Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Περαστικά του Έλενα μου ,να ξεμπλεξετε γρήγορα από τα δοντακια !! Και να χαρίσεις αδερφάκι στο μικρό θαυματακι σου !! :-)

Ευχαριστω κοριτσάκι μου, εχουμε κανει τη νύχτα μέρα αλλα χαλάλι του! Μακάρι θετικά τεστακια να εχουμε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα ροζ αίμα ανοιχτό μόνο το πρωί σήμερα και όλη μέρα μέχρι και τώρα τίποτα ούτε σταγόνα..πολύ περίεργα μας τα λέει η περίοδος μου..αύριο πρέπει να μου έρθει γιατί αλλιώς θα με σκάσει χαχαχαχα..υποσχέθηκα να μην κάνω ξανά τεστ και θα την πατήσω αν δεν έρθει αύριο..

@Αννια27 αγαπημένη μου δεν θέλω να χαρώ γιατί μάλλον θα μου έρθει αύριο και απλά μου κάνει προεόρτια..μην ξεχνάμε χθες έκανα τεστακι και ήταν αρνητικό..???

Καλημερα κούκλα μου είναι συμπτώμα εγκυμοσυνης αλλά δες κ  σήμερα πως θα πάει αν δεν σου έρθει κανέ ένα τεστ αυριο σου έχει ξανά συμβεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σας ημέρα κορίτσια!!!

@Αννια27 Περιμένω περίοδο στις 12/11, αν θέλετε να με προσθέσετε και εμένα στο πινακάκι!!! ?

Αν και μεταξύ μας με 2 επαφες, ελεύθερες, έστω και εκείνες τις ημέρες (θεωρητικά ημέρα ωορρηξίας και 1 μέρα πριν) δεν είμαι τόσο αισιόδοξη..

Έχω και ''δυσκολούτσικο' ιστορικό υγείας, που παρά τις προσπάθειες του συντρόφου μου να με πείσει να μη σκέφτομαι αρνητικά..εγώ εκει''κολλημμένη με τη μπάλα'' που λένε?.. 

@Kostef Έχεις δίκιο σε αυτό που μου έγραψες για την εφαρμογή του κινητού.. δεν είναι και ότι πιο ακριβέστερο, για να πετύχω την ωορρηξία μου.. Σκέφτηκα και τα τεστάκια ωορρηξίας που χρησιμοποιούν και οι περισσότερες κοπέλες εδώ στο φόρουμ, αλλά η αλήθεια είναι κορίτσια, πως με το σύντροφο μου είπαμε ναι μεν θα χαρούμε κλπ.. αλλά λόγω οικονομικών, ας πούμε ότι δεν είναι και προτεραιότητα..Εμένα αν με ρωτάτε, πιστεύω βρίσκονται λύσεις σε όλα.. 

@liza_pan93 @ioannastr ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια, μακάρι!!!

Κορίτσια μου καθώς οι περισσότερες προσπαθείτε λίγο πιο στοχευμένα με τους αντρούληδες σας, εύχομαι γρήγορα και ολόψυχα σποράκι ευλογημένο, στην κοιλίτσα σας!!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημερα κούκλα μου είναι συμπτώμα εγκυμοσυνης αλλά δες κ  σήμερα πως θα πάει αν δεν σου έρθει κανέ ένα τεστ αυριο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλο μηνα σε ολουυυυς! Μπορω να μπω κι εγω στο περίφημο πινακακι σας;; (Περιμένω 10/11)??

Κοντά είμαστε στις μέρες @Dimitra91!!! Εύχομαι να ΜΗΝ σου έρθει!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Η αλήθεια είναι κορίτσι μου ότι οι περισσότερες με το που αρχίσαμε ελεύθερες επαφές είχαμε κάποιες αλλαγές στον κύκλο μας όπως επίσης και όταν ξεκινάς προσπάθειες ξαφνικά παρατηρείς πράγματα που πριν απλά περνούσαν αδιαφορα..σαυτην την περίοδο της ζωής σου θα καταλαβαίνεις το σώμα σου καλύτερα από ποτέ θα νιώθεις και το παραμικρό πονακι..εύχομαι να είσαι από τις τυχερές που πιάνουν με την πρώτη το μωρό τους..<3

