Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Εχω ανεβασεκ πιο πανω φωτο με το αρνητικο τεστ που εκανα χθες το βραδυ.... ? Περιοδος παντως ακομα δεν ηρθε!!! 5 μερες γεματες καθυστερηση!!

Κορίτσι εγώ θα πρότεινα αν δεν σου έχει έρθει μέχρι το πρωί να κάνεις ένα πρωί πρωί με πρωινά ουρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Όσο δεν έρχεται η κοκκινομουρα έχουμε ελπίδες είσαι ακόμα άρρωστη;γιατί νομίζω ότι μας είχες πει ότι είχες κ πυρετό σωστά;

Οχι,αλλη κοπελα ειναι που ειναι αρρωστουλα!!! Εγω ειμαι μια χαρα με μια καθυστερηση 5 ημερων και ενα αρνητικο τεστ χθες βραδυ!!! Δεν θελω να εχω πολλες ελπιδες, εξαλλου υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που εχουν αρνητικο αποτελεσμα 5η μερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Κορίτσι εγώ θα πρότεινα αν δεν σου έχει έρθει μέχρι το πρωί να κάνεις ένα πρωί πρωί με πρωινά ουρά!! 

δεν εχω άλλα τεστ στο σπιτι....τωρα θα κανω την εβδομαδα που μας ερχεται αααααννν δεν μου ερθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Οχι,αλλη κοπελα ειναι που ειναι αρρωστουλα!!! Εγω ειμαι μια χαρα με μια καθυστερηση 5 ημερων και ενα αρνητικο τεστ χθες βραδυ!!! Δεν θελω να εχω πολλες ελπιδες, εξαλλου υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που εχουν αρνητικο αποτελεσμα 5η μερα;;;

Εγω ειμαι η αρρωστουλα αχαχαχ 

κοριτσια μου ακομα δεν εχω αδιαθετησει.. με ποναει η κοιλια μου αλλα τιποτα .. τι να πω πιστευετε να εγινε τπτ την επαφη που ειχαμε την 19η μερα ειχα θετικο 17η κ18η μερα!!

και να εκανα το τεστ νωρις?? Το τεστ το εκανα χθες μεσημερι αλλα οχι με πρωινα ουρα ...Ειχα εμετο και δεκατα μετα ανεβασα πυρετο 38 !!!  Αυτο κρατησε μονο μια μερα !!! Σημερα ειμαι καλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Εγω ειμαι η αρρωστουλα αχαχαχ 

κοριτσια μου ακομα δεν εχω αδιαθετησει.. με ποναει η κοιλια μου αλλα τιποτα .. τι να πω πιστευετε να εγινε τπτ την επαφη που ειχαμε την 19η μερα ειχα θετικο 17η κ18η μερα!!

και να εκανα το τεστ νωρις?? Το τεστ το εκανα χθες μεσημερι αλλα οχι με πρωινα ουρα ...Ειχα εμετο και δεκατα μετα ανεβασα πυρετο 38 !!!  Αυτο κρατησε μονο μια μερα !!! Σημερα ειμαι καλα !!!

Μακαρι να εχουμε και οι δυο λαθος τεστ.....μακαρι για καποιο λογο να δειχνουν λαθος!!!! Περαστικουλιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Εγω ειμαι η αρρωστουλα αχαχαχ 

κοριτσια μου ακομα δεν εχω αδιαθετησει.. με ποναει η κοιλια μου αλλα τιποτα .. τι να πω πιστευετε να εγινε τπτ την επαφη που ειχαμε την 19η μερα ειχα θετικο 17η κ18η μερα!!

και να εκανα το τεστ νωρις?? Το τεστ το εκανα χθες μεσημερι αλλα οχι με πρωινα ουρα ...Ειχα εμετο και δεκατα μετα ανεβασα πυρετο 38 !!!  Αυτο κρατησε μονο μια μερα !!! Σημερα ειμαι καλα !!!

Τέλεια σας μπέρδεψε :-( κορίτσια μου εγώ προτείνω με τόσες μέρες καθυστέρηση να ξανακάνετε τεστακι η καλύτερη μια χοριακη!!!και να έχουμε κι άλλα μπεμπακια στην παρέα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τον Μάρτιο έκανα επέμβαση ενδομητριωσης.. από Μάιο ξεκινήσαμε προσπαθειες. Έφτιαξα τα ορμολογικα μου εκανα σαλπιγγογραφια κ ο άντρας μου τα δικά του κ προσπαθούμε. Τώρα είμαι στην 3η προσπάθεια με σερπαφαρ.. κ αν αποτύχει Μ πρότεινε αυτό που σας είπα παραπάνω με τα αντισυλλιπτικα.

