Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλή επιτυχία! Μην περιμένεις συμπτώματα κορίτσι μου. Τις περισσότερες φορές δεν έχουμε πριν την καθυστέρηση. Εμείς απλά δεν θέλουμε να την δούμε!🥰

Αγαπη διαβασα ότι σας είπε ο παιδίατρος οτι θα δέχεται μονο βρέφη απο τη ηλικία δηλαδή εμένα σήμερα έχει εμβόλιο ευτυχώς δεν το ακύρωσε αλλά ανησυχώ λίγο ειναι πολύ μικρός ο δικος μου και πρεπει να κανει τα εμβόλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Αγαπη διαβασα ότι σας είπε ο παιδίατρος οτι θα δέχεται μονο βρέφη απο τη ηλικία δηλαδή εμένα σήμερα έχει εμβόλιο ευτυχώς δεν το ακύρωσε αλλά ανησυχώ λίγο ειναι πολύ μικρός ο δικος μου και πρεπει να κανει τα εμβόλια

Γειά σου penny μου!💗 Τα υποχρεωτικά στα μικρά θα τα κάνει και ο δικός μου. Για παράδειγμα στα επαναληπτικά από ότι έχω προσέξει δίνουν ένα περιθώριο. Πόσο είναι ο μικρούλης σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου penny μου!💗 Τα υποχρεωτικά στα μικρά θα τα κάνει και ο δικός μου. Για παράδειγμα στα επαναληπτικά από ότι έχω προσέξει δίνουν ένα περιθώριο. Πόσο είναι ο μικρούλης σου;

Σήμερα θα παει 6 μηνών μωρέ είναι μικρουλης λαλησαμε με Ολη αυτή την κατασταση ετσι θα βγαινουμε και θα κάνουμε αουυυυ απο το άγχος χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Σήμερα θα παει 6 μηνών μωρέ είναι μικρουλης λαλησαμε με Ολη αυτή την κατασταση ετσι θα βγαινουμε και θα κάνουμε αουυυυ απο το άγχος χαχαχαχαχαχαχαχα

Αχ είναι μικρό ακόμα το γλυκουλι μου! 😊Νομίζω μέχρι 2 ετών κατατάσσονται στα βρέφη. Παρατήρησα στο βιβλιάριο ότι μέχρι εκείνη την ηλικία ο παιδίατρος έγραφε στη σελίδα για βρέφη και μετά άλλαξε και πήγε στα παιδάκια. Εσένα δεν μπορεί να σε αφήσει έτσι είναι αναγκαία αυτά τα εμβόλια. Απλά θέλει να προσέχουμε πολύ. Εγώ έχω απαγορεύσει σε όλους να πιάνουν τον μικρό στο πρόσωπο ή να τον φιλάνε. Αν προσέξουμε όλοι πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες! Το πρωί ξύπνησα και είχε έρθει η περίοδος... Κάθε φορά προσπαθώ να είμαι προσγειωμενη κ εκεί που λέω εντάξει αυξανονται οι πιθανότητες να είμαι έγκυος μετά έρχεται.. Χθες το μεσημέρι με έπιασε μια ζαλάδα κ με κράτησε όλη μέρα, γύριζε όλο το σπίτι. Ακόμα δεν είμαι τόσο καλά... Αυτή τη φορά είχα 3 μέρες καθυστέρηση. Σκέφτομαι μήπως πήγε κάτι να γίνει κ δεν προχώρησε δεν έχω τόσο αίμα πόνο δεν έχω σχεδόν καθόλου... Είμαι πολύ απογοητευμένη κ δεν έχω που να μιλήσω... Νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα να γκρινιάζω γιατί έχω ένα παιδί κ άλλες προσπαθούν για το πρώτο κ πιο πολύ καιρό αλλά το ήθελα πολύ... 

Λογικά αύριο θα μου περάσουν όλα και πάλι προς τη δόξα τραβά!!! Τα είπα κ ησύχασα πολλά φιλιά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Το πρωί ξύπνησα και είχε έρθει η περίοδος... Κάθε φορά προσπαθώ να είμαι προσγειωμενη κ εκεί που λέω εντάξει αυξανονται οι πιθανότητες να είμαι έγκυος μετά έρχεται.. Χθες το μεσημέρι με έπιασε μια ζαλάδα κ με κράτησε όλη μέρα, γύριζε όλο το σπίτι. Ακόμα δεν είμαι τόσο καλά... Αυτή τη φορά είχα 3 μέρες καθυστέρηση. Σκέφτομαι μήπως πήγε κάτι να γίνει κ δεν προχώρησε δεν έχω τόσο αίμα πόνο δεν έχω σχεδόν καθόλου... Είμαι πολύ απογοητευμένη κ δεν έχω που να μιλήσω... Νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα να γκρινιάζω γιατί έχω ένα παιδί κ άλλες προσπαθούν για το πρώτο κ πιο πολύ καιρό αλλά το ήθελα πολύ... 

