Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Δηλαδή έπρεπε να σου είχε έρθει χθες τη νύχτα ή μπορεί να έρθει και σήμερα τη νύχτα;

Χθες την νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Χθες την νυχτα

Άρα αυτό είναι πολύ καλό σημάδι!! Ελπίζω αύριο ένα θετικό τεστάκι ? Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τη στήριξη...Εσύ δίκιο έχεις ...Να σου πω την αλήθεια μόνο σε θαυμα από το Θεό πιστεύω....28/11 αδιαθετω σίγουρα γιατί χάσαμε κ την ωορρηξία

Υποθέτω ότι τόσοι άντρες που κάνουν παιδιά σε μεγάλη ηλικία δεν έχουν και το καλύτερο σπέρμα αλλά μια χαρά τα καταφεραν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Άρα αυτό είναι πολύ καλό σημάδι!! Ελπίζω αύριο ένα θετικό τεστάκι ? Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Μονο 1 μηνα ... !!! Αλλα μου συμβαίνουν πολλα παράξενα ... Αυτον τον μηνα ( υγρασια ,πονακια,πονοκεφαλοι,δεκατα ) δεν τα ειχα ποτε αυτα ...πρεπει να τα εχει παιξει ο οργανισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γιατί έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι...;
Πόσο καιρό κάνει ο γυναικολόγος σας να σας δώσει τα αποτελέσματα του τεστ παπ;
 

Μία εβδομάδα κάνει η δική μου (το πολύ 15 ημέρες εξαρτάται αν έχει καμία αργία κτλπ) και μου τα στέλνει κατευθείαν στο email με τις παρατηρήσεις της. Ούτε να τρέχω ξανά στο ιατρείο ούτε τίποτα! Γιατί εσένα πόσο καιρό κανει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μονο 1 μηνα ... !!! Αλλα μου συμβαίνουν πολλα παράξενα ... Αυτον τον μηνα ( υγρασια ,πονακια,πονοκεφαλοι,δεκατα ) δεν τα ειχα ποτε αυτα ...πρεπει να τα εχει παιξει ο οργανισμός.

Κορίτσι μου αν θέλεις την γνώμη μου θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο και να μην το σκέφτεσαι γιατί όπως πολύ σοφά μου είχαν πει κι εμένα τα κορίτσια εδώ, μπορεί με το άγχος και την αγωνία σου να παρεμβαίνεις στον οργανισμό σου και να έχεις διάφορα περίεργα συμπτώματα. Οπότε χαλάρωσε κι εύχομαι σύντομα ένα θετικό τεστάκι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Εγω τρώω παριζακι με μιλφει ... Μιλαω σοβαρά εμεβα αν δεν μ ερθει  θα παω για δηλητηρίαση μου φαίνεται !!!

Τρως παριζακι με μιλφει και δεν έχεις πάει ακόμα για χοριακη;;; πόσα θες να μας τρελάνεις κουκλίτσα μου;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Εγώ απλά μένω ξαπλωμένη λίγη ώρα. Και αυτό είναι και το μόνο που έχω διαβάσει ότι ουσιαστικά βοηθάει την όλη διαδικασία.Μπορεί βεβαια να υπαρχουν κι άλλα και να μην τα έχω δει κάπου :lol:, αυτό και ο οργασμός εννοείται! Όλα τα άλλα βιταμινες κτλπ βοηθούν πριν την σύλληψη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

Τρως παριζακι με μιλφει και δεν έχεις πάει ακόμα για χοριακη;;; πόσα θες να μας τρελάνεις κουκλίτσα μου;;; 

Μα ρε παιδια εχω αρνητικο τεστ τις κυριακης πονους περιοδου και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθω ... Μαλον απο το ανχος απο την προσμονή δεν ξερω κ εγω αλλάζει ο κυκλος μ η απλα επηρεάζομαι και δεν μου έρχεται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Εγώ απλά μένω ξαπλωμένη λίγη ώρα. Και αυτό είναι και το μόνο που έχω διαβάσει ότι ουσιαστικά βοηθάει την όλη διαδικασία.Μπορεί βεβαια να υπαρχουν κι άλλα και να μην τα έχω δει κάπου :lol:, αυτό και ο οργασμός εννοείται! Όλα τα άλλα βιταμινες κτλπ βοηθούν πριν την σύλληψη 

 !οντως βοηθουν ολα αυτα αλλα λενε το σπερμα ειναι πιο δυνατο και ευκίνητο το πρωί ... Αλλα αν δουλευεις πως να μείνεις ξαπλωμένη το πρωι

Επεξεργάστηκε από Σαμανη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μα ρε παιδια εχω αρνητικο τεστ τις κυριακης πονους περιοδου και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθω ... Μαλον απο το ανχος απο την προσμονή δεν ξερω κ εγω αλλάζει ο κυκλος μ η απλα επηρεάζομαι και δεν μου έρχεται !

Μου ταιριάζει παντός το παριζακι με το μιλφει ... ! Ταχω παίξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μου ταιριάζει παντός το παριζακι με το μιλφει ... ! Ταχω παίξει.

