Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Μακάρι και στο εύχομαι!!!

Αυτο που ήθελα να πω είναι ότι ανάλογα με το πόσο παχύρευστη είναι οι εκκρίσεις καταλαβαίνεις σε ποιο στάδιο του κύκλου είσαι..έτσι και με το χρωμα...όταν είναι πιο διαφανή τότε είναι οι γόνιμες μέρες...

Ενα ντεπόν δεν πειράζει...αλλά λέω μην παίζει τόκο που ήμουν άρρωστη και ειναι πεσμένος γενικά ο οργανισμός μου.

@Denizz μπα δεν νομίζω να επηρεάζει το ένα το άλλο! Το μόνο που επηρεάζει τελικά είναι το άγχος!  😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τελικά πήγα σήμερα στο κέντρο υγείας στην μαία και έκανα ένα τεστ κύησης και βγήκε θετικοο!!! Πρέπει να έτρεμα και καμιά ώρα μετά αφού το έμαθα δεν μπορούσα να το πιστέψω. Το μόνο που εύχομαι τώρα είναι να πάνε όλα καλά και σε όλες εύχομαι το ίδιο.💗

Συγχαρητηρια κοριτσι και απο εμενα!!! Μολις μπηκα και διαβασα τα ευχαριστα!!! Να εχεις μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μια ερωτηση: Ξεκινησε καποια απο εσας φυλλικο οξυ ,οσες ειστε ηδη εγκυουλες, πριν απο τη συλληψη? Και αν ναι, ποσο καιρο πριν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση: Ξεκινησε καποια απο εσας φυλλικο οξυ ,οσες ειστε ηδη εγκυουλες, πριν απο τη συλληψη? Και αν ναι, ποσο καιρο πριν?

@tzina819 στην τελευταία μου επίσκεψη στη γυναικολόγο το Δεκέμβριο που της είπα ότι έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες τη ρώτησα για το φυλλικο οξυ αν χρειάζεται να το ξεκινήσω ή είναι μόνο για εγκύους.. Κ μου είπε ότι καλό είναι να ξεκινήσω εφόσον θα το συνεχίσω όταν μείνω έγκυος κ  συγκεκριμένα μου πρότεινε το inogest.. δεν το πήρα ποτε βέβαια. Μετά παράγγειλα το feroglobin που περιέχει σίδηρο, φυλλικο κ b12 που επίσης το παράτησα μετά από 2-3 μέρες διότι δεν το έχω καθόλου με τα χάπια κ τα παρατάω.. πάντως λένε ότι τι φυλλικο οξυ βοηθάει στη σύλληψη κ αργότερα για την διαμόρφωση τ εμβρύου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τελικά πήγα σήμερα στο κέντρο υγείας στην μαία και έκανα ένα τεστ κύησης και βγήκε θετικοο!!! Πρέπει να έτρεμα και καμιά ώρα μετά αφού το έμαθα δεν μπορούσα να το πιστέψω. Το μόνο που εύχομαι τώρα είναι να πάνε όλα καλά και σε όλες εύχομαι το ίδιο.💗

συγχαρητηρια!!να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι και απο εμενα!!! Μολις μπηκα και διαβασα τα ευχαριστα!!! Να εχεις μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καταπληκτικά νέα!!!! συγχαρητήρια!!!!ολα καλά θα πάνε θα δεις...!!!!

Πως ήταν οι πρώτες αντιδράσεις από τον άντρα σου και την οικογένεια σου;;; ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ!!!💗 καλά ο άντρας μου το ήξερε είδη επειδή προσπαθούσαμε κιόλας και ο κύκλος μου είναι γενικά σταθερός μόλις του είπα για καθυστέρηση μου λέει θα είσαι έγκυος σίγουρα και εννοείται ότι όταν του το επιβεβαιωσα κατα χάρηκε💗στους δικούς μου δεν το έχω πει ακόμα δεν ξέρω πως θα τους έρθει με θεωρούν μικρή ακόμα αλλά θα το πω μέσα σε αυτόν τον μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!💗 καλά ο άντρας μου το ήξερε είδη επειδή προσπαθούσαμε κιόλας και ο κύκλος μου είναι γενικά σταθερός μόλις του είπα για καθυστέρηση μου λέει θα είσαι έγκυος σίγουρα και εννοείται ότι όταν του το επιβεβαιωσα κατα χάρηκε💗στους δικούς μου δεν το έχω πει ακόμα δεν ξέρω πως θα τους έρθει με θεωρούν μικρή ακόμα αλλά θα το πω μέσα σε αυτόν τον μήνα.

