Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Χρόνια πολλά και Χρίστος Ανέστη σε όλες εύχομαι!!❤️Υγεία πάνω από όλα να έχουμε και σύντομα να μπορούμε να βρεθούμε κοντά στους ανθρώπους που αγαπάμε!!

Εύχομαι να γεμίσει το πινακάκι θετικά τεστάκια και με το καλό να πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!!Τα καλύτερα έρχονται.....!!!!👍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου έστειλαν το αποτέλεσμα της χοριακης.... 700,30 διπλασιαστηκε γουπιιιι... Είμαι πολύ χαρουμενη😁🤩🤩 θα πάρω το απόγευμα το γιατρό τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μου έστειλαν το αποτέλεσμα της χοριακης.... 700,30 διπλασιαστηκε γουπιιιι... Είμαι πολύ χαρουμενη😁🤩🤩 θα πάρω το απόγευμα το γιατρό τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!!! 

Τέλεια 🥰🥰🥰🥰🥰 λογικά θα μπορέσεις να το δεις σε λίγες μέρες!!!αχ τι καλά...νιώθω σαν να το ζω κ εγώ ξανά 👶👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Τέλεια 🥰🥰🥰🥰🥰 λογικά θα μπορέσεις να το δεις σε λίγες μέρες!!!αχ τι καλά...νιώθω σαν να το ζω κ εγώ ξανά 👶👶👶👶👶

Είχα προετοιμάσει τόσο καλά για τα δυσάρεστα αποτελέσματα που μου φαίνεται απίστευτο χάχα... Τώρα περιμένω να πάει απόγευμα! Με το καλό κ εσύ! Αν θυμάμαι καλά προσπαθείτε κ εσείς για δεύτερο? Σύντομα κ τα δικά σου νεα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Είχα προετοιμάσει τόσο καλά για τα δυσάρεστα αποτελέσματα που μου φαίνεται απίστευτο χάχα... Τώρα περιμένω να πάει απόγευμα! Με το καλό κ εσύ! Αν θυμάμαι καλά προσπαθείτε κ εσείς για δεύτερο? Σύντομα κ τα δικά σου νεα❤️❤️

Όταν απογοητευομαστε η χαρά που παίρνουμε μετράει για διπλή... χαχαχαχαχα!!ναι, προσπαθούμε κ εμείς για δεύτερο απλά είναι οι πρώτοι κύκλοι μετά τη γέννα-θηλασμο κ δε ξέρω ακόμα τι γίνεται!έχω ραντεβού στο γιατρό μέσα στην εβδομάδα για τσεκαπ να δούμε τι γίνεται!! πόσο καιρό προσπαθούσατε για δεύτερο;;είχες περίοδο αμέσως μετά τη γέννα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όταν απογοητευομαστε η χαρά που παίρνουμε μετράει για διπλή... χαχαχαχαχα!!ναι, προσπαθούμε κ εμείς για δεύτερο απλά είναι οι πρώτοι κύκλοι μετά τη γέννα-θηλασμο κ δε ξέρω ακόμα τι γίνεται!έχω ραντεβού στο γιατρό μέσα στην εβδομάδα για τσεκαπ να δούμε τι γίνεται!! πόσο καιρό προσπαθούσατε για δεύτερο;;είχες περίοδο αμέσως μετά τη γέννα;

Μόλις πέρασαν οι 40 πρώτες μερες καθάρισα, έκανα 2 μήνες χωρίς περίοδο μόνο κ μετά κάθε μήνα κανονικά ενώ θήλαζα αποκλειστικά. Ήμουν από τις περιπτώσεις που είχαν περίοδο ενώ θήλαζα τι να πω. Αλλά καταλάβαινα ότι ήταν περίεργη περίοδος ενώ ερχόταν κανονικά στην ώρα της. Δεν είχα αλλαγή δτα υγρά πχ για να καταλάβω ότι μπαίνω στις γόνιμες ούτε πόνους ωορρηξιας σαν να μη γινόταν τίποτα απλά στις 28 μέρες έβλεπα αίμα κάθε μήνα. Όταν ήταν ο μικρός 14 μηνών κόψαμε κ το τελευταίο θηλασμό κ από εκεί μετράω ουσιαστικές προσπάθειες μας πήρε περίπου 6 μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες αποκτήσατε τα μωράκια σας τόσο εύκολα? Εμείς προσπαθούμε 2 χρόνια σχεδόν. Είχε κάποια ανάλογη εμπειρία να με εμψυχώσει λίγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Κορίτσια όλες αποκτήσατε τα μωράκια σας τόσο εύκολα? Εμείς προσπαθούμε 2 χρόνια σχεδόν. Είχε κάποια ανάλογη εμπειρία να με εμψυχώσει λίγο?

