Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Καλημέρα κορτσουδια μου... Τι γέλιο βρε @Titika88 να Σαι καλα!!!αισιόδοξος άνθρωπος... Πολύ γέλασα κ ξεχνιέμαι από το θέμα. 

24η για μένα σήμερα.. την Τετάρτη σταματώ στην προγεστερόνη κ περιμενω ... (Είναι που ξεχάστηκα)???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορτσουδια μου... Τι γέλιο βρε @Titika88 να Σαι καλα!!!αισιόδοξος άνθρωπος... Πολύ γέλασα κ ξεχνιέμαι από το θέμα. 

24η για μένα σήμερα.. την Τετάρτη σταματώ στην προγεστερόνη κ περιμενω ... (Είναι που ξεχάστηκα)???

Σωπα καλε που θες να ξεχαστεις!!!!!  Δεν ξεχνιεται αυτο...εδω εγω φαντασου παω 3η μερα σημερα εχει πλημμυρισει ολο το σπιτι και παλι με παιρναει απ το μυαλο μηπως ειναι αιμα λογω εμφυτευσης....χαχαχα εχουμε ξεφυυυυυγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki τωρα περα απ τη πλακα ...δεν ειναι κατι για να στεναχωριομαστε...οπως ολος ο κοσμος κανει παιδια μια μερα θα κανουμε και εμεις...απλα καθυστερει λιγο η δικια μας η γεννα...στο μυαλο σου να εχεις οτι η φιλη σου π.χ γενναει το μαρτιο εε εσυ θα γεννησεις λιγο αργοτερα ...αυτο ειναι ολο! Επισης ενα αλλο θετικο της υποθεσης ειναι οτι αυτη η διαδικασια επαναλαμβανεται καθε μηνα....και μονο 4-8 ( μεσο ορο εγω σου λεω) δεν μπορεις να ελπιζεις που εχεις περιοδο ολο τον υπολοιπο καιρο μπορεις να ελπιζεις σε εγκυμοσυνη....ναπω οτι ειχαμε ευκαιρια καθε 6 μηνες ν σου πω ας κλαψουμε ολοι μαζι γιατι χασαμε ευκαιρια....η ευκαιρια καθε μηνα επαναλαμβανεται...λιγο χαλαρωση θελει λιγο να το ριξουμε εξω θελει λιγο να κανουμε τιποτα οσο προλαβαινουμε με τα αγορια μας γιατι μετα δεν θα χουμε και τοσο χρονο και τσουπ θα ερθει και η πιγολαμπιδα εκει που δεν τη περιμενουμε....

Να εγω π.χ τωρα εχω 3 μερες περιοδο μαζι με τη σημερινη...δεν θα σκασω...αλλες 3 μερες και περιμενω νεο κυκλο που σκεφτομαι οτι θα εχω την ευκαιρια απ την αρχη να το πιασω σωστα να παρω τα τεστ μου να ειμαι ηρεμη να ποσπαθησω να μην επηρεαζομαι απ τη καθηνερινοτητα , ασχετα που παλι τη ξερω τη τυχη μου και θα δω με τα κυαλια μωρο( ειναι η αισιοδοξια που ελεγες παραπανω...) Χαχαχα παντως ενα πραγμα θα προσπαθησω να μην κανω που εμαθα απ τους τελευταιους μηνες .... Να μην κοιταξω συμπτωματα! Αληθεια για μενα που μοιαζουν μ τη περιοδο καθε μηνα εδω και μηηηνες καταλαβα οτι αδικως τα νομιζω...εγω πλεον θα στοχευω μονο σε καθυστερηση....οπως καλη ωρα @Mamounitsa...εχει σασπενς και νοημα η υποθεση της!!!!! Σαν σιριαλ που μας εκλεισε για καλοκαιρι μοιαζει.. και απο τεταρτη περιμενουμε να δουμε τι εγινε!!!!!!

Εκθεση εγραψα φιλε.....στα επομενα μονο φατσες θα βαζω ...

