Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα έχεις δίκιο...ελπίζω σύντομα να έχεις σποράκι στη κοιλίτσα σου, και είμαι σίγουρη γι’αυτό ?? τώρα είδα ότι είπες μετά από επαφή..ναι μπορεί να είναι κάποιος μικροτραυματισμός..μπορεί και αυτό που θέλουμε..όπως και να’χει θα μάθουμε σύντομα ? τι κύκλο κάνεις; πότε περιμένεις περίοδο;

26αρη κύκλο περιμένω σε μια βδομάδα περιοδο..αυτή η τελευταία εβδομάδα της άγνοιας είναι που με δυσκολεύει..όλα καλά όλα ωραία μηδέν άγχος μέχρι σήμερα και τώρα τρωγομαι και μετράω τις μέρες..χααχαχαχα τι σου είναι το μυαλό μας όλα θέλει να τα ελέγχει ολααα..ευτυχώς είναι το τριήμερο τώρα και όλο με κάτι θα απασχοληθουμε να περάσουν ευχάριστα οι μερουλες να μάθουμε τα (ευχάριστα)νέα :)) Εσύ είσαι έγκυος η περιμένεις κι εσύ ευχάριστα νέα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ναι ναι τσέκαρε το γιατι μπορεί να έτυχε.. κ είναι βασική ορμόνη γιατί βοηθά στην εμφύτευση. θα σ δώσει ενα χαπάκι utrogestan λογικα είτε κολπικά είτε από το στόμα. εμένα μ έχει πει από το στόμα κ το παίρνω μόλις ξαπλωσω πριν κοιμηθώ το βράδυ γιατί φέρνει ζαλάδες κ υπνηλία..

Στον προηγούμενο κύκλο που την έκανα, είχα κάνει και την σαλπιγγογραφια... Μπορεί να επηρεασε, να ερέθισε το σύστημα... Τι να πω... Και η ορμόνη αυτή φτιάχνει σύντομα με το χαπακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Τα τεστακια μου χθες κ σημερα.. θεωρειται θετικο το δευτερο;; Δεν το βλεπω κ πολυ κοκκινο?

48ACFF9C-B20C-4FA4-8BF2-B9F80CCE7731.jpeg

Εγώ το βλέπω πιο θετικό το δεύτερο..., ? οπότε αύριο ωορρηξία??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ το βλέπω πιο θετικό το δεύτερο..., ? οπότε αύριο ωορρηξία??? 

Κ γω ετσι το βλεπω..να κανω κ αλλο το απογευμα η αυριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Τα τεστακια μου χθες κ σημερα.. θεωρειται θετικο το δευτερο;; Δεν το βλεπω κ πολυ κοκκινο?

48ACFF9C-B20C-4FA4-8BF2-B9F80CCE7731.jpeg

Ξεκίνα επαφές και κάνε και αύριο τεστακι, φανταζομαι θα ειναι ακομα πιο κοκκινο! Καλη επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κ γω ετσι το βλεπω..να κανω κ αλλο το απογευμα η αυριο;

Ε κάνε ένα αύριο πάλι.... Να δεις ότι μειώθηκε.... Οπότε θετικό ήταν το σημερινό. Οπότε ωορρηξία σε 24-48 ώρες. Όπως κ επαφουλες... Καλή επιτυχία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Frogel ! Καλως ηρθες στην παρεα μας! Μπορει να ειναι απο μικροτραυματισμο  το αιμα αν και σου ευχομαι να ειναι εμφυτευσης γιατι αν οντως εκανες ωορρηξια τη 13η μερα, τοτε δικαιολογειται το αιματακι! Σου ευχομαι με ενα θετικο τεστακι. Η σαλπιγγογραφια γενικα βοηθαει πολυ το συστημα και εφοσον εμεινες και κατευθειαν εγκυος, ειναι θετικο γιατι δεν εχεις θεμα με τη συλληψη! Καλή επιτυχία!

