Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή Χοριακη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... 

Έκανα μετά από μια εβδομάδα καθηστερησης την εξέταση της χοριακης, αφού μου είπε η γιατρός μου, και βγήκε 206,8 (14/6) και μου είπε να την επαναλάβω πάλι μετά από 4 μέρες. Έκανα σήμερα και βγήκε 504,6. Η μικροβιολογος μου είπε πως είναι πολύ καλό το νούμερο ενώ η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι χαμηλό και να ξανακάνω την Πέμπτη 20 του μηνός. Υπάρχει περίπτωση να είναι παλυνδρομη καθώς θα έπρεπε να είναι κάπου στα 600?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... 

Έκανα μετά από μια εβδομάδα καθηστερησης την εξέταση της χοριακης, αφού μου είπε η γιατρός μου, και βγήκε 206,8 (14/6) και μου είπε να την επαναλάβω πάλι μετά από 4 μέρες. Έκανα σήμερα και βγήκε 504,6. Η μικροβιολογος μου είπε πως είναι πολύ καλό το νούμερο ενώ η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι χαμηλό και να ξανακάνω την Πέμπτη 20 του μηνός. Υπάρχει περίπτωση να είναι παλυνδρομη καθώς θα έπρεπε να είναι κάπου στα 600?

Κορίτσι μου γειά σου.. Δεν ξέρω και πολλά να σου απαντήσω καθώς δεν έγινα ακόμη μανούλλα.. Ξέρω απλά ότι έπρεπε να έχει διπλασιαστεί στις 2 μέρες, κάτι που έγινε.. Προσπάθησε όσο γίνεται να μην αγχώνεσαι γιατί μόνο κάκό θα σου κάνει! Σου ευχομαι ολόψυχα την Πέμπτη να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΆντρεαΣε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι να γίνει σύντομα ❤️ Απλά  ήδη δύο παλινδρομες κυησεις στο ιστορικό μου και καταλαβαίνεις... Έχουν περάσει βασικά 4 μέρες κανονικά δεν θα έπρεπε να πήγαινε ετσι: Κυριακή 400 Τρίτη 800? Ή κάνω λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Ούτε εμένα η χοριακη ανέβαινε τρελά Αλλά πήγαν όλα καλά!! Έχε θετική σκέψη.. εμένα μου λέγανε πήγαινε πήγαινε πήγαινε Κάνε δεν πήγαινα.  Τ άφησα για να είμαι πιο ήρεμη απ το να περιμένω συνεχώς αποτελεσματα . Πήγα μόνο στα προκαθορισμένα ραντεβού μου στον γυναικολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Giotag94 είπε:

@ΆντρεαΣε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι να γίνει σύντομα ❤️ Απλά  ήδη δύο παλινδρομες κυησεις στο ιστορικό μου και καταλαβαίνεις... Έχουν περάσει βασικά 4 μέρες κανονικά δεν θα έπρεπε να πήγαινε ετσι: Κυριακή 400 Τρίτη 800? Ή κάνω λάθος? 

Κοριτσάκι μου δυστυχώς δεν γνωρίζω και δεν θέλω να πω κάτι και να σε πανικοβάλω άδικα.. Ισως καποιο άλλο κορίτσι που το πέρασε να μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο! @billbas κοριτσάκι μου μπορεί να δώσεις τα φώτα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... 

Έκανα μετά από μια εβδομάδα καθηστερησης την εξέταση της χοριακης, αφού μου είπε η γιατρός μου, και βγήκε 206,8 (14/6) και μου είπε να την επαναλάβω πάλι μετά από 4 μέρες. Έκανα σήμερα και βγήκε 504,6. Η μικροβιολογος μου είπε πως είναι πολύ καλό το νούμερο ενώ η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι χαμηλό και να ξανακάνω την Πέμπτη 20 του μηνός. Υπάρχει περίπτωση να είναι παλυνδρομη καθώς θα έπρεπε να είναι κάπου στα 600?

