Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και Διάφραγμα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι έγκυος , πηγα χθες πρώτη φορά στο γιατρό, είδαμε μόνο σάκο και μου είπε ότι σε δυο εβδομάδες που θα ξαναπαω θα φανεί το έμβρυο και τα ακουσουμε και την καρδούλα του! Αυτό που με έχει αγχώσει πολύ είναι το εξής: πριν μείνω έγκυος είχα προγραμματίσει να κάνω επέμβαση γιατί υπάρχει διάφραγμα στον κόλπο και μου είχε πει ο γιατρός ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση. Παρόλα αυτά έμεινα έγκυος. Μου είπε χθες όμως ότι είναι πολύ επικίνδυνο το πρώτο διάστημα να αποβάλλω λόγω του διαφράγματος ! Έχει κάποια κοπελα εμπειρία πάνω σε αυτό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι έγκυος , πηγα χθες πρώτη φορά στο γιατρό, είδαμε μόνο σάκο και μου είπε ότι σε δυο εβδομάδες που θα ξαναπαω θα φανεί το έμβρυο και τα ακουσουμε και την καρδούλα του! Αυτό που με έχει αγχώσει πολύ είναι το εξής: πριν μείνω έγκυος είχα προγραμματίσει να κάνω επέμβαση γιατί υπάρχει διάφραγμα στον κόλπο και μου είχε πει ο γιατρός ότι δυσκολεύει τη γονιμοποίηση. Παρόλα αυτά έμεινα έγκυος. Μου είπε χθες όμως ότι είναι πολύ επικίνδυνο το πρώτο διάστημα να αποβάλλω λόγω του διαφράγματος ! Έχει κάποια κοπελα εμπειρία πάνω σε αυτό ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Κοριτσι δεν εχω εμπειρία επι του θέματος ,αλλα μήπως να έπαιρνες κ άλλη γνωμη ιατρού σχετικά με το διάφραγμα; 

Ο συγκεκριμένος γιατρός (θεωρείται τοπ) μου είπε τώρα να την ξεχάσω την επέμβαση !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η irenefron είπε:

Ο συγκεκριμένος γιατρός (θεωρείται τοπ) μου είπε τώρα να την ξεχάσω την επέμβαση !!

Όχι,δεν εννοώ την επέμβαση,φυσικά κ όχι, απλα κ μια άλλη γνώμη αν είναι τόσο επικίνδυνο πια για την εγκυμοσύνη...καλό είναι να δίνουν κουράγιο οι γυναικολόγοι κ όχι να μας τρομοκρατουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Όχι,δεν εννοώ την επέμβαση,φυσικά κ όχι, απλα κ μια άλλη γνώμη αν είναι τόσο επικίνδυνο πια για την εγκυμοσύνη...καλό είναι να δίνουν κουράγιο οι γυναικολόγοι κ όχι να μας τρομοκρατουν

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Δε θα ήθελα να το ξέρω. Με έχει αγχώσει παρά πολύ!ισως έχεις δίκιο κ να πρέπει να δω κ κάποιον άλλον γιατρό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Δε θα ήθελα να το ξέρω. Με έχει αγχώσει παρά πολύ!ισως έχεις δίκιο κ να πρέπει να δω κ κάποιον άλλον γιατρό !

