Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τέλειο είναι κοριτσάκι μου καλά Χριστούγεννα και του χρόνου και με τα δυο σου τα παιδιά :-):-)

Αγάπη μ καλή καλά Χριστούγεννα να έχουμε κ εύχομαι όλες να πάρετε το δωράκι σας γτ σας αξιζει❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Έτσι είναι κορίτσι μου! Κάποτε μεγάλωναν 5 παιδιά με λίγα χρήματα και όλοι ήταν ευτυχισμένοι. Δεν υποτιμώ τα χρήματα είναι απαραίτητα αλλά δεν είναι τα πάντα. Το είπες πολύ σωστά! Όταν έχουμε υγεία όλα γίνονται. Κι αν πρέπει να στηρίξεις εσύ την οικογένεια θα το κάνεις. Κι αν πρέπει να προσέχει ο άντρας σου το μωρό θα το κάνει επίσης. Εσείς να είστε αγαπημένοι. Κάποτε άκουσα έναν φίλο μου να λέει ότι θα προτιμούσε να μην είχε κάλτσα να φορέσει παρά να χώριζαν οι γονείς του. Κι αυτό είναι που θα θέλει και το παιδί σας αργότερα! Τους γονείς του αγαπημένους και ενωμένους. Αυτό δεν μπορούν να το αντικαταστησουν ούτε όλα τα λεφτά του κόσμου

Θερω ότι ο καθένας στηρίζει την οικογένεια όπως μπορεί. Είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω έναν άντρα που με στηρίζει και με βοηθάει στα πάντα όσον αφορά το σπίτι το μόνο που δεν κάνει είναι σίδερο. Αν έπρεπε να δουλεύω μόνο εγω και μετά να γυρνάω σπίτι και να έχω να μαγειρέψω να καθαρίσω και να τρέχω μονη μου ίσως και να μην αποφάσιζα να κάνω παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σαμανη Κι εγώ Ηράκλειο είμαι και μένω επίσης!

@Ελενακι12 Και του χρόνου κορίτσι μου να είστε μία χαρούμενη 4μελής πλέον οικογένεια! Υπέροχο το δεντράκι σου! Ανυπομονώ να το στολίσω κι εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Με ρώτησε ο γιατρός αν έχουμε δίδυμους στην οικογένεια μου του λέω όχι και μου λέει χμμμ άντε εύχομαι να κάνεις την αρχή..χαχαχαχχα μακάρι τι να πω..και ένα και δύο σπορακια μόνο να έρθουν.. @Αννια27 κοριτσαρα μου χαμογέλασα πολυυυ..νιώθω εγώ επιτέλους μετά από καιρό..το είχα ανάγκη κάποιος ειδικος να μου πει εεεε όλα καλά..το χεις..:) 

@st3llina συναγωνιστριες θρομβοφιλικη κι εσύ?? Εμένα μου είπε μόνο ενεσουλες χωρίς χάπια ασπιρίνη..εσένα??δεν με νοιάζει καθόλου ας κάνουμε και τις ενεσουλες μας αρκεί να πάνε όλα καλά...

@Evie2 κορίτσι μου εγώ προσωπικά πάντα ευχαριστιεμαι το σεξ δεν έχω τέτοιο θέμα χαχαχχαα..ευτυχώς δεν έχει κατορθώσει το άγχος να επέμβει σε αυτό το τέλειο πράγμα..:)) δύσκολο πράγμα να αδειάσουμε το κεφάλι μας αλλά στόχος είναι και θα τον καταφέρουμε που θα πάει..εγώ ξέρω ότι θα αρχίσω να είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μετά την ωορρηξία..αλλά αισιοδοξία και ότι γινειιι..μου είπε μέρα παρά μέρα γιατι λεει είναι καλύτερο για το σπέρμα..και προτείνει πριν την ωορρηξία και μετα..έλεος για τον προηγούμενο γιατρό σου κορίτσι μου αν είναι δυνατόν..έχω βρεθεί στη θέση σου και είναι τόσο κακό.. κατάχρηση εξουσίας ρε φίλε..εκεί να σε πανικοβάλλουν..