 

ΥΓ: την επομενη βδομαδα θα ξεχαστεις πιο πολυ γιατι θα αρχισω τεστ ωορηξιας ...δεν θα μπω εγω σε διαδικασια να τα καταλαβω και να ψαξω...θα τα δωσω @Bebouli που ειναι και ειδικοτητα της...εγω μονο τσισακια και το bebouli θα μου λεει ποτε να δωσω πονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

@lactaki τωρα περα απ τη πλακα ...δεν ειναι κατι για να στεναχωριομαστε...οπως ολος ο κοσμος κανει παιδια μια μερα θα κανουμε και εμεις...απλα καθυστερει λιγο η δικια μας η γεννα...στο μυαλο σου να εχεις οτι η φιλη σου π.χ γενναει το μαρτιο εε εσυ θα γεννησεις λιγο αργοτερα ...αυτο ειναι ολο! Επισης ενα αλλο θετικο της υποθεσης ειναι οτι αυτη η διαδικασια επαναλαμβανεται καθε μηνα....και μονο 4-8 ( μεσο ορο εγω σου λεω) δεν μπορεις να ελπιζεις που εχεις περιοδο ολο τον υπολοιπο καιρο μπορεις να ελπιζεις σε εγκυμοσυνη....ναπω οτι ειχαμε ευκαιρια καθε 6 μηνες ν σου πω ας κλαψουμε ολοι μαζι γιατι χασαμε ευκαιρια....η ευκαιρια καθε μηνα επαναλαμβανεται...λιγο χαλαρωση θελει λιγο να το ριξουμε εξω θελει λιγο να κανουμε τιποτα οσο προλαβαινουμε με τα αγορια μας γιατι μετα δεν θα χουμε και τοσο χρονο και τσουπ θα ερθει και η πιγολαμπιδα εκει που δεν τη περιμενουμε....

Να εγω π.χ τωρα εχω 3 μερες περιοδο μαζι με τη σημερινη...δεν θα σκασω...αλλες 3 μερες και περιμενω νεο κυκλο που σκεφτομαι οτι θα εχω την ευκαιρια απ την αρχη να το πιασω σωστα να παρω τα τεστ μου να ειμαι ηρεμη να ποσπαθησω να μην επηρεαζομαι απ τη καθηνερινοτητα , ασχετα που παλι τη ξερω τη τυχη μου και θα δω με τα κυαλια μωρο( ειναι η αισιοδοξια που ελεγες παραπανω...) Χαχαχα παντως ενα πραγμα θα προσπαθησω να μην κανω που εμαθα απ τους τελευταιους μηνες .... Να μην κοιταξω συμπτωματα! Αληθεια για μενα που μοιαζουν μ τη περιοδο καθε μηνα εδω και μηηηνες καταλαβα οτι αδικως τα νομιζω...εγω πλεον θα στοχευω μονο σε καθυστερηση....οπως καλη ωρα @Mamounitsa...εχει σασπενς και νοημα η υποθεση της!!!!! Σαν σιριαλ που μας εκλεισε για καλοκαιρι μοιαζει.. και απο τεταρτη περιμενουμε να δουμε τι εγινε!!!!!!

Εκθεση εγραψα φιλε.....στα επομενα μονο φατσες θα βαζω ...

 

ΥΓ: την επομενη βδομαδα θα ξεχαστεις πιο πολυ γιατι θα αρχισω τεστ ωορηξιας ...δεν θα μπω εγω σε διαδικασια να τα καταλαβω και να ψαξω...θα τα δωσω @Bebouli που ειναι και ειδικοτητα της...εγω μονο τσισακια και το bebouli θα μου λεει ποτε να δωσω πονο...

Ναι μαρή να διαβάζουμε μισή ώρα!!! Χαχαχαχα συμφωνώ απόλυτα όμως!! Θα βαρεθεις να κάνεις τσισα σε κυπελακια ?? άμεεεε αμεεε βαλτον κάτω μην τον λυπάσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Titika88 Δευτέρα θα κάνω τεστ πες όπως τα σίριαλ που σταματάνε για σκ χαχαχα!!! Ελπίζω να σας πω Χαρούμενα τουλάχιστον και όχι για κάνα αρνητικό χχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

@Titika88 Δευτέρα θα κάνω τεστ πες όπως τα σίριαλ που σταματάνε για σκ χαχαχα!!! Ελπίζω να σας πω Χαρούμενα τουλάχιστον και όχι για κάνα αρνητικό χχαχα

Αχ μακάρι να ξεκινήσει ωραία η εβδομάδα!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Ναι μαρή να διαβάζουμε μισή ώρα!!! Χαχαχαχα συμφωνώ απόλυτα όμως!! Θα βαρεθεις να κάνεις τσισα σε κυπελακια ?? άμεεεε αμεεε βαλτον κάτω μην τον λυπάσαι!! 

Τωρα πηρε ρεπο και ξεκουραζεται...απο βδομαδα ομως ποιανει δουλεια!!!!!αχ ρε και να μ ακουγε τωρα που τα προγραμματιζω...το ενα σιχτιριον μετα το αλλο θα μου εριχνε...και δεν θα μου καθοταν κιολας για να βαλω μυαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Τωρα πηρε ρεπο και ξεκουραζεται...απο βδομαδα ομως ποιανει δουλεια!!!!!αχ ρε και να μ ακουγε τωρα που τα προγραμματιζω...το ενα σιχτιριον μετα το αλλο θα μου εριχνε...και δεν θα μου καθοταν κιολας για να βαλω μυαλο...