Ε αμα σ ταιριαζει τι νσ πω. Κ γω πριν την περιοδο τρωω αρκετα αλλα φυσιολογικά σοκολατες φαγητο κλπ. Οχι μιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μα ρε παιδια εχω αρνητικο τεστ τις κυριακης πονους περιοδου και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθω ... Μαλον απο το ανχος απο την προσμονή δεν ξερω κ εγω αλλάζει ο κυκλος μ η απλα επηρεάζομαι και δεν μου έρχεται !

Πρώτον είπαμε το τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι έγκυρο και δεύτερον το θέμα δεν είναι ότι δεν έρχεται αλλά ότι τρως παριζακι με μιλφει και τι πάει να πει είναι ο πρώτος μήνας;; άλλες πιάνουν χωρίς καν να προσπαθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ε αμα σ ταιριαζει τι νσ πω. Κ γω πριν την περιοδο τρωω αρκετα αλλα φυσιολογικά σοκολατες φαγητο κλπ. Οχι μιξη

Να πω και κατι αλλο ... Οκ ειπα πως αν δεν ερθει κ σημερα τ βραδυ αυριο πρωι πρωι θα κανω κ αλλο τεστ ... Αλλα ρε κοριτσια αυτα τ τεστ εγκυμοσύνης ... Εγω πρωτη φορα κανω στην ζωη μ ... Οταν βγενει αρνητικο δεν ειναι λιγο σαν να σου δεινουν ενα χαστούκι στην μουρη ... Σκληρο πράμα ρε παιδι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση που μου ήρθε τώρα...ξέρετε μήπως, υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μετά την επαφή για να ευκολύνεις και να βοηθήσεις να γίνει η σύλληψη ή η εμφύτευση μετά;

Εγώ ξέρω ζέστη κοιλίτσα τώρα που χειμωνιάσει με σουπιτσες η θερμοφόρα κουβέρτα κι χουχουλι κλπ. Από τροφες είχα διαβάσει για μπρόκολο ανανά ψάξε να βρεις φυτοιστρογονα όπως αν δεν κάνω λάθος κουρκουμας μου διαφεύγουν τώρα τα υπόλοιπα αυτά ξέρω... Κόκκινα κ πράσινα λαχανικά νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Σ'αγαπώ 

Ετσι ... Στην τελικη στην κινα τρωνε κατσαριδες κ ακριδεςςς .. ! Θα κολοσω εγω στο παριζακι- μιλφει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Να πω και κατι αλλο ... Οκ ειπα πως αν δεν ερθει κ σημερα τ βραδυ αυριο πρωι πρωι θα κανω κ αλλο τεστ ... Αλλα ρε κοριτσια αυτα τ τεστ εγκυμοσύνης ... Εγω πρωτη φορα κανω στην ζωη μ ... Οταν βγενει αρνητικο δεν ειναι λιγο σαν να σου δεινουν ενα χαστούκι στην μουρη ... Σκληρο πράμα ρε παιδι μου !

Οτι πιο σκληρο συμβαινει σε μια γυναίκα θεωρω.. εχω κανει 2 φορες τη μια ειχα 7 μερες καθυστέρηση τον ιουλιο κ εκανα το τεστ, αρνητικο κ την επομενη περίοδος ειχα αρχισει ν πιστευω οτι ειμαι εγκυοσ κ ειχα αντεξει κ 7 μερες κ δεν ειχα κάνει τ τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω ειμαι πολυ καλυτερα πιστευω αυριο δεν θα ποναω..

ευχομαι να εχουμε θετικα νεα απο τα κοριτσια μας αλλα και απο τις επομενες ... πρεπει να ειμαστε ηρεμες οσο μπορουμε βεβαια ... εχει παρακολουθησει καμια κοπελα τον κυκλο της με υπερηχο ? Απο ποια μερα πηγατε ? Μιλησα με τον γυναικολογο μου και μου ειπε 9 και μετα.. να παω.. 

σκεφτομαι να παω η 11 η 12 μερα γιατι γενικα εχω κυκλο 28-30 μερες οποτε οσες φορες εχω κανει τεστ ωορρηξιας  εκεινες τις μερες ηταν αρνητικο Μοτ βγαινει θετικο 13η 14η ... εκει περιπου και μετα.. 

Πρεπει να πηγαινω καθε μερα ? Πειτε μου εαν γνωριζετε :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Μα ρε παιδια εχω αρνητικο τεστ τις κυριακης πονους περιοδου και ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθω ... Μαλον απο το ανχος απο την προσμονή δεν ξερω κ εγω αλλάζει ο κυκλος μ η απλα επηρεάζομαι και δεν μου έρχεται !

Κοριτσι μου θα σου πω εγω πως ημουνα και αν θελεις ακουσε με εμεις προσπαθουμε απο το καλοκαιρι .. απλα κανουμε ελευθερες επαφες και τεστ ωορρηξιας οχι ομως συνεχεια σε καθε κυκλο γιαυτο θελω να κανω υπερηχο :) εγω στην αρχη τρελενομουνα ειδικα οταν ηταν οι μερες να αδιαθετησω... ολο κατι εβρισκα... και τελικα τπτ .. 