Εγώ έχω δίδυμη αδερφή και η μαμά του μπαμπά μου είχε δίδυμη αδερφή.. Βρε κορίτσια λέτε να μου προκειψουν διδυμα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ έχω δίδυμη αδερφή και η μαμά του μπαμπά μου είχε δίδυμη αδερφή.. Βρε κορίτσια λέτε να μου προκειψουν διδυμα;;;; 

Έχεις σίγουρα παραπάνω πιιθανότητες από εμάς που δεν έχουμε τέτοια γονίδια!!!

Στο εύχομαι απο καρδιάς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Έχεις σίγουρα παραπάνω πιιθανότητες από εμάς που δεν έχουμε τέτοια γονίδια!!!

Στο εύχομαι απο καρδιάς!!!!

Και εγω εχω θειους δίδυμους και ειμαι κ εγω δίδυμη !!! Πιος ξερει πανττος καπου διαβασα πως αν εχεις οικογενειακο ιστορικο και εισαι και ανω των 30 εχεις περισότερες πιθανότητες λογο οριμων ωαρίων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Και εγω εχω θειους δίδυμους και ειμαι κ εγω δίδυμη !!! Πιος ξερει πανττος καπου διαβασα πως αν εχεις οικογενειακο ιστορικο και εισαι και ανω των 30 εχεις περισότερες πιθανότητες λογο οριμων ωαρίων .

Μακάρι να μας έρθουν και 1 και 2 μωρα και όσα θέλει ο Θεός! Αρκει να τα στείλει σύντομα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάτι άσχετο... Ξέρει καμία αν επειρεαζει την σύλληψη η αναιμία; γιατί παρόλο που πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη μου είπε σήμερα ο γιατρός εργασίας  να πάω να κοιτάξω αιματοκρίτη φεριτινη και σίδηρο γιατί μάλλον λέει έχω αναιμια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο... Ξέρει καμία αν επειρεαζει την σύλληψη η αναιμία; γιατί παρόλο που πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη μου είπε σήμερα ο γιατρός εργασίας  να πάω να κοιτάξω αιματοκρίτη φεριτινη και σίδηρο γιατί μάλλον λέει έχω αναιμια

Δεν γνωριζω και πολλα πάντως η αφεντικινα μου που εχει αναιμία εκανε παιδι πολυ ευκολα στα 27 της και ξαναεκανε επίσης πολυ ευκολα το 2ο στα 36 της ... Αρα μάλλον οχι δεν εχει καποια μεγάλη σημασία

Επεξεργάστηκε από Σαμανη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσαρες μου! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά φέτος στη πιο όμορφη γιορτή του χρόνου ο Θεός να μας χαρίσει το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να λάβει μια γυναίκα, την μητρότητα ♥️
Εμένα αυτό που με απασχολεί ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες είναι το πως να διαχειριστώ το άγχος στην εργασία μου! Πιστεύετε ότι ίσως και αυτό να επηρεάζει το ότι ακόμα δεν έχουμε σποράκι πέραν από το άγχος να το πετύχουνε; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κορίτσαρες μου! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά φέτος στη πιο όμορφη γιορτή του χρόνου ο Θεός να μας χαρίσει το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να λάβει μια γυναίκα, την μητρότητα ♥️
Εμένα αυτό που με απασχολεί ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες είναι το πως να διαχειριστώ το άγχος στην εργασία μου! Πιστεύετε ότι ίσως και αυτό να επηρεάζει το ότι ακόμα δεν έχουμε σποράκι πέραν από το άγχος να το πετύχουνε; ?

Και εγω την εχω αυτη την απορία ... Ειμαι κομμώτρια και εργαζομαι απο τα 17 μου σε κομμωτηριο (τωρα ειμαι 23) δεν λεω πως ειμαι κουρασμένη (καλα ειμαι) αλλα εχει πολυ αγχος κ πολυ ορθοστασία ... Ισως ομως πιο πολυ η κουραση και η πιεση για να ανταπεξέλθει το σωμα να επηρεάζουν συνδυαστικά με την ψυχολογία μας για την σηλληψη- εγκυμοσύνη-μητροτητα ... Τι να πω δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Και εγω την εχω αυτη την απορία ... Ειμαι κομμώτρια και εργαζομαι απο τα 17 μου σε κομμωτηριο (τωρα ειμαι 23) δεν λεω πως ειμαι κουρασμένη (καλα ειμαι) αλλα εχει πολυ αγχος κ πολυ ορθοστασία ... Ισως ομως πιο πολυ η κουραση και η πιεση για να ανταπεξέλθει το σωμα να επηρεάζουν συνδυαστικά με την ψυχολογία μας για την σηλληψη- εγκυμοσύνη-μητροτητα ... Τι να πω δεν ξερω