Εγώ προσπαθούσα ένα χρόνο μέχρι να μείνω έγκυος τη πρώτη φορά, το πρώτο παλινδρομησε. Μετά κάναμε 5 μήνες από τη στιγμή που ξανά ξεκινήσαμε προσπάθειες για το γιο μου αυτή πήγε καλά. Και τώρα μου πήρε κάπου 6 μήνες για τη Τρίτη εγκυμοσύνη. Πιστεύω δεν το λες ότι έπιανα με τον αέρα αλλά σίγουρα υπάρχουν κορίτσια που δυσκολεθονται παραπάνω από εμένα. 

Τον κυριότερο για εμένα όταν περνάει κάποιο διάστημα χωρίς αποτελέσματα είναι να ψαχτείτε λίγο μήπως υπάρχει κάτι που εμποδίζει κ δεν έρχεται μια εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Κορίτσια όλες αποκτήσατε τα μωράκια σας τόσο εύκολα? Εμείς προσπαθούμε 2 χρόνια σχεδόν. Είχε κάποια ανάλογη εμπειρία να με εμψυχώσει λίγο?

Έχετε κάνει εξετάσεις?? είναι όλα οκ? ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έχετε κάνει εξετάσεις?? είναι όλα οκ? ... 

Ναι, κάναμε ορμονικές εγώ κι ο άντρας μου, σαλπιγγογραφία, σπερμοδιάγραμμα. Όλα καλά. Μια όχι σούπερ κινητικότητα αλλά με βάση τα λεγόμενα 3 γιατρών όχι κάτι που να αποτρέπει μια φυσιολογική σύλληψη. Και είμαστε 30 και 33 ετών. Εντάξει, κατανοώ ότι 1 χρόνος είναι νορμάλ. Άντε 1.5. Αλλά τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια και με έχει στεναχωρήσει όλο αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Ναι, κάναμε ορμονικές εγώ κι ο άντρας μου, σαλπιγγογραφία, σπερμοδιάγραμμα. Όλα καλά. Μια όχι σούπερ κινητικότητα αλλά με βάση τα λεγόμενα 3 γιατρών όχι κάτι που να αποτρέπει μια φυσιολογική σύλληψη. Και είμαστε 30 και 33 ετών. Εντάξει, κατανοώ ότι 1 χρόνος είναι νορμάλ. Άντε 1.5. Αλλά τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια και με έχει στεναχωρήσει όλο αυτό. 

καλά έκανες κ προχωρησες σε εξετάσεις.. κ εγώ είναι το μόνο που δε μετανιώνω.. είμαι στον 1,5 χρόνο κ πάω για εξωσωματική... αν κ δεν ειμαι υπέρ όπως κ ο γιατρός μου λόγω χαμηλών επιτυχιών θα μπορούσες να κανεις  σπερματέγχυση ..εκεί βελτιώνουν κ άλλο το σπέρμα.. ίσως να μην αποτρέπει τη φυσιολογική σύλληψη αλλά να θέλει κ λίγο σπρώξιμο βρε παιδί μου.. γιατί όσο να ναι θα δυσκολεύεται με χαμηλή κινητικότητα. δλδ μπορεί να σ έρθει τώρα μπορεί κ σε 2 χρόνια.. δεν ειμαι γιατρός εννοείται απ όλα όσα έχω μάθει κ ζήσει μιλάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Ναι, κάναμε ορμονικές εγώ κι ο άντρας μου, σαλπιγγογραφία, σπερμοδιάγραμμα. Όλα καλά. Μια όχι σούπερ κινητικότητα αλλά με βάση τα λεγόμενα 3 γιατρών όχι κάτι που να αποτρέπει μια φυσιολογική σύλληψη. Και είμαστε 30 και 33 ετών. Εντάξει, κατανοώ ότι 1 χρόνος είναι νορμάλ. Άντε 1.5. Αλλά τον Ιούλιο κλείνουμε 2 χρόνια και με έχει στεναχωρήσει όλο αυτό. 