Το έχω ξανακουσει και για να πω την αλήθεια και εμένα μου το είχε πει ο γυναικολόγος να το κάνουμε μετά τις αποτυχημένες σπερματενχυσης αλλά δεν προχώρησα μαζί του κ δεν ξέρω αλλά :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Το έχω ξανακουσει και για να πω την αλήθεια και εμένα μου το είχε πει ο γυναικολόγος να το κάνουμε μετά τις αποτυχημένες σπερματενχυσης αλλά δεν προχώρησα μαζί του κ δεν ξέρω αλλά :-(

Για αρχή πρέπει να ηρεμήσω γιατί μου ήρθε κάπως... Κ πήρα μια δεύτερη γνώμη από το γιατρό που είχα στο νοσοκομείο της πόλης μας... Θα μιλήσουμε αύριο το πρωί να δω τι θα Μ πει κ εκείνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Τέλεια σας μπέρδεψε :-( κορίτσια μου εγώ προτείνω με τόσες μέρες καθυστέρηση να ξανακάνετε τεστακι η καλύτερη μια χοριακη!!!και να έχουμε κι άλλα μπεμπακια στην παρέα :-)

Εγω αληθεια, φοβαμαι πολυ για ενα ακομα αρνητικο αποτελεσμα.....θα περιμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγω αληθεια, φοβαμαι πολυ για ενα ακομα αρνητικο αποτελεσμα.....θα περιμενω μεχρι την επομενη εβδομαδα!

Πάρε το χρόνο σου και πήγαινε την επόμενη εβδομάδα για χοριακη!!! περιμένουμε νέα σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Για αρχή πρέπει να ηρεμήσω γιατί μου ήρθε κάπως... Κ πήρα μια δεύτερη γνώμη από το γιατρό που είχα στο νοσοκομείο της πόλης μας... Θα μιλήσουμε αύριο το πρωί να δω τι θα Μ πει κ εκείνος

Καλά έκανες κοπέλα μου εάν μάθεις κάτι παραπάνω πες μας κ εμάς γιατί κ εγώ έχω πολλές απορίες πάνω σε αυτά τα θέματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ έχω αρχίσει και κάνω εξετάσεις για να δούμε αν φταίει κατι... Έκανα και σαλπιγγογραφια και όλα ήταν οκ όπως και οι πρώτες ορμονικές. Έκανα και προγεστερόνη η οποία είχε τιμή 5,8. Πώς σας φαίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elisa? είπε:

Κάθε μήνα έχω λίγο αίμα στην ωορρηξία απλά αυτή τη φορά μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν με πόνο κ ήταν σκούρο . 
περιμενω να αδιαθετήσω 29/10 θα κάνω ένα τεστ μέσα στην άλλη βδομάδα μήπως κ δείξει τίποτα. ??‍♀️

Εύχομαι να είναι ο τυχερός μηνας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια γεια σας!!! Θέλω τη γνώμη σας. Ήρθα στη γιατρό κάναμε υπέρηχο κ είδαμε ωάριο καλό αριστερά..θα κάνω την ένεση να τελειώνουμε.. αυτό που Μ πρότεινε αααν αποτύχουμε κ αυτή τη φορά κ Μ κάνε τη καρδιά περιβόλι είναι να πάρω για 2 -3 μήνες αντισυλλιπτικα να απενεργοποιηθουν οι ωοθήκες... Κ συνήθως αυτό έχει θετικά αποτελέσματα.. 

Κατ' αρχάς έχεις μια ολοοόκληρη ευκαιρία μπροστά σου για να πάνε όλα καλά, οπότε μην πρεσάρεις τον εαυτό σου αυτήν τη στιγμή γιατί και η ψυχολογία παίζει ρόλο. 

2-3 μήνες ακούγεται πολύ, αλλά δεν είναι, ειδικά αν είναι να σε βοηθήσει να μείνεις έγκυος. Επίσης, ο χρόνος περνάει πάρα πολύ γρήγορα, πριν δυο μήνες ήταν Δεκαπενταύγουστος. Έχεις πίεση χρόνου λόγω ηλικίας; Γιατί νομίζω είσαι μικρή.

