Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημένα λευκά, χαμηλά ερυθρά αιμοσφαίρια


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Πήρα σήμερα τις εξετάσεις της γενικής αίματος που έκανα και παρατήρησα ότι είχα αυξημένα λευκά (10.520 ενώ οι φτ. είναι 4.000-10.000) ενώ τα ερυθρά μου ήταν χαμηλά (4.050.000 ενώ οι φτ. είναι 4.200.000-5.400.000). Είμαι στην 27η εβδομάδα. Είχε καμμιά από εσάς αυξημένα λευκά σε αυτό το στάδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ???

ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΙΩΣΗ ,ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΠΟΥ

ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΧΑΜΠΑΡΙ.

ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ Κ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΝ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Με το γιατρό μου έχω ραντεβού την Πέμπτη, κι επειδή θα σκάσω από την αγωνία μου ως τότε, είπα μήπως και κάποια άλλη μέλλουσα μαμά είχε παρατηρήσει αύξηση στον αριθμό των λευκών.. Οι εξετάσεις που είχα κάνει στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν όλες τέλειες! Σε όλα μέσος όρος φτ. Γι'αυτό έχω φρικάρει τώρα:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΝΑΣ,ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ.......ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΥΘΡΑ.....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΜΗΛΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ.........ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ......ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ....ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

μην ανησυχείς, και οι δικές μου έβγαιναν με ανεβασμένα τα λευκά πάνω απο τον μέσο όρο και τα ερυθρά στα κατώτερα όρια και ο γιατρός μου μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό να συμβαίνει και αυτό στην εγκυμοσύνη:huh:

Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αφού ανησυχείς δεν τον παίρνεις τηλ να τον ρωτήσεις και περιμένεις πότε θα έρθει το ραντεβού σου... Εχεις ιδέα τι λεφτά θα του δώσεις?:S :S :S :S :S :S :S :S Μην τον λυπάσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama to be καλημέρα!Απ ότι ξέρω ειναι φυσιολογική η αύξηση των λευκών αιμοσφαιρίων στην εγκυμοσύνη!!Οπως επίσης και κάποια μειωση των ερυθρών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως είπαν και τα κορίτσια μια μικρή αύξηση των λευκών είναι φυσιολογική, θα είσαι λίγο κρυωμένη ή κάποια ιωσούλα που πέρασε ανεπαίσθητα! Όσο για την μείωση των ερυθρών, όπως είπε και η JULIANA είναι φυσιολογική στην εγκυμοσύνη. Όπως και να έχει ο γιατρός σου θ'αξιολογήσει καλύτερα φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς...και εμένα η γενική αίματος μου έτσι είναι και μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό λόγω εγκυμοσύνης...Ωστόσο πιο σωστή άποψη μπορεί να εκφράσει μόνο ο γιατρός σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σάς χιλιοευχαριστώ!!! Τόν πήρα τηλέφωνο τελικά χτες -δεν άντεξα- και ξεκίνησα να του λέω "Ξέρετε γιατρέ, τα λευκά μου..." και εκείνος συμπλήρωσε "ξέρω ξέρω, είναι ανεβασμένα".. Και μετά του είπα και για τα ερυθρά και μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και πως από δω και πέρα, μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης, έτσι θα είναι. Ουφφφφφφ!!! Πάλι καλά!!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες!!!!!Φιλιά και με το καλό τα όμορφα τα μωράκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...