Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε;

Μετα απο σπερματεγχυση που εκανα 23/11, εκανα σημερα τεστ(3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) και βγηκε αχνη η δευτερη γραμμουλα!!!δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...θα περιμενω καθυστερηση για να κανω κ αλλο....καμια γνωμη;

Swiss?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Μετα απο σπερματεγχυση που εκανα 23/11, εκανα σημερα τεστ(3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) και βγηκε αχνη η δευτερη γραμμουλα!!!δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...θα περιμενω καθυστερηση για να κανω κ αλλο....καμια γνωμη;

Swiss?

Να χαρείς καλέ!! Συγχαρητήρια!!! ?

Να μιλήσεις με τη γυναικολογο σου και να κάνεις χοριακή !!!

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Να χαρείς καλέ!! Συγχαρητήρια!!! ?

Να μιλήσεις με τη γυναικολογο σου και να κάνεις χοριακή !!!

Συμφωνώ συγχαρητήρια είσαι εγκυούλα....βουρ για χοριακή...

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Κορίτσι μου είσαι έγκυος! Φυσικά και να χαρείς? ξανακάνε τεστ σε 2-3 μέρες και θα δεις ότι η γραμμή θα είναι πιο σκούρα! Συγχαρητήρια σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! ????

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Συγχαρητήρια!!!?Να χαρείς γλυκιά μου! Σίγουρα είσαι! Δευτέρα πρωί κάνε μια χοριακη! Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κι άλλο τέστ...και αχνή να είναι η γραμμή πάλι θετικό είναι?

Μπραβοοοο βουρ για χοριακη!!όλα καλά εύχομαι ,καλώς να ορίσει το μωράκι σου!!

Συγχαρητήρια! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια παραπάνω, ασε τα τεστ κ κάνε μια χοριακή να ξέρεις που βρίσκεσαι! Βέβαια επεσε σκ κ υπομονή ως τη Δευτέρα... καλύτερα θα δεις κ ενα τεράστιο νούμερο :-)

αγαπημένη μου συγχαρητήρια.. αν δε κανω λαθος σπερματέγχυση δεν έκανες?? μπράβοοοο!!! να πας να κάνεις χοριακή.. να σ ρωτήσω όμως έκανες κ ένεση ovitrelle για το σπάσιμο αβγών? .. 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Καλημεραααα!!! Εννοειται να χαρεις!!! Συγχαρητήριααααα κοριτσι μου!!!!♡♡♡♡♡

στις On 7/12/2019 at 5:10 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

αγαπημένη μου συγχαρητήρια.. αν δε κανω λαθος σπερματέγχυση δεν έκανες?? μπράβοοοο!!! να πας να κάνεις χοριακή.. να σ ρωτήσω όμως έκανες κ ένεση ovitrelle για το σπάσιμο αβγών? .. 

Και να έκανε ovitrelle έχουν περάσει πολλές μέρες.. έκανε σπερματέγχυση 23/11 άρα ovitrelle 36 ώρες νωρίτερα, περίπου 21/11 και χθες που έκανε το τεστ είχαμε 7/12.. Έχει περάσει η επίδραση της ovitrelle.. 

@Γιαννηςς με το καλό! Να πάνε όλα τέλεια.. με σπερματέγχυση 23/11 περίμενες περίοδο 14 μέρες μετά, δηλαδή 7/12.. 

Καλημέρα κοριτσια και ευχαριστω πολυ πολυ για τα αισιοδοξα μηνυματακια σας!χοριακη δεν μπορω να κανω γιατο εχω ερθει εξωτερικο μια εβδομαδα....οποτε τη δευτερα που θα γυρισω(αν δεν εχει εμφανιστει η ακατονομαστη) .το κακο ειναι οτι πρεπει να αρρωστησα λιγακι...και μπορω να παρω μονο ντεπον

στις On 9/12/2019 at 8:02 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Και να έκανε ovitrelle έχουν περάσει πολλές μέρες.. έκανε σπερματέγχυση 23/11 άρα ovitrelle 36 ώρες νωρίτερα, περίπου 21/11 και χθες που έκανε το τεστ είχαμε 7/12.. Έχει περάσει η επίδραση της ovitrelle.. 

@Γιαννηςς με το καλό! Να πάνε όλα τέλεια.. με σπερματέγχυση 23/11 περίμενες περίοδο 14 μέρες μετά, δηλαδή 7/12.. 