το πηρα αποφαση και ειπα θα κανω τις προσπαθειες μου και δεν θα τρελαθω κιολας.. με επιανε το αγχος χαμος... ε και απο τοτε κανω αυτο που ειναι να κανω και μετα ηρεμω.... εαν εισαι εγκυος θα το δουμε ... που στο ευχομαι απο την καρδια μου να εισαι... ομως εαν δεν εισαι ... μπορει να το προκαλεις αυτο απο μονη σου .. να την καθηστερεις .. απο το αγχος και επειδη το σκεφτεσαι συνεχεια ... μου εχει συμβει πολλες φορες ... αν δεις οτι συνεχιζει κι δεν ερχετε κανε τεστακι ...

ειναι κριμα εαν δεν εισαι να την καθυστερεις απο το αγχος :) ♥️♥️ Τα λεω γιατι και εγω τα ιδια εκανα ειχα φτασει 15 μερες καθυστερηση ... Μετα ηρεμησα ηρθε .. πηγα στον γιατρο μηπως και ηταν καμια κυστη τπτ τετοιο και ολο αυτο το προκαλουσα εγω χωρις να το θελω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Να πω και κατι αλλο ... Οκ ειπα πως αν δεν ερθει κ σημερα τ βραδυ αυριο πρωι πρωι θα κανω κ αλλο τεστ ... Αλλα ρε κοριτσια αυτα τ τεστ εγκυμοσύνης ... Εγω πρωτη φορα κανω στην ζωη μ ... Οταν βγενει αρνητικο δεν ειναι λιγο σαν να σου δεινουν ενα χαστούκι στην μουρη ... Σκληρο πράμα ρε παιδι μου !

Ζουμε κοριτσι μου να δουμε το θετικο!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσι μου θα σου πω εγω πως ημουνα και αν θελεις ακουσε με εμεις προσπαθουμε απο το καλοκαιρι .. απλα κανουμε ελευθερες επαφες και τεστ ωορρηξιας οχι ομως συνεχεια σε καθε κυκλο γιαυτο θελω να κανω υπερηχο :) εγω στην αρχη τρελενομουνα ειδικα οταν ηταν οι μερες να αδιαθετησω... ολο κατι εβρισκα... και τελικα τπτ .. 

το πηρα αποφαση και ειπα θα κανω τις προσπαθειες μου και δεν θα τρελαθω κιολας.. με επιανε το αγχος χαμος... ε και απο τοτε κανω αυτο που ειναι να κανω και μετα ηρεμω.... εαν εισαι εγκυος θα το δουμε ... που στο ευχομαι απο την καρδια μου να εισαι... ομως εαν δεν εισαι ... μπορει να το προκαλεις αυτο απο μονη σου .. να την καθηστερεις .. απο το αγχος και επειδη το σκεφτεσαι συνεχεια ... μου εχει συμβει πολλες φορες ... αν δεις οτι συνεχιζει κι δεν ερχετε κανε τεστακι ...

ειναι κριμα εαν δεν εισαι να την καθυστερεις απο το αγχος :) ♥️♥️ Τα λεω γιατι και εγω τα ιδια εκανα ειχα φτασει 15 μερες καθυστερηση ... 

Οκ θα προσπαθήσω να απασχοληθω με κατι να μην τ σκευτομαι κ αν ειναι θα κανω αυριο τεστ στην περίπτωση που δεν εχει έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σαμανη είπε:

Οκ θα προσπαθήσω να απασχοληθω με κατι να μην τ σκευτομαι κ αν ειναι θα κανω αυριο τεστ στην περίπτωση που δεν εχει έρθει.

Να κανεις ναι :) ευχομαι να μας φτιαξεις την ημερα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζει μήπως κάποια κοπέλα αν στην ωορρηξία η LH πέφτει απότομα ή σιγά σιγά; Δηλαδή στη φωτό μου πιο σκούρο θα ήταν την 11η μέρα ή μετά τη 12η;

Επίσης κράμπες έντονες στη δεξιά ωοθήκη είχα χθες(12η μέρα κύκλου), και πολλά υγρά ωορρηξίας, αλλά και αυτά δε ξέρω, είναι πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά την ωορρηξία;

Σήμερα (13η μέρα) έχω όλη μέρα αρκετές κράμπες χαμηλά στην κοιλιά, αυτό τι μπορεί να σημαίνει;

3332518B-6401-4F30-84B2-D78318A50995.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Παντα πολυ σταθερος το μονο κακο ειναι πώς έρχεται μεσα στη νυχτα οταν χαλαρωνω αν δεν ερθει αυριο το πρωι θα κανω τεστ ...  Αυτα τα κολπικα υγρα παντως συνεχίζουν πολυ εντονα

Πως είναι αυτά τα υγρά που έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...