγω παραξενευτηκα και τν ρωτησα  για το νωριτερα γιατι τν προηγουμενο μηνα με τη βιοχημικη η πρωτη μετρηση Σαββατο ηταν 21  και Δευτερα 12... μου ομως  ειπε να μην αγχωνομαι και οτι να παω Παρασκευη στη μοναδα...τι να πω..ειμαι ακομα μουδιασμενη..Φοβαμαι να χαρω να ενθουσιαστω δεν ξερω τι να κανω ..κι εγω και ο αντρας μου κοιταζομαστε σαν ηλιθιοι..

Ωραία, άρα θέλουμε ψυχραιμία και αισιοδοξία.... 
Να προσέχεις και να κάνετε πολλές αγκαλιές με τον σύζηγο ❤️ 
Και την Παρασκευή να μας πεις ένα ωραίο τριψήφιο νούμερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶

Spongenbob:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:? 

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:01/3                                                                      

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 27/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 30/4

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 28/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:08/4

Love13:24/4

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/4            

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...