Το κάθε επάγγελμα έχει την δίκη του κούραση και άγχος! Πραγματικά δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται και εάν επηρεάζει ο άντρας μου είναι δικηγόρος με δικό του γραφείο και εγώ δουλεύω σε ένα από τα μεγαλύτερα ελεγκτικά και ταυτόχρονα δικές μου δουλειές αλλά συνεχίζω και τις σπουδές μου παράλληλα! Αυτό συνεπάγεται το ότι δεν έχουμε καμία ημέρα της εβδομάδας για ξεκούραση..όσο περνάνε οι μήνες και δεν έρχεται το μωράκι προσπαθώ και εγώ να σκεφτώ όλους τους παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο... Ξέρει καμία αν επειρεαζει την σύλληψη η αναιμία; γιατί παρόλο που πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη μου είπε σήμερα ο γιατρός εργασίας  να πάω να κοιτάξω αιματοκρίτη φεριτινη και σίδηρο γιατί μάλλον λέει έχω αναιμια

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν επηρεάζει ... γνωστή μου πάντως με σιδηροπενική αναιμία προσπαθούσε γύρω στον χρόνο νομίζω και τώρα κρατάει το μπεμπακι της στην αγκαλιά της!

@Mt3508 Το άγχος από οπουδήποτε κι αν προέρχεται επηρεάζει όλο το σώμα! Μέχρι και τις σάλπιγγες! Αν έχεις τόσο πολύ άγχος που δεν μπορείς μόνη σου να το διαχειριστείς μπορείς ίσως να επισκεφτείς κάποιον ειδικό που θα σε βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλησπέρα κορίτσαρες μου! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Εύχομαι μέσα από την καρδιά φέτος στη πιο όμορφη γιορτή του χρόνου ο Θεός να μας χαρίσει το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να λάβει μια γυναίκα, την μητρότητα ♥️
Εμένα αυτό που με απασχολεί ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες είναι το πως να διαχειριστώ το άγχος στην εργασία μου! Πιστεύετε ότι ίσως και αυτό να επηρεάζει το ότι ακόμα δεν έχουμε σποράκι πέραν από το άγχος να το πετύχουνε; ?

Κοριτσάκι μου καλησπέρα όλοι μα όλοι οι γιατροί που έχω συναντήσει λένε ότι το ανχος παίζει μεγάλο ρόλο στην σύλληψη ,οπότε εγώ θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο ,δεν υπάρχει δυνατότητα ούτε για μια μέρα χαλαρώσεις;;;ακόμα και πέρα από το παιδί να το δούμε δεν είναι καλό για την υγεία σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Το κάθε επάγγελμα έχει την δίκη του κούραση και άγχος! Πραγματικά δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται και εάν επηρεάζει ο άντρας μου είναι δικηγόρος με δικό του γραφείο και εγώ δουλεύω σε ένα από τα μεγαλύτερα ελεγκτικά και ταυτόχρονα δικές μου δουλειές αλλά συνεχίζω και τις σπουδές μου παράλληλα! Αυτό συνεπάγεται το ότι δεν έχουμε καμία ημέρα της εβδομάδας για ξεκούραση..όσο περνάνε οι μήνες και δεν έρχεται το μωράκι προσπαθώ και εγώ να σκεφτώ όλους τους παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο?

Κορίτσι ετσι που τα λες όμως δεν κάθεσαι καθόλου! Ξεκουράζεσαι ή καταπονείς τον οργανισμό σου περισσότερο από όσο αντέχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mt3508 είπε:

Το κάθε επάγγελμα έχει την δίκη του κούραση και άγχος! Πραγματικά δεν ξέρω πως αντιμετωπίζεται και εάν επηρεάζει ο άντρας μου είναι δικηγόρος με δικό του γραφείο και εγώ δουλεύω σε ένα από τα μεγαλύτερα ελεγκτικά και ταυτόχρονα δικές μου δουλειές αλλά συνεχίζω και τις σπουδές μου παράλληλα! Αυτό συνεπάγεται το ότι δεν έχουμε καμία ημέρα της εβδομάδας για ξεκούραση..όσο περνάνε οι μήνες και δεν έρχεται το μωράκι προσπαθώ και εγώ να σκεφτώ όλους τους παράγοντες που μπορεί να παίζουν ρόλο?

