Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

10 μήνες... Όσο περνάει ο καιρός αναρωτιεσαι και αγχώνεσαι περισσότερο για το αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Σε μενα τα λες? Αφου αναρωτιεμαι τι δεν κανουμε σωστα! Εξετασεις κανατε? Αν και εισαι μικρη ηλικιακα. Εμεις που καναμε ολα μια χαρα. Ανεξηγητη υπογονιμοτητα! Στο λαιμο μου καθεται η εκφραση εν ετη 2019 αλλα τι να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Σε μενα τα λες? Αφου αναρωτιεμαι τι δεν κανουμε σωστα! Εξετασεις κανατε? Αν και εισαι μικρη ηλικιακα. Εμεις που καναμε ολα μια χαρα. Ανεξηγητη υπογονιμοτητα! Στο λαιμο μου καθεται η εκφραση εν ετη 2019 αλλα τι να πεις...

Δεν έχουμε κάνει εξετάσεις... Υπέρηχο είχα κάνει και προγεννητικό έλεγχο... Από Σεπτέμβρη εάν δεν έχω μείνει έγκυος, θα κάνουμε σπερματοδιαγραμμα και εγώ σαλπιγγογραφια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμείς 10μηνες! Ημερολογιακά κλεινω χρόνο τον Ιούλιο αλλά Γενάρη κ Φλεβάρη δεν προσπαθήσαμε... Αυτό το ανεξήγητο πραγματικά κ μένα με ενοχλεί γιατί τελικά δεν ξέρεις με τι παλεύεις οπότε πας στα τυφλά! Αυτό με πειράζει που δεν ξέρεις προς τα που να πας... απο την αλλη οκ τι θα προτιμουσες να είχες κατι; με το ανεξήγητο λεω οκ εχω κ μια ελπιδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ εμείς 10μηνες! Ημερολογιακά κλεινω χρόνο τον Ιούλιο αλλά Γενάρη κ Φλεβάρη δεν προσπαθήσαμε... Αυτό το ανεξήγητο πραγματικά κ μένα με ενοχλεί γιατί τελικά δεν ξέρεις με τι παλεύεις οπότε πας στα τυφλά! Αυτό με πειράζει που δεν ξέρεις προς τα που να πας... απο την αλλη οκ τι θα προτιμουσες να είχες κατι; με το ανεξήγητο λεω οκ εχω κ μια ελπιδα...

Δεν ξέρω τι να πω... Με μια ελπίδα ζούμε!! Αναρωτιέμαι τι δεν κάνουμε καλά... Όλα τα έχω δοκιμάσει... Και το νέα παρά μέρα και το κάθε μέρα και το κάθε τρεις μέρες.. τπτ δεν πιάνει..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Δεν ξέρω τι να πω... Με μια ελπίδα ζούμε!! Αναρωτιέμαι τι δεν κάνουμε καλά... Όλα τα έχω δοκιμάσει... Και το νέα παρά μέρα και το κάθε μέρα και το κάθε τρεις μέρες.. τπτ δεν πιάνει..  

Κ γω το ιδιο! Λεω αυτό το μήνα να κανω υπέρηχο κ να δω... λεω κ το 2 τη μέρα;;; με τέτοια ζεστη θεεεε μου χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω το ιδιο! Λεω αυτό το μήνα να κανω υπέρηχο κ να δω... λεω κ το 2 τη μέρα;;; με τέτοια ζεστη θεεεε μου χαχαχαχα 

Αυτό λέω να κάνουμε σ αυτόν τον κύκλο... 2 τη μερα.... Δεν ξέρω αν θα βγει αλλά θα προσπαθήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

εσύ βρε κορίτσι είσαι και πολύ μικρότερη (27 αν θυμάμαι καλά;) εγώ στην ηλικία σου διάλεγα προορισμούς ταξιδιών κ μεταπτυχιακά... αλλού για αλλού χαχαχαχα! Δώσε λίγο περισσότερο χρόνο σίγουρα! Απλά κοίτα να έχεις τη  σωστή ιατρική συμβουλή, να εξαντλήσεις δλδ ό,τι μπορεί να σε βοηθήσει!

Έχεις δίκαιο απλά με αγχώνη το ότι έχω μικρή ΑΜΗ για την ηλικία μου.. όπου ναναι γίνομαι 28 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε ρε κορίτσια δυνατά! Εγω εχω σαλπιγγογραφια την Τρίτη να δω τι γίνεται! Αναμένω!!! Καντε αγκαλίτσες& που θα παει θα το πιάσουμε το σποράκι????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Βικούλα88 είπε:

Αυτό λέω να κάνουμε σ αυτόν τον κύκλο... 2 τη μερα.... Δεν ξέρω αν θα βγει αλλά θα προσπαθήσουμε!

