Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Να μην ανησυχείς για τα πονάκια καλή μου...κι εγώ στην 14η είχα σουβλιές! Και γενικά όλο και κανα πονάκι ερχεται

Σε ευχαριστώ, κορίτσι μου❤ απο σουβλιες άλλο τίποτα αλλά μου δώσανε 3 ουτροτζεσταν γιατί είχα και πόνους περιόδου και αυτό λένε καμιά φορά μπορεί να είναι και συσπασουλες. Η 15η πιο ευκολη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Σε ευχαριστώ, κορίτσι μου❤ απο σουβλιες άλλο τίποτα αλλά μου δώσανε 3 ουτροτζεσταν γιατί είχα και πόνους περιόδου και αυτό λένε καμιά φορά μπορεί να είναι και συσπασουλες. Η 15η πιο ευκολη; 

Για μένα η 15η ήταν πιο ευκολη, δεν ενιωσα καθολου πονο.

Τωρα, 16η, ενιωσα για κανα τεταρτο πονο περιοδου και που και που τραβηγματακια αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα μηνύματά σας των προηγούμενων ημερών δεν τα είχα δει, τώρα τα είδα! 

Μα γιατί;;;

@Zen_K κι εγω την ιδια απορία εχω με την κοιλια. Εχει μεγαλωσει και προς τα πανω αλλα το πρωι ειναι μικροτερη.

@Kit1982 κι εγώ 26 εχω ραντεβού :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τί κάνετε;

Πείτε μου αν θέλετε..εχετε νιώσει καμια παραξενη κινησουλα στην κοιλίτσα; πείτε μου και σε ποια βδομάδα είστε. Γιατί εγώ νόμιζα πως ένιωσα κάτι 2 φορές πριν καμια βδομαδα (που ημουν 15η) αλλα τωρα δε νιωθω το ίδιο.

@Annie28 Καλησπέρα!!!

Είμαστε και στην ίδια εβδομάδα ?

Κάτι ένοιωσα πριν λίγες ημέρες αλλά θεωρώ ήταν εντερικό.

Εχτές λοιπόν ενώ ξεκουραζομούν, ένοιωσα ενα σκίρτημα πάλι. Ίσως και να είναι το μπεμπέ..... λογικά σε μερικές 3-4 εβδομάδες θα γίνει πιο αισθητή η παρουσία του! Χαχα!

Εμένα με έχει πιάσει εδώ και 2 ημέρες και σκέφτομα μωρά ή οτιδήποτε έχει να κάνει με μωρά και κλαίω. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

@Annie28 Καλησπέρα!!!

Είμαστε και στην ίδια εβδομάδα ?

Κάτι ένοιωσα πριν λίγες ημέρες αλλά θεωρώ ήταν εντερικό.

Εχτές λοιπόν ενώ ξεκουραζομούν, ένοιωσα ενα σκίρτημα πάλι. Ίσως και να είναι το μπεμπέ..... λογικά σε μερικές 3-4 εβδομάδες θα γίνει πιο αισθητή η παρουσία του! Χαχα!

Εμένα με έχει πιάσει εδώ και 2 ημέρες και σκέφτομα μωρά ή οτιδήποτε έχει να κάνει με μωρά και κλαίω. 

 

 

 

Κι εγώ τωρα παλι κατι ενιωσα...ποιος ξερει! 

Ααα, σε εχουνε πιάσει οι συγκινήσεις! Γλυκούλα :-)

Μα πότε πια θα καταλάβουμε αν είναι εντερο ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Κι εγώ τωρα παλι κατι ενιωσα...ποιος ξερει! 

Ααα, σε εχουνε πιάσει οι συγκινήσεις! Γλυκούλα :-)

Μα πότε πια θα καταλάβουμε αν είναι εντερο ή όχι;

Για να δούμε..... πάντως ήταν πρωτόγνωρη αυτή η αίσθηση. Εννοώ και προ εγκυομοσύνης που γουργούριζε το έντερο, ήταν εντελώς διαφορετικό. 

Άσε η συγκίνηση στο φουλ. Παραδόξως σε κανέναν υπέρηχο δεν έκλαψα και αναρωτιόμουν μήπως είμαι αναίσθητη. Πλέον του δίνω και καταλαβαίνει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια τα μηνύματά σας των προηγούμενων ημερών δεν τα είχα δει, τώρα τα είδα! 

Μα γιατί;;;

@Zen_K κι εγω την ιδια απορία εχω με την κοιλια. Εχει μεγαλωσει και προς τα πανω αλλα το πρωι ειναι μικροτερη.

