Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Είσαι σε ωορρηξία; Συμβαίνει καμία φορά,μην ανησυχείς!

Συνηθως ωορρηξια κανω 11-12 μερα..σημερα ειμαι 16 και εχω κυκλο 26-28 ημερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Συνηθως ωορρηξια κανω 11-12 μερα..σημερα ειμαι 16 και εχω κυκλο 26-28 ημερων!

Επομενως δεν είσαι σε ωορρηξία.Μπορει να είναι κάτι καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Επομενως δεν είσαι σε ωορρηξία.Μπορει να είναι κάτι καλό!

Μακαρι..!!! Κραταω μικρο καλαθι παντως.. ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σήμερα εκανα σαλπιγγογραφια κορίτσια μου... ολα καλα με τις σαλπιγγες αλλα βρήκαμε ενα πολύποδα στη μήτρα π δεν τον είχα τον ιανουάριο π είχα πάει? περιμενω οδηγιες απο το γιατρο τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Jesabell είπε:

Εγω σήμερα εκανα σαλπιγγογραφια κορίτσια μου... ολα καλα με τις σαλπιγγες αλλα βρήκαμε ενα πολύποδα στη μήτρα π δεν τον είχα τον ιανουάριο π είχα πάει? περιμενω οδηγιες απο το γιατρο τωρα...

Κοριτσάκι το βασικό είναι να είναι οκ οι σάλπιγγες... νομίζω οι πολύποδες μένουν έτσι εκτός και αν είναι σε σημείο που μπορεί να εμποδίζουν εγκυμοσύνη... Το πιθανότερο είναι να μην χρειαστείς κάτι! 

Οπότε ολοκλήρωσες κ συ τις εξετάσεις και αν δεν κάνω λάθος όλα καλά... σωστά; 

Να μαζευτούμε ρε κορίτσια εμείς με τις άψογες εξετάσεις μας να τις κάνουμε κάδρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσάκι το βασικό είναι να είναι οκ οι σάλπιγγες... νομίζω οι πολύποδες μένουν έτσι εκτός και αν είναι σε σημείο που μπορεί να εμποδίζουν εγκυμοσύνη... Το πιθανότερο είναι να μην χρειαστείς κάτι! 

Οπότε ολοκλήρωσες κ συ τις εξετάσεις και αν δεν κάνω λάθος όλα καλά... σωστά; 

Να μαζευτούμε ρε κορίτσια εμείς με τις άψογες εξετάσεις μας να τις κάνουμε κάδρο! 

Ναι σωστα! Περιμενω να με παρει τηλ ο γιατρος γτ εχει γεννα σήμερα.. ευχαριστω κορίτσι μου γλυκο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω σήμερα εκανα σαλπιγγογραφια κορίτσια μου... ολα καλα με τις σαλπιγγες αλλα βρήκαμε ενα πολύποδα στη μήτρα π δεν τον είχα τον ιανουάριο π είχα πάει? περιμενω οδηγιες απο το γιατρο τωρα...

γεια σου κοριτσι, τον πολυποδα τον ειδατε απο τη σαλπιγγογραφια ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

γεια σου κοριτσι, τον πολυποδα τον ειδατε απο τη σαλπιγγογραφια ...???

Ναι.. στη μητρα ειναι.. γυναικολογο ριχα παει τελη Ιανουαριου κ δεν υπηρχε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ναι.. στη μητρα ειναι.. γυναικολογο ριχα παει τελη Ιανουαριου κ δεν υπηρχε..

δεν το ηξερα πως με τη σαλπιγγογραφια μπορουν να δουν κ πολυποδα, μεσα σε ενα εξαμηνο δημιουργηθηκε δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

δεν το ηξερα πως με τη σαλπιγγογραφια μπορουν να δουν κ πολυποδα, μεσα σε ενα εξαμηνο δημιουργηθηκε δηλαδη!

Ναι ακριβως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες.. Έχει κάποιες μέρες να γράψω βλέπω όμως να νέα σας! Πώς είστε;; Εγώ πήγα σήμερα γυναικολόγο και θα κάνω ελέγξουμε τις σάλπιγγες αμέσως μόλις αδιαθετίσω, μου είπε θα κοστίσει 200 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή.. επίσης θα κάνει σπερμοδιάγραμμα και πάλι ο σύντροφος μου.. κορίτσια μου το Σάββατο περιμένω να αδιαθετίσω, ΑΝ είχε γίνει εμφύτευση θα φαινόταν στον υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κοπέλες.. Έχει κάποιες μέρες να γράψω βλέπω όμως να νέα σας! Πώς είστε;; Εγώ πήγα σήμερα γυναικολόγο και θα κάνω ελέγξουμε τις σάλπιγγες αμέσως μόλις αδιαθετίσω, μου είπε θα κοστίσει 200 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή.. επίσης θα κάνει σπερμοδιάγραμμα και πάλι ο σύντροφος μου.. κορίτσια μου το Σάββατο περιμένω να αδιαθετίσω, ΑΝ είχε γίνει εμφύτευση θα φαινόταν στον υπέρηχο;;

όχι! Στον υπέρηχο φαίνεται κάτι αφού εμφανιστεί σάκος. Πριν βλέπει απλά το ωχρό σωματίδιο (το ωάριο δλδ μετά την ωορρηξία) αλλά δεν μπορεί να ξέρει αν είναι γονιμοποιημένο ή όχι. Σάκος νομίζω φαίνεται στις 5-6 εβδομάδες, κάτι τέτοιο... Για αυτό για τη σαλπιγγογραφία περιμένουν να έρθει πρώτα περίοδος για να μην υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

όχι! Στον υπέρηχο φαίνεται κάτι αφού εμφανιστεί σάκος. Πριν βλέπει απλά το ωχρό σωματίδιο (το ωάριο δλδ μετά την ωορρηξία) αλλά δεν μπορεί να ξέρει αν είναι γονιμοποιημένο ή όχι. Σάκος νομίζω φαίνεται στις 5-6 εβδομάδες, κάτι τέτοιο... Για αυτό για τη σαλπιγγογραφία περιμένουν να έρθει πρώτα περίοδος για να μην υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης!

