Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια βλέπω να έχουμε ευχαριστααααα.... Πάνε πάρε ένα τεστ απ' το φαρμακείο μέχρι να έρθουν θα μας σκάσει κ όπως είπε κ η άλλη κοπέλα θα μαστε σίγουρες κ χωρίς τεστ χαχαχαχααααα!!!!

Χαχαχα ρε συ δεν θέλω να πετάω έτσι τα 10€ τσάμπα χάλασα ένα σορό δεν πρωιγουμενο μήνα!!! Αν δεν ερθει περιοδος Τετάρτη θα κάνω σίγουρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα ρε συ δεν θέλω να πετάω έτσι τα 10€ τσάμπα χάλασα ένα σορό δεν πρωιγουμενο μήνα!!! Αν δεν ερθει περιοδος Τετάρτη θα κάνω σίγουρα!!!! 

Καλημέρα κορίτσια!! Κ Εγώ περίμενα Τετάρτη κ άφαντη! Αλλά έχω δύο αρνητικά τεστ?με δεύτερο το χθεσινό! Μόνο ότι αλλάζει ο κύκλος μ μπορώ να φανταστώ...στο 6μηνο πάνω είμαι...αλλιως θα αρχίσω να ανησυχώ ?εν τω μεταξύ είχα ραντεβού σήμερα στο γυναικολόγο για αιματολογικές καθώς υπολόγιζα ότι θα ήμουν στην τρίτη μέρα του κύκλου?πάει πίσω πάλι κ αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα ρε συ δεν θέλω να πετάω έτσι τα 10€ τσάμπα χάλασα ένα σορό δεν πρωιγουμενο μήνα!!! Αν δεν ερθει περιοδος Τετάρτη θα κάνω σίγουρα!!!! 

Καλημέρα κοπέλα μου!!Ο μεγαλύτερος κυκλος σου ποτέ ήταν; Μπορείς να πας βάση με αυτόν και να κάνεις τότε τεστ έχεις κάνε συμπτωματακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Κ Εγώ περίμενα Τετάρτη κ άφαντη! Αλλά έχω δύο αρνητικά τεστ?με δεύτερο το χθεσινό! Μόνο ότι αλλάζει ο κύκλος μ μπορώ να φανταστώ...στο 6μηνο πάνω είμαι...αλλιως θα αρχίσω να ανησυχώ ?εν τω μεταξύ είχα ραντεβού σήμερα στο γυναικολόγο για αιματολογικές καθώς υπολόγιζα ότι θα ήμουν στην τρίτη μέρα του κύκλου?πάει πίσω πάλι κ αυτό

Μπορεί καμία φορά και ειδικά μετά από ελεύθερες επαφές πάθενει ένα σοκ ο κύκλος! Εύχομαι να ισιώσει σύντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!Ο μεγαλύτερος κυκλος σου ποτέ ήταν; Μπορείς να πας βάση με αυτόν και να κάνεις τότε τεστ έχεις κάνε συμπτωματακι;

Καλημέρα ααα ο μεγαλύτερος ήταν τον πρωιγουμενο μήνα 43 ημέρες!! Δεν έχω κανένα συμπτώματα κι Δυστηχος γι αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα είμαι 31 ημέρα! Αλλά οι περισσότεροι μου κύκλοι είναι 29 ημέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@thalaki Πάω κι εγώ για αιματολογικές αύριο. Θα είμαι στην τρίτη μέρα.. Αγχώθηκα κιόλας.. Απλά τώρα που το ανάφερες χάρηκα γιατί δεν είμαι η μόνη τελικά.. Δεν ήμουν και πολύ σίγουρη αν άξιζε τον κόπο να πάω αφού έχω θέμα με την ινσουλινοαντίσταση και την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος στο γιο μου τη ρύθμισα πρώτα μέσω της παθολόγου μου, αλλά θα πάω να δούμε τι συμβαίνει τελικά. Πάντως τη θεραπεία την ξεκίνησα ήδη εδώ και πέντε μέρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα ααα ο μεγαλύτερος ήταν τον πρωιγουμενο μήνα 43 ημέρες!! Δεν έχω κανένα συμπτώματα κι Δυστηχος γι αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα είμαι 31 ημέρα! Αλλά οι περισσότεροι μου κύκλοι είναι 29 ημέρες! 