Συμφωνώ @Frogel.. Και σε μένα το παρατήρησα, απ' οταν πρωτοξεκινήσαμε πιο ελέυθερες επαφές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια είμαι στα πατώματα από το απόγευμα.Στο σπερμοδιαγραμμα με κατώτατο όριο το 15 εκατομμύρια ανά ml είχε 4 εκατομμύρια κ συνολικά 24 εκατομμύρια.Τα κάνε σε αξιόπιστο κέντρο σπερματολογιας κ καταλαβαίνετε το σοκ.Για κακη μας τύχη ο μικροβιολόγος έλειπε κ θα μιλήσουμε τη Δευτέρα.Εχει καμία σας εμπειρία;;;Έχω διαβάσει αρκετά κ όλοι λένε για εξωσωματικη με τέτοιους αριθμους,αν κ κανείς δεν αποκλείει μια σύλληψη.

Καλημέρα!! Το μόνο που ξέρω να σου πω είναι ότι για το σπερματοδιαγραμμα είναι αρμόδιος να σας δει ένας ουρολόγος άνδρο λόγος και όχι ο μικροβιολογος. Ο γιατρός θα σου πει τι γίνεται.... Ποιος σου είπε κατευθείαν για εξωσωματική? Τα θέματα με το σπέρμα πολλές φορες μπορεί να λυθούν με βιταμίνες η με αντιβίωση αν φταίει πχ ένα μικρόβιο. Εγώ θα το έδειχνα σε ένα ουρολόγο για να μ πει τι θα κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!! Το μόνο που ξέρω να σου πω είναι ότι για το σπερματοδιαγραμμα είναι αρμόδιος να σας δει ένας ουρολόγος άνδρο λόγος και όχι ο μικροβιολογος. Ο γιατρός θα σου πει τι γίνεται.... Ποιος σου είπε κατευθείαν για εξωσωματική? Τα θέματα με το σπέρμα πολλές φορες μπορεί να λυθούν με βιταμίνες η με αντιβίωση αν φταίει πχ ένα μικρόβιο. Εγώ θα το έδειχνα σε ένα ουρολόγο για να μ πει τι θα κάνω. 

Θα πάμε κ σε ουρολόγο απλά διάβασα διάφορα κ με τέτοια ποσοστά έπαθα σοκ.Κ στη σελίδα εδώ κ γυναικολόγος που απαντά on line  έγραφε σε παρόμοια ποσοστα με του άντρα μου ότι είναι σοβαρή ολιγοσπερμια ,δεν αποκλείεται σύλληψη αλλά είναι εξαίρεση.Το διάβασα για την αντιβίωση,έκανε ένα ολοκληρομενο σπερμοδιαγραμμα στον Λιπλεροπουλο κ έγραφε κανένα βακτήριο κ ουδέν παθογόνο.Δεν ξέρω αν χρειάζεται κ καλλιέργεια,είχε κάνει τον Ιούνιο κ ήταν καθαρη...Θα το ψάξουμε αλλά τα ποσοστά είναι τραγικά.Σε ευχαριστω για την απάντησή σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Θα πάμε κ σε ουρολόγο απλά διάβασα διάφορα κ με τέτοια ποσοστά έπαθα σοκ.Κ στη σελίδα εδώ κ γυναικολόγος που απαντά on line  έγραφε σε παρόμοια ποσοστα με του άντρα μου ότι είναι σοβαρή ολιγοσπερμια ,δεν αποκλείεται σύλληψη αλλά είναι εξαίρεση.Το διάβασα για την αντιβίωση,έκανε ένα ολοκληρομενο σπερμοδιαγραμμα στον Λιπλεροπουλο κ έγραφε κανένα βακτήριο κ ουδέν παθογόνο.Δεν ξέρω αν χρειάζεται κ καλλιέργεια,είχε κάνει τον Ιούνιο κ ήταν καθαρη...Θα το ψάξουμε αλλά τα ποσοστά είναι τραγικά.Σε ευχαριστω για την απάντησή σου