Λογικά αύριο θα μου περάσουν όλα και πάλι προς τη δόξα τραβά!!! Τα είπα κ ησύχασα πολλά φιλιά σε όλες! 

Γεια σου κοριτσι μου

δεν μπορω να σου πω να μην στεναχωριεσαι γιατι καθε φορα που βλεπουμε οτι μας ηρθε δεν γινεται να μην στεναχωρηθουμε !!! Ελπιζω συντομα να μας πεις ευχαριστα νεα !!! Αυριο ξεκιναει νεα μερα 💙🙏🏻 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Το πρωί ξύπνησα και είχε έρθει η περίοδος... Κάθε φορά προσπαθώ να είμαι προσγειωμενη κ εκεί που λέω εντάξει αυξανονται οι πιθανότητες να είμαι έγκυος μετά έρχεται.. Χθες το μεσημέρι με έπιασε μια ζαλάδα κ με κράτησε όλη μέρα, γύριζε όλο το σπίτι. Ακόμα δεν είμαι τόσο καλά... Αυτή τη φορά είχα 3 μέρες καθυστέρηση. Σκέφτομαι μήπως πήγε κάτι να γίνει κ δεν προχώρησε δεν έχω τόσο αίμα πόνο δεν έχω σχεδόν καθόλου... Είμαι πολύ απογοητευμένη κ δεν έχω που να μιλήσω... Νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα να γκρινιάζω γιατί έχω ένα παιδί κ άλλες προσπαθούν για το πρώτο κ πιο πολύ καιρό αλλά το ήθελα πολύ... 

Λογικά αύριο θα μου περάσουν όλα και πάλι προς τη δόξα τραβά!!! Τα είπα κ ησύχασα πολλά φιλιά σε όλες! 

Λυπάμαι που σου ήρθε η αναθεματισμενη αλλά μην σε παίρνει από κάτω! Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο! Κ φυσικά εδώ είμαστε για να εμψυχωνουμε η μια την άλλη! Δεν έχει σημασία π έχεις ένα παιδί κ 10 να είχες όταν θες κ προσπαθείς κ δεν έρχεται έχεις κάθε δικαίωμα να απογοητευεσαι κ να σε παίρνει απο κατω όσο κ η κάθε γυναίκα που θέλει ένα μωράκι. Το θέμα είναι να μην το βάζεις κατω κ να συνεχίζεις τις προσπάθειες.. Αύριο είναι μια καινούρια μέρα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Είναι κ αυτές οι καθυστερήσεις που παίζουν με τα νευρα μου... Ήδη είμαι καλύτερα πάμε παρακάτω!!! Ελπίζω να βρω το παλιό καλό μου κύκλο που ήταν ξεκάθαρη η ωορρηξια κ όλα ρολόι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ lacostaki μου κι εγώ αυτό σκεφτόμουν τώρα! Συγκεκριμένα μαγείρευα και το μυαλό μου ταξίδευε. Ελπίζω να μην τους δηλητηριασω!😁 Εντάξει οι μελέτες λένε ότι δεν επηρεάζεται το έμβρυο αλλά το πρώτο τρίμηνο πάντα είναι επίφοβο. Ακόμα και για την κοινή γρίπη. Μ' αρέσει που τα έβλεπα στις ταινίες και τα κορόιδευα! ☹️ 

Εγώ πάντως κορίτσι μου έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Λέω να πάρω τον γιατρό μου ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσω τι κάνουμε προχωράμε; και αν ναι.. Αν υποθέσουμε ότι έρχεται το θετικό πρέπει να προσέξω κάτι; να πάρω άδεια και να μείνω σπίτι; είναι πολλά αυτά που με απασχολούν γιατί εγώ λόγω δουλειάς έρχομαι καθημερινά σε επαφή με κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ είναι μικρό ακόμα το γλυκουλι μου! 😊Νομίζω μέχρι 2 ετών κατατάσσονται στα βρέφη. Παρατήρησα στο βιβλιάριο ότι μέχρι εκείνη την ηλικία ο παιδίατρος έγραφε στη σελίδα για βρέφη και μετά άλλαξε και πήγε στα παιδάκια. Εσένα δεν μπορεί να σε αφήσει έτσι είναι αναγκαία αυτά τα εμβόλια. Απλά θέλει να προσέχουμε πολύ. Εγώ έχω απαγορεύσει σε όλους να πιάνουν τον μικρό στο πρόσωπο ή να τον φιλάνε. Αν προσέξουμε όλοι πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!🥰