Τουλάχιστον άσε την ωορρηξία να γίνει με ηρεμία και το σκέφτεσαι μετά, εγώ έτσι θα έκανα παρά την απογοήτευσή μου. Δεν αλλάζει κάτι τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφ κοριτσια τπτ κ εγω ακοαμ 40 μερες σημερα,αλλα ειμαι αρρωστη κ ισως αυτο φταει,ειχα κανει τεστ την 34μερα κ βγηκε αρνητικο...Βαρεθηκα κ τον προηγουμενο μηνα τα ιδια 46 μερα αδιαθετησα...Αφου θα ερθει τι μας πρηζει κ αυτη περισσοτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2019 at 9:54 ΠΜ, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!! Θα τρελαθωωωω!!! ????

20191016_095214.jpg

Οοο Με το καλο κοριτσι μου,να σου πανε ολα τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Κατ' αρχάς έχεις μια ολοοόκληρη ευκαιρία μπροστά σου για να πάνε όλα καλά, οπότε μην πρεσάρεις τον εαυτό σου αυτήν τη στιγμή γιατί και η ψυχολογία παίζει ρόλο. 

2-3 μήνες ακούγεται πολύ, αλλά δεν είναι, ειδικά αν είναι να σε βοηθήσει να μείνεις έγκυος. Επίσης, ο χρόνος περνάει πάρα πολύ γρήγορα, πριν δυο μήνες ήταν Δεκαπενταύγουστος. Έχεις πίεση χρόνου λόγω ηλικίας; Γιατί νομίζω είσαι μικρή.

Τουλάχιστον άσε την ωορρηξία να γίνει με ηρεμία και το σκέφτεσαι μετά, εγώ έτσι θα έκανα παρά την απογοήτευσή μου. Δεν αλλάζει κάτι τώρα. 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Προσπαθώ να ηρεμήσω κ να δω αυτή τη προσπάθεια.. όσον αφορά τον χρόνο ναι περνάει γρήγορα.. με ηρεμησες Μ το μήνυμα σου θα προσπαθησω να χαλαρώσω κ να επικεντρωθώ στις προσπάθειες μου τώρα!!! Είμαι 29 χρόνων.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες μουυ ξανα γυρισα...προσπαθησουμε για μωρακι περιμενω περιοδο 29 οκτωμβριου ξυπνησα απο της 3 η ωρα το πρωι με πονο χαμηλα στην μητρα πονος σαν περιοδου και ακομα εχω το  πονο τι μπορει να ειναι ? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Είμαι στο νοσοκομείο για καμπύλη ζαχάρου.Απο το πρωί πήρα γλυκόζη έχω τρυπηθεί 2 φορές κ περιμένω γ άλλες δύο.Τρεις ώρες εδώ.. Καμμιά με παρόμοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Είμαι στο νοσοκομείο για καμπύλη ζαχάρου.Απο το πρωί πήρα γλυκόζη έχω τρυπηθεί 2 φορές κ περιμένω γ άλλες δύο.Τρεις ώρες εδώ.. Καμμιά με παρόμοια εμπειρία;

Υπομονή κοπέλα μου κ καλά αποτελέσματα... Γιατί κανείς καμπύλη? Εγώ τα έκανα τώρα στη εγκυμοσύνη μια φορά. Κ άλλη μια φορά πριν χρόνια που ηλεγχα τις πολυκυστικες ωοθήκες μου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Υπομονή κοπέλα μου κ καλά αποτελέσματα... Γιατί κανείς καμπύλη? Εγώ τα έκανα τώρα στη εγκυμοσύνη μια φορά. Κ άλλη μια φορά πριν χρόνια που ηλεγχα τις πολυκυστικες ωοθήκες μου. ?

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μου την ζήτησε ο γιατρός πριν μπούμε στην εξωσωματική...Ήταν πάντα λίγο τσιμπημενο το ζάχαρο μου ...Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλει να δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μου την ζήτησε ο γιατρός πριν μπούμε στην εξωσωματική...Ήταν πάντα λίγο τσιμπημενο το ζάχαρο μου ...Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλει να δει...

Επηρεάζει την ωορρηξία το σάκχαρο. Γι αυτό ίσως να σου το είπε. Εγώ τα είχα κάνει πολύ μικρή. Άκρη δε βρήκαμε. Αλλά τότε κάναμε ξεκαθάρισμα στο πως θα τακτοποιησουμε τη περίοδο... ? Καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επηρεάζει την ωορρηξία το σάκχαρο. Γι αυτό ίσως να σου το είπε. Εγώ τα είχα κάνει πολύ μικρή. Άκρη δε βρήκαμε. Αλλά τότε κάναμε ξεκαθάρισμα στο πως θα τακτοποιησουμε τη περίοδο... ? Καλά αποτελέσματα. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...