@Kit1982 κι εγώ 26 εχω ραντεβού :-)

@Annie28 με συγχωρείς τώρα είδα το μήνυμα σου. Εμένα είναι χαμηλά ακόμα. Σήμερα με ρώτησε μια κυρία που είχε να με δει από πέρσυ εάν υποφέρω από δυσκοιλιότητα και έχω τέτοιο πρήξιμο ?? Το πρωί πάντως που ξυπνάω είναι κυριολεκτικά μια υποψία κοιλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2019 at 8:28 ΜΜ, ο/η Kit1982 είπε:

Καλησπέρα! Μίλησα με τον γιατρό μου, και μου πρόσθεσε 3 ουτροτζεσταν λόγω των πόνων. Ναι εχθές έβγαλε ψυχρα. Ναι πρώτα ο Θεός θα το δούμε. Τι αλλα νέα;

Όλα καλά @Kit1982 ??

Περιμένω πως και πως να μεγαλώσω και θέλω με την πρώτη ευκαιρία να πάω για κανένα παντελόνι και ρούχο για το φθινόπωρο γιατί δε μου κουμπώνει τίποτα πλέον (τα φορούσα και θεόστενα προ εγκυμοσύνης)

Γενικά δεν ξέρω εάν πάω σε μαγαζιά που έχουν αποκλειστικά ρούχα εγκυμοσύνης, ίσως ψάξω σε αλυσίδες καταστημάτων με οικονομικά κομμάτια και γενικά αγοράσω και μερικά πιο «αεράτα» για να έχω περιθώριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κανετε;

Πως παει η εγκυμοσύνη σας; Εγω είμαι στην 13η εβδομαδα.

Στην αυχενική διαφάνεια μου ειπαν ότι μπορεί να παθω προεκλαμψια και τωρα η εγκυμοσυνη μου θεωρείται υψηλου κινδυνου (1:40 η πιθανότητα να την εμφανίσω). ? Έχει τύχει σε καμία; Ήδη παρατηρώ όταν παω βόλτα να πρήζονται τα χέρια μου σε βαθμό που θελω να τα σκισω, τοσο πολύ φουσκωνουν και ξυνονται..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, τι κανετε;

Πως παει η εγκυμοσύνη σας; Εγω είμαι στην 13η εβδομαδα.

Στην αυχενική διαφάνεια μου ειπαν ότι μπορεί να παθω προεκλαμψια και τωρα η εγκυμοσυνη μου θεωρείται υψηλου κινδυνου (1:40 η πιθανότητα να την εμφανίσω). ? Έχει τύχει σε καμία; Ήδη παρατηρώ όταν παω βόλτα να πρήζονται τα χέρια μου σε βαθμό που θελω να τα σκισω, τοσο πολύ φουσκωνουν και ξυνονται..

 

Καλημέρα! 

Δεν μου έχει τυχει αυτό αλλά μια γνωστή μου είχε αυτό το θέμα, πολυυυυ πρηξιμο χερια ποδια, ολα μια χαρα πηγαν, πριν λίγσς μερες γεννησε τον μπέμπη της.

Τί συμβουλές σου εδωσε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, τι κανετε;

Πως παει η εγκυμοσύνη σας; Εγω είμαι στην 13η εβδομαδα.

Στην αυχενική διαφάνεια μου ειπαν ότι μπορεί να παθω προεκλαμψια και τωρα η εγκυμοσυνη μου θεωρείται υψηλου κινδυνου (1:40 η πιθανότητα να την εμφανίσω). ? Έχει τύχει σε καμία; Ήδη παρατηρώ όταν παω βόλτα να πρήζονται τα χέρια μου σε βαθμό που θελω να τα σκισω, τοσο πολύ φουσκωνουν και ξυνονται..

 

K εγώ το πάθαινα μην ανησυχείς. Είναι απλά ποσοστά.... Αν έχεις πιεσόμετρο σπίτι σου μέτρα την πίεση σου. Η όταν περνάς από κάποιο φαρμακείο μπες να στη μετρούν... Όλα καλά θα πάνε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2019 at 12:45 ΠΜ, ο/η Zen_K είπε:

Όλα καλά @Kit1982 ??

Περιμένω πως και πως να μεγαλώσω και θέλω με την πρώτη ευκαιρία να πάω για κανένα παντελόνι και ρούχο για το φθινόπωρο γιατί δε μου κουμπώνει τίποτα πλέον (τα φορούσα και θεόστενα προ εγκυμοσύνης)

Γενικά δεν ξέρω εάν πάω σε μαγαζιά που έχουν αποκλειστικά ρούχα εγκυμοσύνης, ίσως ψάξω σε αλυσίδες καταστημάτων με οικονομικά κομμάτια και γενικά αγοράσω και μερικά πιο «αεράτα» για να έχω περιθώριο

Από h and m πήγαινε έχει φθηνά εγκυμοσύνης. Δεν αξίζουν τον κόπο από μαγαζιά βρεφαναπτυξης.... Η αλλιώς από orchestra ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα! 

