Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Θα σου πει ο γιατρός σου τι άλλο είναι να κάνεις είναι ακόμη πολύ νωρίς για να σε βάλει να κάνεις σαλπιγγογραφια κλπ!! Αν θέλει μπορεί να κάνει και ο άντρας σου ένα σπερμοδιαγραμμα!! 

Ενταξει οποτε για αρχη ειναι καλα αυτα !!! 

Ναι θα τις κανουμε ολες τις εξετασεις που χρειαζονται :) 

ευχαριστω πολυ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Ενταξει οποτε για αρχη ειναι καλα αυτα !!! 

Ναι θα τις κανουμε ολες τις εξετασεις που χρειαζονται :) 

ευχαριστω πολυ !!! 

Μια χαρά είναι για αρχή!! Εξάλλου είναι πολύ λίγο το χρονικό διάστημα που προσπαθείτε!! Αν δεις ότι δεν μένεις σε κάνα 3-4μηνο ακόμη μπορείς να κάνεις και τα υπόλοιπα που πάλι νωρίς είναι για τους γιατρόυς αλλά είμαι λιγάκι της άποψης ας ψαχτουμε και ας τις κάνουμε και τζαπα τουλάχιστον θα ξέρεις ότι είναι όλα κομπλέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Μια χαρά είναι για αρχή!! Εξάλλου είναι πολύ λίγο το χρονικό διάστημα που προσπαθείτε!! Αν δεις ότι δεν μένεις σε κάνα 3-4μηνο ακόμη μπορείς να κάνεις και τα υπόλοιπα που πάλι νωρίς είναι για τους γιατρόυς αλλά είμαι λιγάκι της άποψης ας ψαχτουμε και ας τις κάνουμε και τζαπα τουλάχιστον θα ξέρεις ότι είναι όλα κομπλέ!!!

Ακριβως και εγω αυτο πιστευω ας τα κανουμε ολα εμεις να ειμαστε σιγουροι !!

απο δω και περα με τεστ ωορρηξιας  και ευχομαι να πανε ολα καλα !!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η diana8 είπε:

Κοριτσια μου θα ηθελα να μου πειτε λιγο.. 

μιας και αδιαθετησα λεω να κανω εξετασεις !!! Μιας και θα κανω γενικες αιματος οπως καθε χρονο !! Λεω να ξανα κοιταξω και θυροειδη... 

μου εγραψε ο γιατρος και αλλες οπως : •οιστραδιολη αιματος 

•προγεστερονη αιματος 

•προλακτινη αιματος 

Και θυροειδη εννοειται !!! Μου ειπε αυτα για αρχη !! Ειναι καλα αυτα ωστε να ξεκινησω σιγα σιγα να δω αν ολα ειναι καλα ??? Εννοειται πως θα κανω και αλλες αν χρειαστει απλα μου ειπε αυτα για αρχη!! Ειμαι 23 χρονων κ θελω να ψαχτω σιγα σιγα ωστε να ξερω οτι ειναι ολα καλα .. και αν οχι να βρουμε  το προβλημα αν υπαρχει νωρις !!! ?

Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου! Μη ξεχασεις να κανεις και για την αντιμυλλεριο ορμονη (ΑΜΗ) ! Ειναι πολυ σημαντικη! Δεν την καλυπτει ο ΕΟΠΠΥ αλλα δεν ειναι μεγαλο το κοστος. 

Συμφωνω με @Bebouli θα σου πει ο γιατρος σου αλλα ειναι ακομα νωρις. Μετα τον χρονο στοχευμενων προσπαθειων πρεπει να κανεις τη σαλπιγγογραφια κλπ. Εισαι και μικρη ακομα... Προσπαθησε να χαλαρωσεις και ολα θα ερθουν! Καλη επιτυχία! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ευχομαι να εχεις καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου! Μη ξεχασεις να κανεις και για την αντιμυλλεριο ορμονη (ΑΜΗ) ! Ειναι πολυ σημαντικη! Δεν την καλυπτει ο ΕΟΠΠΥ αλλα δεν ειναι μεγαλο το κοστος. 