2 τη μερα? Ποοοο αθλος! Και με τη ζεστη και ποτε θα προλαβαινετε? Αλλα δοκιμασε το και αυτο και αμα πιασει πες μας να πιασουμε δουλιτσα και εμεις! Χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κ εμείς 10μηνες! Ημερολογιακά κλεινω χρόνο τον Ιούλιο αλλά Γενάρη κ Φλεβάρη δεν προσπαθήσαμε... Αυτό το ανεξήγητο πραγματικά κ μένα με ενοχλεί γιατί τελικά δεν ξέρεις με τι παλεύεις οπότε πας στα τυφλά! Αυτό με πειράζει που δεν ξέρεις προς τα που να πας... απο την αλλη οκ τι θα προτιμουσες να είχες κατι; με το ανεξήγητο λεω οκ εχω κ μια ελπιδα...

Συμφωνω με το ανεξηγητο εχουμε μια ελπιδα! Ο γιατρος μου ειπε καλυτερα αυτο παρα να ειχες κατι που δε θα μπορουσαμε να το διορθωσουμε! Ας μη χανουμε τις ελπιδες μας! Που θα παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πως ειστε..; 

Ελπίζω να έχετε ευχάριστα... 

@Tokyo συμφωνώ με αυτο που είπες για ανεξήγητη υπογονιμότητα.

Τώρα διαφωνώ με το 2 φορές την ημέρα δεν θα μπορεί να ανανεωθεί το σπέρμα οπότε θα έχετε ένα αδύναμο σπέρμα..

Εγώ αυτο που προτινω είναι να χαλαρώσετε αρκεί και μια φορά για να έρθει.. χαλαρώστε είναι καλοκαίρι....!!!! Μπαλάκια θάλασσα βόλτες και σεξακι και θα δείτε οτι θα έρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κ @Βικούλα88 γνώμη είναι να κάνετε δύο φορές την ημέρα της ωορρηξίας.Το να κάνετε με αυτό το ρυθμο τις άλλες μέρες δεν έχει κ πολύ νόημα,άσε που είναι τέρμα εξοντωτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/6/2019 at 6:30 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

@Mellenaki  πήγες για την εξέταση; ελπίζω όλα καλά!

@Maroulita? k γω δε νομιζω οτι ακομα πρεπει να κινηθεις τοσο δραστικά όμως πρόσεχε με την ομοιοπαθητική... φυσικά δεν θέλω να προσβάλω τις πεποιθήσεις κανενός όμως δεν είναι ιατρική... αν έχεις πολυκυστικές ίσως η κλομιφαίνη που λέει η @Starrr παραπάνω να είναι πιο κατάλληλη λύση!

τα καλύτερα σε όλες!

@Tokyo καλησπερα ! ναι εκανα χθες την σαλπιγγογραφια ολα καλα δεν υπαρχει θεμα! Οσον αφορα τις ορμονολογικες ειναι μονο ανεβασμανα τα αντισωματα του θυροειδη μου, πηγα σημερα κ σε ενδοκρινολογο μου ειπε ολα καλα, οτι ειναι λιιιγο ανεβασμενα κ δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για κατι, μονο παρακολουθηση μια φορα το χρονο για το θυροειδη μου. Ο γυναικολογος μου ειπε να παρω κατι πολυβιταμινες για 2 μηνες τις fertilimax λογω της χαμηλης ΑΜΗ που εχω, ειπε οτι βοηθανε! εκκρεμει τωρα βεβαια να κανουμε κ το σπερματοδιαγραμμα...

στις πριν 4 ώρες, ο/η Βικούλα88 είπε:

Αυτό λέω να κάνουμε σ αυτόν τον κύκλο... 2 τη μερα.... Δεν ξέρω αν θα βγει αλλά θα προσπαθήσουμε!

@Βικούλα88 κοριτσι μου επειδη τις τελευταιες μερες εκανα εξετασεις κ επισκεφθηκα κ γυναικολογο κ ενδοκρινολογο η "συμβουλη" και των 2 για τις επαφες ειναι να υπαρχει επαφη καθε 2 μερες κ οχι καθε μερα ή δυο φορες την ημερες οπως ειδα οτι ανεφερες παραπανω. μου ειπαν καταλεξη πως το σπερμα του αντρα μετα απο τη συχνοτητα που ανεφερες απο ενα σημειο κ μετα βγαινει σκετο νερακι...αρα τσαμπα κοπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! @Mellenaki πολυ χαίρομαι! Όπως βλέπεις κ συ όπως ολες είσαι μια χαρά! 