χχμμ.. ωραία απλά αναμένω τότε μέχρι το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κοπέλες.. Έχει κάποιες μέρες να γράψω βλέπω όμως να νέα σας! Πώς είστε;; Εγώ πήγα σήμερα γυναικολόγο και θα κάνω ελέγξουμε τις σάλπιγγες αμέσως μόλις αδιαθετίσω, μου είπε θα κοστίσει 200 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά αλλά δεν έχω και άλλη επιλογή.. επίσης θα κάνει σπερμοδιάγραμμα και πάλι ο σύντροφος μου.. κορίτσια μου το Σάββατο περιμένω να αδιαθετίσω, ΑΝ είχε γίνει εμφύτευση θα φαινόταν στον υπέρηχο;;

καλησπερα ,εαν σου κανει μονο σαλπιγγογραφια ναι ειναι πολλα τα 200 ευρω. Συνηθως περνουν 130 εως 150 μαζι με το σκιαγραφικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

καλησπερα ,εαν σου κανει μονο σαλπιγγογραφια ναι ειναι πολλα τα 200 ευρω. Συνηθως περνουν 130 εως 150 μαζι με το σκιαγραφικο.

Κοπέλα μου μένω Κύπρο, αν είναι130 -150 Ελλάδα τότε μου φαίνεται φυσιολογικό το 200, όλα εδώ είναι πιο ακριβά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλα μου μένω Κύπρο, αν είναι130 -150 Ελλάδα τότε μου φαίνεται φυσιολογικό το 200, όλα εδώ είναι πιο ακριβά..

Κ στο Ιασώ που ήμουν εγω 160 πλήρωσα! Ήμουν τυχερη κ τα κάλυπτε η ασφάλεια μου, αλλιώς ρε σεις λιγο απο εδω λίγο απο εκεί μαζεύονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπέλα μου μένω Κύπρο, αν είναι130 -150 Ελλάδα τότε μου φαίνεται φυσιολογικό το 200, όλα εδώ είναι πιο ακριβά..

Αααα ρε κορίτσι φοιτήτρια εκεί ήμουνα... Το 2012 έφυγα κ μετά έκανα κ το μεταπτυχιακό μου εκεί μέχρι το 2014.. Λευκωσία ήμουνα ..πολύ ζέστη φαντάζομαι θα έχετε τωρααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα ρε κορίτσι φοιτήτρια εκεί ήμουνα... Το 2012 έφυγα κ μετά έκανα κ το μεταπτυχιακό μου εκεί μέχρι το 2014.. Λευκωσία ήμουνα ..πολύ ζέστη φαντάζομαι θα έχετε τωρααααα

Ζέστη δεν λέει τίποτα!! Άσε η υγρασία! Πας το βράδυ για ποτό και είναι λες και βγήκες από τη θάλασσα! ? Ευτυχώς ανακαλύφθηκαν τα κλιματιστικά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! @Χρυσάφωμου πως είσαι; είσαι καθόλου καλύτερα; ψυχολογικά κυρίως... 

Γεια σου κοριτσι μου!Μια χαρα είμαι!Σκέφτηκα να αφήσω λίγο την αγωγή για τον άλλο μήνα να ξεκουραστώ και να πάρω μια ανάσα .Τωρα και 2-3 μήνες όλο και κάτι κυνηγάμε.Μου χρειαζεται ενα διάλειμμα .Οσο για το παρακάτω δεν με απασχολεί πλέον καθόλου.Θα κάνω την δίμηνη θεραπεία και οτι έγινε εγινε.Νιώθω πολυ ήρεμη και ανακουφισμένη .Είχα πιέσει πάρα πολύ τον εαυτό μου .Είναι καιρός να ηρεμήσω.

Υγεία να υπάρχει και αγάπη μέσα μας και γύρω μας και όλα καλά θα είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Εγω σήμερα εκανα σαλπιγγογραφια κορίτσια μου... ολα καλα με τις σαλπιγγες αλλα βρήκαμε ενα πολύποδα στη μήτρα π δεν τον είχα τον ιανουάριο π είχα πάει? περιμενω οδηγιες απο το γιατρο τωρα...

Κι εγω ειχα πολύποδα και τον αφαίρεσα δύο φορές μια και την πρώτη φορά με απόξεση δεν εγινε σωστή δουλειά.Αν χρειαστεί να τον αφαιρέσεις ,να κάνεις υστεροσκόπηση. Ειναι η πιο σίγουρη μέθοδος!Καλή δύναμη και όλα καλα θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εγω ειχα πολύποδα και τον αφαίρεσα δύο φορές μια και την πρώτη φορά με απόξεση δεν εγινε σωστή δουλειά.Αν χρειαστεί να τον αφαιρέσεις ,να κάνεις υστεροσκόπηση. Ειναι η πιο σίγουρη μέθοδος!Καλή δύναμη και όλα καλα θα πάνε!

Ευχαριστω πολυ.. ενδεχομένως αφαίρεση περιμενω αυτες τις μερες να με δει η ντοκτορ να μου πει..υστεροσκόπηση ναι...  Πφφφ δε βαριεσαι να μαστε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...