Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοίτα να ηρεμήσεις πρώτα ,εγώ πιστεύω ότι θα μείνεις εγκυουλα χωρίς να μπεις σε αυτές τις διαδικασίες ,έχω ραντεβού την ερχόμενη Παρασκευή να μιλήσω με έναν καινούριο γιατρό να δω πως θα προχωρήσω ,έχω μπερδευτεί πολύ με τους γιατρούς ,δεν ξέρω που πρέπει να πάω για να μην με κοιτάξουν σαν πορτοφόλι και από την άλλη να με προσέξουν ....δεν ξέρω...🤷‍♀️

Αχ τον ίδιο φόβο έχω κ εγώ...Είναι πολύ σημαντικό να μη μας βλέπει σαν πορτοφόλι!!!Αν θες στείλε μου εμπειρίες από τον νέο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αχ τον ίδιο φόβο έχω κ εγώ...Είναι πολύ σημαντικό να μη μας βλέπει σαν πορτοφόλι!!!Αν θες στείλε μου εμπειρίες από τον νέο γιατρό!

Ναι κορίτσι μου φυσικά και θα σου στείλω θέλω πολύ επιτέλους κάποιος να μου κάνει το κλικ , καταλαβαίνετε τι θέλω να πω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω..Ξέρετε αν η ανεβασμένη πίεση επηρεάζει στη σύλληψη ;;Και σε περίπτωση εγκυμοσύνης εαν υπάρχει υψηλή πίεση τι γίνεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αχ τον ίδιο φόβο έχω κ εγώ...Είναι πολύ σημαντικό να μη μας βλέπει σαν πορτοφόλι!!!Αν θες στείλε μου εμπειρίες από τον νέο γιατρό!

κορίτσια κ εγώ για καινούργιο γιατρό πάω.. νιώθω ότι έχω ζοριστεί πολύ.. θα πάω Αθήνα.. να κάνω μια νέα αρχή..  έκανα εξέταση προγεστερόνης χθες κ ήταν χαμηλή.. ο ένας μ έλεγε ειναι ο άλλος όχι καλή είναι.. άντε βγάλε άκρη.. βαρέθηκα... είμαι 21η σήμερα , θα περιμένω να μ έρθει γιατί σίγουρα θα έρθει, κ προχωράω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2020 at 7:57 ΜΜ, ο/η αννι είπε:

κι εγω.Μα ολος ο κοσμος εχει ελλειψη βιταμινης d;;

όλος όμως.. κ εγώ 11 είχα.. τι να πρωτοπάρουμε πια.. χαχα βέβαια είχα ακούσει κάτι του τύπου θελουν να προωθήσουν τις βιταμίνες κ τους βγάζουν όλους με έλλειψη της D. αλλά μ φαίνεται τραβηγμένο πολύ... μα με τόσο ήλιο στην ΕλλαδΑ.. σ άλλες χώρες δλδ έχουν 0!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

όλος όμως.. κ εγώ 11 είχα.. τι να πρωτοπάρουμε πια.. χαχα βέβαια είχα ακούσει κάτι του τύπου θελουν να προωθήσουν τις βιταμίνες κ τους βγάζουν όλους με έλλειψη της D. αλλά μ φαίνεται τραβηγμένο πολύ... μα με τόσο ήλιο στην ΕλλαδΑ.. σ άλλες χώρες δλδ έχουν 0!!!

Κοριτσι μου εγω εχω 10 .. πηρα τις βιταμινες μου και θα δουμε σε 4 μηνες !!! 
πιστευω πως εχει να κανει κι με τ οργανισμο ..το δερμα .. δε νομιζω να ισχυει αυτο αλλα ποτε δεν ξερεις τοσα γινονται !!! Παντως λενε οτι παιζει και αυτη ρολο γενικα την θελουν να ειναι καλη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω..Ξέρετε αν η ανεβασμένη πίεση επηρεάζει στη σύλληψη ;;Και σε περίπτωση εγκυμοσύνης εαν υπάρχει υψηλή πίεση τι γίνεται;;;

