Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στα 44


Angel44

Recommended Posts

Γεια σας. Παρακαλώ θέλω πολύ τη βοήθεια σας.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για γιατρούς στην Αθήνα για εξωσωματική για κοπέλα μεγαλύτερης ηλικίας, σχεδόν 44.

Ήδη είχα μια αποτυχία στη Κύπρο από όπου κατάγομαι..  Άκουσα  για διάφορους  γιατρούς στην Αθήνα όπως Δρ. Τσιριγώτη,  Μαντούδης, Κανακάς, Αποστολίδης. Πραγματικά αν υπάρχει ένας αξιόλογος γιατρός στον τομέα εξωσωματικής εκεί θα τον επισκεφτώ.

Εσείς τι μου προτείνετε από προσωπική εμπειρία ή αν έχετε κάποια γνωστή σας μεγαλύτερης ηλικίας που απόκτησε παιδάκι.
Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για κοπέλα στα 44 σιγουρα ένας γιατρός που έχει μεγάλη εμπειρία και σε φυσικούς  κύκλους.. Πολλά είναι τα κέντρα που είναι καλά.. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από εμπιστες φιλες μου για τον Μακρακη και τον  Μαστρομηνα.. ψάχνεις και επιλέγεις.. Απλά δεν θα επέλεγα προσωπικά με τίποτα Παντο και Σφακιανούδη που κάνουν την «παπαριά»  εξέταση του Νίκα..  καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κορίτσι μου. Ο δρόμος της εξωσωματικης είναι δύσκολος και ψυχοφθορος και δυστυχώς όσο μεγαλύτερες είμαστε τόσο πιο δύσκολα είναι τα πράγματα! 

Εγώ δεν έχω να σου προτείνω γιατρό όχι γιατί δεν έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στο γιατρό μου άλλωστε πέτυχα με την πρώτη προσπάθεια στα 39, αλλά γιατί πιστεύω σε γενικές γραμμές οι περισσότεροι γιατροί είναι καλοί και προσεκτικοί και αν δεις κάποιους θα διαλέξεις αυτόν που σου ταιριάζει. 

Και εμένα ο γιατρός μου δεν αποδέχεται την εξέταση του Νίκα ωστόσο δεν θα απέριπτα τον Πάντο ή τον Σφακιανουδη. Τουλάχιστον για τον Πάντο, έχω πολλές φίλες και την αδερφή μου που πέτυχαν με αυτόν γύρω στα 40 μάλιστα ασχετα αν εγώ δεν τον επέλεξα, έχω καλή άποψη. Τους γιατρούς που αναφέρεις δεν τους γνωρίζω εκτός από το Μαντουδη. Και για αυτόν πιστεύω ότι εντάσσεται στο πλαίσιο των γιατρών που είναι ενός κάποιου καλού επιπέδου. Καλύτερα πιστεύω να δεις και να κρίνεις εσύ τί σου ταιριάζει. 

Το μόνο που έχω να σου πω σα συμβουλή είναι ότι επειδή πιθανόν να χρειαστείς λόγω ηλικίας φυσικό κύκλο και άρα κατάψυξη εμβρύων και γενικά καλό εμβρυολογικο να δώσεις σημασία μεγάλη και σε αυτό το κομμάτι εκτός από το γιατρό.  Δηλαδή να έχεις καλές συστάσεις και ως προς αυτό το κομμάτι για το κέντρο που θα επιλέξεις. 

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία πάνω απ' όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/7/2019 at 10:00 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Για κοπέλα στα 44 σιγουρα ένας γιατρός που έχει μεγάλη εμπειρία και σε φυσικούς  κύκλους.. Πολλά είναι τα κέντρα που είναι καλά.. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από εμπιστες φιλες μου για τον Μακρακη και τον  Μαστρομηνα.. ψάχνεις και επιλέγεις.. Απλά δεν θα επέλεγα προσωπικά με τίποτα Παντο και Σφακιανούδη που κάνουν την «παπαριά»  εξέταση του Νίκα..  καλή επιτυχία! 

