Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσια ισως φανει χαζη η ερωτηση μου αλλα συγχωρεστε με.ειμαι νεα μαμα!!!:P:P την προικα που στρωνετε στο κρεβατακι και της καλαθουνας την πλενετε με παιδικο απορυπαντικο η με κανονικο σαν αυτο που πλενουμε τα ρουχα μας??μη γελατε καλε!!!:P δεν ξερω και θελω να μαθω η δεν παιζει ρολο το απορυπαντικο?ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα σημερα ημουν στη θεια μου να τη βοηθησουμε με τα ρουχα του μικρου που σε λιγες μερες θα ερθει κοντα μας,τα παντα τα πλυναμε με το παιδικο απορρυπαντικο,τα παντα!!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου, ότι έχει σχέση με το μωράκι σου δηλ. οπού ακουμπάει θα το πλένεις πάντα με παιδικό απορρυπαντικό.

Θα σου πω και 3 μικρά μαστικά

• Το απορρυπαντικό σου θα είναι υγρό και όχι σκόνη, η σκόνη μπορεί να μην διαλυθεί καλά και να μείνει πάνω στο ρουχαλάκι και να του κάνει αλλεργία

• Εγώ βάζω και τα σουτιέν θηλασμού και την μπίτιζα μου την πάνω μαζί με τα ρούχα της σβουρίτσας μου γιατί τα ακουμπάει και δεύτερον γιατί μυρίζουν υπέροχα.

• Τις πάντες να της βάλεις στην μπανιερά να της πλύνεις, στο πλυντήριο από το στύψιμο θα σου γείρουν οι γωνίες, μην τις σηκώσεις εσύ είναι λίγο βαριές

Φιλάκια έτσι ήμουν και εγώ στην αρχή!!!! :woohoo: :P

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τις πάντες της πλένω ακόμα και τώρα στο πλυντήριο! Ελαφρύ στίψιμο! Δεν έχουν πάθει τίποτα! Δεν είχα σκεφτεί ότι υπήρχε περίπτωση να χαλάσουν! Ευτυχώς όμως, γιατί είναι ευκολία το πλυντήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφουλα και εγω συμφωνω με τα κοριτσια και ιδιως με την aggeliki lefkada το απορρυπαντικο να ειναι υγρο και οχι σκονη για να διαλυεται καλυτερα.γιατι να γελασουμε;;η απορια σου μια χαρα ειναι!!να μην κολλας καθολου!!

να σου ζησει το μωρακι σου και να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εφούλα, εγώ θα σου πώ ότι επειδή εδώ δεν έχουμε παιδικό απορρυπαντικό τα ρούχα των παιδιών τα πλένουμε με το κανονικό και τα παιδιά μας δεν έχουν πάθει τίποτε!!! άρα αναρρωτιέμαι μήπως τελικά είναι ένας μύθος το παιδικό απορρυπαντικό? Είναι σαν τα άλλα απλά βάζουν μια ταμπέλα παιδικό?! Ρωτάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου εγω τα πρώτα ρουχαλάκια του μωρού(κουβερτάκια-φορμάκια κ.α)τα έπλυνα με "αρκάδι".Τα σιδέρωσα κιόλας,τα τακτοποίησα και τον περιμένω τον μπέμπη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ Π.Χ.ΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΓΙΑ ΣΙΡΟΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΚΡΟΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΠΩΣ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μπορεις να τα βαλεις σε μια κατσαρολα με βραστο νερο για λιγα λεπτα για να εισαι σιγουρη. Αν δεν χωρανε, καλο πλυσιμο με καυτο νερο και σαπουνι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κατ'αρχην ευχαριστω για τη βοηθεια.εννοειτε οτι τα ρουχαλακια του ολα με παιδικο θα τα επλενα απλα δεν ηξερα για τα υπολοιπα.ολα με το παιδικο θα τα πλυνω.ευχαριστω και για τις ευχες σας.και σε εσας να ζησουν να μωρακια σας και σ'αυτες που περιμενετε με το καλο να ερθουν.σας ευχαριστω πολυ.για οτιδηποτε αλλη απορια εχω ξερω οτι θα με βοηθησετε.φιλια σε ολες.:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SE ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑΤΥΡΑΛ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝ.ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΦΙΛΙΑ.ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...