Δεν μου έχει τυχει αυτό αλλά μια γνωστή μου είχε αυτό το θέμα, πολυυυυ πρηξιμο χερια ποδια, ολα μια χαρα πηγαν, πριν λίγσς μερες γεννησε τον μπέμπη της.

Τί συμβουλές σου εδωσε ο γιατρός σου;

Δεν ξέρω πόσο αναμενόμενα είναι τα πρηξίματα στην εγκυμοσύνη, απλά επειδή με προειδοποίησαν για προεκλαμψία, το συνέδεσα με αυτό και για αυτό ανησυχώ.

Προς το παρόν, αυξήσαμε τη δόση σαλοσπίρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Δεν ξέρω πόσο αναμενόμενα είναι τα πρηξίματα στην εγκυμοσύνη, απλά επειδή με προειδοποίησαν για προεκλαμψία, το συνέδεσα με αυτό και για αυτό ανησυχώ.

Προς το παρόν, αυξήσαμε τη δόση σαλοσπίρ.

Καλημέρα

Κι εμένα μου το βγήκε στην αυχενική ενδεχόμενη προεκλαμψία και ίσως ελλιπής ανάπτυξη του εμβρύου στους μεγαλύτερος μήνες.  Κι εμένα μου είπαν οτι κανονικά θα έπρεπε να πάρω σαλοσπίρ, δεν μου είχε δώσει μέχρι στιγμής, αλλά επειδή έχω πάθει 2 φορές αιμορραγία κι είναι επικίνδυνο το σαλοσπίρ για την μη πήξη του αίματο; , ξεκίνησα αντιπηκτικές ενέσεις.

Δεν με έκανε να ανησυχήσω ιδιαίτερα πάντως και κάτι παρόμοιο είχαν βγάλει και στην αδερφή μου όταν ήταν έγκυος χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Καλημέρα

Κι εμένα μου το βγήκε στην αυχενική ενδεχόμενη προεκλαμψία και ίσως ελλιπής ανάπτυξη του εμβρύου στους μεγαλύτερος μήνες.  Κι εμένα μου είπαν οτι κανονικά θα έπρεπε να πάρω σαλοσπίρ, δεν μου είχε δώσει μέχρι στιγμής, αλλά επειδή έχω πάθει 2 φορές αιμορραγία κι είναι επικίνδυνο το σαλοσπίρ για την μη πήξη του αίματο; , ξεκίνησα αντιπηκτικές ενέσεις.

Δεν με έκανε να ανησυχήσω ιδιαίτερα πάντως και κάτι παρόμοιο είχαν βγάλει και στην αδερφή μου όταν ήταν έγκυος χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα αργότερα.

Είχα κι εγώ αιμορραγίες 3-4 φορές μέχρι τώρα αλλά ελάχιστο αίμα. Παρόλα αυτά θα συνεχίσω το σαλοσπίρ και μάλιστα σε μεγαλύτερη δόση.

Τα ινοχέπ (αντιπηκτικές) τα έχω κόψει εδώ και 2 περίπου εβδομάδες. Δεν ξέρω αν μου τα δώσει πάλι ο γυναικολόγος μου (άλλος από αυτόν που κάνει την αυχενική). Έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες, θα δούμε..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Είχα κι εγώ αιμορραγίες 3-4 φορές μέχρι τώρα αλλά ελάχιστο αίμα. Παρόλα αυτά θα συνεχίσω το σαλοσπίρ και μάλιστα σε μεγαλύτερη δόση.

Τα ινοχέπ (αντιπηκτικές) τα έχω κόψει εδώ και 2 περίπου εβδομάδες. Δεν ξέρω αν μου τα δώσει πάλι ο γυναικολόγος μου (άλλος από αυτόν που κάνει την αυχενική). Έχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες, θα δούμε..

 

Εγώ είχα 2 φορές αποκόλληση με αρκετό αίμα αλλά για πολύ λίγο δλδ 5 λεπτά το πολύ από τη στιγμή που θα το παθαίνω μετά τπτ. Αυτές μου έδωσε κι εμένα τις ινοχέπ. Εσένα για στις έκοψε ξέρεις?

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει και η ηλικία για την προεκλαμψία εγώ είμαι στα 38, αν και μια φίλη μου έπαθε προεκλαμψία όταν ήταν στα 30 της, όλα πήγαν καλά βέβαια στο τέλος απλά το μπεμπακι της γεννήθηκε 7 μηνών και έμεινε αρκετές μέρες στην θερμοκοιτίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή έκανα εξωσωματική, μου δώσανε προληπτικά και το σαλοπσίρ και το ινοχέπ (όπως κατάλαβα έτσι κάνουν σε όλες τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική).