Κοίτα εμένα πλένουν όλοι τα χέρια τους και μετα τον πιάνουν για τα φιλια ευτυχώς δεν τον φιλάνε μονο στο κεφάλι πανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ πάντως κορίτσι μου έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Λέω να πάρω τον γιατρό μου ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσω τι κάνουμε προχωράμε; και αν ναι.. Αν υποθέσουμε ότι έρχεται το θετικό πρέπει να προσέξω κάτι; να πάρω άδεια και να μείνω σπίτι; είναι πολλά αυτά που με απασχολούν γιατί εγώ λόγω δουλειάς έρχομαι καθημερινά σε επαφή με κοσμο

Να τον πάρεις κορίτσι μου. Εμείς ότι και να λέμε αυτοί είναι οι ειδικοί. Αν και θεωρώ ότι και οι ίδιοι μπορεί να μην συμφωνούν μεταξύ τους (λογικό το βρίσκω). Δεν τον έχουμε αντιμετωπίσει άλλη φορά τον συγκεκριμένο ιό. Όλα δείχνουν όμως από μελέτες ότι δεν επηρεάζεται το έμβρυο αλλά γίνεται να μην φοβάσαι;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω το εξής θέμα..

Πήρα τεστ ωορρηξίας και η απορία που έχω είναι αν λειτουργούν σαν τα τεστ εγκυμοσύνης.

Δλδ αν θα πρέπει να τα διαβάσω τα πρώτα 10 λεπτά και μετά να το πετάξω.

Γιατί ρωτάω..

Σήμερα που εκανα τα πρώτα 10 λεπτά η δεύτερη γραμμή ήταν άχνη και μετά από ένα μισάωρο που το ξανακοίταξα ήταν σχεδόν κόκκινη όσο και η πρώτη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Το πρωί ξύπνησα και είχε έρθει η περίοδος... Κάθε φορά προσπαθώ να είμαι προσγειωμενη κ εκεί που λέω εντάξει αυξανονται οι πιθανότητες να είμαι έγκυος μετά έρχεται.. Χθες το μεσημέρι με έπιασε μια ζαλάδα κ με κράτησε όλη μέρα, γύριζε όλο το σπίτι. Ακόμα δεν είμαι τόσο καλά... Αυτή τη φορά είχα 3 μέρες καθυστέρηση. Σκέφτομαι μήπως πήγε κάτι να γίνει κ δεν προχώρησε δεν έχω τόσο αίμα πόνο δεν έχω σχεδόν καθόλου... Είμαι πολύ απογοητευμένη κ δεν έχω που να μιλήσω... Νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα να γκρινιάζω γιατί έχω ένα παιδί κ άλλες προσπαθούν για το πρώτο κ πιο πολύ καιρό αλλά το ήθελα πολύ... 

Λογικά αύριο θα μου περάσουν όλα και πάλι προς τη δόξα τραβά!!! Τα είπα κ ησύχασα πολλά φιλιά σε όλες! 

Καλημέρα kostef μου. Καλά τώρα το είδα το μήνυμα! Κι αναρωτιόμουν αν σου ήρθε! Σίγουρα το ότι έχουμε παιδάκι είναι το σπουδαιότερο. Κι εγώ έτσι νιώθω πολλές φορές σαν αχάριστη. Ότι δεν πρέπει να παραπονιεμαι αλλά δεν μπορούμε και να θάψουμε τις επιθυμίες μας. Μπορεί επειδή τα έχουμε ζήσει όλα αυτά να είναι τόσο μεγάλη η λαχτάρα μας. Εγώ ονειρεύομαι πολλές φορές ότι έχω ξανά κοιλίτσα και ένα νινακι κουνιέται μέσα μου και με κλωτσαει. Ότι γεννάω και δείχνω ένα αδερφάκι στον μικρό μου. Και ύστερα με πιάνει άγχος και στεναχώρια μήπως και δεν τα καταφέρω. Εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε στην τελική κι αν είναι να έρθει....θα έρθει.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω το εξής θέμα..

