Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

@Geo2009

@Titika88 

Ας είναι τα αγόρια αισιόδοξα και αυτοπεποιθησάτα γιατί αλλιώς δε γίνεται δουλίτσα! ?

 

By the way, πού είναι η νέα εγκυμονούσα της παρέας να μας ευλογήσει;; Και η @Mantarini νομίζω είναι που μπαίνει και στέλνει καλά pregnant vibes κάθε τόσο, αλλά έχω καιρό να τη διαβάσω. Ελάτε κόρες, παλιές και νέες, μη μας ξεχνάτε!

εδώ είμαι κορίτσια μου.. Σας παρακολουθώ... πέρασα ένα δύσκολο διημερακι με αναγουλες και πολύ κούραση.. Ναι ναι αναγουλες στον 7ο... λέω όχι πάλι... Αυτό μου έλειπε αλλά κατά τ'άλλα όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εδώ είμαι κορίτσια μου.. Σας παρακολουθώ... πέρασα ένα δύσκολο διημερακι με αναγουλες και πολύ κούραση.. Ναι ναι αναγουλες στον 7ο... λέω όχι πάλι... Αυτό μου έλειπε αλλά κατά τ'άλλα όλα καλά!! 

Αχ, κοντεύεις κούκλα μου! Τι ωραία! Με το καλό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ, κοντεύεις κούκλα μου! Τι ωραία! Με το καλό εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! ??????

ναι κοντεύω.. Πότε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα... ισως επειδή δούλευα και δουλεύω όλη την ώρα..  Από εδώ και πέρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω να πλένω ρουχαλάκια και να φτιάξω την παιδική γωνιά για την μικρή μου.. (δεν εχω δεύτερο δωμάτιο στο σπίτι οπότε θα την έχουμε στην κρεβατοκάμαρα μαζί μας) 

Κορίτσια εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε γρήγορα και εσείς όλο αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι κοντεύω.. Πότε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα... ισως επειδή δούλευα και δουλεύω όλη την ώρα..  Από εδώ και πέρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω να πλένω ρουχαλάκια και να φτιάξω την παιδική γωνιά για την μικρή μου.. (δεν εχω δεύτερο δωμάτιο στο σπίτι οπότε θα την έχουμε στην κρεβατοκάμαρα μαζί μας) 

Κορίτσια εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε γρήγορα και εσείς όλο αυτό!! 

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

εδώ είμαι κορίτσια μου.. Σας παρακολουθώ... πέρασα ένα δύσκολο διημερακι με αναγουλες και πολύ κούραση.. Ναι ναι αναγουλες στον 7ο... λέω όχι πάλι... Αυτό μου έλειπε αλλά κατά τ'άλλα όλα καλά!! 

Κ εμενα ο 7ος είναι δυσκολότερο μήνας..... Είναι που έχουνε πάρει κ κιλά. Κ ανεβαίνει κ το στομάχι ψηλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

εδώ είμαι κορίτσια μου.. Σας παρακολουθώ... πέρασα ένα δύσκολο διημερακι με αναγουλες και πολύ κούραση.. Ναι ναι αναγουλες στον 7ο... λέω όχι πάλι... Αυτό μου έλειπε αλλά κατά τ'άλλα όλα καλά!! 

Αχ τι ωραία, πλησιάζει ο καιρός να έρθει το μωρουλίνι! Λίγο ψήσιμο θέλει ακόμα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακάρι τι να πω θα δείξει υπομονή λίγο ακόμα να δούμε χάχα! 

Ο κύκλος μου είναι ότι να ναι μετά τη Γέννα μου ήρθε μετά από 6 μήνες οι τρις πρώτες φορές ήταν μια χαρά με μια μικρή απόκληση 3 ημερών το πρωιγουμενο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερα στη μέση του κύκλου είχα ελάχιστο αίμα φυσικά και πίστευα πως θα ήταν εγκυμοσηνη όμως δεν ήταν τίποτα και μου ήρθε κανονική περίοδο κατά τη διάρκεια που είχα το αίμα πήγα στο γιατρό και μου είπε πως είναι ορμονική διαταραχή!! Γενικά πιστεύω πως έκανα ωορριξια κάνω νικά αυτό το μήνα 14η μέρα αλλά δεν πιστεύω πως είμαι έγκυος!! 

Ρε συ @Mamounitsa πως γινεται η ωορηξια να εγινε π.χ 14 μερα και να σου ερθει περιοδος στις 43 π.χ μερες....

Μηπως οντως συμβαινει κατι? Υποτιθεται μετα την γεννα ποιανεις και πιο ευκολα το μωρο 10 μηνων δεν ειπες ειναι? Εγω λεω μαλλον κανα θετικο εχουμε...ασχετα αν θες να κανεις τεταρτη τεστ η αργοτερα...λες εχεις και τσιμπιματα και τετοια..