Λυπάμαι πολύ να διαβάζω τέτοια σχόλια και απόψεις που όχι μόνο παραπληροφορούν κοπέλες που ξεκινάνε προσπάθειες, αλλά δεν έχουν και καμία βάση μιας και είναι ανυπόστατα. Εσείς πως χαρακτηρίζετε - απαράδεκτα κατά την γνώμη μου - "παπαριά" την εξέταση αυτή του κυρίου Νίκα? Την έχετε κάνει και δεν έχετε δει αποτέλεσμα? Είστε γιατρός? Τι απ΄όλα αυτά? Διότι εγώ μετά την θεραπεία του κυρίου Νίκα πέτυχα μετά από 3 χρόνια προσπαθειών. Μην δυσφημίζετε πόσο μάλλον δημόσια γιατρούς γιατί είναι και παράνομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2019 at 11:42 ΠΜ, ο/η satya είπε:

Λυπάμαι πολύ να διαβάζω τέτοια σχόλια και απόψεις που όχι μόνο παραπληροφορούν κοπέλες που ξεκινάνε προσπάθειες, αλλά δεν έχουν και καμία βάση μιας και είναι ανυπόστατα. Εσείς πως χαρακτηρίζετε - απαράδεκτα κατά την γνώμη μου - "παπαριά" την εξέταση αυτή του κυρίου Νίκα? Την έχετε κάνει και δεν έχετε δει αποτέλεσμα? Είστε γιατρός? Τι απ΄όλα αυτά? Διότι εγώ μετά την θεραπεία του κυρίου Νίκα πέτυχα μετά από 3 χρόνια προσπαθειών. Μην δυσφημίζετε πόσο μάλλον δημόσια γιατρούς γιατί είναι και παράνομο

Δεν είμαι γιατρός, είπα «εγώ προσωπικά» δεν θα επέλεγα. Είναι προσωπική μου γνώμη βαση των εμπειριων μου. Και ακόμα και σε σένα που πετυχες  πχ δεν πιστευω πως πέτυχες λόγω του Νίκα. Μπορω να έχω άποψη και γνώμη. Άλλωστε και εγω 41,5 είμαι και παλεύω με εξωσωματική εδώ και καιρό.. Στο mammyland απάντησα, σε ερώτηση για κέντρα και γιατρούς εξωσωματικής,  όχι  σε επίσημο ιατρικό forum. Με το καλό το παιδάκι σου εύχομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2019 at 6:01 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δεν είμαι γιατρός, είπα «εγώ προσωπικά» δεν θα επέλεγα. Είναι προσωπική μου γνώμη βαση των εμπειριων μου. Και ακόμα και σε σένα που πετυχες  πχ δεν πιστευω πως πέτυχες λόγω του Νίκα. Μπορω να έχω άποψη και γνώμη. Άλλωστε και εγω 41,5 είμαι και παλεύω με εξωσωματική εδώ και καιρό.. Στο mammyland απάντησα, σε ερώτηση για κέντρα και γιατρούς εξωσωματικής,  όχι  σε επίσημο ιατρικό forum. Με το καλό το παιδάκι σου εύχομαι.. 

Φυσικά και μπορείς να έχεις άποψη και γνώμη για κάτι που το έχεις κάνει και δεν πέτυχε , πως όμως δυσφημίζεις κάτι που ούτε καν το έχεις κάνει και δεν έχεις συζητήσει καν με τους γιατρούς που το στηρίζουν να σου τεκμηριώσουν την άποψή τους? όταν εκφέρεις μια γνώμη πρέπει έχεις μια πλήρη ενημέρωση απ΄όλες τις πλευρές, εσύ χωρίς να ξέρεις καν τους γιατρούς αυτoυς  χαρακτηρίζεις "παπαριές" τις μεθόδους τους. Επίσης το mammyland είναι δημόσιο site , δεν έχει καμία σημασία που δεν είναι επίσημο ιατρικό forum. Δικηγόρος μου το έχει πει δεν το λέω από μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2019 at 6:01 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Δεν είμαι γιατρός, είπα «εγώ προσωπικά» δεν θα επέλεγα. Είναι προσωπική μου γνώμη βαση των εμπειριων μου. Και ακόμα και σε σένα που πετυχες  πχ δεν πιστευω πως πέτυχες λόγω του Νίκα. Μπορω να έχω άποψη και γνώμη. Άλλωστε και εγω 41,5 είμαι και παλεύω με εξωσωματική εδώ και καιρό.. Στο mammyland απάντησα, σε ερώτηση για κέντρα και γιατρούς εξωσωματικής,  όχι  σε επίσημο ιατρικό forum. Με το καλό το παιδάκι σου εύχομαι.. 

Παρεπιπτόντως έχουμε ίδια ηλικία. Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και πραγματικά σου αντεύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις και να ξεπεράσεις οποιοδήποτε πρόβλημα υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή δύναμη !!!και καλή αρχή στο δρόμο της εξωσωματικής θα ακούσεις πολλά και θα δεις πολλά! Το σημαντικότερο είναι να νιώσεις εμπιστοσύνη και να συνεργαστείς με 1 αξιόλογο κέντρο και με το γενικό σύνολο της ομάδας το οποίο θα σε βοηθήσει να πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου ..