Χαχαχαχαχαχαχα ισχύει !! Αλλά εμείς είμαστε άνετες βρε δεν μας νοιάζει οπότε έρθει ας έρθει ????? ααααχ αχ λες κ δεν ξέρουν ότι το σκεφτόμαστε συνεχώς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα ισχύει !! Αλλά εμείς είμαστε άνετες βρε δεν μας νοιάζει οπότε έρθει ας έρθει ????? ααααχ αχ λες κ δεν ξέρουν ότι το σκεφτόμαστε συνεχώς ?

Ε ναι ρε φιλε ...εμενα αν με ακουσεις τις περισσοτερες φορες το παιζω τοσο ανετη τυπου εεεελα μωρε και μονοι μας ασχημα δεν ειναι ...και μετα μολις δυο μερες πριν τη περιοδο ερχονται τα βαρια συμπτωματα αρχιζω τη κλαψα...και τα παιρνει γιατι του πε η γιατρος οτι με το αγχος δουλεια δεν γινεται....τεσπα ομως αστους αυτους τωρα δεν μπορουν να μας καταλαβουν...εγω ρε παιδια εχω και αλλη μια απορια...εσεις μετα την επαφη σηκωνεστε??? Γιατι εγω πεταγομαι για πιπι μπανιο και τσιγαρο...μηπως με τα αφρολουτρα χαλαμε τιποτα το ph???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

@Titika88 Δευτέρα θα κάνω τεστ πες όπως τα σίριαλ που σταματάνε για σκ χαχαχα!!! Ελπίζω να σας πω Χαρούμενα τουλάχιστον και όχι για κάνα αρνητικό χχαχα

Ναι ρε μητερα κανε να τελειωνεις γιατι ειπες καπνιζεις και πολυ ....κατα πως φαινεται θετικο το κοβω...αλλα μη σκας και να μην ειναι...αν δεν ειναι τωρα τον αλλο μηνα θα ναι...ομως κανε για να προφυλαχτεις και λιγο και να προσεξεις γιατι μπεμπε μυριζομαι...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Titika88 είπε:

Σωπα καλε που θες να ξεχαστεις!!!!!  Δεν ξεχνιεται αυτο...εδω εγω φαντασου παω 3η μερα σημερα εχει πλημμυρισει ολο το σπιτι και παλι με παιρναει απ το μυαλο μηπως ειναι αιμα λογω εμφυτευσης....χαχαχα εχουμε ξεφυυυυυγει....

Χαχαχαχααα !!!! Θα λαλησουμε στο τέλος... @Σταυρι έχεις εσύ τεστ μπόλικα??? Να έρθω να κάνουμε μαζί άμα είναι.. ? 

Εντωμεταξυ , @Starrr τα φώτα σου. Ξεκίνησα να παίρνω την προγεστερόνη 15η μέρα του κύκλου πριν κοιμηθώ όλα καλά όλα ωραία... Εδώ κ δύο μέρες όμως ξυπνάω το πρωί κ δε μπορώ να σταθώ .σήμερα όλη μέρα στη δουλειά ζαλιζομουνα κ είχα το στομάχι μου  χάλια .. Τώρα είμαι καλά όμως.  Δεν έχω κατι. Τι στο καλό ολόκληρο βράδυ δε περνάει η δράση της?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Χαχαχαχααα !!!! Θα λαλησουμε στο τέλος... @Σταυρι έχεις εσύ τεστ μπόλικα??? Να έρθω να κάνουμε μαζί άμα είναι.. ? 

Εντωμεταξυ , @Starrr τα φώτα σου. Ξεκίνησα να παίρνω την προγεστερόνη 15η μέρα του κύκλου πριν κοιμηθώ όλα καλά όλα ωραία... Εδώ κ δύο μέρες όμως ξυπνάω το πρωί κ δε μπορώ να σταθώ .σήμερα όλη μέρα στη δουλειά ζαλιζομουνα κ είχα το στομάχι μου  χάλια .. Τώρα είμαι καλά όμως.  Δεν έχω κατι. Τι στο καλό ολόκληρο βράδυ δε περνάει η δράση της?? 