Και εγω ετσι ημουν τσιμπιματα και κατι πονακια αλλα δεν ερχοταν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

ναι κοντεύω.. Πότε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα... ισως επειδή δούλευα και δουλεύω όλη την ώρα..  Από εδώ και πέρα σιγά σιγά θα ξεκινήσω να πλένω ρουχαλάκια και να φτιάξω την παιδική γωνιά για την μικρή μου.. (δεν εχω δεύτερο δωμάτιο στο σπίτι οπότε θα την έχουμε στην κρεβατοκάμαρα μαζί μας) 

Κορίτσια εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το ζήσετε γρήγορα και εσείς όλο αυτό!! 

Ευχαριστουμε πολυ!!!!!! Με το καλο να κρατησεις αγκαλια το ζουζουνακι σου!!!! Μπραβο σου που δουλευεις ακομα!!!! Αυτο σημαινει οτι εχεις καλη εγκυμοσυνη, ευχομαι το ιδιο καλη να ειναι η γεννα σου...ωραιοι μηνες ξεροντας οτι εχεις μωρακι στη κοιλιτσα σου ε???? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ρε συ @Mamounitsa πως γινεται η ωορηξια να εγινε π.χ 14 μερα και να σου ερθει περιοδος στις 43 π.χ μερες....

Μηπως οντως συμβαινει κατι? Υποτιθεται μετα την γεννα ποιανεις και πιο ευκολα το μωρο 10 μηνων δεν ειπες ειναι? Εγω λεω μαλλον κανα θετικο εχουμε...ασχετα αν θες να κανεις τεταρτη τεστ η αργοτερα...λες εχεις και τσιμπιματα και τετοια..

Και εγω ετσι ημουν τσιμπιματα και κατι πονακια αλλα δεν ερχοταν...

Θα συμφωνήσω κορίτσι μαζί σου.. αφού ένιωσες τα συμπτώματα της ωορηξιας γιατί να περιμένεις στο; 43??κ μένα κάτι καλό Μ ακούγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Θα συμφωνήσω κορίτσι μαζί σου.. αφού ένιωσες τα συμπτώματα της ωορηξιας γιατί να περιμένεις στο; 43??κ μένα κάτι καλό Μ ακούγεται.

Κι εμένα μου φαίνονται πολύ καλά τα τσιμπήματα! Τα έχω και φρέσκα στη μνήμη! Βρε @Titika88, γιατί δεν πας να κάνεις μία χοριακή?! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ρε συ @Mamounitsa πως γινεται η ωορηξια να εγινε π.χ 14 μερα και να σου ερθει περιοδος στις 43 π.χ μερες....

Μηπως οντως συμβαινει κατι? Υποτιθεται μετα την γεννα ποιανεις και πιο ευκολα το μωρο 10 μηνων δεν ειπες ειναι? Εγω λεω μαλλον κανα θετικο εχουμε...ασχετα αν θες να κανεις τεταρτη τεστ η αργοτερα...λες εχεις και τσιμπιματα και τετοια..

Και εγω ετσι ημουν τσιμπιματα και κατι πονακια αλλα δεν ερχοταν...

Όχι δεν είπα ότι είχα 14η μέρα ωορριξια στον κύκλο το 43 είπα αυτό το μήνα πιστεύω ότι έκανα 14γ μέρα! Δε ξέρω γιατί τόση απαισιοδοξία λένε πιάνεις εύκολα αλλά κρατάω μικρό καλάθι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Θα συμφωνήσω κορίτσι μαζί σου.. αφού ένιωσες τα συμπτώματα της ωορηξιας γιατί να περιμένεις στο; 43??κ μένα κάτι καλό Μ ακούγεται.

Γιατί δεν είναι απόλυτα σίγουρο ότι έκανα ωορριξια τότε που πιστεύω γιατί δεν είναι ούτε τσεκαρισμένο με υπέρηχο ούτε με τεστακια και μπορεί απλά να έκανα λίγο πιο μετά από τι πιστεύω και να κάνω λίγο μεγαλύτερο κύκλο!! Επίσης τι στο καλό ούτε το στήθος δεν πονάει δεν θα είχα κάτι!?!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γιατί δεν είναι απόλυτα σίγουρο ότι έκανα ωορριξια τότε που πιστεύω γιατί δεν είναι ούτε τσεκαρισμένο με υπέρηχο ούτε με τεστακια και μπορεί απλά να έκανα λίγο πιο μετά από τι πιστεύω και να κάνω λίγο μεγαλύτερο κύκλο!! Επίσης τι στο καλό ούτε το στήθος δεν πονάει δεν θα είχα κάτι!?!? 