Συμφωνω με @Bebouli θα σου πει ο γιατρος σου αλλα ειναι ακομα νωρις. Μετα τον χρονο στοχευμενων προσπαθειων πρεπει να κανεις τη σαλπιγγογραφια κλπ. Εισαι και μικρη ακομα... Προσπαθησε να χαλαρωσεις και ολα θα ερθουν! Καλη επιτυχία! ;) 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου :) 

Θα την κανω και αυτη καποια στιγμη !!! 

Θα συνεχισω με τα τεστ ωορρηξιας και οσο μπορω πιο συχνες επαφες κοντα στις γονιμες και ελπιζω να γινει !!! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

βαλε και εμενα στις 25/9

 

Επ!!!!? Τι εχουμε εδω????? Ποτε κατεβηκα εγω στη λιστα παλι?????? Καλως τα νεα κοριτσια!!!!!! Εγω δεν καταλαβα με τη 3αδα τι εγινε....????? 3 τεστ δεν περιμεναμε??? Και επισης η αλλη σαλονικια τι απεγινε????.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa @Bebouli αντε βγαλτε ακρη....και μη με πειτε παλι σεξ.....θα σας πυροβολησω .....θα με διωξει γαρ απ το σπιτι αν το ξανααναφερω....???

IMG_20190918_193913.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

@Mamounitsa @Bebouli αντε βγαλτε ακρη....και μη με πειτε παλι σεξ.....θα σας πυροβολησω .....θα με διωξει γαρ απ το σπιτι αν το ξανααναφερω....???

IMG_20190918_193913.jpg

Φαίνονται όλα αρνητικά..?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Titika88 δε μπορώ να μη στω πω θα στο πω κάνε σεξ Χχαχα σήμερα είναι πιο έντονο από κάθε άλλη μέρα όπως διακρίνεις!!! Αυτό σημενει με ένα γρήγορο υπολογισμό πας σιγουρα για μεγαλύτερο κύκλο!!!! ? ? Για να δούμε ότι έκανες ωορριξια πρέπει αύριο να είναι πιο αχνό από το σημερινό!! Μέχρι να γίνει αυτό το σεξ δε σταματάει χάχα!! Αν ναι είμαστε ικανοποιημενοι με τη χθεσινή επαφή δε μας χαλάει η σήμερα η αύριο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

@Mamounitsa @Bebouli αντε βγαλτε ακρη....και μη με πειτε παλι σεξ.....θα σας πυροβολησω .....θα με διωξει γαρ απ το σπιτι αν το ξανααναφερω....???

IMG_20190918_193913.jpg

Νομιζω ειναι αρνητικα ... εμενα το θετικο ηταν ετσι οπως στη φωτο ... θα σου ελεγα αν θελεις να κανεις προς το τελος 2 τεστ ωορρηξιας εμενα ετσι μου ειπαν απο την εταιρια !! Το πρωι εμενα με το βραδινο ειχε πολυ διαφορα !!! 

Στην πρωτη ειναι το βραδυ και στη δευτερη εξναι το πρωι !!! 

B9A5B11A-EF91-4D3B-A66E-2B9400F9B3E2.jpeg

CF0F6DE4-3E18-4428-BB5E-1F0BB3AD7F9C.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

Νομιζω ειναι αρνητικα ... εμενα το θετικο ηταν ετσι οπως στη φωτο ... θα σου ελεγα αν θελεις να κανεις προς το τελος 2 τεστ ωορρηξιας εμενα ετσι μου ειπαν απο την εταιρια !! Το πρωι εμενα με το βραδινο ειχε πολυ διαφορα !!! 

Στην πρωτη ειναι το βραδυ και στη δευτερη εξναι το πρωι !!! 

B9A5B11A-EF91-4D3B-A66E-2B9400F9B3E2.jpeg

CF0F6DE4-3E18-4428-BB5E-1F0BB3AD7F9C.jpeg

Ναι σωστά... Αυτά είναι θετικά... Που την επόμενη έχει σβήσει λίγο... Κ μην ξεχνάτε όταν είναι θετικό φουλ το τεστακι σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει μετά από 48 ώρες!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Titika88 πας σίγουρα για μεγαλύτερο κύκλο αρνητικά φαίνονται!!! Συνεχιζεις τεστ και σεξ ? ? Νταξ τώρα μέρα παρά μέρα είναι καλά χαχαχα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Είμαι 30 και δεν έχουμε κάνει κάτι πέρα από θυροειδή που μου είχε πει και η γυναικολόγος..