Κοπέλα μου συγχαρητήρια να κοιτάξεις να χαρείς την εγκυμοσυνη σου κ να μην αφήσεις κανέναν να στο χαλάσει! Δεν παίζει ρόλο η ηλικία αν εσύ νιώθεις έτοιμη για ένα τέτοιο βήμα! Κ εγώ που είμαι 26 χρονών με θεωρούν μικρή αλλά ετσι ειναι οι γονείς μας παντα θα μας βλεπουν σαν μικρές όσο χρονών κ αν ειμαστε θα είμαστε πάντα τα μωρά τους! Θα το δεις κ εσύ αυτό! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!💗 καλά ο άντρας μου το ήξερε είδη επειδή προσπαθούσαμε κιόλας και ο κύκλος μου είναι γενικά σταθερός μόλις του είπα για καθυστέρηση μου λέει θα είσαι έγκυος σίγουρα και εννοείται ότι όταν του το επιβεβαιωσα κατα χάρηκε💗στους δικούς μου δεν το έχω πει ακόμα δεν ξέρω πως θα τους έρθει με θεωρούν μικρή ακόμα αλλά θα το πω μέσα σε αυτόν τον μήνα.

Τέλεια πολύ χαίρομαι...!!!!ανυπομονώ να μείνω και εγώ να του κάνω μια καλή έκπληξη!!!

Μια χαρά θα το πάρουν είμαι σίγουρη....ποσό χρόνων είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια να κοιτάξεις να χαρείς την εγκυμοσυνη σου κ να μην αφήσεις κανέναν να στο χαλάσει! Δεν παίζει ρόλο η ηλικία αν εσύ νιώθεις έτοιμη για ένα τέτοιο βήμα! Κ εγώ που είμαι 26 χρονών με θεωρούν μικρή αλλά ετσι ειναι οι γονείς μας παντα θα μας βλεπουν σαν μικρές όσο χρονών κ αν ειμαστε θα είμαστε πάντα τα μωρά τους! Θα το δεις κ εσύ αυτό! ❤

Και εγώ 26 θα γίνω σε λίγες μέρες...είμαι σίγουρη όταν έρθει η ώρα θα μοιράσω εγκεφαλικά...🤪 Πιστεύω λίγο στην αρχή είναι μέχρι να το πάρουν απόφαση...Μετά θα ηρεμήσουν!!!Εγω δεν είμαι ούτε καν αρραβωνιασμένη για να συνηθίσουν λίγο στην ιδέα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια να κοιτάξεις να χαρείς την εγκυμοσυνη σου κ να μην αφήσεις κανέναν να στο χαλάσει! Δεν παίζει ρόλο η ηλικία αν εσύ νιώθεις έτοιμη για ένα τέτοιο βήμα! Κ εγώ που είμαι 26 χρονών με θεωρούν μικρή αλλά ετσι ειναι οι γονείς μας παντα θα μας βλεπουν σαν μικρές όσο χρονών κ αν ειμαστε θα είμαστε πάντα τα μωρά τους! Θα το δεις κ εσύ αυτό! ❤

Ναι το ξέρω ότι πάντα οι γονείς μας βλέπουν σαν μωρά απλά οι δικόι μου ίσως το παρακάνουν λιγάκι εντωμεταξύ μένω και μακριά από αυτούς και έχουν και με αυτό πρόβλημα..αλλα δεν πειράζει εγώ είμαι ευτυχισμένη με τον άνθρωπο μου και από εκεί και πέρα αυτό μου αρκεί!!!💗 Βεβαια αυτο ισχύει μπορεί κι εγώ να είμαι έτσι στο δικό μου παιδί ποιος ξέρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Τέλεια πολύ χαίρομαι...!!!!ανυπομονώ να μείνω και εγώ να του κάνω μια καλή έκπληξη!!!

Μια χαρά θα το πάρουν είμαι σίγουρη....ποσό χρόνων είσαι ;

Στο εύχομαι σύντομα κορίτσι μου💗 εγώ είμαι 21 στα 22.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Στο εύχομαι σύντομα κορίτσι μου💗 εγώ είμαι 21 στα 22.