Ίσως να πρέπει να δείτε και άνδρο λόγο αν δεν το έχετε κάνει μήπως υπάρχει περιθώριο βελτίωσης με βιταμίνες.. Γιατρός δεν είμαι κ εγώ όπως λέει και το λακτακι απλά από αυτά που διαβάζω σου λέω. Με το καλό να σου έρθει γρήγορα ένα παιδάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

καλά έκανες κ προχωρησες σε εξετάσεις.. κ εγώ είναι το μόνο που δε μετανιώνω.. είμαι στον 1,5 χρόνο κ πάω για εξωσωματική... αν κ δεν ειμαι υπέρ όπως κ ο γιατρός μου λόγω χαμηλών επιτυχιών θα μπορούσες να κανεις  σπερματέγχυση ..εκεί βελτιώνουν κ άλλο το σπέρμα.. ίσως να μην αποτρέπει τη φυσιολογική σύλληψη αλλά να θέλει κ λίγο σπρώξιμο βρε παιδί μου.. γιατί όσο να ναι θα δυσκολεύεται με χαμηλή κινητικότητα. δλδ μπορεί να σ έρθει τώρα μπορεί κ σε 2 χρόνια.. δεν ειμαι γιατρός εννοείται απ όλα όσα έχω μάθει κ ζήσει μιλάω..

Μάλλον θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση τον επόμενο μήνα. Ο γιατρός λέει ότι είμαι μικρή για εξωσωματική. Απλά κι εγώ από φόρουμ που έχω διαβάσει δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Βέβαια σκέφτομαι να κάνω 2-3 στη σειρά να μεγαλώσω τις πιθανότητες. Θα πάω για τεστ παπ την άλλη Πέμπτη και θα τα συζητήσουμε. Είμαι τόσο απογοητευμένη. Πριν λίγα χρόνια με ένοιαζε να πάω ταξίδια, βόλτες, να πηγαίνω σινεμά που το αγαπώ και τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι ένα μωράκι. Αλλά έχω χάσει όλες μου τις ελπίδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ίσως να πρέπει να δείτε και άνδρο λόγο αν δεν το έχετε κάνει μήπως υπάρχει περιθώριο βελτίωσης με βιταμίνες.. Γιατρός δεν είμαι κ εγώ όπως λέει και το λακτακι απλά από αυτά που διαβάζω σου λέω. Με το καλό να σου έρθει γρήγορα ένα παιδάκι! 

Παίρνουμε τις pregnantcare, νομίζω έτσι λέγονται, και οι 2! Ο γιατρός μας είπε ότι δε θα μας πει κάτι που ήδη δε ξέρουμε. Δεν είναι δλδ ότι η εξέταση είναι χάλια. Ευχαριστώ για την ευχή σου. Ελπίζω καμία γυναίκα να μην ταλαιπωρείται τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Παίρνουμε τις pregnantcare, νομίζω έτσι λέγονται, και οι 2! Ο γιατρός μας είπε ότι δε θα μας πει κάτι που ήδη δε ξέρουμε. Δεν είναι δλδ ότι η εξέταση είναι χάλια. Ευχαριστώ για την ευχή σου. Ελπίζω καμία γυναίκα να μην ταλαιπωρείται τόσο. 

Και εγώ αυτές πήρα 2 μήνες τώρα. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα, όπως λες το θέλεις τόσο πολύ οπότε τι είναι ένα ακόμα ραντεβού με ένα γιατρό άλλης ειδικότητας. Μπορεί να σου πει οτι ηδη ξερετε μπορεί κ όχι. Απλά θα πάρεις άλλη μια γνώμη πριν τη σπερματεγχυση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η androfight είπε:

Μάλλον θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση τον επόμενο μήνα. Ο γιατρός λέει ότι είμαι μικρή για εξωσωματική. Απλά κι εγώ από φόρουμ που έχω διαβάσει δεν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας. Βέβαια σκέφτομαι να κάνω 2-3 στη σειρά να μεγαλώσω τις πιθανότητες. Θα πάω για τεστ παπ την άλλη Πέμπτη και θα τα συζητήσουμε. Είμαι τόσο απογοητευμένη. Πριν λίγα χρόνια με ένοιαζε να πάω ταξίδια, βόλτες, να πηγαίνω σινεμά που το αγαπώ και τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι ένα μωράκι. Αλλά έχω χάσει όλες μου τις ελπίδες. 

Για μένα να το κάνεις!!! Όχι πολλές όμως δεν έχει νοημα.

Πράγματι είναι χαμηλά τα ποσοστά επιτυχίας αλλά υπάρχουν κοπέλες που έχουν πετυχει..

Κ διαφωνώ σ αυτό που λέει για την ηλικία ο γιατρός σου..  . δλδ τι θα παλευουμε μέχρι τα 40 κ μετά θα πάμε για  εξωσωματικη? Κ εγώ 29 είμαι κ θα κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μου έστειλαν το αποτέλεσμα της χοριακης.... 700,30 διπλασιαστηκε γουπιιιι... Είμαι πολύ χαρουμενη😁🤩🤩 θα πάρω το απόγευμα το γιατρό τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!!! 