Ωορρηξία με τεστ δεν έκανα για να είμαι 1000% σίγουρη αλλά λόγω των λευκών υγρών που έχω συνήθως ήταν στις μέρες που την περίμενα! Μετά τις διακοπές αδιαθέτησα κανονικά στις 26 μέρες, παρά τη θάλασσα, το άγχος του γάμου, τον καιρό κτλ... φοβάμαι για κύστη (όχι ότι είναι και κάτι τραγικό) γιατί κ πέρσι τέτοιο καιρό πάνω κάτω μου είχε παρουστεί μια μικρούλα..δε θυμαμαι βεβαια αν είχα κάποια συμπτωματα τοτε!

Αφού η ωορρηξία ηταν η αναμενόμενη περίμενε λίγο ακόμα κ ξαναδοκιμασε... εύχομαι σε θετικό! Αφου είσαι 30 εξετάσεις μετά το χρόνο. Μπορείς όμως να κάνεις ορμονικες που ειναι μια απλή ανάλυση κ να δεις αν χρειάζεται να ρυθμίσεις Κάτι... Πάντως περίμενε να δεις πρώτα! Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα χριστε και παναγια ....παιδια μηπως δεν βγαινουν σωστα.....εγω εχω κυκλο καλε 25-26 μερες καθε μηνα εδω και 500 χρονια ...ποτε στη ζωη μου δεν ειχα καθυστερηση ουτε μιση μερα περα απ τη φορα που ημουν εγκυος...σημερα ειναι 14η μερα ...πως γινεται αυτο???? Μεχρι και το καλοκαιρι στην ωρα της ηρθε ....μιλαμε για σταθεροτατο κυκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Titika88 είπε:

Ελα χριστε και παναγια ....παιδια μηπως δεν βγαινουν σωστα.....εγω εχω κυκλο καλε 25-26 μερες καθε μηνα εδω και 500 χρονια ...ποτε στη ζωη μου δεν ειχα καθυστερηση ουτε μιση μερα περα απ τη φορα που ημουν εγκυος...σημερα ειναι 14η μερα ...πως γινεται αυτο???? Μεχρι και το καλοκαιρι στην ωρα της ηρθε ....μιλαμε για σταθεροτατο κυκλο! 

Τι να πω ρε συ!! Συνέχισε να τα κάνεις να δούμε πως θα φαίνονται τα επόμενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον αλλο μηνα θα παρω τη φατσα που γελαει....δεν γινεται αυτο ...εκπλησσομαι...τι σκατα...πιο πιθανο θεωρω να μην κανω ωορηξια παρα να γινει αυριο μεθαυριο παραμεθαυριο....32 χρονων ειμαι αποβολη ειχα και το μαξ ηταν στην αποβολη 28 μερες αλλα μονο τοτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Τι να πω ρε συ!! Συνέχισε να τα κάνεις να δούμε πως θα φαίνονται τα επόμενα!! 

Μαρηηηη μηπως τελικα εγω ειμαι εγκυος και αυτα βγαινουν ετσι????? Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο 28 το πρωτο απεβαλα....το δευτερο δεν ξερω τι ειναι τωρα το ειδα...οποτε 2 φορες 28....πιο πριν δεν εβαλα ειναι ολα 25αρια

Screenshot_2019-09-18-21-00-46-773_com.popularapp.periodcalendar.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Titika88 είπε:

Επ!!!!? Τι εχουμε εδω????? Ποτε κατεβηκα εγω στη λιστα παλι?????? Καλως τα νεα κοριτσια!!!!!! Εγω δεν καταλαβα με τη 3αδα τι εγινε....????? 3 τεστ δεν περιμεναμε??? Και επισης η αλλη σαλονικια τι απεγινε????.

Εδώ εδώ είμαι και εγώ σας διαβάζω!Απλά εγώ θα πάω για εξωσωματική οπότε δεν θα συνεχίσω να γράφω αλλά θα σας διαβάζω!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Εδώ εδώ είμαι και εγώ σας διαβάζω!Απλά εγώ θα πάω για εξωσωματική οπότε δεν θα συνεχίσω να γράφω αλλά θα σας διαβάζω!!??