Δεν έχω ακούσει ποτέ ότι επηρεάζει την σύλληψη αλλά στην εγκυμοσύνη ξέρω ότι θέλει προσοχή και φυσικά παρακολούθηση. Εμένα ο γιατρός μου είχε ζητήσει να την κοιτάω πολύ συχνά και αν ανέβει να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο. Έχεις θέμα με την πίεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω..Ξέρετε αν η ανεβασμένη πίεση επηρεάζει στη σύλληψη ;;Και σε περίπτωση εγκυμοσύνης εαν υπάρχει υψηλή πίεση τι γίνεται;;;

Δεν έχω ακούσει ούτε διαβάσει ότι εμποδίζει τη σύλληψη βέβαια γιατρός δεν είμαι. Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν μείνεις έγκυος η πίεση αυξάνεται.. Δηλαδη είναι παραπάνω από αυτό που έχεις συνήθως. Τώρα αν έχεις ήδη ψηλή πίεση απο πριν λογικά ο γιατρός θα σε παρακολουθεί πιο στενά όταν μείνεις εγκυος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου εγω εχω 10 .. πηρα τις βιταμινες μου και θα δουμε σε 4 μηνες !!! 
πιστευω πως εχει να κανει κι με τ οργανισμο ..το δερμα .. δε νομιζω να ισχυει αυτο αλλα ποτε δεν ξερεις τοσα γινονται !!! Παντως λενε οτι παιζει και αυτη ρολο γενικα την θελουν να ειναι καλη !!!

συγκεκριμένα δε πήρα d αλλά παίρνω τις baby start που έχει διάφορα μέσα έχει κ την D. είναι ο δεύτερος μήνας που τις παίρνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lactaki είπε:

όλος όμως.. κ εγώ 11 είχα.. τι να πρωτοπάρουμε πια.. χαχα βέβαια είχα ακούσει κάτι του τύπου θελουν να προωθήσουν τις βιταμίνες κ τους βγάζουν όλους με έλλειψη της D. αλλά μ φαίνεται τραβηγμένο πολύ... μα με τόσο ήλιο στην ΕλλαδΑ.. σ άλλες χώρες δλδ έχουν 0!!!

Ελα ντε!Παρόλα αυτα δεν μπορούμε να κάνουμε κατι...Αν χρειαστεί θα πάρουμε μια βιταμινούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

συγκεκριμένα δε πήρα d αλλά παίρνω τις baby start που έχει διάφορα μέσα έχει κ την D. είναι ο δεύτερος μήνας που τις παίρνω..

Είδες διαφορά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Δεν έχω ακούσει ούτε διαβάσει ότι εμποδίζει τη σύλληψη βέβαια γιατρός δεν είμαι. Αυτό που ξέρω είναι ότι όταν μείνεις έγκυος η πίεση αυξάνεται.. Δηλαδη είναι παραπάνω από αυτό που έχεις συνήθως. Τώρα αν έχεις ήδη ψηλή πίεση απο πριν λογικά ο γιατρός θα σε παρακολουθεί πιο στενά όταν μείνεις εγκυος... 

Είμαι στα όρια για χάπι και κάποιες φορές ανεβαίνει σε περιόδους πίεσης..Φοβάμαι τι θα γίνει σε εγκυμοσύνη..Λογικά δεν θα πρέπει να παίρνουμε χαπι ε;;Θα ρωτήσω και τον γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν έχω ακούσει ποτέ ότι επηρεάζει την σύλληψη αλλά στην εγκυμοσύνη ξέρω ότι θέλει προσοχή και φυσικά παρακολούθηση. Εμένα ο γιατρός μου είχε ζητήσει να την κοιτάω πολύ συχνά και αν ανέβει να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο. Έχεις θέμα με την πίεση;

