Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνοι στην κοιλιά...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Ήθελα άμα μπορεί κάποια να μου πεί τη γνώμη της....

Εδώ και αρκετές μέρες, ανά διαστήματα ωρών, έχω δυνατούς πόνους σε ολόκληρη την κοιλιά και χαμηλά....Η μικρή κλωτσάει κανονικά...άρα δεν συμβαίνει κάτι ( και στον υπέρηχο ήταν όλα καλά )

Τι μπορεί να είναι αυτό???Λέτε να πλησιάζει η ώρα και να είναι προκαταρκτικά ????Το έχει καμία σας αυτό????

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι απ οτι βλέπω έχεις μπει και στον ένατο..Οπώτε θα έχεις και συσπάσεις..Ειναι οι λέγομενες συσπάσεις braxton-hicks οπου πρόκειται για προπαρσκευαστικές ωδίνες τώρα που πλησιάζει ο τοκετός.Οταν ξαπλώνεις συνήθως περνάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana γεια σου!

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δεν περνάνε όταν ξαπλώνω...Το κακό είναι ότι παρόλο που είναι το 2ο παιδάκι, δεν μου είχε συμβεί πρίν ώστε να ξέρω τι είναι αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Αν και είμαι λίγο πριν τον 7ο μήνα, αυτές τις συσπάσεις τις έχω από τον 5ο μήνα... Ειδικά αν είμαι όρθια πολύ ώρα ή κάνω δουλειές. Είχα ξεσηκώσει και το γιατρό μου Χριστουγεννιάτικα και με είχε δει και μου είπε ότι είναι συσπάσεις της μήτρας και να μην ανησυχώ. Επίσης προς το τέλος της εγκυμοσύνης γίνονται λέει πιο έντονοι! Οπότε μήπως ετοιμάζεται η μήτρα σου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cristin και εγώ είχα πονάκια τέτοια, για τα οποία δεν ενδιαφέρθηκα ιδιαίτερα, και όταν πήγα στο γιατρό με μάλωσε! Έκανα καρδιοτοκογράφημα, καταγράφηκαν συσπασούλες, όχι συχνές ευτυχώς και το αποτέλεσμα πήρα prepar μέχρι να μπω στον μήνα μου. Εσύ είσαι σε λίγες ημέρες. Επομένως ίσως να είναι προεόρτια του τοκετού. Αν συνδυάζεται και με άλλα συμπτώματα τότε ενισχύεται αυτό. Γιατί δεν επικοινωνείς με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του το είπα του γιατρού και μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...Όπως ξέρεις μπαίνω στον μήνα μου και εκείνος θέλει να γεννήσω πρίν τις 40 εβδομάδες...Ίσως για αυτό δεν ασχολείται ιδιαίτερα και μου είπε να μην ανησυχώ....Ωστόσο ρωτάω για να προετοιμαστώ εγώ κατάλληλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά christin! Όταν είσαι στον μήνα σου δεν χρεάζεται κανένας λόγος ανησυχίας! Ίσα-ίσα όταν έχεις συσπάσεις λέγεται ότι υπάρχει ευτοκία και όχι αδράνεια της μήτρας! Το θέμα είναι όταν ακόμη έχεις ημέρες για τον μήνα σου! Με το καλό λοιπόν, ίσως έρχεται πολύ σύντομα η ώρα να γεννήσεις! Όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...