Εγώ θα περίμενα ακόμα!!!εφόσον δεν ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία ακριβώς!!μπορείς να κάνεις 35 με 36 μέρα αν δεν έρθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εγώ θα περίμενα ακόμα!!!εφόσον δεν ξέρεις πότε έκανες και ωορρηξία ακριβώς!!μπορείς να κάνεις 35 με 36 μέρα αν δεν έρθει!!

Ναι έτσι σκεφτικα και εγώ γι αυτό είπα να κάνω την Τετάρτη που θα παρω τα τεστακια να είμαι 37η ημέρα τουλάχιστον ! Το μόνο εχθές κ προχθές είχα πονάκια περιόδου κ σήμερα έχω κύριος τσιμπιματακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπορεί καμία φορά και ειδικά μετά από ελεύθερες επαφές πάθενει ένα σοκ ο κύκλος! Εύχομαι να ισιώσει σύντομα!! 

Ναι αυτό ισχύει...κ συνέβη κ σε μένα....αλλα έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ κ ένα χρόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι έτσι σκεφτικα και εγώ γι αυτό είπα να κάνω την Τετάρτη που θα παρω τα τεστακια να είμαι 37η ημέρα τουλάχιστον ! Το μόνο εχθές κ προχθές είχα πονάκια περιόδου κ σήμερα έχω κύριος τσιμπιματακια 

Ναι μια χαρά αυτό να κάνεις!!αυτά είναι και ευαίσθητα οπότε πιστεύω 37η μέρα θα δείξει!!!εγώ να σου πω την αλήθεια αυτά τα πονακια δεν τα πολυ εμπιστευομαι φυσικά μπορεί να είναι και εγκυμοσύνη αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

@thalaki Πάω κι εγώ για αιματολογικές αύριο. Θα είμαι στην τρίτη μέρα.. Αγχώθηκα κιόλας.. Απλά τώρα που το ανάφερες χάρηκα γιατί δεν είμαι η μόνη τελικά.. Δεν ήμουν και πολύ σίγουρη αν άξιζε τον κόπο να πάω αφού έχω θέμα με την ινσουλινοαντίσταση και την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος στο γιο μου τη ρύθμισα πρώτα μέσω της παθολόγου μου, αλλά θα πάω να δούμε τι συμβαίνει τελικά. Πάντως τη θεραπεία την ξεκίνησα ήδη εδώ και πέντε μέρες. Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας. 

Μακάρι να είναι όλα καλά βρε κορίτσια για όλες μας....τι να πω....ειχα κάνει κ πριν 6 μήνες,όλα μια χαρά ήταν..τωρα όμως θέλω να τα βάλω σε μια σειρά κ να κάνω ότι υπάρχει να δω τι γίνεται.....κ κάνω αρνητικές σκέψεις ότι μπορεί να έχω κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα ααα ο μεγαλύτερος ήταν τον πρωιγουμενο μήνα 43 ημέρες!! Δεν έχω κανένα συμπτώματα κι Δυστηχος γι αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα είμαι 31 ημέρα! Αλλά οι περισσότεροι μου κύκλοι είναι 29 ημέρες! 

....γιατι ήταν τόσο μεγάλος ο προηγουμενος κύκλος σου;σου είπε κάτι ο γυναικολόγος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Ναι αυτό ισχύει...κ συνέβη κ σε μένα....αλλα έχουμε ελεύθερες επαφές εδώ κ ένα χρόνο?

Γενικά εξετάσεις ορμονολογικεε είπες δεν έχεις κάνει? Μήπως είναι κάτι που το χαλάει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι τι να πω θα δείξει υπομονή λίγο ακόμα να δούμε χάχα! 