@vikujustme  περιμενουμε νεα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ευχομαι με πολλα θετικα τεστ αυτο το μηνα! Εγω εκανα την υστεροσκοπηση και επιτελους βρηκαμε το προβλημα! (Ελπιζω να μην εμφανιστει κατι αλλο αργοτερα) Ειχα τελικα διαφραγμα στη μητρα που εμποδιζε τη συλληψη και ο γιατρος μου ξεβουλωσε λιγο και τη σαλπιγγα τη μια στο σημειο που ενωνεται με τη μητρα. Ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος και μου ειπε να ξεκινησουμε επαφουλες απο αυτο μηνα!!! Εγω βεβαια δεν ξερω γιατι αλλα αγχωθηκα περισσοτερο τωρα.... :P :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Τα τεστακια μου χθες κ σημερα.. θεωρειται θετικο το δευτερο;; Δεν το βλεπω κ πολυ κοκκινο?

48ACFF9C-B20C-4FA4-8BF2-B9F80CCE7731.jpeg

Καλημέρα κορίτσι μου όπως φαίνεται η ωορριξια κοντεύει να γίνει οπωτε επαφουλα σήμερα όπως δειποτε! Μπορεί να κόκκινησει κ απόψε το βράδυ πιο πολύ αλλά αν έχεις επαφή μη σε νοιάζει κάνε αύριο άλλο ένα να δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα @Frogel ! Καλως ηρθες στην παρεα μας! Μπορει να ειναι απο μικροτραυματισμο  το αιμα αν και σου ευχομαι να ειναι εμφυτευσης γιατι αν οντως εκανες ωορρηξια τη 13η μερα, τοτε δικαιολογειται το αιματακι! Σου ευχομαι με ενα θετικο τεστακι. Η σαλπιγγογραφια γενικα βοηθαει πολυ το συστημα και εφοσον εμεινες και κατευθειαν εγκυος, ειναι θετικο γιατι δεν εχεις θεμα με τη συλληψη! Καλή επιτυχία!

@vikujustme  περιμενουμε νεα σου....

Καλημέρα δυστυχώς αδιαθετησα τώρα το πρωί ? τα μούτρα μου είναι πιο κάτω και από το πάτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα δυστυχώς αδιαθετησα τώρα το πρωί ? τα μούτρα μου είναι πιο κάτω και από το πάτωμα...

Κοριτσάκι καλημέρα μην στεναχωριέσαι ,πάμε πιο δυναμικά τώρα με αισιοδοξία για τον επόμενο μήνα !! Και μην ξεχνάμε βρε κορίτσια τα θαύματα αργούν να γίνουν ? !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ευχομαι με πολλα θετικα τεστ αυτο το μηνα! Εγω εκανα την υστεροσκοπηση και επιτελους βρηκαμε το προβλημα! (Ελπιζω να μην εμφανιστει κατι αλλο αργοτερα) Ειχα τελικα διαφραγμα στη μητρα που εμποδιζε τη συλληψη και ο γιατρος μου ξεβουλωσε λιγο και τη σαλπιγγα τη μια στο σημειο που ενωνεται με τη μητρα. Ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος και μου ειπε να ξεκινησουμε επαφουλες απο αυτο μηνα!!! Εγω βεβαια δεν ξερω γιατι αλλα αγχωθηκα περισσοτερο τωρα.... :P :P 

Γιατί βρε κοπέλα μου ανχωθηκες;; Είναι πολύ θετικά όσα σου είπε ο γιατρός και πλέον πιο εύκολα!! Έλα και είναι κοντά πλέον το νινι ? !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ευχομαι με πολλα θετικα τεστ αυτο το μηνα! Εγω εκανα την υστεροσκοπηση και επιτελους βρηκαμε το προβλημα! (Ελπιζω να μην εμφανιστει κατι αλλο αργοτερα) Ειχα τελικα διαφραγμα στη μητρα που εμποδιζε τη συλληψη και ο γιατρος μου ξεβουλωσε λιγο και τη σαλπιγγα τη μια στο σημειο που ενωνεται με τη μητρα. Ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος και μου ειπε να ξεκινησουμε επαφουλες απο αυτο μηνα!!! Εγω βεβαια δεν ξερω γιατι αλλα αγχωθηκα περισσοτερο τωρα.... :P :P 