Κορίτσια να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; μετά από πόσες μέρες περνάει η επίδραση της ovitrelle? 

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Με το καλο το νέο μωράκι! Θυμάμαι τον πρώτο καιρό του θηλασμού με είχε πιάσει μια απογνωση που είχα ένα μωρό συνέχεια στο στήθος. Εγώ με πληγωμενες θηλές και το μωρό να μην μπορει να πιάσει καλά και να κλαίει και εγώ να επιμένω χωρίς να είμαι σίγουρη αν κάνω το σωστό. Σκεφτομουν τοτε ποσο ακατορθωτο θα ήταν να πετύχει αυτός ο εξαντλητικός αγώνας αν είχα κι άλλο ένα νήπιο να πρέπει να φροντίζω. Καλά το να ασχοληθώ με το σπίτι ή με τον εαυτό μου, ούτε κατά διάνοια. Fast forward στους 3 μήνες όπου πια ο θηλασμος ήταν το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο. Έκανα τα πάντα θηλάζοντας και σκεφτομουν πόσο κουραστικό θα ήταν να έχω να ασχολούμαι με μπιμπερό, ζεστα νερα, αποστειρωσεις και Δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.  Και φτάνουμε στο τώρα που είμαι πάλι έγκυος και μάλιστα περιμένω δίδυμα αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους.  Αν δεν είχα τη βοήθεια/δυνατότητα/πολυτέλεια οπως θελεις πεστο, σου μιλάω ειλικρινά, θα έπαιρνα κατευθείαν χάπι για διακοπή του θηλασμου και μπουκάλι στα δίδυμα από την αρχή. Όμως επειδή ξέρω πόσο θα ωφελήσει ολόκληρη την οικογένειά μας ο θηλασμος θα κάνω όσο το δυνατόν καλύτερη προετοιμασία ώστε τουλάχιστον το πρώτο 20ημερο να ασχοληθώ μόνο με το θηλασμό των διδύμων. Αυτό σημαίνει ταπερακια στην κατάψυξη, γιαγιάδες εν δράσει, καθαρίστρια για το σπίτι, νταντά αν χρειαστεί έξτρα. Φυσικά θα είναι κι ο άντρας μου παρών σε όλο αυτό και είμαστε ήδη αποφασισμένοι να το προσπαθήσουμε. Θα σου πρότεινα να βάλεις κι εσύ ένα πλάνο στο οποίο για 2-3 εβδομάδες θα κάνεις μόνο αυτό. Ακομα κι αν χρειαστει να παιζεις με το μεγάλο σου παιδί μόνο τα δεκάλεπτα που ο μπαμπάς θα αλλάζει το μικρό. Τα δίνεις όλα στην αρχή αλλά αποζημιώνεσαι για πολύ καιρό μετά! Δες τις δυνατότητες και τις ανάγκες της οικογένειάς σου και πράττεις αναλόγως χωρίς τύψεις γιατί σε κάθε περίπτωση θα έχεις πάρει την καλύτερη απόφαση που ταιριάζει στις δικές σας συνθήκες
    • Μήπως λέω μήπως είναι αίμα εμφυτευσης;; 
    • Με το καλό να υποδεχτείτε την κούκλα σας!! Λογικό να τρελαθείς!! Μεγαλώνουν τόσο πολύ από υπέρηχο σε υπέρηχο που είναι απίστευτο!! 
    • Δόξα τω Θεω όλα καλά!! Σταμάτησαν και τα καφέ εχθές.. Εμείς διακοπές δε θα πάμε. Ένα ακόμα ΣΚ Χαλκιδική θα πάμε και μετά πίσω. Βασικά και με την έξαρση κρουσμάτων που υπάρχει και με τις αποκολλησούλες που έχω κάθε τρεις και δυο ψιλό φοβάμαι να σου πω την αλήθεια. Άσε που έρχονται πολλά έξοδα και θέλει και λίγο οικονομία. Εσείς θα πάτε; 
    • Μπράβο @Lily94 και @Sunshine 88 τέλεια νέα!  @Vivi.Nik. περιμένουμε τώρα και τα δικά σου ευχάριστα να μας φεύγουν σιγά σιγά τα πρώτα άγχη!  Το δικό μου ένστικτο ως προς το φύλο πάντως είναι τελείως λανθασμένο. Πιο πιθανό είναι να πέφτουν μέσα τα χρώματα των τεστ εγκυμοσύνης 🤣 Τώρα νιώθω ότι έχω ένα κι ένα
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...