Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε;

Μετα απο σπερματεγχυση που εκανα 23/11, εκανα σημερα τεστ(3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) και βγηκε αχνη η δευτερη γραμμουλα!!!δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...θα περιμενω καθυστερηση για να κανω κ αλλο....καμια γνωμη;

Swiss?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Μετα απο σπερματεγχυση που εκανα 23/11, εκανα σημερα τεστ(3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο) και βγηκε αχνη η δευτερη γραμμουλα!!!δεν ξερω αν πρεπει να χαρω η οχι...θα περιμενω καθυστερηση για να κανω κ αλλο....καμια γνωμη;

Swiss?

Να χαρείς καλέ!! Συγχαρητήρια!!! ?

Να μιλήσεις με τη γυναικολογο σου και να κάνεις χοριακή !!!

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Να χαρείς καλέ!! Συγχαρητήρια!!! ?

Να μιλήσεις με τη γυναικολογο σου και να κάνεις χοριακή !!!

Συμφωνώ συγχαρητήρια είσαι εγκυούλα....βουρ για χοριακή...

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Κορίτσι μου είσαι έγκυος! Φυσικά και να χαρείς? ξανακάνε τεστ σε 2-3 μέρες και θα δεις ότι η γραμμή θα είναι πιο σκούρα! Συγχαρητήρια σου εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! ????

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Συγχαρητήρια!!!?Να χαρείς γλυκιά μου! Σίγουρα είσαι! Δευτέρα πρωί κάνε μια χοριακη! Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κι άλλο τέστ...και αχνή να είναι η γραμμή πάλι θετικό είναι?

Μπραβοοοο βουρ για χοριακη!!όλα καλά εύχομαι ,καλώς να ορίσει το μωράκι σου!!

Συγχαρητήρια! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια παραπάνω, ασε τα τεστ κ κάνε μια χοριακή να ξέρεις που βρίσκεσαι! Βέβαια επεσε σκ κ υπομονή ως τη Δευτέρα... καλύτερα θα δεις κ ενα τεράστιο νούμερο :-)

αγαπημένη μου συγχαρητήρια.. αν δε κανω λαθος σπερματέγχυση δεν έκανες?? μπράβοοοο!!! να πας να κάνεις χοριακή.. να σ ρωτήσω όμως έκανες κ ένεση ovitrelle για το σπάσιμο αβγών? .. 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Γιαννηςς είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;

Swiss?

Καλημεραααα!!! Εννοειται να χαρεις!!! Συγχαρητήριααααα κοριτσι μου!!!!♡♡♡♡♡

στις On 7/12/2019 at 5:10 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

αγαπημένη μου συγχαρητήρια.. αν δε κανω λαθος σπερματέγχυση δεν έκανες?? μπράβοοοο!!! να πας να κάνεις χοριακή.. να σ ρωτήσω όμως έκανες κ ένεση ovitrelle για το σπάσιμο αβγών? .. 

Και να έκανε ovitrelle έχουν περάσει πολλές μέρες.. έκανε σπερματέγχυση 23/11 άρα ovitrelle 36 ώρες νωρίτερα, περίπου 21/11 και χθες που έκανε το τεστ είχαμε 7/12.. Έχει περάσει η επίδραση της ovitrelle.. 

@Γιαννηςς με το καλό! Να πάνε όλα τέλεια.. με σπερματέγχυση 23/11 περίμενες περίοδο 14 μέρες μετά, δηλαδή 7/12.. 

Καλημέρα κοριτσια και ευχαριστω πολυ πολυ για τα αισιοδοξα μηνυματακια σας!χοριακη δεν μπορω να κανω γιατο εχω ερθει εξωτερικο μια εβδομαδα....οποτε τη δευτερα που θα γυρισω(αν δεν εχει εμφανιστει η ακατονομαστη) .το κακο ειναι οτι πρεπει να αρρωστησα λιγακι...και μπορω να παρω μονο ντεπον

στις On 9/12/2019 at 8:02 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Και να έκανε ovitrelle έχουν περάσει πολλές μέρες.. έκανε σπερματέγχυση 23/11 άρα ovitrelle 36 ώρες νωρίτερα, περίπου 21/11 και χθες που έκανε το τεστ είχαμε 7/12.. Έχει περάσει η επίδραση της ovitrelle.. 

@Γιαννηςς με το καλό! Να πάνε όλα τέλεια.. με σπερματέγχυση 23/11 περίμενες περίοδο 14 μέρες μετά, δηλαδή 7/12.. 