😀😀😀😀😀😀😀😀 Σούπερ!!!!! Λογικά θα σου πει ο γιατρός να πας αυτήν την εβδομάδα! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Και εγώ αυτές πήρα 2 μήνες τώρα. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα, όπως λες το θέλεις τόσο πολύ οπότε τι είναι ένα ακόμα ραντεβού με ένα γιατρό άλλης ειδικότητας. Μπορεί να σου πει οτι ηδη ξερετε μπορεί κ όχι. Απλά θα πάρεις άλλη μια γνώμη πριν τη σπερματεγχυση... 

Για εμάς τις γυναίκες είναι πολύ εύκολο να το λέμε και να το κάνουμε. Αλλά έναν άντρα να τον τρέχεις συνέχεια στους γιατρούς δεν είναι και το πιο εύκολο. Πως να το πω. Θίγονται κάπως... θέλουν σωστό χειρισμό. Επίσης δε μας το πρότεινε καν ο γυναικολόγος οπότε δεν μπορώ να το βάλω σα θέμα στο τραπέζι. Ίσως το αφήσουμε για αργότερα αν δεν έρθει γρήγορα το μωράκι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😀😀😀😀😀😀😀😀 Σούπερ!!!!! Λογικά θα σου πει ο γιατρός να πας αυτήν την εβδομάδα! 🥰🥰🥰🥰🥰

Λες τόσο σύντομα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μου έστειλαν το αποτέλεσμα της χοριακης.... 700,30 διπλασιαστηκε γουπιιιι... Είμαι πολύ χαρουμενη😁🤩🤩 θα πάρω το απόγευμα το γιατρό τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!!! 

Μπραβο κουκλα μου,ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα, περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο σου.Το αδερφακι ερχεται λεμε!!!!!!!!Ποσο χαιρομαι δε λεγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η androfight είπε:

Για εμάς τις γυναίκες είναι πολύ εύκολο να το λέμε και να το κάνουμε. Αλλά έναν άντρα να τον τρέχεις συνέχεια στους γιατρούς δεν είναι και το πιο εύκολο. Πως να το πω. Θίγονται κάπως... θέλουν σωστό χειρισμό. Επίσης δε μας το πρότεινε καν ο γυναικολόγος οπότε δεν μπορώ να το βάλω σα θέμα στο τραπέζι. Ίσως το αφήσουμε για αργότερα αν δεν έρθει γρήγορα το μωράκι μας. 

Τα πέρασα κ εγώ με το δικό μου μέχρι να τον καταφέρω να κάνουμε τις εξετάσεις. Βέβαια βοήθησε σε αυτό ο γιατρός μου και συμβιβάστηκε. Πες του πχ αν δεν έρθει μέχρι το καλοκαίρι από Σεπτέμβρη να πάτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Για μένα να το κάνεις!!! Όχι πολλές όμως δεν έχει νοημα.

Πράγματι είναι χαμηλά τα ποσοστά επιτυχίας αλλά υπάρχουν κοπέλες που έχουν πετυχει..

Κ διαφωνώ σ αυτό που λέει για την ηλικία ο γιατρός σου..  . δλδ τι θα παλευουμε μέχρι τα 40 κ μετά θα πάμε για  εξωσωματικη? Κ εγώ 29 είμαι κ θα κάνω.. 

Εννοείται και να κάνεις και σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και αν το θες κι εσύ να αποκτήσεις και 2 μωράκια. 

Όσον αφορά την ηλικία απλά μας είπε ότι έχουμε το περιθώριο να δοκιμάσουμε και αυτή τη μέθοδο που είναι πιο οικονομική και λιγότερο παρεμβατική. Φυσικά αν μπορούσα να πείσω τον άντρα μου θα έκανα κι εγώ εξωσωματική. Αύριο κιόλας. Τόσο πολύ θέλω να ζήσω αυτό το θαύμα αλλά εκείνος έχει πίστη σε μας ότι θα τα καταφέρουμε μόνοι μας. Οπότε και επιλέγω να τον εμπιστευτώ. Θα σας έχω παρέα όμως σε όλο αυτό. Και εννοείται και στη σπερματέγχυση! Ελπίζω να μου φέρετε τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
    • Καλά αποτελέσματα το ξέρω ότι δεν θα έχω τουλάχιστον να μην έχει ξεφύγει πολύ😅 δεν ξέρω ποτε θα βγουν τα αποτελέσματα γιατί έχω και άλλες εξετάσεις όποτε λογικά θα μου τα στείλουν όλα μαζί 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...