Και εγω μια απο τ ιδια ... Εγω εχω κ αλες σκεψεις ... Ο αντρας μ ειναι μηχανικός εγω κομμωτρια σεξ μονο τ βραδυ (και οπου εχω διαβασει λενε πως τ σπερμα ειναι πολυ καλητερο το πρωι) εμεις μόνο τ βραδυ γιατι τοτε βρισκόμαστε κ μετα για ύπνο κατευθιαν για να βοηθήσει κ η βαρύτητα  ... Πως να κανω σεξ πρωι πρωι κ να παω στην δουλεια να κανω 10 ωρο ορθια ... Δεν ειναι λιγο τσαμπα η προσπάθεια ... Δεν ξερω τ να πω κ εγω με τις ωρες την δουλεια την κουραση εχω πολλές ανάμικτες σκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα όλοι μα όλοι οι γιατροί που έχω συναντήσει λένε ότι το ανχος παίζει μεγάλο ρόλο στην σύλληψη ,οπότε εγώ θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις λίγο ,δεν υπάρχει δυνατότητα ούτε για μια μέρα χαλαρώσεις;;;ακόμα και πέρα από το παιδί να το δούμε δεν είναι καλό για την υγεία σου !!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι ετσι που τα λες όμως δεν κάθεσαι καθόλου! Ξεκουράζεσαι ή καταπονείς τον οργανισμό σου περισσότερο από όσο αντέχει;

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Και εγω μια απο τ ιδια ... Εγω εχω κ αλες σκεψεις ... Ο αντρας μ ειναι μηχανικός εγω κομμωτρια σεξ μονο τ βραδυ (και οπου εχω διαβασει λενε πως τ σπερμα ειναι πολυ καλητερο το πρωι) εμεις μόνο τ βραδυ γιατι τοτε βρισκόμαστε κ μετα για ύπνο κατευθιαν για να βοηθήσει κ η βαρύτητα  ... Πως να κανω σεξ πρωι πρωι κ να παω στην δουλεια να κανω 10 ωρο ορθια ... Δεν ειναι λιγο τσαμπα η προσπάθεια ... Δεν ξερω τ να πω κ εγω με τις ωρες την δουλεια την κουραση εχω πολλές ανάμικτες σκεψεις

Γενικά μου αρέσει η πολύ δουλειά μου! Και πιστεύω γι’αυτο το λόγο μέχρι τώρα δεν είχα σκεφτεί το πόσες ώρες εργάζομαι και πόση πίεση υπάρχει!
Εννοείτε ότι εάν μας χαρίσει ο Θεός ένα μωράκι θα χαλαρώσω τις ώρες εργασίας!Γιατί οι προτεραιότητες αλλάζουν!

Απο την άλλη είμαι και της άποψης ότι τώρα που ακόμη δεν έχουμε μωράκι θα πρέπει να δουλέψουμε όσο μπορούμε για να προετοιμαστούμε και οικονομικά..

Αλλά θα πρέπει να κάνουμε σωστή διαχείριση τους άγχους..

Εσεις πως το αντιμετωπίζεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

 

 

Γενικά μου αρέσει η πολύ δουλειά μου! Και πιστεύω γι’αυτο το λόγο μέχρι τώρα δεν είχα σκεφτεί το πόσες ώρες εργάζομαι και πόση πίεση υπάρχει!
Εννοείτε ότι εάν μας χαρίσει ο Θεός ένα μωράκι θα χαλαρώσω τις ώρες εργασίας!Γιατί οι προτεραιότητες αλλάζουν!

Απο την άλλη είμαι και της άποψης ότι τώρα που ακόμη δεν έχουμε μωράκι θα πρέπει να δουλέψουμε όσο μπορούμε για να προετοιμαστούμε και οικονομικά..

Αλλά θα πρέπει να κάνουμε σωστή διαχείριση τους άγχους..

