Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιανουαριου 2020!


Recommended Posts

@zouzouna79Τι τελειο!!!!! Με μια βδομαδα διαφορα γεννησαμε!! Και στα γενεθλια σου επανω!! Τι καλυτερο δωρο!!! 🥳🥳 Να σου ζησει η μικρουλα!!

Τωρα ειναι τα ωραια!! Με το θηλασμο χωρις αυριο, τους πονους απο τα δαγκωματακια και μονιμη αυπνια!!!

🤣🤣🤣🤣

Φουλ επιμονη θελει και δυναμη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

@zouzouna79Τι τελειο!!!!! Με μια βδομαδα διαφορα γεννησαμε!! Και στα γενεθλια σου επανω!! Τι καλυτερο δωρο!!! 🥳🥳 Να σου ζησει η μικρουλα!!

Τωρα ειναι τα ωραια!! Με το θηλασμο χωρις αυριο, τους πονους απο τα δαγκωματακια και μονιμη αυπνια!!!

🤣🤣🤣🤣

Φουλ επιμονη θελει και δυναμη!

 

Εμείς έχουμε κ τον ίκτερο μαζί Μ αυτά,αλλά θα το παλέψουμε κ αυτό!!! ευχαριστούμε πολύ κορίτσι ,τώρα θα τα λέμε για τα καμώματα των μπουμπουκιων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2020 at 12:14 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το μωράκι! Γερη κ τυχερή να είναι στη ζωή της! Πολύ χάρηκα! 

Κορίτσι τελικά ναι δόξα το θεό!!! ήρθε το θαυματακι που πίστευα τόσο πολύ ότι θα τα καταφέρει να βγει γερό! εύχομαι απ' την καρδιά μου σύντομα να πραγματοποιηθεί κ το δικό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσι τελικά ναι δόξα το θεό!!! ήρθε το θαυματακι που πίστευα τόσο πολύ ότι θα τα καταφέρει να βγει γερό! εύχομαι απ' την καρδιά μου σύντομα να πραγματοποιηθεί κ το δικό σου!!

Τελικά είχες δίκιο ενάντια σε όλες τις πιθανότητες! Συγχαρητήρια για τη μικρή αλλά πιο πολύ για την πίστη σου στο παιδάκι αυτό! Τους απέδειξες όλους λάθος :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 28/1/2020 at 6:59 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Κοριτσια πως τα πατε με τα μωράκια?

@zouzouna79 τι κανει η μικρουλα? 

Παλεύουμε με το θηλασμό κορίτσι να πάρουμε λίγο βάρος...όλη μέρα στο στήθος είναι ,έχω εξαντληθεί είναι η αλήθεια , αλλά προσπαθώ να εδραιωθεί ο θηλασμός.Υπομονη!! εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2020 at 7:52 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Παλεύουμε με το θηλασμό κορίτσι να πάρουμε λίγο βάρος...όλη μέρα στο στήθος είναι ,έχω εξαντληθεί είναι η αλήθεια , αλλά προσπαθώ να εδραιωθεί ο θηλασμός.Υπομονη!! εσείς;

Τα ιδια ακριβως!! Τις δυο πρωτες βδομάδες εκλαιγα από τον πονο!!ευτυχως τωρα περασε αρκετα αλλα κι εμενα δεν επαιρνε πολύ βαρος οποτε του δινω και λιγο συμπληρωματακι...Με την αυπνια πως τα πας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Τα ιδια ακριβως!! Τις δυο πρωτες βδομάδες εκλαιγα από τον πονο!!ευτυχως τωρα περασε αρκετα αλλα κι εμενα δεν επαιρνε πολύ βαρος οποτε του δινω και λιγο συμπληρωματακι...Με την αυπνια πως τα πας??

Έχει ένα καλό η μικρή μου...κοιμόμαστε αγκαλιά κ πάει ως τα ξημερώματα που θα ξυπνήσω να τη θηλάσω,αλλιώς δεν θα ξυπνούσε μόνη της!!βέβαια χάνουμε θηλασμους το βράδυ αλλά χαλάλι,θέλουμε να ξεκουραστούμε μαμά κ κόρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

Έχει ένα καλό η μικρή μου...κοιμόμαστε αγκαλιά κ πάει ως τα ξημερώματα που θα ξυπνήσω να τη θηλάσω,αλλιώς δεν θα ξυπνούσε μόνη της!!βέβαια χάνουμε θηλασμους το βράδυ αλλά χαλάλι,θέλουμε να ξεκουραστούμε μαμά κ κόρη!!

Ετσι κι εμεις!!! Πολυ καλα κανετε γιατι εξισου σημαντικος ειναι κι ο υπνος το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

@zouzouna79 καλησπερα!!!😁😁 πως τα πατε;;;