Κάθε κοπελα έχει την προσωπική της άποψη ειναιυποκειμενικα όλα.Εγω θα σου πω ότι συνεργάστηκα με τον Και συνεχίζω να συνεργάζομαι με τον Σφακιανουδη στο Γένεσις και πετύχαμε με την 1η .είναι το καλύτερο κέντρο και με τις περισσότερες επιτυχίες .Είναι οργανωμένοι και αμμεσοικαι μάλιστα να πω ότι ιδιαιτερα το εργαστήριο ήταν ακόμη πιο αμμεσοατηνενημερωση τι γίνεται και πως πάνε τα έμβρυα μας .εννοείται καλοί εξοπλισμοί που είναι το α και το ω .

Να επιλέξεις με ηρεμία και αν χρειαστεί να πας πρώτο ραντεβού σε 2-3γιατρους και βασικά ακολούθησε και το ένστικτο σου πολλές φορές σε ακέραιες επιλογές μας βοηθά καλύτερα! Απλά να θυμάσαι ότι για π.χ Ο Σφακιανουδης είναι ειλικρινής απέναντι σου θα σου πει τι συμβαίνει και δεν είναι γιατρός που θα κάτσει με τις ώρες να λέει αερολογίες είναι ουσιαστικός. 

 

Και πάλι καλή δύναμη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλή δύναμη !!!και καλή αρχή στο δρόμο της εξωσωματικής θα ακούσεις πολλά και θα δεις πολλά! Το σημαντικότερο είναι να νιώσεις εμπιστοσύνη και να συνεργαστείς με 1 αξιόλογο κέντρο και με το γενικό σύνολο της ομάδας το οποίο θα σε βοηθήσει να πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου ..

Κάθε κοπελα έχει την προσωπική της άποψη ειναιυποκειμενικα όλα.Εγω θα σου πω ότι συνεργάστηκα με τον Και συνεχίζω να συνεργάζομαι με τον Σφακιανουδη στο Γένεσις και πετύχαμε με την 1η .είναι το καλύτερο κέντρο και με τις περισσότερες επιτυχίες .Είναι οργανωμένοι και αμμεσοικαι μάλιστα να πω ότι ιδιαιτερα το εργαστήριο ήταν ακόμη πιο αμμεσοατηνενημερωση τι γίνεται και πως πάνε τα έμβρυα μας .εννοείται καλοί εξοπλισμοί που είναι το α και το ω .

Να επιλέξεις με ηρεμία και αν χρειαστεί να πας πρώτο ραντεβού σε 2-3γιατρους και βασικά ακολούθησε και το ένστικτο σου πολλές φορές σε ακέραιες επιλογές μας βοηθά καλύτερα! Απλά να θυμάσαι ότι για π.χ Ο Σφακιανουδης είναι ειλικρινής απέναντι σου θα σου πει τι συμβαίνει και δεν είναι γιατρός που θα κάτσει με τις ώρες να λέει αερολογίες είναι ουσιαστικός. 

 

Και πάλι καλή δύναμη !!

εχεις κανει την εξεταση ΝΙΚα? απλα σε ρωταω για να δω αν την προτεινει σε ολες.....ψαχνομαι γενικα για γιατρο...σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η antzy9 είπε:

εχεις κανει την εξεταση ΝΙΚα? απλα σε ρωταω για να δω αν την προτεινει σε ολες.....ψαχνομαι γενικα για γιατρο...σε ευχαριστω

Όχι δεν έκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

εχεις κανει την εξεταση ΝΙΚα? απλα σε ρωταω για να δω αν την προτεινει σε ολες.....ψαχνομαι γενικα για γιατρο...σε ευχαριστω

Έχω κάνει εγώ την εξέταση Νικα και μάλιστα έδειξε πρόβλημα αλλά αντιμετωπίσιμο .Είχα 2 εξωσωματικές μηδενικές . Ημκθνα έτοιμη να κάνω την προτεινόμενη θεραπεία και τις εγχυσεις και βασικά τη

μερα της πρώτης έγχυσης είδαμε σάκο και δεν έγινε η θεραπεία . Αυτό που έχω να σου πω είναι Ότι αν να καλύπτεις από όλους τιυς παράγοντες ( μήτρα , ποιότητα ωαρίων , σπέρματος , αυτοάνοσα , διαβήτη, θυροειδη ) τα κανεις όλα για να μειώσεις τις πιθανότητες αποτυχίας. Για εμένα ο Νίκας αν γίνει σωστά η λήψη και η μελέτη μπορεί να είναι πολύ χρήσιμος . Επίσης πριν το νικα υπάρχουν και άλλες εξετάσεις για λοίμωξη ή πινοποδια . Στα τόσα έξοδα και ταλαιπωρία που έχουμε υποστεί αυτό είναι σταγόνα στον ωκεανό . Καλή επιτυχία και καλή ψυχολογία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...