Εσεις πως το αντιμετωπίζεται;

Εάν ρωτάς εμένα όταν το ανχος ήρθε κ με αποτελείωσε (κρίσεις πανικού) και ήπια κατάθλιψη ,πήγα σε ειδικό ακολούθησα μια αγωγή και πλέον είμαι μια χαρά φυσικά σταμάτησε και η αγωγή καθώς δεν την χρειάζομαι άλλο !! Πάντως και αυτή η ειδικός μου είχε πει ότι το σώμα είναι τόσο στρεσαρισμενο που είναι δύσκολο να γίνει σύλληψη!! Τώρα τι να σου πω; Αυτή είναι δική μου εμπειρία :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Θερω ότι ο καθένας στηρίζει την οικογένεια όπως μπορεί. Είμαι από τις τυχερές γυναίκες που έχω έναν άντρα που με στηρίζει και με βοηθάει στα πάντα όσον αφορά το σπίτι το μόνο που δεν κάνει είναι σίδερο. Αν έπρεπε να δουλεύω μόνο εγω και μετά να γυρνάω σπίτι και να έχω να μαγειρέψω να καθαρίσω και να τρέχω μονη μου ίσως και να μην αποφάσιζα να κάνω παιδί. 

Μπράβο του! Είναι πολύ σημαντικό για μια γυναίκα να έχει την βοήθεια του άντρα της. Αυτό σημαίνει ότι εκτιμάει αυτό που κάνεις. Και τώρα πλέον δεν βοηθάνε μόνο στο σπίτι αλλά και στην ανατροφή των παιδιών. Ευτυχώς και εμένα με βοηθάει ο γλυκούλης μου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

 

 

Γενικά μου αρέσει η πολύ δουλειά μου! Και πιστεύω γι’αυτο το λόγο μέχρι τώρα δεν είχα σκεφτεί το πόσες ώρες εργάζομαι και πόση πίεση υπάρχει!
Εννοείτε ότι εάν μας χαρίσει ο Θεός ένα μωράκι θα χαλαρώσω τις ώρες εργασίας!Γιατί οι προτεραιότητες αλλάζουν!

Απο την άλλη είμαι και της άποψης ότι τώρα που ακόμη δεν έχουμε μωράκι θα πρέπει να δουλέψουμε όσο μπορούμε για να προετοιμαστούμε και οικονομικά..

Αλλά θα πρέπει να κάνουμε σωστή διαχείριση τους άγχους..

Εσεις πως το αντιμετωπίζεται;

Εγω προσωπικά το  αντιμετωπιζω με εναν παράξενο τροπο το αγχος μου αλλα απο οτι εχω καταλάβει και απο την αντίδραση του αντρα μ ειναι καπος σοφο ... Ακου λοιπον τι κανω ... Εμεις ειμαστε στον 1ο μηνα προσπάθειας ... Κ λεω ο θεος ξερει καλύτερα ποτε θα μας τ φερει το μωρακι η αργα η γρηγορα αυτος ξερει αλλα επειδή ο θεος ξερει ποτε θα κανει τ θαυμα τ λεω κ εγω να ειμαι προετιμασμνη για αυτο ... Οποτε τι κανω ... Πριν 3 βδομαδες αγορασα κουνια ( λευκη  οποτε unisex ) εχω παρει κ αλλα πραγματακια κ δεν θα σταματήσω λιγο λιγο ολο κ κατι παίρνεις ... Κανα παιχνιδακι κανα σεντονακι λευκο κανεναν παραμύθι ενα μπανακι πραγματα π δεν λήγουν κ δεν χαλάνε ... Ολα αυτα για να ενημερωνομαι  τι κυκλοφορεί και τι χρησιμεύει δεν ειχα κ χθες παιδι δεν ξερω και τιποτα και κανω κ οικονομια κ δεν χαλαω λευτα π θα χαλαγα αλου σε πραγματα π θα τα χρειαστούμε αργα η γρήγορα κ κρατιεμαι αισιόδοξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εάν ρωτάς εμένα όταν το ανχος ήρθε κ με αποτελείωσε (κρίσεις πανικού) και ήπια κατάθλιψη ,πήγα σε ειδικό ακολούθησα μια αγωγή και πλέον είμαι μια χαρά φυσικά σταμάτησε και η αγωγή καθώς δεν την χρειάζομαι άλλο !! Πάντως και αυτή η ειδικός μου είχε πει ότι το σώμα είναι τόσο στρεσαρισμενο που είναι δύσκολο να γίνει σύλληψη!! Τώρα τι να σου πω; Αυτή είναι δική μου εμπειρία :-)

Πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι είναι κακό να συμβουλεύεσαι κάποιο ειδικό! Ειδικά όταν φτάσεις στο σημείο να έχεις άγχος σε όλα τα σημεία της ζωής σου!
Πέραν από την δουλειά, οι καθημερινοί προβληματισμοί που μας απασχολούν.. μέχρι τώρα προσπαθώ να το διαχειρίζομαι μόνη μου και λέω στον εαυτό μου μακάρι να έχουμε την υγεία μας πάνω απ’όλα!

Πέρα από την πιέση της δουλειάς που μέχρι τώρα έλεγα οκ θα περάσει πλέον έρχεται και αυτή η απογοήτευση κάθε μήνα που δεν έρχεται το μωράκι και το θέλουμε τόσο πολύ.. Χαίρομαι πραγματικά που μέσα από το φόρουμ βρίσκω άτομα που μπορούμε να μοιραστούμε τις ίδιες ανησυχίες και την ανυπομονησία να αποκτήσουμε μωράκι! Γιατί δυστυχώς ο περίγυρος πολλές φορές είτε καλοπροαίρετα είτε όχι δεν μπορεί να καταλάβει το άγχος που δημιουργείται στο ζευγάρι όταν ξεκινά τις προσπάθειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο... Ξέρει καμία αν επειρεαζει την σύλληψη η αναιμία; γιατί παρόλο που πάντα είχα υψηλό αιματοκρίτη μου είπε σήμερα ο γιατρός εργασίας  να πάω να κοιτάξω αιματοκρίτη φεριτινη και σίδηρο γιατί μάλλον λέει έχω αναιμια

Συγνώμη βρε κορίτσι μου αυτός πως την έκανε την διάγνωση; Με το μάτι; Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό γιατί κι εγώ το ζω κατά κάποιο τρόπο. Είμαι αρκετά άσπρη και σε όποιον γιατρό κι αν πάω μου λέει το ίδιο πράγμα . Ότι μπορεί να έχω αναιμία. Εσύ κάνε μια εξέταση για να είσαι πιο ήσυχη. Είναι κρίμα να σου προκαλεί άγχος κάτι που στην τελική πιθανότατα δεν έχεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εγω προσωπικά το  αντιμετωπιζω με εναν παράξενο τροπο το αγχος μου αλλα απο οτι εχω καταλάβει και απο την αντίδραση του αντρα μ ειναι καπος σοφο ... Ακου λοιπον τι κανω ... Εμεις ειμαστε στον 1ο μηνα προσπάθειας ... Κ λεω ο θεος ξερει καλύτερα ποτε θα μας τ φερει το μωρακι η αργα η γρηγορα αυτος ξερει αλλα επειδή ο θεος ξερει ποτε θα κανει τ θαυμα τ λεω κ εγω να ειμαι προετιμασμνη για αυτο ... Οποτε τι κανω ... Πριν 3 βδομαδες αγορασα κουνια ( λευκη  οποτε unisex ) εχω παρει κ αλλα πραγματακια κ δεν θα σταματήσω λιγο λιγο ολο κ κατι παίρνεις ... Κανα παιχνιδακι κανα σεντονακι λευκο κανεναν παραμύθι ενα μπανακι πραγματα π δεν λήγουν κ δεν χαλάνε ... Ολα αυτα για να ενημερωνομαι  τι κυκλοφορεί και τι χρησιμεύει δεν ειχα κ χθες παιδι δεν ξερω και τιποτα και κανω κ οικονομια κ δεν χαλαω λευτα π θα χαλαγα αλου σε πραγματα π θα τα χρειαστούμε αργα η γρήγορα κ κρατιεμαι αισιόδοξη 

Πολύ μου αρέσει η λογική σου ? Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει το μωράκι σας! Η αλήθεια εγώ δεν το είχα σκεφτεί ίδιος καθώς περνάνε οι μήνες γίνομαι όλο και πιο συγκρατημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...