Ο κύκλος μου είναι ότι να ναι μετά τη Γέννα μου ήρθε μετά από 6 μήνες οι τρις πρώτες φορές ήταν μια χαρά με μια μικρή απόκληση 3 ημερών το πρωιγουμενο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερα στη μέση του κύκλου είχα ελάχιστο αίμα φυσικά και πίστευα πως θα ήταν εγκυμοσηνη όμως δεν ήταν τίποτα και μου ήρθε κανονική περίοδο κατά τη διάρκεια που είχα το αίμα πήγα στο γιατρό και μου είπε πως είναι ορμονική διαταραχή!! Γενικά πιστεύω πως έκανα ωορριξια κάνω νικά αυτό το μήνα 14η μέρα αλλά δεν πιστεύω πως είμαι έγκυος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γενικά εξετάσεις ορμονολογικεε είπες δεν έχεις κάνει? Μήπως είναι κάτι που το χαλάει?? 

....ειχα κάνει κοντά στα Χριστούγεννα κ ήταν όλα μια χαρά....θα δούμε τώρα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακάρι τι να πω θα δείξει υπομονή λίγο ακόμα να δούμε χάχα! 

Ο κύκλος μου είναι ότι να ναι μετά τη Γέννα μου ήρθε μετά από 6 μήνες οι τρις πρώτες φορές ήταν μια χαρά με μια μικρή απόκληση 3 ημερών το πρωιγουμενο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερα στη μέση του κύκλου είχα ελάχιστο αίμα φυσικά και πίστευα πως θα ήταν εγκυμοσηνη όμως δεν ήταν τίποτα και μου ήρθε κανονική περίοδο κατά τη διάρκεια που είχα το αίμα πήγα στο γιατρό και μου είπε πως είναι ορμονική διαταραχή!! Γενικά πιστεύω πως έκανα ωορριξια κάνω νικά αυτό το μήνα 14η μέρα αλλά δεν πιστεύω πως είμαι έγκυος!! 

Μακάρι να είσαιιιι❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

Μακάρι να είσαιιιι❤❤❤

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου μακάρι όλες μας σύντομα! Θα τα καταφέρουμε είτε αυτόν είτε τον άλλο μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου μακάρι όλες μας σύντομα! Θα τα καταφέρουμε είτε αυτόν είτε τον άλλο μήνα!!! 

Εννοείται κορίτσια.κ εγώ είμαι πολύ αισιόδοξη.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι έτσι σκεφτικα και εγώ γι αυτό είπα να κάνω την Τετάρτη που θα παρω τα τεστακια να είμαι 37η ημέρα τουλάχιστον ! Το μόνο εχθές κ προχθές είχα πονάκια περιόδου κ σήμερα έχω κύριος τσιμπιματακια 

Μηοως έχεις τώρα ωορρηξία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλά βρε κορίτσια για όλες μας....τι να πω....ειχα κάνει κ πριν 6 μήνες,όλα μια χαρά ήταν..τωρα όμως θέλω να τα βάλω σε μια σειρά κ να κάνω ότι υπάρχει να δω τι γίνεται.....κ κάνω αρνητικές σκέψεις ότι μπορεί να έχω κατι?

Μετά τις εξετάσεις ακολούθησες κάποια θεραπεία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μηοως έχεις τώρα ωορρηξία? 

Μπα αποκλείετε τόσο αργά δεν νομίζω συμπτώματα ωορριξιας είχα 14 η ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα ααα ο μεγαλύτερος ήταν τον πρωιγουμενο μήνα 43 ημέρες!! Δεν έχω κανένα συμπτώματα κι Δυστηχος γι αυτό δεν είμαι πολύ αισιόδοξη σήμερα είμαι 31 ημέρα! Αλλά οι περισσότεροι μου κύκλοι είναι 29 ημέρες! 

Κάνέ τέστττττττ?‍♀️?‍♀️?‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Μετά τις εξετάσεις ακολούθησες κάποια θεραπεία;

Όχιιιι όχι όλα ήταν καλά....ελαχιστα ανεβασμενη προλακτινη...τιποτα σπουδαίο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...