Κορίτσια να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; μετά από πόσες μέρες περνάει η επίδραση της ovitrelle? 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ναι κορίτσι μου αλήθεια. Το είχα γράψει κιόλας την ημέρα που βγήκε καταμπινάτο κόκκινο θετικό το τεστ, την ίδια μέρα είχα ωορρηξία.  Κι εγώ με τα πρώτα πρωινά έκανα και βγήκε κόκκινο σχεδόν σαν τη γραμμή αναφοράς, άρα μάλλον δε παίζει ρόλο αυτό. Πρώτη φορά το είδα τόσο κόκκινο έντονο. Για να είμαι σίγουρη όμως έκανα δύο τη μέρα ένα πρωί κ ένα απόγευμα κ όλα τα υπόλοιπα είχαν αχνή ροζ γραμμή. Κάνουμε κάθε μέρα σεξ εκείνες τις μέρες χωρίς να λαμβάνω 100% υπ'όψιν τα τεστ. Φαντάζομαι την ανυπομονησία σου. Εύχομαι να έχεις σύντομα τα ευχάριστα νέα!
    • Αν αφαιρέσεις ένα κύκλο που είχα 9 και ροζ υγρα μεσοκυκλικα, αλλά είχα παρει ορμόνες τον περασμένο μηνα κ ισως ηταν στην προσαρμογη ακομα το σωμα. Γενικα 11 μερες. Πιστεύω και εγω ότι ίσως εχουν θεμα ποιοτικα τα ωαρια μου. Αλλιως τι αλλο θα μπορουσε να συμβαινει. Μηπως θεμα ενδομητριου; ή καποιος πολυποδας μικρος που κανει διαταραχες; Δεν ξερω  , ολα τα εχω σκεφτει. Καλη επιτυχια κοριτσι μου με την εμβρυομεταφορα και ευχομαι συντομα να κρατας το πρωτο σου θετικο τεστ. Αληθεια το ευχομαι! 
    • εγώ πάντως (που όμως είμαι πια 38 - το τονίζω αυτό) δεν τη μετάνιωσα την εξωσωματική... ανακάλυψα ότι τελικά θα πάλευα για πάντα χωρίς αποτέλεσμα... πάνε πια 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησα (6 μήνες χωρίς σύστημα, 1 χρόνο συστηματικά και από τον οκτώβρη εξωσ) κ δεν θα την παλευα αλλο... εντόπισα ένα θέμα στα ωάρια μου και ευτυχώς που είχα πολλά κ μπορέσαμε να κάνουμε δουλειά! Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε μεταφορά το Μάρτη. Αλήθεια πάντως βλέπεις τα πράγματα να παίρνουν μπροστά ενώ μηνα μηνα απλά δεν ξέρεις τι γίνεται κ σε παιρνει από κάτω Πάντως οχρινική 11-12 μέρες είναι νορμάλ. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες 14 ένας μέσος όρος είναι!! έχω κ γω 12 και το έχω συζητήσει με διάφορους γιατρούς κ είναι όλοι οκ. Εκτός και αν χωρίς φάρμακα έχεις λιγότερο. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει... δεν έχω όμως καμια ένδειξη για κάτι τέτοιο... δεν ξέρω κιόλας ίσως πρέπει να κάνω κ μια κουβέντα με το γιατρό σχετικά...  καλά αποτελέσματα εύχομαι κ μακάρι να έχεις ήδη το θετικό!
    • Γενικα ναι ξεκιναει με καφε.. Εχω και θεμα με την ωχρινικη. Το παλευουμε με το γιατρό για αυτο το θεμα. Επαιρνα βιταμινες για καλυτερη οωρρηξια και για αυτο τωρα μου εδωσε και προγεστερονη και σαλοσπιρ για να υποστηριξουμε το ενδομητριο αν προκυψει συλληψη.. Αλλα όπως έγραψα και στην Tokyo εχω και αλλα θεματα για αυτο κλαλυτερα να κοιταξουμε και τι γινεται εκει μεσα. Αναλογως πραττω μετα. Σκεφτομαι και την εξωσωματικη μεσα στο 2020 αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη.
    • Καλώς ήρθες κορίτσι στην παρέα μας! Μαζί δεν περιμένουμε! Ελπίζω ότι καλύτερο και να μην σε παιδεψει το σπορακι σου. Να έρθει με την πρώτη! Καλά κάνεις και παίρνεις φυλλικό θα βοηθήσει. Όπως επίσης καλό είναι να δεις και την D σου!😘
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...