Το αποφασισες πατριδα?????? Μπραβο να κανεις αυτο που επιθυμεις και να εχεις ενα πολυ πολυ πολυ καλο αποτελεσμα!!!!! ( Ενα βορειο πανεμορφο μωροοο που θα το κανεις βολτα στη Νικης με το καροτσιιιιι) 

Καλη επιτυχια και να μας πεις νεα σου!!!!!! Τα καλυτερα απ τη καρδια μου! Καλα να περνας!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Στο 28 το πρωτο απεβαλα....το δευτερο δεν ξερω τι ειναι τωρα το ειδα...οποτε 2 φορες 28....πιο πριν δεν εβαλα ειναι ολα 25αρια

Screenshot_2019-09-18-21-00-46-773_com.popularapp.periodcalendar.png

Ρε συ μήπως απλά κορυφώθηκε αργότερα μέσα στη μέρα και δεν την επιασες με το τεστ ? Και έχει γίνει ήδη ? Πόνους είχες όπως πάντα στην ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Titika88 είπε:

Το αποφασισες πατριδα?????? Μπραβο να κανεις αυτο που επιθυμεις και να εχεις ενα πολυ πολυ πολυ καλο αποτελεσμα!!!!! ( Ενα βορειο πανεμορφο μωροοο που θα το κανεις βολτα στη Νικης με το καροτσιιιιι) 

Καλη επιτυχια και να μας πεις νεα σου!!!!!! Τα καλυτερα απ τη καρδια μου! Καλα να περνας!!!!!! 

Ναι ναι!!το αποφάσισα!!ε 2 χρόνια περίμενα ηρθε η ώρα!!!!Προς το παρόν έχω ένα γάμο και ένα ταξίδι του μέλιτος να κάνω αλλά μόλις γυρίσω θα το βάλουμε μπρος!!!!αλλά πάντα θα σας διαβάζω και φυσικά αν καταφέρω θα γράψω τα νέα μου!!!!!?? Μακάρι όλες να τα καταφέρουμε!!ΧΑ!θα γεμίσουμε την νίκης μωρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ρε συ μήπως απλά κορυφώθηκε αργότερα μέσα στη μέρα και δεν την επιασες με το τεστ ? Και έχει γίνει ήδη ? Πόνους είχες όπως πάντα στην ωορρηξία?

Χτες το ειχα κανει 12 το βραδυ ...λες να εγινε το μεσημερι???? Και να μας ξεφυγε η ατιμη???? Τι να σε πω...δεν ξερω...παντως τον κυκλο μου τον βλεπεις....χτες ειχα επαφη το βραδυ οποτε καλα ειμαστε αν εγινε χτες μεσημερι...οχι δεν πονεσα ουτε υγρα εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Titika88 είπε:

Χτες το ειχα κανει 12 το βραδυ ...λες να εγινε το μεσημερι???? Και να μας ξεφυγε η ατιμη???? Τι να σε πω...δεν ξερω...παντως τον κυκλο μου τον βλεπεις....χτες ειχα επαφη το βραδυ οποτε καλα ειμαστε αν εγινε χτες μεσημερι...οχι δεν πονεσα ουτε υγρα εχω...

Συνέχισε τα πάντως να δούμε τι θα δείχνει!! Μήπως νιώσεις πόνο μήπως έχεις υγρά αργότερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι ναι!!το αποφάσισα!!ε 2 χρόνια περίμενα ηρθε η ώρα!!!!Προς το παρόν έχω ένα γάμο και ένα ταξίδι του μέλιτος να κάνω αλλά μόλις γυρίσω θα το βάλουμε μπρος!!!!αλλά πάντα θα σας διαβάζω και φυσικά αν καταφέρω θα γράψω τα νέα μου!!!!!?? Μακάρι όλες να τα καταφέρουμε!!ΧΑ!θα γεμίσουμε την νίκης μωρά!!

Ε ναιιιιιιιι!!!!!!!! Ειναι που ειναι γεματη ...τα δικα μας λειπουνννννννα περασετε τελεια οπου και αν πατε!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...