Μη διαβάζεις καλύτερα στο ίντερνετ μέχρι να πάτε στο γιατρό... Ελπίζω να είναι κάτι πολύ απλό που φτιάχνει γρήγορα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!! Το μόνο που ξέρω να σου πω είναι ότι για το σπερματοδιαγραμμα είναι αρμόδιος να σας δει ένας ουρολόγος άνδρο λόγος και όχι ο μικροβιολογος. Ο γιατρός θα σου πει τι γίνεται.... Ποιος σου είπε κατευθείαν για εξωσωματική? Τα θέματα με το σπέρμα πολλές φορες μπορεί να λυθούν με βιταμίνες η με αντιβίωση αν φταίει πχ ένα μικρόβιο. Εγώ θα το έδειχνα σε ένα ουρολόγο για να μ πει τι θα κάνω. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Θα πάμε κ σε ουρολόγο απλά διάβασα διάφορα κ με τέτοια ποσοστά έπαθα σοκ.Κ στη σελίδα εδώ κ γυναικολόγος που απαντά on line  έγραφε σε παρόμοια ποσοστα με του άντρα μου ότι είναι σοβαρή ολιγοσπερμια ,δεν αποκλείεται σύλληψη αλλά είναι εξαίρεση.Το διάβασα για την αντιβίωση,έκανε ένα ολοκληρομενο σπερμοδιαγραμμα στον Λιπλεροπουλο κ έγραφε κανένα βακτήριο κ ουδέν παθογόνο.Δεν ξέρω αν χρειάζεται κ καλλιέργεια,είχε κάνει τον Ιούνιο κ ήταν καθαρη...Θα το ψάξουμε αλλά τα ποσοστά είναι τραγικά.Σε ευχαριστω για την απάντησή σου

Να το ψάξεις κορίτσι μου και να το συζητήσεις με τον κατάλληλο γιατρό. Υπάρχουν πολλές θεραπείες που έχουν αξιόλογα αποτελέσματα. Θύμησε μου από ποια πόλη είσαι; Γιατί εμείς είχαμε επισκεφτεί έναν πολύ καλό γιατρό στην Θεσσαλονίκη ειδικό σε τέτοια θέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

 

Να το ψάξεις κορίτσι μου και να το συζητήσεις με τον κατάλληλο γιατρό. Υπάρχουν πολλές θεραπείες που έχουν αξιόλογα αποτελέσματα. Θύμησε μου από ποια πόλη είσαι; Γιατί εμείς είχαμε επισκεφτεί έναν πολύ καλό γιατρό στην Θεσσαλονίκη ειδικό σε τέτοια θέματα.

Αθηνα μένω...Σε ευχαριστω παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μη διαβάζεις καλύτερα στο ίντερνετ μέχρι να πάτε στο γιατρό... Ελπίζω να είναι κάτι πολύ απλό που φτιάχνει γρήγορα!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα περιμενουμε...Δε μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αθηνα μένω...Σε ευχαριστω παντως

Τίποτα απλά μην σε παίρνει από κάτω. Το πέρασα κι εγώ ( σε εμάς ήταν λάθος το αποτέλεσμα) και έκλαιγα ασταμάτητα. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Έχω άτομο του περιβάλλοντος μου που ο γιατρός τους απέκλεισε εντελώς φυσιολογική σύλληψη, εξαιτίας του άντρα, και το κορίτσι έμεινε έγκυος. Κάθε εγκυμοσύνη είναι ένα θαύμα και κανένας δεν μπορεί να αποκλείσει τίποτα. Εσύ να είσαι αισιόδοξη και να το αντιμετωπίσεις χέρι χέρι με τον άντρα σου και όλα θα γίνουν.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Κοντά είμαστε στις μέρες @Dimitra91!!! Εύχομαι να ΜΗΝ σου έρθει!!! ?

Καλημερααα!

Αντε να δουμε κοριτσι μου! Και σενα εύχομαι το ιδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα κορίτσια μου!!!

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Liza_pan93: 02/11

Ελενακι12: 03/11

Lactaki: 04/11

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα περιμενουμε...Δε μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα άλλο...

