Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Ιανουαριου 2020!


Recommended Posts

  • 1 month later...

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ελενηη είπε:

Καλησπερααα κοριτσια εγώ είμαι μέχρι 24 Ιανουαρίου!Είναι το πρώτο μου και είναι κοριτσάκι!

Ελένη κοντά είμαστε ,εγω Πητ 21/1!!κ εγω  το πρώτο μου,κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ελενηη είπε:

Που θα γεννήσεις κορίτσι μου?Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!Με έναν πόνο!

Sofia86: Σε ευχαριστω πολυυυυ!

Θεσσαλονίκη μένω,μάλλον στο Γένεσις!εσύ Ελενη μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Με το καλο κορίτσια!!! Περναει γρηγορα ο καιρος!!

Σοφία αυτό έλεγα χτες σε φίλες μου,πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός, απίστευτο μου φαίνεται ότι σε ένα μήνα το πολύ μπαίνω στο μήνα μου!είμαι στη φάση που πλένω ρούχα για τη βαλίτσα μαιευτηρίου κ της μπουμπού ς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ελενηη είπε:

Εγώ Κιλκίς  μένω στη Γενική θα γεννήσω!

Με το καλό! Τι τέλεια που μετά ή μέσα στις τις γιορτές περιμένουμε τα νινακια μας κ μετά θα χουχουλιαζουμε μαζί τους σπιτάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2019 at 10:35 ΠΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Σοφία αυτό έλεγα χτες σε φίλες μου,πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός, απίστευτο μου φαίνεται ότι σε ένα μήνα το πολύ μπαίνω στο μήνα μου!είμαι στη φάση που πλένω ρούχα για τη βαλίτσα μαιευτηρίου κ της μπουμπού ς!

Κι εγω στην ιδια φαση ακριβως!!! Φτιαχνω βαλιτσακι κι εκει που ελεγα ότι θα τη γεμισω με δικα μου πραγματα,τελικα τα δικα μου είναι ελαχιστα του μωρου είναι περισσοτερα και δεν χωρανε κιολας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι τα ιδιωτικα μαιευτήρια τα καλυπτουν,οπως και καποια δημοσια….Καλα τις βλεπω εγω ολες με κατι βαλιτσαρες και κοροιδευα!!!Βλεπω τα ιδια να κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia εσύ πού γεννάς;θα πάω από το μαιευτήριο την άλλη εβδομάδα να μάθω λεπτομέρειες ,ώστε να μην κουβαλω τζάμπα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2019 at 12:11 ΜΜ, ο/η zouzouna79 είπε:

Sofia εσύ πού γεννάς;θα πάω από το μαιευτήριο την άλλη εβδομάδα να μάθω λεπτομέρειες ,ώστε να μην κουβαλω τζάμπα πράγματα.

Εγω στο "Ελενα"! Από οσο ξερω παρεχουν μονο πανες και σεντονακια ...Μπηκα στο site και διαβασα τι πρεπει να εχεις για σενα και το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K εγώ Γενάρη ειμαι γεννημένη στις 14,λες να συμπέσω με τη μπέμπα;χαχαχα!!!Σοφία σε πέντε μέρες μπαίνεις στο μήνα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zouzouna79 είπε:

K εγώ Γενάρη ειμαι γεννημένη στις 14,λες να συμπέσω με τη μπέμπα;χαχαχα!!!Σοφία σε πέντε μέρες μπαίνεις στο μήνα σου !!

Πλακα πλακα καλα τα λες!!Ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!!!

Παντως αν συμπεσει η γεννα της μικρης με τα γενεθλια σου θα ηταν τελειο!!!

Το καλυτερο δωρο!!!!!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Πλακα πλακα καλα τα λες!!Ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!!!

Παντως αν συμπεσει η γεννα της μικρης με τα γενεθλια σου θα ηταν τελειο!!!

Το καλυτερο δωρο!!!!!!!!!!??

Μακάρι!! Εντωμεταξύ την Πέμπτη έχουμε υπέρηχο κ έχω μια απορία αν αρχισε να παίρνει θέση η μικρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποια εβδομαδα εισαι @zouzouna79? Εμενα ειχε γυρισει καπου στην 31η! Νομιζω ότι το καταλαβαίνεις λιγο γιατι τα σπρωξιματακια τα νιώθεις προς τον θωρακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 33 η,αλλά εγώ νιώθω παντού κλοτσακια,εκτός από θώρακα!χαχα η μικρή ξεσαλωνει ,δεν πειράζει έχουμε καιρό ακόμα να "γυρισουμε".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρκετο καιρο δεν το συζητω!!! Κι εγω τωρα στην 34η είμαι κι ειχα αγχωθεί τοτε γιατι το βρηκα πολύ νωρις να γυρισει και φοβηθηκα μην θελει να κανει καμια εντυπωσιακη εξοδο!!! Αλλα οντως τυχαινει να γυρισει νωρις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Αρκετο καιρο δεν το συζητω!!! Κι εγω τωρα στην 34η είμαι κι ειχα αγχωθεί τοτε γιατι το βρηκα πολύ νωρις να γυρισει και φοβηθηκα μην θελει να κανει καμια εντυπωσιακη εξοδο!!! Αλλα οντως τυχαινει να γυρισει νωρις..

Να σου πω καλύτερα,δεν ήθελα "έκπληξη" το Δεκέμβριο...Ας πάρει το χρόνο της να μεγαλώσει κ να έρθει με το νέο ετος!!εσύ θα είσαι πριν από μένα , ανυπομονώ να μαθαίνω νέα !Για φυσιολογικό τοκετό πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σε ενημερωνω με ολες τις εξελιξεις!! Λεμε για φυσιολογικο οσο δεν προκυπτει κατι..Εσυ?  Γενικα οπου το συζηταω οι περισσοτερες κοπελες ηταν υπερ της καισαρικης από την αποψη της ταλαιπωριας κι ισως και του πονου… Κι οι περισσοτεροι γιατροι απ ότι διαβαζω το προτιμανε γιατι ξεμπερδευουν γρηγορα… Αλλα λεω παμε ετσι κι ότι γινει! Ειμαι και λιγο φοβητσιαρα δεν σου κρυβω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για φυσιολογικό πάμε ,θα έχω κ προσωπική μαία που εμπιστεύομαι πολύ μαζί με το γιατρό αλλά είμαι ανοιχτή σε ο,τι προκύψει.Δεν θα ήθελα καισαρική χωρίς σοβαρό λόγο η αλήθεια είναι ,αλλά θα φανεί εκείνη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...