Αυτο @lactaki γιατι το παιρνεις????? Και τι κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ναι ρε μητερα κανε να τελειωνεις γιατι ειπες καπνιζεις και πολυ ....κατα πως φαινεται θετικο το κοβω...αλλα μη σκας και να μην ειναι...αν δεν ειναι τωρα τον αλλο μηνα θα ναι...ομως κανε για να προφυλαχτεις και λιγο και να προσεξεις γιατι μπεμπε μυριζομαι...?

Το θέμα είναι πως άμα είναι αρνητικό αυτό σημενει πως ο κύκλος μου τα έχει παίξει βέβαια τώρα με τα τεστακια ωορριξιας θα βρω πιστεύω μια ακρη αναδουμε!!!! Νομίζεις πωε εγώ δεν έχω σκάσει από αγωνία!????? Ακόμα δεν έχω τίποτα ίχνη περιόδου καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Εντωμεταξυ , @Starrr τα φώτα σου. Ξεκίνησα να παίρνω την προγεστερόνη 15η μέρα του κύκλου πριν κοιμηθώ όλα καλά όλα ωραία... Εδώ κ δύο μέρες όμως ξυπνάω το πρωί κ δε μπορώ να σταθώ .σήμερα όλη μέρα στη δουλειά ζαλιζομουνα κ είχα το στομάχι μου  χάλια .. Τώρα είμαι καλά όμως.  Δεν έχω κατι. Τι στο καλό ολόκληρο βράδυ δε περνάει η δράση της?? 

Για πες βρε @lactaki τι γίνεται με την προγεστερόνη, γιατί από τον προηγούμενο μήνα που την ανέφερες κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πρέπει να είναι από μια τιμή και πάνω για να γίνει σύλληψη; Το ξέρω ότι για πιο μετά είναι σημαντική και αν ξαναμείνω ποτέ έγκυος (δεν το βλέπω, σνιφ) θα πάρω utrogestan, αλλά δεν ήξερα ότι επηρεάζει τη σύλληψη. Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και τη μεθεπόμενη Τρίτη η προγεστερόνη ήταν 12. Αναρωτιέμαι αν είναι προβληματική για σύλληψη. Κάτι είχες πει για πάνω από 20;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Για πες βρε @lactaki τι γίνεται με την προγεστερόνη, γιατί από τον προηγούμενο μήνα που την ανέφερες κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πρέπει να είναι από μια τιμή και πάνω για να γίνει σύλληψη; Το ξέρω ότι για πιο μετά είναι σημαντική και αν ξαναμείνω ποτέ έγκυος (δεν το βλέπω, σνιφ) θα πάρω utrogestan, αλλά δεν ήξερα ότι επηρεάζει τη σύλληψη. Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και τη μεθεπόμενη Τρίτη η προγεστερόνη ήταν 12. Αναρωτιέμαι αν είναι προβληματική για σύλληψη. Κάτι είχες πει για πάνω από 20;

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι χαμηλή. Στην εξωσωματική τουλάχιστον αυτό ισχύει, αν είναι ψηλά δεν κάνουν εμβρυομεταφορά... Για φυσιολογική σύλληψη δεν ξέρω, αλλά λογικά κάτι παρόμοιο θα ισχύει! Με κάθε επιφύλαξη πάντα! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι χαμηλή. Στην εξωσωματική τουλάχιστον αυτό ισχύει, αν είναι ψηλά δεν κάνουν εμβρυομεταφορά... Για φυσιολογική σύλληψη δεν ξέρω, αλλά λογικά κάτι παρόμοιο θα ισχύει! Με κάθε επιφύλαξη πάντα! ❤️❤️❤️❤️

Ωχ, το αντίθετο είχα καταλάβει. Σίγουρα μετά την ωορρηξία αυξάνεται, έτσι επιβεβαιώνεται άλλωστε ότι έγινε ωορρηξία, μετρώντας την προγεστερόνη (ή με υπέρηχο), και μετά στην εγκυμοσύνη τη θέλουμε υψηλή για να διατηρηθεί η εγκυμοσύνη, αλλά για τη σύλληψη δεν ξέρω. Έχω μπερδευτεί τελείως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ωχ, το αντίθετο είχα καταλάβει. Σίγουρα μετά την ωορρηξία αυξάνεται, έτσι επιβεβαιώνεται άλλωστε ότι έγινε ωορρηξία, μετρώντας την προγεστερόνη (ή με υπέρηχο), και μετά στην εγκυμοσύνη τη θέλουμε υψηλή για να διατηρηθεί η εγκυμοσύνη, αλλά για τη σύλληψη δεν ξέρω. Έχω μπερδευτεί τελείως!