Εννοείται πως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου είναι ίδια, και πολλές φορές συμπτώματα όπως αναγούλες ζαλάδες κτλ ξεκινάνε μετά την 7η εβδομάδα οπου πλέον υπάρχει επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη και έχει ακουστεί και η καρδιά. Εγώ θα έλεγα όταν υπολογίζεις τον μέσο όρο του κύκλου σου, να αφαιρείς τον κύκλο με τις περισσότερες και τις λιγότερες μέρες, δλδ μην περιμένεις να φτάσεις 44η μέρα για να θεωρείς ότι έχεις καθυστέρηση!  Επίσης εννοείται πως με τις ελεύθερες επαφές ο κύκλος επιρεάζεται. Εγώ στη θέση σου δε θα άντεχα να περιμένω τόσο. Εύχομαι ολόψυχα όταν κάνει τεστ να γίνει καραθετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρή @Mamounitsa αν περιμένεις να κάνουμε μαζί το τεστ θα σε κλωτσαει το μωρό μέχρι τότε ??? πάνε κάνε χοριακη! ???❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλε πανε κανε τεστ εγω θα ειχα σκασει.. 10 θα ειχα κανει εως τωρα χαχα

Εδω εγώ 8 μέρες μετά την ωορρηξία και τα ξεκίνησα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σεις δεν βαράτε! Εγώ λέω στην @Titika88να κάνει χοριακή! ??????

@Mamounitsa κοριτσάκι μου, κάνε μία χοριακή αύριο! Μην περιμένεις έτσι! Να μας φύγει κι εμάς η αγωνία να χαρούμε λίγο! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εννοείται πως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου είναι ίδια, και πολλές φορές συμπτώματα όπως αναγούλες ζαλάδες κτλ ξεκινάνε μετά την 7η εβδομάδα οπου πλέον υπάρχει επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη και έχει ακουστεί και η καρδιά. Εγώ θα έλεγα όταν υπολογίζεις τον μέσο όρο του κύκλου σου, να αφαιρείς τον κύκλο με τις περισσότερες και τις λιγότερες μέρες, δλδ μην περιμένεις να φτάσεις 44η μέρα για να θεωρείς ότι έχεις καθυστέρηση!  Επίσης εννοείται πως με τις ελεύθερες επαφές ο κύκλος επιρεάζεται. Εγώ στη θέση σου δε θα άντεχα να περιμένω τόσο. Εύχομαι ολόψυχα όταν κάνει τεστ να γίνει καραθετικό και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος! 

Ναι έχεις δίκιο παντός και τη Δευτέρα να το κάνω κατά μέσο όρο καλά βγενει δεν αντέχω να περιμένω αλλά δεν έχω τεστ και δεν έχω χρήματα να χαλαω έτσι θα μου έρθουν τα τεστακια κ θα κάνω!! Επίσης σε ευχαριστώ και εύχομαι κ σε εσένα με το καλό ένα μωράκι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τη στιρηξη!!!! Αλλά δε μπορω θα περιμένω το σκ να περάσει! Με πειραν τηλ από τη hom test Δευτέρα πρωί θα τα έχω μεσιμερακι θα κάνω!!! Αν είχα στο σπίτι θα είχα κάνει πριν την καθηστεριση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Επίσης μου τελείωσαν τα λαικ και επίσης από την αγονια μου καπνίζω περισσοτεροοοοο

Το κόλπο για να έχεις "άπειρα" λαικ είναι να "ξεκάνεις" λαικ τις παλιές δημοσιεύσεις της ημέρας. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Επίσης μου τελείωσαν τα λαικ και επίσης από την αγονια μου καπνίζω περισσοτεροοοοο

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Επίσης μου τελείωσαν τα λαικ και επίσης από την αγονια μου καπνίζω περισσοτεροοοοο

Άστα να πάνε αυτά τα λαικ! Αχ τσιγάρο μου έλειψε η μυρωδιά του ????? πήγαινε κάνε χοριακη σε ένα δημόσιο νοσοκομείο που δεν πληρώνεις τίποτα!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Εδω εγώ 8 μέρες μετά την ωορρηξία και τα ξεκίνησα ?????

Ε αμα σου πω οτι και μενα μου χει περασει απο το μυαλό ??? παντως περα απο τη πλακα εγω νιωθω πολυ πρησμενη στηθος και κοιλια άστα  σημα κατατεθεν οτι ερχετε η κοκκινομουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια χθες εγγράφηκα στη σελίδα για να διαβάσω κάτι άρθρα και έπεσα πάνω σας! Σας διαβάζω και σας απολαμβάνω!! Χαιρομαι τόσο πολύ με τη θετική ενέργεια που έχετε που νομίζω κι εγώ ότι μπεμπεδοσκονίστηκα από τη θετική αύρα σας και μόνο!!! ? Συγχαρητήρια στις εγκυούλες, υπομονή και γλυκειά προσμονή στις υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...