Πήρα τεστ ωορρηξίας και η απορία που έχω είναι αν λειτουργούν σαν τα τεστ εγκυμοσύνης.

Δλδ αν θα πρέπει να τα διαβάσω τα πρώτα 10 λεπτά και μετά να το πετάξω.

Γιατί ρωτάω..

Σήμερα που εκανα τα πρώτα 10 λεπτά η δεύτερη γραμμή ήταν άχνη και μετά από ένα μισάωρο που το ξανακοίταξα ήταν σχεδόν κόκκινη όσο και η πρώτη..

 

Καλημέρα @Mari84 συνήθως γράφουν στις οδηγίες να μην διαβάζονται μετά από 30'. Αυτά π είχα πάρει εγώ ήταν της hometest. Δε ξέρω αν αυτά π πήρες εσύ έχουν άλλες οδηγίες.

20200318_084804.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 🥰🥰🥰🥰 

@diana8, @Smurf88 πως είστε σήμερα κορίτσια; 

@Αννια27 είσαι καλά κοριτσάκι μου; Έχω μέρες να διαβάσω νέα σου!

@Evie2 μου τι κάνετε; Πως είστε εκεί; Δουλεύεις και σε ένα δύσκολο τομέα! Κουράγιο και να προσέχεις τον εαυτό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! 🥰🥰🥰🥰 

@diana8, @Smurf88 πως είστε σήμερα κορίτσια; 

@Αννια27 είσαι καλά κοριτσάκι μου; Έχω μέρες να διαβάσω νέα σου!

@Evie2 μου τι κάνετε; Πως είστε εκεί; Δουλεύεις και σε ένα δύσκολο τομέα! Κουράγιο και να προσέχεις τον εαυτό σου!

Καλημερα κοριτσι μου !!! Ακομα τιποτα δεν εχει εμφανιστει χθες περιμενα αλλα ισως ερθει σημερα.. ομως νιωθω ερχεται ειναι στον δρομο χαχαχα εκανα τεστ και ηταν αρνητικο οποτε περιμενω να εμφανιστει !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα τεστ κοριτσια μου αρνητικο βγηκε !! Μαλλον μεγαλωσε ο κυκλος μου και αλλαξαν και οι γονιμες !!! Θα ξεκινησω τα τεστ ωορρηξιας τουλαχιστον να ξερω τι μου γινεται !!!! 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! 🥰🥰🥰🥰 

@diana8, @Smurf88 πως είστε σήμερα κορίτσια; 

@Αννια27 είσαι καλά κοριτσάκι μου; Έχω μέρες να διαβάσω νέα σου!

@Evie2 μου τι κάνετε; Πως είστε εκεί; Δουλεύεις και σε ένα δύσκολο τομέα! Κουράγιο και να προσέχεις τον εαυτό σου!

Καλησπέρα κοριτσι μου.. καλα ειμαι ... ανακοινωσαμε την εγκυμοσύνη στους δικους μασ αφου δεν παμε ελλαδα για πασχα καταχαρηκαν αλλα αγχωθηκαν πιο πολυ ταυτοχρονα... στην κλινικη μασ για την ωρα δεν εχουμε θετικο το νοσοκομειο γενικα εχει. Προσεχω οσο μπορω. Ειπαν πτι εγκυες κ αλλοι ευπαθεος εκτος 12 εβδομάδες. Αλλα στ νοσοκομειο μασ ειπαν χρειαζοντε ολα τα χερια απλα μπορει ν με βαλουν μα μην χειριζομαι ασθενεις για καποιπ διάστημα... εδω ειναι πολυ φλου παιδια κ εχουμε τρομαξει.. 

Εσυ κοριτσι μου τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! 🥰🥰🥰🥰 

@diana8, @Smurf88 πως είστε σήμερα κορίτσια; 

@Αννια27 είσαι καλά κοριτσάκι μου; Έχω μέρες να διαβάσω νέα σου!

@Evie2 μου τι κάνετε; Πως είστε εκεί; Δουλεύεις και σε ένα δύσκολο τομέα! Κουράγιο και να προσέχεις τον εαυτό σου!

Έκανα κ εγώ το τεστ το πρωί κ συνέβη το εξής παράλογο...στην αρχή πήγε να φανεί η γραμμή αλλά μέχρι να πλύνω τα χέρια μου εξαφανίστηκε!!δε ξέρω τι να πω...αναμένω την περίοδο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Έκανα κ εγώ το τεστ το πρωί κ συνέβη το εξής παράλογο...στην αρχή πήγε να φανεί η γραμμή αλλά μέχρι να πλύνω τα χέρια μου εξαφανίστηκε!!δε ξέρω τι να πω...αναμένω την περίοδο!!