Τη 10η εβδομάδα μου κόψανε τις αντιπηκτικές κι εκεί που νόμιζα ότι θα κόψω και το σαλοσπίρ, χτες αντιθέτως μου αυξήσανε τη δοσολογία. 

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Επειδή έκανα εξωσωματική, μου δώσανε προληπτικά και το σαλοπσίρ και το ινοχέπ (όπως κατάλαβα έτσι κάνουν σε όλες τις γυναίκες που κάνουν εξωσωματική).

Τη 10η εβδομάδα μου κόψανε τις αντιπηκτικές κι εκεί που νόμιζα ότι θα κόψω και το σαλοσπίρ, χτες αντιθέτως μου αυξήσανε τη δοσολογία. 

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; 

 

Εγώ είμαι στην 16εβδομάδα. Κι εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά δεν έκανα εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο που έκανα την ωοληψία έμεινα έγκυος απο μόνη μου. Πως ακόμα δεν έχω καταλάβει. Παρολαυτά δεν μου είχαν δώσει ούτε σαλοσπίρ ούτε αντιπηκτικές ίσως επειδή το θεώρησε  φυσιολογική σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Από h and m πήγαινε έχει φθηνά εγκυμοσύνης. Δεν αξίζουν τον κόπο από μαγαζιά βρεφαναπτυξης.... Η αλλιώς από orchestra ?

Ναι από εκεί λέω να ψωνίσω.

Δε θέλω να δώσω ένα σκασμό λεφτά για ρούχα εγκυμοσύνης :) Σε ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΑΚΑ είπε:

Εγώ είμαι στην 16εβδομάδα. Κι εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά δεν έκανα εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο που έκανα την ωοληψία έμεινα έγκυος απο μόνη μου. Πως ακόμα δεν έχω καταλάβει. Παρολαυτά δεν μου είχαν δώσει ούτε σαλοσπίρ ούτε αντιπηκτικές ίσως επειδή το θεώρησε  φυσιολογική σύλληψη.

WOW!!! @ΝΑΚΑ δεν είχε τύχει να δω την ιστορία σου, πραγματικά από τα ανέλπιστα!!! Σου εύχομαι με το καλό και με ένα γερό μωράκι! Είμαι άσχετη με το θέμα εδώ αλλά μου βγήκε το μνμ σου κ δεν μπορούσα να μην ευχηθώ! Πάντως η αυχενική μωρέ γενικά με πιθανότητες παίζει... πάντα κάτι θα βγει εκτός κ αν είσαι ξέρω γω 25 χρονών... Απλά οκ στην ηλικία (μας) θέλει λίγο παραπάνω προσοχή! Όλα καλά να πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!! Εγραφα στο foroum και πριν λιγους μηνες εκανα ενα διαλειμμα και επεστρεψα εγκυουλα 15εβ και 1ημ!!! Ειμαι και εγω με ΠΗΤ 13/2!! Ευχομαι σε ολες μας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!! Εγραφα στο foroum και πριν λιγους μηνες εκανα ενα διαλειμμα και επεστρεψα εγκυουλα 15εβ και 1ημ!!! Ειμαι και εγω με ΠΗΤ 13/2!! Ευχομαι σε ολες μας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!??

Καλός ήρθες στην παρέας μας με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ είχα κάνει διαλείμμα από το φόρουμ και έμεινα έγκυος τον Μάιο? εγώ έχω ΠΗΤ 9/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Earp είπε:

Καλός ήρθες στην παρέας μας με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ είχα κάνει διαλείμμα από το φόρουμ και έμεινα έγκυος τον Μάιο? εγώ έχω ΠΗΤ 9/2

Σε ευχαριστω και εσυ με το καλο!! Κοντα ειμαστε!! Τι περιμενεις;; εγω μπεμπακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!! Εγραφα στο foroum και πριν λιγους μηνες εκανα ενα διαλειμμα και επεστρεψα εγκυουλα 15εβ και 1ημ!!! Ειμαι και εγω με ΠΗΤ 13/2!! Ευχομαι σε ολες μας καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!??

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Μαζί πάμε, έχω ΠΗΤ 14/2. Με το καλό σε όλες μας, τα μωρακια μας!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2019 at 5:41 ΜΜ, ο/η Κύνθια είπε:

Σε ευχαριστω και εσυ με το καλο!! Κοντα ειμαστε!! Τι περιμενεις;; εγω μπεμπακο!!

Και εγώ μπέμπη περιμένω πήγαμε σήμερα και το είδαμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...