Το διαφραγμα μπορει να προκαλεσει αποβολη,προωρο τοκετο κτλ αλλα μπορει να μη δημιουργησει καν θεμα.Επισης αν το διαφραγμα φτανει μεχρι τον τραχηλο μπορει να σαι πιο ευαλωτη σε λοιμωξεις.Δυστυχως απο υπερηχο δε μπορουν να δουν ποσο μακρυ και ποσο παχυ ειναι το διαφραγμα.Αυτο φαινεται μονο με την υστεροσκοπιση αλλα δε γινεται κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.Συνηθως ομως ολα πανε καλα.Εγω εχω κανει υστεροσκπιση για εκτομη διαφραγματος .Ευχομαι να πανε ολα καλα .Επισης στη συλληψη δε δημιουργει θεμα.Αν σου πε τετοιο πραγμα γιατρος ειναι ασχετος.Το διαφραγμα δεν εχει να κανει με τη συλληψη.Επικινδυνο δεν ειναι το πρωτο διαστημα αλλα αργοτερα οταν μεγαλωνει το μωρο και δεν εχει χωρο γιατι λογω του διαφραγματος η μητρα ειναι ουσιαστικα χωρισμενη στη μεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Το διαφραγμα μπορει να προκαλεσει αποβολη,προωρο τοκετο κτλ αλλα μπορει να μη δημιουργησει καν θεμα.Επισης αν το διαφραγμα φτανει μεχρι τον τραχηλο μπορει να σαι πιο ευαλωτη σε λοιμωξεις.Δυστυχως απο υπερηχο δε μπορουν να δουν ποσο μακρυ και ποσο παχυ ειναι το διαφραγμα.Αυτο φαινεται μονο με την υστεροσκοπιση αλλα δε γινεται κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης.Συνηθως ομως ολα πανε καλα.Εγω εχω κανει υστεροσκπιση για εκτομη διαφραγματος .Ευχομαι να πανε ολα καλα .Επισης στη συλληψη δε δημιουργει θεμα.Αν σου πε τετοιο πραγμα γιατρος ειναι ασχετος.Το διαφραγμα δεν εχει να κανει με τη συλληψη.Επικινδυνο δεν ειναι το πρωτο διαστημα αλλα αργοτερα οταν μεγαλωνει το μωρο και δεν εχει χωρο γιατι λογω του διαφραγματος η μητρα ειναι ουσιαστικα χωρισμενη στη μεση

Το διάφραγμα είναι στον κόλπο όμως , δεν είναι στη μήτρα! Πως γίνεται να χωρίσει τη μήτρα στη μέση ; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου να μην αγχώνεσαι και να προσέχεις πολύ.Ψαξτο και με άλλο γιατρό.εγω δεν έχω διάφραγμα αλλά έχω μονόκερος μήτρα που είναι μισή μήτρα.επισης έχω και ένα κοριτσάκι 2χρονων!από την αρχή μου είχε πει ο γιατρός ότι η εγκυμοσύνη θα είναι δύσκολη και πως θα ήταν ποιο εύκολα αν η μήτρα είχε άλλη ιδιομορφία πχ διάφραγμα, δικερη,η καρδιομορφη...η μονόκερος είναι η ποιο δύσκολη περίπτωση γιατί τι να τη κάνεις να τη μεγαλώσεις;δεν μπορείς!!!!

Όπως σου είπαν και τα κορίτσια δεν έχει θέμα η σύλληψη αλλα μετά στην ανάπτυξη.εγβ γέννησα 34η εβδομάδα βέβαια αλλά όλα πήγαν καλά.Αυτο που έχω να σου προτείνω είναι να βρεις έναν γυναικολόγο ειδικό σε δύσκολες εγκυμοσύνες και να προσέχεις πάρα πάρα πολύ.

Καλή εγκυμοσύνη ευχομαι και να πιστεύεις ότι αυτό το μωράκι ήρθε για να μείνει!!! Πιστεύω στο Θεό και παρακαλούσα τη Παναγία μας να μου το δώσει γερό στην αγκαλιά μου! Έτσι και έγινε και ευχομαι έτσι να γίνει και σε σένα!!Να στο δώσει τελειομηνο και γερό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Το διάφραγμα είναι στον κόλπο όμως , δεν είναι στη μήτρα! Πως γίνεται να χωρίσει τη μήτρα στη μέση ; ?

Στο κόλπο;τώρα το είδα!

Τότε γιατί να ανυσηχεις;πάει έγινε η σύλληψη τώρα είναι στη μήτρα το μωράκι και θα μεγαλώσει εκεί.

Έτσι όπως το σκέφτομαι με το δικό μου το μυαλό ίσως λεω ίσως υπάρχει προβλημα για φυσιολογικό τοκετό αλλά σιγά Δόξα Τω Θεώ υπάρχει και η καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Το διάφραγμα είναι στον κόλπο όμως , δεν είναι στη μήτρα! Πως γίνεται να χωρίσει τη μήτρα στη μέση ; ?