Αχ κορίτσι απ' όλα έχουμε περάσει ,πολύ κλαμααα η μικρή με κολικούς ,έχουμε και γοπ κ πλέον κλαίει ακόμα κ όταν θηλάζει από τον πόνο...σήμερα θα πάμε για υπέρηχο και ξεκινήσαμε κ αγωγή ...Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εμείς μεγαλώνουμε είμαστε  τριών μηνών πλέον είχαμε και έχουμε ακομη κολικούς στην αρχή πολύ γκρίνια κλάμα ειδικά όταν άλλαζε ο καιρός τώρα πλέον είναι πιο ήρεμη καμία σχέση όπως πριν αλλά όταν αλλάξει ο καιρός την πιάνουν!Έκανα χαζομάρα έφαγα λίγο αγγούρι και την ερέθισε πιο πολύ!Νομιζα ότι της τελείωσαν γι'αυτό αλλά πού τέτοια τύχη!Παντός είναι πανέξυπνη κάθε μέρα μου κάνει κάτι καινούργιο!βάζουμε πολύ καλά τα κιλά μας θηλάζω αποκλειστικά! Εσείς πως τα πάτε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zouzouna79 ωωωχ ποσο σε καταλαβαινω!! Καποιες φορες κι εμενα γκρινιαζει διχως τελος!!Της μικρης της τρεχουν γουλιτσες και δειχνει οτι ποναει; καποιες μερες εβγαζε κι ο δικος μου αλλα χωρις κλαμα και μου πε ο παιδιατρος οτι μεχρι να αρχισουν οι στερεες τροφες ετσι θα ναι... Απο υπνο πως πατε;

@Ελενηη Ειναι λες και καθε μερα αναβαθμιζεται το λογισμικο τους!!!Οι κολικοι ποτε σταματανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

@zouzouna79 ωωωχ ποσο σε καταλαβαινω!! Καποιες φορες κι εμενα γκρινιαζει διχως τελος!!Της μικρης της τρεχουν γουλιτσες και δειχνει οτι ποναει; καποιες μερες εβγαζε κι ο δικος μου αλλα χωρις κλαμα και μου πε ο παιδιατρος οτι μεχρι να αρχισουν οι στερεες τροφες ετσι θα ναι... Απο υπνο πως πατε;

@Ελενηη Ειναι λες και καθε μερα αναβαθμιζεται το λογισμικο τους!!!Οι κολικοι ποτε σταματανε;

Κορίτσια γεια σας, είμαστε σχεδόν 4 μηνών και ευτυχώς αυτό το μήνα σταμάτησαν οι κολικοί!ο θηλασμός πάει ευτυχώς τέλεια,πλέον θηλάζει σαν να μην υπάρχει αύριο η μικρή (στην αρχή δεν έπαιρνε βάρος και είχα ανησυχήσει).Είναι πανέξυπνη και ζωηρή,κάνουμε βόλτες με το μάρσιπο και της αρέσει πολύ να κοιτάει και όταν κουράζεται να κοιμάται στο στήθος μου.Το βράδυ ξυπνάμε συχνά αλλά την έχω δίπλα μου και χωρίς να ανάψω φως της δίνω τη θηλή,την αρπάζει , θηλάζει λίγο και κοιμόμαστε.Το θέμα μας πλέον είναι ότι όταν θηλάζει ,συχνά κλαίει ,μάλλον αλλεργία λέει ο γιατρός (έχω κόψει ολαααα τα γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά εδώ και καιρό). Παλινδρόμηση δεν έδειξε ο υπέρηχος, οπότε ελπίζω με την εισαγωγή των στερεών να ελαττωθεί το θεματακι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας κορίτσια, με λένε Μαρίνα και είμαι έγκυος στο 3ο μου μωράκι!!! Έχω δύο αγοράκια 8 ετών και 5, 5ετών, πριν λίγες ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος, και επειδή είμαι έμπειρη υπολόγισα ότι γενναω μέσα στον Ιανουάριο καθώς και ο μικρός μου είναι γεννημένος 10 Ιανουαρίου!!! Εύχομαι να τα λέμε, με το καλό σε όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 6/5/2020 at 3:00 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Κορίτσια γεια σας, είμαστε σχεδόν 4 μηνών και ευτυχώς αυτό το μήνα σταμάτησαν οι κολικοί!ο θηλασμός πάει ευτυχώς τέλεια,πλέον θηλάζει σαν να μην υπάρχει αύριο η μικρή (στην αρχή δεν έπαιρνε βάρος και είχα ανησυχήσει).Είναι πανέξυπνη και ζωηρή,κάνουμε βόλτες με το μάρσιπο και της αρέσει πολύ να κοιτάει και όταν κουράζεται να κοιμάται στο στήθος μου.Το βράδυ ξυπνάμε συχνά αλλά την έχω δίπλα μου και χωρίς να ανάψω φως της δίνω τη θηλή,την αρπάζει , θηλάζει λίγο και κοιμόμαστε.Το θέμα μας πλέον είναι ότι όταν θηλάζει ,συχνά κλαίει ,μάλλον αλλεργία λέει ο γιατρός (έχω κόψει ολαααα τα γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά εδώ και καιρό). Παλινδρόμηση δεν έδειξε ο υπέρηχος, οπότε ελπίζω με την εισαγωγή των στερεών να ελαττωθεί το θεματακι μας.

Ειδες τα ζουζουνακια μας;; Τωρα που εχουν ξεπεταχτει και κανουν ναζακια και λογακια ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2020 at 12:29 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια, με λένε Μαρίνα και είμαι έγκυος στο 3ο μου μωράκι!!! Έχω δύο αγοράκια 8 ετών και 5, 5ετών, πριν λίγες ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος, και επειδή είμαι έμπειρη υπολόγισα ότι γενναω μέσα στον Ιανουάριο καθώς και ο μικρός μου είναι γεννημένος 10 Ιανουαρίου!!! Εύχομαι να τα λέμε, με το καλό σε όλες μας!!! 

Με το καλο Μαρινα μου!! Να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!!❤ Λες να τα πετυχεις να εχουν κι ιδια μερα γενεθλια;; 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...