Καλησπέρα,δεν έχω πολύ εμπειρία στο θέμα χοριακη καθώς έκανα μόνο δύο,απλά θυμάμαι μόλις έκανα την πρώτη μου είπανε να πάω μετά από.δυο ημέρες να ξανά κάνω και το νούμερο θα πρέπει να διπλασιαστεί στην πρώτη είχα 70 στην δεύτερη 155 δεν ξανά έκανα για να δω πως ανεβαίνει αλλά δεν μου φαίνεται  κακο το νούμερο σου.ευχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα,δεν έχω πολύ εμπειρία στο θέμα χοριακη καθώς έκανα μόνο δύο,απλά θυμάμαι μόλις έκανα την πρώτη μου είπανε να πάω μετά από.δυο ημέρες να ξανά κάνω και το νούμερο θα πρέπει να διπλασιαστεί στην πρώτη είχα 70 στην δεύτερη 155 δεν ξανά έκανα για να δω πως ανεβαίνει αλλά δεν μου φαίνεται  κακο το νούμερο σου.ευχομαι να πάνε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ, απλά επειδή υπάρχει το διάστημα 4 ημερών θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο και αυτό με ανησυχεί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Η χοριακη καλό είναι να διπλασιάζεται ανά δύο ημέρες αλλά και ο διπλασιασμός ανά 3 ημέρες αρκεί για να είσαι εντός φυσιολογικών ορίων. Και εσένα εντός των 3 ημέρων διπλασιάστηκε και με το παραπάνω. 

Να έχεις υπόψη σου ότι η χοριακη από τη στιγμή που είναι εντός φυσιολογικών ορίων δυστυχώς δεν μπορεί να προβλέψει παλινδρόμη κύηση ή χρωμοσωμιακη ή άλλα θέματα.  Δυστυχώς μπορεί η χοριακη να είναι τέλεια αλλά να έχουμε παλινδρόμηση του εμβρύου ή να ανεβαίνει κάπως πιο αργά αλλά να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. 

Εγώ σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλησπέρα. Η χοριακη καλό είναι να διπλασιάζεται ανά δύο ημέρες αλλά και ο διπλασιασμός ανά 3 ημέρες αρκεί για να είσαι εντός φυσιολογικών ορίων. Και εσένα εντός των 3 ημέρων διπλασιάστηκε και με το παραπάνω. 

Να έχεις υπόψη σου ότι η χοριακη από τη στιγμή που είναι εντός φυσιολογικών ορίων δυστυχώς δεν μπορεί να προβλέψει παλινδρόμη κύηση ή χρωμοσωμιακη ή άλλα θέματα.  Δυστυχώς μπορεί η χοριακη να είναι τέλεια αλλά να έχουμε παλινδρόμηση του εμβρύου ή να ανεβαίνει κάπως πιο αργά αλλά να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. 

Εγώ σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

Από το στόμα και στου Θεού το αυτί πραγματικά!!! Έχω απογοητευτεί υπερβολικά πολύ καθώς έχω ήδη δύο αποβολές οι οποίες μετά από εξετάσεις για θρομβοφιλια, οι οποίες βγήκαν αρνητικές, χαρακτηριστικαν ως παλινδρομες... Μου έχει πει η γυναικολόγος να παίρνω 2 φορές την ημέρα φιλισιν και μια φορά την ημέρα σαλοσπιρ... Απλά θα ήθελα, πρώτα ο Θεός, να μου πάνε όλα καλά... Και αφού άκουσα σήμερα την γιατρό να μου λέει...ειναι χαμηλή η τιμή απόγοητευτικά υπερβολικά και πάλι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!κανε υπομονη και ξανα πηγαινε για χοριακη οπως σοθ ειπε ο γιατρος σου αν και δε βρισκω το λογο..εγω με 5 μερες καθυστερηση ειχα χοριακη 204 αν θυμαμαι καλα!δεν ξανα εκανα δεν μου ειπε ο γιατρος οποτε δεν ξερω να σου πω απλα μου ειπε τοτε μετα απο 2 βδομαδες να παω να με δει!προσπαθησε να εισαι οσο πιο ηρεμη μπορεις!εχεις καλο νουμερακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου ηρεμησε...δεν μας κανει καλο το αγχος..  εστιάζουμε στο γεγονός ότι ανεβηκε ..δεν σκεφτόμαστε το γεγονός της παλίνδρομης ,ξερω είναι δυσκολο ,το χω περασει και γω...κάθε γυναικα και κάθε οργανισμος είναι διαφορετικος..αφου εχεις κανει τις εξετασεις σου κ εχεις αποκλεισει θρομβοφιλια κτλ αστο να εξελιχθεί..δεν υπαρχει λογος να το προδικαζεις...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω και με την @Πιου-πιου εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη που κατέληξε σε παλινδρομη η χοριακη ηταν στον Θεο αλλα τελικα κανεις δεν μπορει να ξερει αν θα εξελιχθεί σε παλινδρομη η όχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να αισθάνεστε πόνο κάτω? Μια με πιάνει και μια με αφήνει. Ξέρετε κάτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να αισθάνεστε πόνο κάτω? Μια με πιάνει και μια με αφήνει. Ξέρετε κάτι? 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Απ' ότι ξέρω είναι φυσιολογικό! καθώς επίσης και κράμπες ίδιες με αυτές της περιόδου είναι φυσιολογικές :) όλα πάνε καλά! χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Απ' ότι ξέρω είναι φυσιολογικό! καθώς επίσης και κράπες ίδιες με αυτές της περιόδου είναι φυσιολογικές :) όλα πάνε καλά! χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου :)