Στη μητρα ειναι το διαφραγμα οχι στο κολπο.Εισαι σιγουρη οτι σου πε στον κολπο η εσυ το λες?Ζητα απο το γιατρο σου να σου εξηγησει γιατι ειναι βασικο να ξες τι ακριβως ειναι ωστε να μπορεσεις να κατανοησεις τι γινεται.Το διαφραγμα ειναι ουσιαστικα ενας χονδρος που χωριζει τη μητρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Στο κόλπο;τώρα το είδα!

Τότε γιατί να ανυσηχεις;πάει έγινε η σύλληψη τώρα είναι στη μήτρα το μωράκι και θα μεγαλώσει εκεί.

Έτσι όπως το σκέφτομαι με το δικό μου το μυαλό ίσως λεω ίσως υπάρχει προβλημα για φυσιολογικό τοκετό αλλά σιγά Δόξα Τω Θεώ υπάρχει και η καισαρική.

Νομιζω οτι η κοπελα δεν εχει καταλανει σωστα.Για να της ειπε για αποβολη κτλ μαλλον στη μητρα εννοει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Στη μητρα ειναι το διαφραγμα οχι στο κολπο.Εισαι σιγουρη οτι σου πε στον κολπο η εσυ το λες?Ζητα απο το γιατρο σου να σου εξηγησει γιατι ειναι βασικο να ξες τι ακριβως ειναι ωστε να μπορεσεις να κατανοησεις τι γινεται.Το διαφραγμα ειναι ουσιαστικα ενας χονδρος που χωριζει τη μητρα

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:
στις πριν 21 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Στη μητρα ειναι το διαφραγμα οχι στο κολπο.Εισαι σιγουρη οτι σου πε στον κολπο η εσυ το λες?Ζητα απο το γιατρο σου να σου εξηγησει γιατι ειναι βασικο να ξες τι ακριβως ειναι ωστε να μπορεσεις να κατανοησεις τι γινεται.Το διαφραγμα ειναι ουσιαστικα ενας χονδρος που χωριζει τη μητρα

Είναι στον κόλπο σίγουρα! Πηγα να κάνω υστεροσαλπιγγογραφια και δεν μπορούσαν να βρουν το τραχηλικό στόμιο. Και μετά ο γιατρός βρήκε το διάφραγμα κ πίσω απ το διάφραγμα είναι το τραχηλικό στόμιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irenefron είπε:

 

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.Παντως το διαφραγμα της μητρας μπορει να φτασει μεχρι το τραχηλικο στομιο.Βρε πανε και σε καναν αλλο γιατρο με το πορισμα της υστεροσαλπιγ να δεις τι θα σου πει αλλα αν οντως ειναι στο κολπο δεν υπαρχει θεμα απλα φανταζομαι θα κανεις καισαρικη.Σιγα το πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.Παντως το διαφραγμα της μητρας μπορει να φτασει μεχρι το τραχηλικο στομιο.Βρε πανε και σε καναν αλλο γιατρο με το πορισμα της υστεροσαλπιγ να δεις τι θα σου πει αλλα αν οντως ειναι στο κολπο δεν υπαρχει θεμα απλα φανταζομαι θα κανεις καισαρικη.Σιγα το πραγμα

Πηγα σε δυο γιατρούς κορίτσι μου ! Κι οι δυο βρήκαν το διάφραγμα. Δεν μπορεσα να κάνω την υστεροσαλπιγγογραφια γιατί δεν βρίσκανε το τραχηλικό στόμιο ! Ήταν πίσω απ τ διάφραγμα. Μετά ο γιατρός έκανε δακτυλική εξέταση κ είπε ότι το τραχηλικό στόμιο είναι πίσω από το διάφραγμα. Αν κοιτάξεις στο Ίντερνετ υπάρχει το διάφραγμα στον κόλπο αλλά δεν θα το βρεις σε πολλά σάιτ γιατί είναι σπάνιο , όπως μου είπε ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η irenefron είπε:

Πηγα σε δυο γιατρούς κορίτσι μου ! Κι οι δυο βρήκαν το διάφραγμα. Δεν μπορεσα να κάνω την υστεροσαλπιγγογραφια γιατί δεν βρίσκανε το τραχηλικό στόμιο ! Ήταν πίσω απ τ διάφραγμα. Μετά ο γιατρός έκανε δακτυλική εξέταση κ είπε ότι το τραχηλικό στόμιο είναι πίσω από το διάφραγμα. Αν κοιτάξεις στο Ίντερνετ υπάρχει το διάφραγμα στον κόλπο αλλά δεν θα το βρεις σε πολλά σάιτ γιατί είναι σπάνιο , όπως μου είπε ο γιατρός!

Παντως η λογικη λεει οτι στην εγκυμ δε θα χεις θεμα.Αποβολες προωρος τοκετος κτλ σχετιζονται με ανωμαλιες της μητρας οχι του κολπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Παντως η λογικη λεει οτι στην εγκυμ δε θα χεις θεμα.Αποβολες προωρος τοκετος κτλ σχετιζονται με ανωμαλιες της μητρας οχι του κολπου.

Μακαρι κορίτσι μου ! Να ρωτήσω κάτι άσχετο!! Εχω πολύ έντονο πόνο στην κοιλιά αυτή τη στιγμή. Γενικά ποναω αυτές τις μέρες και μου είπε ο γιατρός να παίρνω ένα buscopan πρωί-βράδυ. Πήρα πριν καμία ώρα αλλά πονάω ακόμα !! Είναι φυσιολογικό ;; Έχει συμβεί σε εσένα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irenefron είπε:

Μακαρι κορίτσι μου ! Να ρωτήσω κάτι άσχετο!! Εχω πολύ έντονο πόνο στην κοιλιά αυτή τη στιγμή. Γενικά ποναω αυτές τις μέρες και μου είπε ο γιατρός να παίρνω ένα buscopan πρωί-βράδυ. Πήρα πριν καμία ώρα αλλά πονάω ακόμα !! Είναι φυσιολογικό ;; Έχει συμβεί σε εσένα ;

Καλυτερα να ρωτας το γιατρο σου για οποιες αποριες εχεις γιατι κατι που για καποια ειναι φυσιολογικο για αλλη δεν ειναι.Τα πονακια στην αρχη γενικα θεωρουνται φυσιολογικα.Εγω και στις δυο εγκυμ μου ειχα( δεν εχω παιδακι.Το ενα το εχασα 13η βδομ και το δευτερο 20βδομ) Ειχα πονακια αλλα οχι σε σημειο να παρω παυσιπονο.Αυτο βεβαια εχει να κανει και με τις αντοχες που χει η καθεμια στον πονο.Παντως οταν κατι δε παει καλα οι πονοι ειναι εντονοι και το καταλαβαινεις οτι κατι δεν ειναι σωστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 16/11/2019 at 9:36 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Καλυτερα να ρωτας το γιατρο σου για οποιες αποριες εχεις γιατι κατι που για καποια ειναι φυσιολογικο για αλλη δεν ειναι.Τα πονακια στην αρχη γενικα θεωρουνται φυσιολογικα.Εγω και στις δυο εγκυμ μου ειχα( δεν εχω παιδακι.Το ενα το εχασα 13η βδομ και το δευτερο 20βδομ) Ειχα πονακια αλλα οχι σε σημειο να παρω παυσιπονο.Αυτο βεβαια εχει να κανει και με τις αντοχες που χει η καθεμια στον πονο.Παντως οταν κατι δε παει καλα οι πονοι ειναι εντονοι και το καταλαβαινεις οτι κατι δεν ειναι σωστο

Είχες διάφραγμα εσυ και απέβαλες εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irenefron είπε:

Είχες διάφραγμα εσυ και απέβαλες εννοείς;

Δεν εχασα το μωρο λογω διαφραγματος και επισης μετα την 12η βδομ δεν αποβαλεις...γεννας κανονικα.Ειχα διαφραγμα αλλα δεν ηταν η αιτια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...