Ααααληθεια ;;;; Μπράβο σου που το έκανες συνειδητά!!!!πω πω εμένα μου αρέσουν αυτές οι ηλικίες...πάντα ήθελα να κάνω από μικρή οικογένεια....και χαίρομαι όταν βλέπω νεεες μαμάδες !!και μπράβο και στον άνθρωπο που είναι δίπλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση: Ξεκινησε καποια απο εσας φυλλικο οξυ ,οσες ειστε ηδη εγκυουλες, πριν απο τη συλληψη? Και αν ναι, ποσο καιρο πριν?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κι εγώ όπου κι αν εχω διαβάσει λένε ότι το φυλλικό μπορείς να το ξεκινήσεις μέχρι και 2 χρόνια πριν. Εμένα δεν μου έδωσε αυτό καθε αυτό φυλλικό αλλά μου έδωσε τα ινοφερτ που περιέχουν μέσα φυλλικό! Τώρα παίρνω κανονικά σκέτο φυλλικό, σίδηρο και βιταμίνη d!

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια να κοιτάξεις να χαρείς την εγκυμοσυνη σου κ να μην αφήσεις κανέναν να στο χαλάσει! Δεν παίζει ρόλο η ηλικία αν εσύ νιώθεις έτοιμη για ένα τέτοιο βήμα! Κ εγώ που είμαι 26 χρονών με θεωρούν μικρή αλλά ετσι ειναι οι γονείς μας παντα θα μας βλεπουν σαν μικρές όσο χρονών κ αν ειμαστε θα είμαστε πάντα τα μωρά τους! Θα το δεις κ εσύ αυτό! ❤

Εγώ πάλι που είμαι 28 (και 2 χρόνια αρραβωνιασμένη), αντί να με πρήζουν οι γονείς μου να παντρευτώ, με πρήζουν να κάνω παιδί, η μάνα μου δηλαδή! (και οταν το μάθει θα πάθει εγκεφαλικό απο τη χαρά της) χαχχαχαχχαχ

Αλλά εντάξει εμένα δεν με βλέπουν μικρή καθώς έχω άλλα 3 αδέρφια πίσω μου εκ των οποίων στα 2 βοήθησα πολύ στο μεγάλωμα τους γιατί έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά, οπότε όλοι με θυμούνται πάντα με 1 μωρό στην αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Ααααληθεια ;;;; Μπράβο σου που το έκανες συνειδητά!!!!πω πω εμένα μου αρέσουν αυτές οι ηλικίες...πάντα ήθελα να κάνω από μικρή οικογένεια....και χαίρομαι όταν βλέπω νεεες μαμάδες !!και μπράβο και στον άνθρωπο που είναι δίπλα σου!!!

Κι εγώ από μικρή το ήθελα να κάνω νωρίς οικογένεια από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου έλεγα θα παντρευτώ μικρή 😁💗 μου αρέσει γιατί μεγαλώνεις μαζί με το παιδί εξελίσσεσαι και εσύ μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κι εγώ όπου κι αν εχω διαβάσει λένε ότι το φυλλικό μπορείς να το ξεκινήσεις μέχρι και 2 χρόνια πριν. Εμένα δεν μου έδωσε αυτό καθε αυτό φυλλικό αλλά μου έδωσε τα ινοφερτ που περιέχουν μέσα φυλλικό! Τώρα παίρνω κανονικά σκέτο φυλλικό, σίδηρο και βιταμίνη d!

Εγώ πάλι που είμαι 28 (και 2 χρόνια αρραβωνιασμένη), αντί να με πρήζουν οι γονείς μου να παντρευτώ, με πρήζουν να κάνω παιδί, η μάνα μου δηλαδή! (και οταν το μάθει θα πάθει εγκεφαλικό απο τη χαρά της) χαχχαχαχχαχ

Αλλά εντάξει εμένα δεν με βλέπουν μικρή καθώς έχω άλλα 3 αδέρφια πίσω μου εκ των οποίων στα 2 βοήθησα πολύ στο μεγάλωμα τους γιατί έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά, οπότε όλοι με θυμούνται πάντα με 1 μωρό στην αγκαλιά! 

Εγώ που δουλεύω σε φαρμακείο μια γενική  οδηγία είναι να ξεκινησει 2-3 μήνες πιο πριν....η συνισταμένη δόση είναι 400μg ή αλλιως 0,4 mg προσοχή όμως ποιο θα παρεις...μην παρεις το filicine γιατί έχει πολύ περισσότερη δόση και το δίνουν εύκολα στα φαρμακεία....