Μακάρι να μπορούσα να σε διαφωτίσω! Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να το έχει ψάξει περισσότερο! Πάντως το σίγουρο είναι ότι μεταφορά χωρίς χαμηλή προγεστερόνη δεν κάνουν! Με το που γίνεται η μεταφορά πλακωνόμαστε στην προγεστερόνη! Το γιατί δεν το έχω ρωτήσει για να πω την αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μακάρι να μπορούσα να σε διαφωτίσω! Ίσως κάποια άλλη κοπέλα να το έχει ψάξει περισσότερο! Πάντως το σίγουρο είναι ότι μεταφορά χωρίς χαμηλή προγεστερόνη δεν κάνουν! Με το που γίνεται η μεταφορά πλακωνόμαστε στην προγεστερόνη! Το γιατί δεν το έχω ρωτήσει για να πω την αλήθεια! 

Μα γιατρέσσες θα καταλήξουμε όλες πχια (που λες κι εσύ!)! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Μα γιατρέσσες θα καταλήξουμε όλες πχια (που λες κι εσύ!)! ?

Έτσι όπως πάει η κατάσταση, μόνο το πτυχίο μας λείπει! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου στην φυσική σύλληψη κοιτάμε την προγεστερόνη 21 μέρα του κύκλου για κοπέλες με σταθερό κύκλο ή 1 βδομάδα μετά την ωορρηξία!!Γτ δείχνει ότι έγινε σωστά η ωορρηξία!!Σ αυτη την ορμόνη οφείλετε και η αύξηση της θερμοκρασί αμς μετα απ την ωορρηξία!!Οι υπόλοιπες ορμόνες γόνονται 2-3 μέρα του κύκλου κ η προλακτίνη καλά είναι να έχουμε 2 ωριτσες που ξυπνήσαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Για πες βρε @lactaki τι γίνεται με την προγεστερόνη, γιατί από τον προηγούμενο μήνα που την ανέφερες κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Πρέπει να είναι από μια τιμή και πάνω για να γίνει σύλληψη; Το ξέρω ότι για πιο μετά είναι σημαντική και αν ξαναμείνω ποτέ έγκυος (δεν το βλέπω, σνιφ) θα πάρω utrogestan, αλλά δεν ήξερα ότι επηρεάζει τη σύλληψη. Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας Παρασκευή και τη μεθεπόμενη Τρίτη η προγεστερόνη ήταν 12. Αναρωτιέμαι αν είναι προβληματική για σύλληψη. Κάτι είχες πει για πάνω από 20;

Έλα κορίτσι μου εγώ είχα κάνει δύο συνεχόμενους κύκλους κ την μια ήταν 10 κ την άλλη 9. Μου είπε η γιατρός πως δεν είναι αδύνατον Μ αυτή τη τιμή να μείνω έγγυος αλλά είναι δύσκολο.. δεν είναι σωστό τι περιβάλλον για εμφύτευση..!!! Οπότε σ αυτό το κύκλο είπαμε να την ενίσχυσουμε κ ξεκίνησα μετά την ωορρηξία ένα χαπάκι την ημέρα...η τιμή πρέπει να είναι από 15 έως 20 για να ειναι φυσιολογικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Και σε φυσική σύλληψη τη θέλουμε ψιλό καλό μεγάλο νούμερο μετά την ωορρηξία!!!

Αχααα! Να, δεν τα ξέρω αυτά! Καλά ούτε και τα άλλα μπόρεσα να καταλάβω με όλα αυτά τα χάπια, μονίμως μπερδεμένη! Αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ιδιαίτερα...! Στρατιώτης, εκτελώ εντολές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έλα κορίτσι μου εγώ είχα κάνει δύο συνεχόμενους κύκλους κ την μια ήταν 10 κ την άλλη 9. Μου είπε η γιατρός πως δεν είναι αδύνατον Μ αυτή τη τιμή να μείνω έγγυος αλλά είναι δύσκολο.. δεν είναι σωστό τι περιβάλλον για εμφύτευση..!!! Οπότε σ αυτό το κύκλο είπαμε να την ενίσχυσουμε κ ξεκίνησα μετά την ωορρηξία ένα χαπάκι την ημέρα...

10 και 9 ήταν μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η wild lavender είπε:

10 και 9 ήταν μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία;

21η μέρα την έκανα κ τις δύο φορές... ΕντΞει δεν έκανα 28αρη κύκλο έκανα 30αρη αλλά δε νομίζω να ήταν τόσο χαμηλή αν ήταν λάθος μέρα.. κ μένα η γιατρός Μ πε όχι μια βδομάδα μετά την ωορρηξία μια βδομάδα πριν την περιοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...