Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια ! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση . Τα χάπια femara αυξάνουν τον κύκλο ; Έχω κύκλο 25 ημερών και ήδη 3 ημέρες καθυστέρηση . Παίρνω τα συγκεκριμένα χάπια για να προκληθεί ωορρηξία. Μήπως γνωρίζει καμία αν αυτή η αγωγή μεγαλώνει τον κύκλο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κ από εδώ... Σκέφτομαι κ εγώ να το προτείνω στη γυναικολόγο μιας κ τώρα ξεκίνησα παρακολουθηση .. να σ ρώτησω είναι ενέσεις κ ποτέ τις κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Συγχαρητήρια κ από εδώ... Σκέφτομαι κ εγώ να το προτείνω στη γυναικολόγο μιας κ τώρα ξεκίνησα παρακολουθηση .. να σ ρώτησω είναι ενέσεις κ ποτέ τις κάνεις???

Είναι χάπια. Τα έπαιρνα από την 3η μέχρι την 7η μέρα του κύκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η SofiaGab είπε:

Είναι χάπια. Τα έπαιρνα από την 3η μέχρι την 7η μέρα του κύκλου. 

Κ παράλληλα έκανες κ υπέρηχο σωστά???η απλά στις γόνιμες.?εγώ είμαι ήδη στην 6η μέρα κ ετοιμαζομαι για σαλπιγγογραφια οπότε αν χρειαστεί θα της το πω για τον επόμενο κύκλο..

Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σας..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κ παράλληλα έκανες κ υπέρηχο σωστά???η απλά στις γόνιμες.?εγώ είμαι ήδη στην 6η μέρα κ ετοιμαζομαι για σαλπιγγογραφια οπότε αν χρειαστεί θα της το πω για τον επόμενο κύκλο..

Με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σας..

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Τον πρώτο μήνα που πήρα την αγωγή , έκανα υπέρηχο και είδαμε ότι παράγω ωαρρια, αλλά δεν κατάφερα να συλλάβω. Τον επόμενο μήνα πήρα πάλι την αγωγή και τα καταφέραμε χωρίς υπέρηχο! Μόνο με δυο επαφές! Καλή επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 24/7/2019 at 7:02 ΜΜ, ο/η SofiaGab είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Τον πρώτο μήνα που πήρα την αγωγή , έκανα υπέρηχο και είδαμε ότι παράγω ωαρρια, αλλά δεν κατάφερα να συλλάβω. Τον επόμενο μήνα πήρα πάλι την αγωγή και τα καταφέραμε χωρίς υπέρηχο! Μόνο με δυο επαφές! Καλή επιτυχία κ σε σένα κορίτσι μου !

συγχαρητηρια......μπραβο σου......οταν τελειωσες εκανες ενεση orgalutran η καποια αλλη για να σπασουν τα αυγα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

συγχαρητηρια......μπραβο σου......οταν τελειωσες εκανες ενεση orgalutran η καποια αλλη για να σπασουν τα αυγα? 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν έκανα ένεση ούτε πήρα κάτι άλλο για να σπάσουν τα αυγά, μάλλον έσπασαν μόνα τους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η SofiaGab είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν έκανα ένεση ούτε πήρα κάτι άλλο για να σπάσουν τα αυγά, μάλλον έσπασαν μόνα τους .

τα πηρα κ εγω δυο μηνες...η χρηση τους ειναι να κανεις πιο πολλα αυγα οπως  η κλομιφαινη.και εκανα κ ενεση για να ωριμασουν κ ληψη με ωοληψια...τα πηρα σε δυο φυσικους κυκλους κ ειχαμε ενα αριστο εμβρυο τη φορα.....τα εβαλα τα 2 αλλα με την προχειροτητα του κατα αλλα γιατρου κυρους πηρα ενα ΜΗΔΕΝ!! με το καλο!!!! να σαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

τα πηρα κ εγω δυο μηνες...η χρηση τους ειναι να κανεις πιο πολλα αυγα οπως  η κλομιφαινη.και εκανα κ ενεση για να ωριμασουν κ ληψη με ωοληψια...τα πηρα σε δυο φυσικους κυκλους κ ειχαμε ενα αριστο εμβρυο τη φορα.....τα εβαλα τα 2 αλλα με την προχειροτητα του κατα αλλα γιατρου κυρους πηρα ενα ΜΗΔΕΝ!! με το καλο!!!! να σαι καλα

Από ό, τι καταλαβαίνω το προχώρησατε με εξωσωματική ; Το έμβρυο πως διαπιστώθηκε ότι ήταν άριστο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2019 at 9:09 ΜΜ, ο/η SofiaGab είπε:

Από ό, τι καταλαβαίνω το προχώρησατε με εξωσωματική ; Το έμβρυο πως διαπιστώθηκε ότι ήταν άριστο ;

και τα 2 ηταν grade 1 δηλ αριστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/8/2019 at 7:11 ΜΜ, ο/η antzy9 είπε:

τα πηρα κ εγω δυο μηνες...η χρηση τους ειναι να κανεις πιο πολλα αυγα οπως  η κλομιφαινη.και εκανα κ ενεση για να ωριμασουν κ ληψη με ωοληψια...τα πηρα σε δυο φυσικους κυκλους κ ειχαμε ενα αριστο εμβρυο τη φορα.....τα εβαλα τα 2 αλλα με την προχειροτητα του κατα αλλα γιατρου κυρους πηρα ενα ΜΗΔΕΝ!! με το καλο!!!! να σαι καλα

Καλημέρα @antzy9! Να σε ρωτήσω κάτι...σε ποιες περιπτώσεις τα δίνουν τα χάπια femara? Πόσο χρονών είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα @antzy9! Να σε ρωτήσω κάτι...σε ποιες περιπτώσεις τα δίνουν τα χάπια femara? Πόσο χρονών είσαι; 

τα δινουν αν θελεις φυσικο κυκλο κ οχι  ορμονες...η εαν δεν ανταποκρινεσαι στην κλασικη διεγερση...βεβαια ειμαι ανω των 40.......ομως κατοπιν της αποτυχιας εκανα κανονικη διεγερση (το διαστημα της αναρρωσης μου απο αφαιρεση ινομυωματων ) κ εχω 7 στην καταψυξη που με περιμενουν σε λιγες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

τα δινουν αν θελεις φυσικο κυκλο κ οχι  ορμονες...η εαν δεν ανταποκρινεσαι στην κλασικη διεγερση...βεβαια ειμαι ανω των 40.......ομως κατοπιν της αποτυχιας εκανα κανονικη διεγερση (το διαστημα της αναρρωσης μου απο αφαιρεση ινομυωματων ) κ εχω 7 στην καταψυξη που με περιμενουν σε λιγες μερες

Και εγώ 40 είμαι και έχω κάνει 3 προσπάθειες όλες με διέγερση που πότε δεν έχουμε πάρει πάνω από 4-5 ωάρια και από αυτά δεν γονιμοποιούνται όλα ούτε προχωράνε όλα με αποτέλεσμα κάθε φορά να μένω με 1-2 ωάρια...Τον Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου προσπάθεια...κανεί όμως δεν μου πρότεινε τα χάπια αυτά και δεν ξέρω αν είναι για τη δική μου περίπτωση...

Εσύ σε πόσο διάστημα κατάφερες να  μαζέψεις τα 7 εμβρυακια; Εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου...Να σκέφτεσαι θετικά...έχεις αρκετά εμβρυάκια, κάποιο από αυτά θα σου κάτσει!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ 40 είμαι και έχω κάνει 3 προσπάθειες όλες με διέγερση που πότε δεν έχουμε πάρει πάνω από 4-5 ωάρια και από αυτά δεν γονιμοποιούνται όλα ούτε προχωράνε όλα με αποτέλεσμα κάθε φορά να μένω με 1-2 ωάρια...Τον Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου προσπάθεια...κανεί όμως δεν μου πρότεινε τα χάπια αυτά και δεν ξέρω αν είναι για τη δική μου περίπτωση...

Εσύ σε πόσο διάστημα κατάφερες να  μαζέψεις τα 7 εμβρυακια; Εύχομαι αυτή η φορά να είναι και η τυχερή σου...Να σκέφτεσαι θετικά...έχεις αρκετά εμβρυάκια, κάποιο από αυτά θα σου κάτσει!???

τα φεμαρα δεν τα θεωρω επικινδυνα..δεν ειναι ορμονες οπως οι ενεσεις.....

...τα 7 της καταψυξης ειναι απο κανονικη διεγερση με ενεσεις. Μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σου για τα φεμαρα.οπως σου προειπα με τα φεμαρα εγω εκανα ωοληψια μονο 1 ωαριο την φορα (ηλπιζε η γιατρος για τουλαχιστον 2) αλλα ηταν α ποιοτητας......οποτε μεσα σε δυο μηνες ειχα συνολικα 2 τα οποια κ εκανα ετ.......το οτι απετυχα ριχνω μεγαλη ευθυνη  στην προχειροτητα των μεγαλογιατρων που ειχα τοτε......συστηνουν παντως το φυσικο η ημιφυσικο κυκλο για τις ηλικιες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...