Κοριτσάκι μου μην ανχωνεσαι σε καμία περίπτωση δεν πας απευθείας σε εξωσωματική!! Παίρνεις βιταμίνες και βλέπεις! Έχω ένα πολύ καλό ουρολόγος - ανδρολογο εδώ στην Αθήνα, θα βρω τα στοιχεία του και θα σου στείλω πμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τίποτα απλά μην σε παίρνει από κάτω. Το πέρασα κι εγώ ( σε εμάς ήταν λάθος το αποτέλεσμα) και έκλαιγα ασταμάτητα. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι. Έχω άτομο του περιβάλλοντος μου που ο γιατρός τους απέκλεισε εντελώς φυσιολογική σύλληψη, εξαιτίας του άντρα, και το κορίτσι έμεινε έγκυος. Κάθε εγκυμοσύνη είναι ένα θαύμα και κανένας δεν μπορεί να αποκλείσει τίποτα. Εσύ να είσαι αισιόδοξη και να το αντιμετωπίσεις χέρι χέρι με τον άντρα σου και όλα θα γίνουν.?

Σε ευχαριστώ για όσα μου λες αλήθεια.Απλα είμαι στα πατώματα...Τώρα λέω να ψάχνουμε με κάποιον ειδικό αλλά δεν ξέρω ποιον.Μου σύστησε μια κοπέλα έναν κ θα αρχίσω να ψάχνομαι...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι μου μην ανχωνεσαι σε καμία περίπτωση δεν πας απευθείας σε εξωσωματική!! Παίρνεις βιταμίνες και βλέπεις! Έχω ένα πολύ καλό ουρολόγος - ανδρολογο εδώ στην Αθήνα, θα βρω τα στοιχεία του και θα σου στείλω πμ!!

Σε ευχαριστώ πολύ,αν μπορείς στείλτο μου.Να είσαι καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

@Frogel μου καλημέρα κοριτσάρα μου πως είσαι σήμερα;

Καλημέρα αννια μου κ εγώ τώρα θα ρωτούσα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ! Είμαι 28 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι. σε λίγες μέρες περιμένω περίοδο. Λέτε να είμαι τυχερή και να μην μου έρθει;; Μακάρι!! Εύχομαι σε όλες να γίνουν καμπύλες σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια είμαι στα πατώματα από το απόγευμα.Στο σπερμοδιαγραμμα με κατώτατο όριο το 15 εκατομμύρια ανά ml είχε 4 εκατομμύρια κ συνολικά 24 εκατομμύρια.Τα κάνε σε αξιόπιστο κέντρο σπερματολογιας κ καταλαβαίνετε το σοκ.Για κακη μας τύχη ο μικροβιολόγος έλειπε κ θα μιλήσουμε τη Δευτέρα.Εχει καμία σας εμπειρία;;;Έχω διαβάσει αρκετά κ όλοι λένε για εξωσωματικη με τέτοιους αριθμους,αν κ κανείς δεν αποκλείει μια σύλληψη.

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Επειδή εγώ έχω κάνει διατριβή στο σπέρμα εδώ και ένα χρόνο ???θα σου πω πάνω απ' όλα ψυχραιμία!!!Πρέπει να κάνει και μια καλλιέργεια για να δείτε για μικρόβια και μετά επανάληψη.Σκεψου εμείς στον πρώτο είχαμε 1.9000.0000/ml  και μικρόβιο και στο 2 πήγαμε στα 12.000.000/ml θέλει δηλαδή 2 3 να κάνετε για να δεις που κυμαίνεται οι βιταμίνες κάνουν καλό αλλά μην περιμένεις και θαύματα! Επίσης καλά θα ήταν εφόσον υπάρχει ολιγοσπερμια να κάνετε και έναν κατακερματισμό dna που δείχνει αν είναι γόνιμο το σπέρμα! Φυσικά πιθανότητα σύλληψης φυσικής υπάρχει αλλά θέλει τύχη μπορεί να συμβεί μπορεί και όχι είναι πόσοι αντοχή έχεις ο καθένας εμείς προσπαθήσαμε έναν χρόνο έτσι με βιταμίνες δεν εμάς εκατσε και τώρα πάμε για εξωσωματική εσείς εύχομαι να είστε πιο τυχεροί!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ! Είμαι 28 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες με τον άντρα μου για μωράκι. σε λίγες μέρες περιμένω περίοδο. Λέτε να είμαι τυχερή και να μην μου έρθει;; Μακάρι!! Εύχομαι σε όλες να γίνουν καμπύλες σύντομα!!!

Ελενακι μ καλό ήρθες... Σου εύχομαι να εισαι κ να μην ταλαιπωρηθεις καθόλου περιμένουμε νέα σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...