Καλημέρα! Μπράβο στον γιατρό!Σίγουρα θα σου εφυγε μεγαλο άγχος!Καλή επιτυχία κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο γιατρός ευτυχώς έπεσε μέσα σε ότι υποψιαζοταν και δεν με έβαλε σε άλλες διαδικασίες... Δεν ξέρω ρε κορίτσια, ίσως φοβάμαι κιόλας μήπως πάλι δεν μείνω και απαγοητευτω... Θα προσπαθήσω να καταπολεμήσω το άγχος όσο μπορώ για να έχουμε θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι ο γιατρός ευτυχώς έπεσε μέσα σε ότι υποψιαζοταν και δεν με έβαλε σε άλλες διαδικασίες... Δεν ξέρω ρε κορίτσια, ίσως φοβάμαι κιόλας μήπως πάλι δεν μείνω και απαγοητευτω... Θα προσπαθήσω να καταπολεμήσω το άγχος όσο μπορώ για να έχουμε θετικά αποτελέσματα!

Νομίζω όλες μας δυσκολεύει πιο πολύ από όλα το άγχος..εγώ έπαθα και μια κρίση πανικού το μήνα πριν μείνω έγκυος και με ταρακούνησε τόσο πολύ που προσπάθησα να χαλαρώσω και κάτι έχω καταφέρει..θα σου πω τι κάνω εγώ και ελπίζω να σε βοηθήσω έστω και λίγο..καταρχάς προσπαθώ να είμαι σε επαφή με την αναπνοή μου πολλές φορές ασυναίσθητα καταλαβαίνω ότι σφίγγονται και δεν αναπνέω κανονικά όποτε πρώτα αυτό διόρθωσα..κανονική αναπνοή και χαλαρή κοιλίτσα..μετά έβαλα μια χαλαρή δραστηριότητα δύο με τρεις φορές την εβδομάδα γιόγκα πιλάτες περπάτημα κάτι να εκτονώνεται λίγο το στρες..τα βράδια διαβάζω βιβλίο για να με πάρει εύκολα και ήρεμα ο ύπνος και γενικά εκτός από το φόρουμ δεν συζητάω πολύ το θέμα για να μην είναι αυτό το μόνο που μας απασχολεί σε όλη την ημέρα μας..επίσης άρχισα ξανά τα φιλαράκια και χαζεύω και γελάω και χαλαρώνω λίγο..βρες κι εσύ τι σε ηρεμεί και βάλτο στην καθημερινότητα σου και όταν αγχώνεσαι πολύ απλά ξάπλωσε και πάρε δύο τρεις βαθειές αναπνοές..τέλος μια φίλη μου πρότεινε να φανταζόμαστε την ύπαρξη του μωρού και να κάνουμε όνειρα ΚΙΑ να μην σκεφτόμαστε την διαδικασία μέχρι να συμβεί..προσπαθώ και αυτό να το κάνω να έχω θετική σκέψη και να οραματίζονται το μωρό που θα έρθει..καλημέρα καλό σαββατοκύριακο και εύχομαι σε όλες ηρεμία και θετικά αποτελέσματα..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Λοιπόν ορίστε τα τεστάκια..να σημειώσω ότι όλα τα έκανα απόγευμα εκτός από το σημερινό(14η μέρα) που το έκανα πρωί..

Με την εμπειρία σας πιστεύετε ότι πιο κόκκινο θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα, τη 13η το πρωί ή τη 12η που είναι το πιο έντονο;

Να σημειώσω ότι 10η-11η-12η είχα κράμπες και λευκά υγρά..

Δώστε μου τα φώτα σας!!

DA64DE62-6988-4292-A169-1E04F5DB6231.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Λοιπόν ορίστε τα τεστάκια..να σημειώσω ότι όλα τα έκανα απόγευμα εκτός από το σημερινό(14η μέρα) που το έκανα πρωί..