Τι να πω κοριτσι μου εγω παντως δεν εχω πονακια τωρα δεν εχω τιποτα !!! 
Ποτε πριμενεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Τι να πω κοριτσι μου εγω παντως δεν εχω πονακια τωρα δεν εχω τιποτα !!! 
Ποτε πριμενεις ?

Λογικά αύριο.. είναι οι πρώτοι κύκλοι μετά από τη γέννα-θηλασμο οπότε στο περίπου το υπολογίζω!τον προηγούμενο μήνα ήρθε στις 28 ημέρες,με βάση αυτό περιμένω αύριο! Πφφ καλά ήμουν τόσο καιρό..τι ήθελα κ έκοψα το θηλασμό κ ήρθε η περίοδος;;!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Είμαι αρκετά κουρασμένη σήμερα. Χθες είπαμε να κανουμε μερικές δουλειές στο σπίτι και το ένα έφερε το άλλο. Το απόγευμα τελειώσαμε. Μετά έβαλα την στολή μου😷 για να πάω σούπερ. Αλλά αυτό που πρέπει να τα καθαρίζουμε μετά με τρελαίνει! Μισή ώρα έκανα. Τους είχα υποσχεθεί και πίτσα! Αργά το βράδυ κάθησα.

@Smurf88μου περίεργο αυτό που πήγε να εμφανιστεί και μετά εξαφανίστηκε η γραμμή. Μήπως είναι νωρίς και δεν μπορεί να την ανιχνεύσει καλά; Μακάρι!

@diana8μου όσο δεν έρχεται ελπίζουμε. Αλλά κι να έρθει συνεχίζουμε δυναμικά. Που θα πάει θα το πιάσουμε το νινακι!

@Evie2 μου δυστυχώς από ότι λένε εκεί δεν δώσανε την απαιτούμενη σημασία. Λογικό να ανησυχούν πολύ οι γονείς σας. Είναι καλό που δεν έχετε ακόμα κρούσμα σε εσάς αλλά πρέπει να σε βάλουν σε μια θέση που ναι μεν να προσφέρεις αλλά και να μην έρχεσαι σε επαφή με πολύ κόσμο. 

Καλό κουράγιο σε όλες μας κορίτσια. Να προσέχετε!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου σημερα ειμαι 31η μερα και ακομα τπτ προς το παρων... νομιζα πως θα ερθει 29η ... εκανα μεγαλο κυκλο αποτι φαινεται... το περιεργο ειναι οτι δεν εχω συμπωματα μονο λιγα υγρα και το στηθος που το νιωθω βαρη..!!! Πονακια δεν εχω .. ενω τις προηγουμενες μερες ειχα... εαν ημουνα εγκυος θα εδειχνε αφου εκανα το τεστ την 29η μερα που  νομιζα οτι περιμενα 😊😝 τι λετε για ολο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου σημερα ειμαι 31η μερα και ακομα τπτ προς το παρων... νομιζα πως θα ερθει 29η ... εκανα μεγαλο κυκλο αποτι φαινεται... το περιεργο ειναι οτι δεν εχω συμπωματα μονο λιγα υγρα και το στηθος που το νιωθω βαρη..!!! Πονακια δεν εχω .. ενω τις προηγουμενες μερες ειχα... εαν ημουνα εγκυος θα εδειχνε αφου εκανα το τεστ την 29η μερα που  νομιζα οτι περιμενα 😊😝 τι λετε για ολο αυτο?

Καλημέρα ελπίζω πραγματικά να μη σου έρθει.... Τώρα να σου πω την αλήθεια κ εγώ για μένα έτσι σκεφτόμουν... Έκανα τεστ την 28η ημέρα που περίμενα κ βγήκε αρνητικό οπότε δε θα έδειχνε και μέχρι τη 30? Ελπίζω εσένα να κάνει λάθος το τεστ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα ελπίζω πραγματικά να μη σου έρθει.... Τώρα να σου πω την αλήθεια κ εγώ για μένα έτσι σκεφτόμουν... Έκανα τεστ την 28η ημέρα που περίμενα κ βγήκε αρνητικό οπότε δε θα έδειχνε και μέχρι τη 30? Ελπίζω εσένα να κάνει λάθος το τεστ.... 

Θα μου ερθει το πιστευω ... απλα με βασανιζει χαχαχα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...