Ναι κορίτσι μου.Τον τελευταίο χρόνο μου κάνει κατι μεγάλες αυξήσεις και πριν μια εβδομάδα μου ανέβηκε 17,8.Φοβήθηκα πολυ.. Τωρα την παρακολουθώ πρωι -βραδυ..Αυριο που εχω συνάντηση με γιατρό για ΠΑΠ θα τον ενημερώσω να δω τι θα μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Να κάνω μια ερώτηση! Από τη στιγμή που γίνεται και η εμφύτευση η χοριακη αρχίζει να ανεβαίνει αμέσως ή πάλι χρειάζεται να περάσουν μερικές μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι μία υπέροχη Κυριακή σε όλες! Εμείς ετοιμαζόμαστε για μια βόλτα στο χιονοδρομικό! Ήθελα να σας ρωτήσω...έχετε διακυμάνσεις στην ροή της περιόδου; Για παράδειγμα την πρώτη ημέρα είχα αρκετή, την δεύτερη κανονική και σήμερα τρίτη ημέρα έχω μεγάλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να κάνω μια ερώτηση! Από τη στιγμή που γίνεται και η εμφύτευση η χοριακη αρχίζει να ανεβαίνει αμέσως ή πάλι χρειάζεται να περάσουν μερικές μέρες? 

Καλημέρα κορίτσι! Από ότι γνωρίζω αρχίζει να ανεβαίνει αμέσως μετά την εμφύτευση. Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι μπορεί να κάνει και 1-2 ημέρες. Τώρα τι πραγματικά ισχύει δεν είμαι σίγουρη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι μία υπέροχη Κυριακή σε όλες! Εμείς ετοιμαζόμαστε για μια βόλτα στο χιονοδρομικό! Ήθελα να σας ρωτήσω...έχετε διακυμάνσεις στην ροή της περιόδου; Για παράδειγμα την πρώτη ημέρα είχα αρκετή, την δεύτερη κανονική και σήμερα τρίτη ημέρα έχω μεγάλη! 

Καλημέρα!

Έχετε κοντά σας χιονοδρομικό; Τι καλά!!! Να περάσετε πολύ όμορφα!!!

Εννοείς σε κάθε κύκλο να είναι διαφορετική; Παλιότερα είχα πάρα πολύ την δεύτερη μερα, λιγότερο την τρίτη και πάλι πολύ την τέταρτη μέρα. Και ήταν έτσι από όταν μου πρωτοήρθε. Τώρα έχει αλλάξει λίγο δεν είναι τοσο έντονη. Αλλά είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρος. Πάντως πλέον δεν έχω την αυξομείωση που έγραψα παραπάνω. Ακολουθεί φθίνουσα πορεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Από ότι γνωρίζω αρχίζει να ανεβαίνει αμέσως μετά την εμφύτευση. Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι μπορεί να κάνει και 1-2 ημέρες. Τώρα τι πραγματικά ισχύει δεν είμαι σίγουρη!💗

Ευχαριστώ! Και γω δεν είμαι σίγουρη τη ισχύει! Επιβεβαιωμένη ωορρηξία στις 2/1. Έξι μέρες μετά είχα λίγο ροζ στο χαρτί όπως όταν ξεκινάει η περιοδος μια φορά μόνο αλλά λόγω ουρολοίμωξης δεν είμαι σίγουρη από που προήλθε! Έκανα και ένα τεστ onestep σήμερα και βγήκε αρνητικό οποτε μάλλον το αίμα θα ήταν λόγω ουρολοίμωξης...

Αν και με αυτά που διάβασα στο αμαζον για τα onestep δεν τα λες και αξιόπιστα... Ψευδώς αρνητικά αλλά και θετικά. Βρε κορίτσια είχε και κάνα δυο σχόλια ψευδώς θετικών που τα έκαναν και οι άντρες τους και βγήκαν θετικά! 😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Είδες διαφορά;;

πέρυσι έπαιρνα κ τις pregancare .. μ φαίνονται καλύτερες αυτές που παίρνω τώρα... στις άλλες τα ούρα μου γινόταν φωσφοριζέ κ μ χανε πει πως το αποβάλλει ο οργανισμός δε τις κρατάει κ πολύ... τώρα μ αυτές είμαι οκ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εύχομαι μία υπέροχη Κυριακή σε όλες! Εμείς ετοιμαζόμαστε για μια βόλτα στο χιονοδρομικό! Ήθελα να σας ρωτήσω...έχετε διακυμάνσεις στην ροή της περιόδου; Για παράδειγμα την πρώτη ημέρα είχα αρκετή, την δεύτερη κανονική και σήμερα τρίτη ημέρα έχω μεγάλη! 