(Οι γιατροί πολλές φορές δίνουν σε γυναίκες που είχαν ιστορικό και γενικά όταν υπάρχουν προβλήματα)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κι εγώ όπου κι αν εχω διαβάσει λένε ότι το φυλλικό μπορείς να το ξεκινήσεις μέχρι και 2 χρόνια πριν. Εμένα δεν μου έδωσε αυτό καθε αυτό φυλλικό αλλά μου έδωσε τα ινοφερτ που περιέχουν μέσα φυλλικό! Τώρα παίρνω κανονικά σκέτο φυλλικό, σίδηρο και βιταμίνη d!

Εγώ πάλι που είμαι 28 (και 2 χρόνια αρραβωνιασμένη), αντί να με πρήζουν οι γονείς μου να παντρευτώ, με πρήζουν να κάνω παιδί, η μάνα μου δηλαδή! (και οταν το μάθει θα πάθει εγκεφαλικό απο τη χαρά της) χαχχαχαχχαχ

Αλλά εντάξει εμένα δεν με βλέπουν μικρή καθώς έχω άλλα 3 αδέρφια πίσω μου εκ των οποίων στα 2 βοήθησα πολύ στο μεγάλωμα τους γιατί έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά, οπότε όλοι με θυμούνται πάντα με 1 μωρό στην αγκαλιά! 

Εγώ πάλι είμαι το μικρό της οικογένειας καθώς είμαστε 4 αδέρφια και εγώ είμαι η μικρότερη ..και έτσι πάντα θα τους φαίνομαι μωρό αυτό είναι το πρόβλημα ακόμα και οταν έφυγα Και μετά  αρραβωνιαστικα κι εγώ τίποτα ακόμα τους κακοφαίνεται δεν πειράζει θα συνηθισουν😁Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Εγώ που δουλεύω σε φαρμακείο μια γενική  οδηγία είναι να ξεκινησει 2-3 μήνες πιο πριν....η συνισταμένη δόση είναι 400μg ή αλλιως 0,4 mg προσοχή όμως ποιο θα παρεις...μην παρεις το filicine γιατί έχει πολύ περισσότερη δόση και το δίνουν εύκολα στα φαρμακεία....

(Οι γιατροί πολλές φορές δίνουν σε γυναίκες που είχαν ιστορικό και γενικά όταν υπάρχουν προβλήματα)

Το ινοφερτ είναι αρκετά καλό σκεύασμα έχει λίγο μικρότερη δόση από την συνισταμένη αλλά έχει σίδηρο και D που παίζουν ρόλο στην σύλληψη 

Είχα πολυκυστικές γι αυτό μου το έδωσε το ινοφερτ, δεν είχα κάποιο άλλο ιστορικό περίεργο ή κάποιο άλλο θέμα. Με το που μάθαμε για την κύηση μου, μου έδωσε η γιατρός το Fedolen για φυλλικό και σίδηρο το Viofer. Όσον αφορά το filicine ισχύει αυτό που λές! Μία φίλη μου έπαιρνε αυτό σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της και επειδή της περίσσεψε 1 κουτί μου το έδωσε, αλλά η γιατρός μου είπε να μην το πάρω! Δεν μου εξήγησε τον λόγο βέβαια!

Γενικότερα καλύτερα να ρωτάμε τους γιατρούς μας για τις βιταμινες και τα λοιπά! Εκείνοι ξέρουν καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γωγω 98 είπε:

Εγώ πάλι είμαι το μικρό της οικογένειας καθώς είμαστε 4 αδέρφια και εγώ είμαι η μικρότερη ..και έτσι πάντα θα τους φαίνομαι μωρό αυτό είναι το πρόβλημα ακόμα και οταν έφυγα Και μετά  αρραβωνιαστικα κι εγώ τίποτα ακόμα τους κακοφαίνεται δεν πειράζει θα συνηθισουν😁Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!💗

Αααα κάπως έτσι θα βλέπουμε εμείς την μικρή μας που είναι τωρα 15! Όλες τις ηλικίες τις έχουμε, 28, 25, 18, 15. Οπότε ναι καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς και γιατί σου κακοφαίνεται!!!! Και σε εσένα κορίτσι μου ότι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Denizz Ποιο φάρμακο είναι αυτο κορίτσι μου;;Eίναι συμπλήρωμα διατροφής για πριν μείνεις έγκυος; Μου κάνει εντύπωση που έχει ψευδάργυρο γιατί μου είπε η γιατρός μου ότι δεν θέλουμε ψευδάργυρο στην εγκυμοσύνη γι αυτό και μου απαγόρευσε να τρώω κάποια ψαρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Denizz Ποιο φάρμακο είναι αυτο κορίτσι μου;;Eίναι συμπλήρωμα διατροφής για πριν μείνεις έγκυος; Μου κάνει εντύπωση που έχει ψευδάργυρο γιατί μου είπε η γιατρός μου ότι δεν θέλουμε ψευδάργυρο στην εγκυμοσύνη γι αυτό και μου απαγόρευσε να τρώω κάποια ψαρια! 