Σε ευχαριστώ είσαι εκπληκτική ?

Απλά το παρατήρησα μόλις ξαπλωνα ότι σταματούσαν και όταν καθόμουν στην καρέκλα ξεκινούσαν. Και αναρωτιέμαι αν ήταν τυχαίο ή φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια! Έκανα την χοριακη μου και τα αποτελέσματα ήταν 1337 πήγα και στην γυναικολόγο και όλα καλά για είδαμε και σάκο και ότι όλα πάνε καλά σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την στήριξη σας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Έκανα την χοριακη μου και τα αποτελέσματα ήταν 1337 πήγα και στην γυναικολόγο και όλα καλά για είδαμε και σάκο και ότι όλα πάνε καλά σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την στήριξη σας????

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ κοριτσακι μου!!! Πολύ χαίροαιιι!! ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ!!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Έκανα την χοριακη μου και τα αποτελέσματα ήταν 1337 πήγα και στην γυναικολόγο και όλα καλά για είδαμε και σάκο και ότι όλα πάνε καλά σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την στήριξη σας????

Μπράβο κορίτσι μου. Εύχομαι όλα καλά μέχρι τέλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ κοριτσακι μου!!! Πολύ χαίροαιιι!! ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ!!!!!!! ❤️ ❤️ ❤️

Σε υχαριστω επιτέλους μετά από 2 αποτυχίες ακούω την γιατρό πολύ ικανοποιημενη και εγώ χωρίς άγχος!!! Σου εύχομαι να γίνεις πολύ γρήγορα μανούλα! Και αν είσαι να πάνε όλα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Εύχομαι όλα καλά μέχρι τέλους!!!

Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ότι καλύτερο σου εύχομαι! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Έκανα την χοριακη μου και τα αποτελέσματα ήταν 1337 πήγα και στην γυναικολόγο και όλα καλά για είδαμε και σάκο και ότι όλα πάνε καλά σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την στήριξη σας????

μπραβο βρε κοριτσι μου ειχαμε ολες την εγνοια σου ...τωρα ηρεμησε και ευχομαι όλα να σου πανε καλα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Έκανα την χοριακη μου και τα αποτελέσματα ήταν 1337 πήγα και στην γυναικολόγο και όλα καλά για είδαμε και σάκο και ότι όλα πάνε καλά σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την στήριξη σας????

Η φύση πάντα ξέρει τι κάνει!!!! Σου εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε τέλεια!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου σε μερικούς μήνες!!! Να είσαι χαλαρή Κ χωρίς άγχος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η billbas είπε:

μπραβο βρε κοριτσι μου ειχαμε ολες την εγνοια σου ...τωρα ηρεμησε και ευχομαι όλα να σου πανε καλα ❤️ 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Η φύση πάντα ξέρει τι κάνει!!!! Σου εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε τέλεια!!! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου σε μερικούς μήνες!!! Να είσαι χαλαρή Κ χωρίς άγχος.. 

Σας ευχαριστώ και σε εσάς να πάνε όλα πολύ καλά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...