Με την εμπειρία σας πιστεύετε ότι πιο κόκκινο θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα, τη 13η το πρωί ή τη 12η που είναι το πιο έντονο;

Να σημειώσω ότι 10η-11η-12η είχα κράμπες και λευκά υγρά..

Δώστε μου τα φώτα σας!!

DA64DE62-6988-4292-A169-1E04F5DB6231.jpeg

Εμένα τη δωδέκατη μέρα μου φαίνεται ότι είναι πιο έντονη η γραμμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα! Μπράβο στον γιατρό!Σίγουρα θα σου εφυγε μεγαλο άγχος!Καλή επιτυχία κορίτσι!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ευχομαι με πολλα θετικα τεστ αυτο το μηνα! Εγω εκανα την υστεροσκοπηση και επιτελους βρηκαμε το προβλημα! (Ελπιζω να μην εμφανιστει κατι αλλο αργοτερα) Ειχα τελικα διαφραγμα στη μητρα που εμποδιζε τη συλληψη και ο γιατρος μου ξεβουλωσε λιγο και τη σαλπιγγα τη μια στο σημειο που ενωνεται με τη μητρα. Ο γιατρος μου ειναι αισιοδοξος και μου ειπε να ξεκινησουμε επαφουλες απο αυτο μηνα!!! Εγω βεβαια δεν ξερω γιατι αλλα αγχωθηκα περισσοτερο τωρα.... :P :P 

Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μείνεις έγκυος θα το δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εμένα τη δωδέκατη μέρα μου φαίνεται ότι είναι πιο έντονη η γραμμή...

Μωρέ την 12η είναι πιο έντονο αυτό το βλέπω κι εγώ...αυτό που ρωτάω τις κοπέλες που έχουν εμπειρία με τα τεστάκια είναι όπως τα βλέπουν αν θα ήταν ακόμη πιο έντονο την 11η που δεν έκανα τεστάκι ή τη 13η το πρωί..γιατί αυτό που βλέπεις είναι 12η απόγευμα και το από κάτω 13η απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μωρέ την 12η είναι πιο έντονο αυτό το βλέπω κι εγώ...αυτό που ρωτάω τις κοπέλες που έχουν εμπειρία με τα τεστάκια είναι όπως τα βλέπουν αν θα ήταν ακόμη πιο έντονο την 11η που δεν έκανα τεστάκι ή τη 13η το πρωί..γιατί αυτό που βλέπεις είναι 12η απόγευμα και το από κάτω 13η απόγευμα...

Κορίτσι αυτό που ρωτάς αλήθεια δεν. Το ξέρει κανείς!! Χάχα για να το ξέρεις αυτό πρέπει να κάνεις τεστακια κάθε 4 ώρες πραγματικά αδύνατο! Δεν έχει όμως και πολύ σημασία αυτο! Σημασία εχει εσύ κρατάς ότι ωορριξια έκανες 12η ημέρα! Αν είχες επαφές εκείνες τις. Μέρες μη σε. Νοιάζει τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κοριτσια μου! 15η μέρα του κύκλου μου σήμερα.. πως το βλέπετε θετικό; Ή να περιμένω μέχρι αύριο ; 

A61E57A9-F2E0-4E56-B7AF-5D38B0ABD55E.jpeg

Θετικό φαίνεται.. Αναλόγως τι θα βγει το αυριανό.. Εσύ ξεκινάς δράση ούτως ή άλλως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

 

Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα μείνεις έγκυος θα το δεις...

Από το στόμα σου..... ♥️ Σ ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κοριτσια μου! 15η μέρα του κύκλου μου σήμερα.. πως το βλέπετε θετικό; Ή να περιμένω μέχρι αύριο ; 

A61E57A9-F2E0-4E56-B7AF-5D38B0ABD55E.jpeg

Ξεκίνα ξεκίνα! Κάνε κ αύριο τεστ για να δεις ότι θα είναι πιο αχνη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...