Iofolen αυτό το δίνουν κυρίως κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλά και στις θηλάζουσες...μερικές το παίρνουν και πριν την εγκυμοσύνη γιατί περιέχει τα πάντα 

9EB82D4B-649E-43D3-AB10-6A04E165C1B1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Κι εγώ όπου κι αν εχω διαβάσει λένε ότι το φυλλικό μπορείς να το ξεκινήσεις μέχρι και 2 χρόνια πριν. Εμένα δεν μου έδωσε αυτό καθε αυτό φυλλικό αλλά μου έδωσε τα ινοφερτ που περιέχουν μέσα φυλλικό! Τώρα παίρνω κανονικά σκέτο φυλλικό, σίδηρο και βιταμίνη d!

Εγώ πάλι που είμαι 28 (και 2 χρόνια αρραβωνιασμένη), αντί να με πρήζουν οι γονείς μου να παντρευτώ, με πρήζουν να κάνω παιδί, η μάνα μου δηλαδή! (και οταν το μάθει θα πάθει εγκεφαλικό απο τη χαρά της) χαχχαχαχχαχ

Αλλά εντάξει εμένα δεν με βλέπουν μικρή καθώς έχω άλλα 3 αδέρφια πίσω μου εκ των οποίων στα 2 βοήθησα πολύ στο μεγάλωμα τους γιατί έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά, οπότε όλοι με θυμούνται πάντα με 1 μωρό στην αγκαλιά! 

@Dimitra91 εντάξει είσαι σε πολύ καλή ηλικία για παιδί! Τυχερή είσαι που σου λέει η μητέρα σου για παιδί κ δεν σε πρήζει για γάμους κ τέτοια όπως η δικιά μου που μου λέει πρώτα να παντρευτώ αν κ της εχω ξεκαθαρίσει ότι πρώτα θέλω να κάνω παιδί! Πάντως οι δικοί μ το περιμένουν! 😝 ωστόσο (ΔΕΝ) περιμενω περιοδο στις 21 τ μήνα κ φοβάμαι ότι θα μου έρθει περιοδος.. 😫 εχω αυτά τα πονακια στα πλαϊνά του στήθους κ είναι λίγο πρησμένο αλλά έτσι είναι κάθε μήνα πριν την περίοδο..  αχ μακάρι να μην έρθει δε θέλω πάλι να απογοητευτω! Ειναι ο 5ος μήνας προσπαθειών! Άσχετο  με το θέμα αλλά ο κάθε ένας με τον πόνο του! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Dimitra91 εντάξει είσαι σε πολύ καλή ηλικία για παιδί! Τυχερή είσαι που σου λέει η μητέρα σου για παιδί κ δεν σε πρήζει για γάμους κ τέτοια όπως η δικιά μου που μου λέει πρώτα να παντρευτώ αν κ της εχω ξεκαθαρίσει ότι πρώτα θέλω να κάνω παιδί! Πάντως οι δικοί μ το περιμένουν! 😝 ωστόσο (ΔΕΝ) περιμενω περιοδο στις 21 τ μήνα κ φοβάμαι ότι θα μου έρθει περιοδος.. 😫 εχω αυτά τα πονακια στα πλαϊνά του στήθους κ είναι λίγο πρησμένο αλλά έτσι είναι κάθε μήνα πριν την περίοδο..  αχ μακάρι να μην έρθει δε θέλω πάλι να απογοητευτω! Ειναι ο 5ος μήνας προσπαθειών! Άσχετο  με το θέμα αλλά ο κάθε ένας με τον πόνο του! 😆

Ναι δεν με πρήζουν οι γονείς μου αλλά μας πρήζει η πεθερά χαχαχαχα αλλά μπαινάκης βγαινάκης. Της έχω ξεκαθαρίσει ότι ο γάμος θα γίνει το 2021 όταν το αποφασίσουμε εμείς. Οπότε θέλει δε θέλει πλέον δε λέει τίποτα σε μας γιατί και ο αρραβωνιαστικός μου την βάζει στη θέση της.

Κορίτσι μου καθόλου άσχετο! Μακάρι να μην σου έρθει!!!!!! Γενικά όμως, να είσαι χαλαρή και χωρίς άγχος!!!! Σου στέλνω πολύ πολύ μπεμπεδόσκονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...