Καλημέρα και καλα να περάσεις! 

Και εμένα κάνει αυξομειώσεις κατά την διάρκεια της περιόδου, την μεγάλη ροή την έχω 3-4 μέρα, 5η μπορεί να έχω σχεδόν μόνο υγρά και 6η να βγάλει πάλι αίμα... 

Για πες, θα κάνεις και σκι;; ή σαλέ και ζέστη σοκολάτα;; 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Ευχαριστώ! Και γω δεν είμαι σίγουρη τη ισχύει! Επιβεβαιωμένη ωορρηξία στις 2/1. Έξι μέρες μετά είχα λίγο ροζ στο χαρτί όπως όταν ξεκινάει η περιοδος μια φορά μόνο αλλά λόγω ουρολοίμωξης δεν είμαι σίγουρη από που προήλθε! Έκανα και ένα τεστ onestep σήμερα και βγήκε αρνητικό οποτε μάλλον το αίμα θα ήταν λόγω ουρολοίμωξης...

Αν και με αυτά που διάβασα στο αμαζον για τα onestep δεν τα λες και αξιόπιστα... Ψευδώς αρνητικά αλλά και θετικά. Βρε κορίτσια είχε και κάνα δυο σχόλια ψευδώς θετικών που τα έκαναν και οι άντρες τους και βγήκαν θετικά! 😲

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Επειδή στο παρελθόν έχω πάθει δύο φορές ουρολημωξη και μάλιστα τη δεύτερη βαριάς μορφής έχω να σου πω ότι ροζ δεν είχα ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

πέρυσι έπαιρνα κ τις pregancare .. μ φαίνονται καλύτερες αυτές που παίρνω τώρα... στις άλλες τα ούρα μου γινόταν φωσφοριζέ κ μ χανε πει πως το αποβάλλει ο οργανισμός δε τις κρατάει κ πολύ... τώρα μ αυτές είμαι οκ!!!

ωραια!Εγω εχω παρει στο παρελθον καθαρη βιταμινη d και ειδα στο μήνα επάνω διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Ευχαριστώ! Και γω δεν είμαι σίγουρη τη ισχύει! Επιβεβαιωμένη ωορρηξία στις 2/1. Έξι μέρες μετά είχα λίγο ροζ στο χαρτί όπως όταν ξεκινάει η περιοδος μια φορά μόνο αλλά λόγω ουρολοίμωξης δεν είμαι σίγουρη από που προήλθε! Έκανα και ένα τεστ onestep σήμερα και βγήκε αρνητικό οποτε μάλλον το αίμα θα ήταν λόγω ουρολοίμωξης...

Αν και με αυτά που διάβασα στο αμαζον για τα onestep δεν τα λες και αξιόπιστα... Ψευδώς αρνητικά αλλά και θετικά. Βρε κορίτσια είχε και κάνα δυο σχόλια ψευδώς θετικών που τα έκαναν και οι άντρες τους και βγήκαν θετικά! 😲

Καλημέρα! Νομίζω ήταν νωρίς για one step. Καλα  είναι αλλά από τη μέρα της αναμενόμενης περιόδου. Για πιο πριν δεν πιστεύω ότι δείχνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η αννι είπε:

Είμαι στα όρια για χάπι και κάποιες φορές ανεβαίνει σε περιόδους πίεσης..Φοβάμαι τι θα γίνει σε εγκυμοσύνη..Λογικά δεν θα πρέπει να παίρνουμε χαπι ε;;Θα ρωτήσω και τον γιατρό...

Σε περίπτωση εγκυμοσύνης σε ξεψαχνιζουν σε εξετασεις. Αλλά κ εσύ θα πεις το ιστορικό στο γιατρό σου θα τον ενημερώσεις ότι έχεις θέμα. Δεν μου έχει τύχει και δε ξέρω τι κάνουν. Ο γιατρός θα ξέρει. Νομίζω μια γνωστή μου είχε αγοράσει πιεσόμετρο και μετραγε τη πίεση κάποιες φορές την ημέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...