Πήγα στο γιατρό κ συζητήσαμε. Καταρχην με βρήκε μια χαρά, το ωαριακι μεγαλώνει κ εκτιμάει ωορρηξία το σκ που περιμένω κ γω το θετικό τεστ... του ειπα για υπέρηχο αλλα μου ειπε ότι επειδή γενικά με εχει δει αλλες φορές δεν περιμενει οτι θα εχω όφελος από τη στιγμη που εχω κ τα τεστ. Απο οσο εχει δει γινεται κανονικα όποτε θεωρεί οτι δεν θα δωσει κάτι. Το καλο ειναι ότι βρήκαμε αρκετα ωοθηλακια, 16, κ γενικα είχα Καλή εικόνα! Βάλαμε πρόγραμμα όμως για σπερματεγχυση αλλα μου εδωσε ως το Σεπτεμβρη καθως θεωρεί ότι τωρα που ρυθμισα θυρεοειδή κ ινσουλίνη εχω καλες πιθανότητες. Ομως οκ το Σεπτέμβρη κορίτσια θα προχωρήσω αν δεν, κ ηθελα να εχει μπει ήδη στο πρόγραμμα! Μου ειπε οτι στην περίπτωση μου μπορω να κανω ως 6 αλλα να πω την αλήθεια του ειπα ως 2 γιατι απο εκει κ πέρα οκ νομίζω είναι περιττό... μιλησαμε κ για εξωσωματική αν χρειαστεί κ μου έδωσε πολύ καλές πιθανότητες κ για αυτο. Γενικά αισθάνομαι αισιοδοξία κ ανακούφιση που επιτέλους υπάρχει πλάνο κ ξέρω που πάμε...

Α! Σχετικά με τις επαφές μου ειπε ναι μεν ανά δύο μέρες ΑΛΛΑ οταν ξέρεις ωορρηξία πχ με τεστ, κάθε μέρα τις 2 μέρες αλλά μια φορά είναι αρκετή... οχι 2 :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Soulful είπε:

@Tokyo κ @Βικούλα88 γνώμη είναι να κάνετε δύο φορές την ημέρα της ωορρηξίας.Το να κάνετε με αυτό το ρυθμο τις άλλες μέρες δεν έχει κ πολύ νόημα,άσε που είναι τέρμα εξοντωτικό!

Ναι δεν το διευκρίνησα.... Εννοούσα 2 φορές την μέρα της ωορρηξίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mellenaki είπε:

@Tokyo καλησπερα ! ναι εκανα χθες την σαλπιγγογραφια ολα καλα δεν υπαρχει θεμα! Οσον αφορα τις ορμονολογικες ειναι μονο ανεβασμανα τα αντισωματα του θυροειδη μου, πηγα σημερα κ σε ενδοκρινολογο μου ειπε ολα καλα, οτι ειναι λιιιγο ανεβασμενα κ δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για κατι, μονο παρακολουθηση μια φορα το χρονο για το θυροειδη μου. Ο γυναικολογος μου ειπε να παρω κατι πολυβιταμινες για 2 μηνες τις fertilimax λογω της χαμηλης ΑΜΗ που εχω, ειπε οτι βοηθανε! εκκρεμει τωρα βεβαια να κανουμε κ το σπερματοδιαγραμμα...

@Βικούλα88 κοριτσι μου επειδη τις τελευταιες μερες εκανα εξετασεις κ επισκεφθηκα κ γυναικολογο κ ενδοκρινολογο η "συμβουλη" και των 2 για τις επαφες ειναι να υπαρχει επαφη καθε 2 μερες κ οχι καθε μερα ή δυο φορες την ημερες οπως ειδα οτι ανεφερες παραπανω. μου ειπαν καταλεξη πως το σπερμα του αντρα μετα απο τη συχνοτητα που ανεφερες απο ενα σημειο κ μετα βγαινει σκετο νερακι...αρα τσαμπα κοπος!

Το ξέρω γλυκιά μου! Και σε μένα η γυναικολόγος μου ειχε πει  μέρα παρά μέρα από την 8η με 9η μέρα του κύκλου μου για 1 βδομάδα και τώρα που είπε να πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας, δηλ με το που δω θετικό τεστ, επαφή την ίδια μέρα και άλλες 2.. απλά είπαμε την ημέρα της ωορρηξίας να προσθέσουμε μια επαφή ακόμα να το δοκιμασουμε κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλησπέρα! @Mellenaki πολυ χαίρομαι! Όπως βλέπεις κ συ όπως ολες είσαι μια χαρά! 

Πήγα στο γιατρό κ συζητήσαμε. Καταρχην με βρήκε μια χαρά, το ωαριακι μεγαλώνει κ εκτιμάει ωορρηξία το σκ που περιμένω κ γω το θετικό τεστ... του ειπα για υπέρηχο αλλα μου ειπε ότι επειδή γενικά με εχει δει αλλες φορές δεν περιμενει οτι θα εχω όφελος από τη στιγμη που εχω κ τα τεστ. Απο οσο εχει δει γινεται κανονικα όποτε θεωρεί οτι δεν θα δωσει κάτι. Το καλο ειναι ότι βρήκαμε αρκετα ωοθηλακια, 16, κ γενικα είχα Καλή εικόνα! Βάλαμε πρόγραμμα όμως για σπερματεγχυση αλλα μου εδωσε ως το Σεπτεμβρη καθως θεωρεί ότι τωρα που ρυθμισα θυρεοειδή κ ινσουλίνη εχω καλες πιθανότητες. Ομως οκ το Σεπτέμβρη κορίτσια θα προχωρήσω αν δεν, κ ηθελα να εχει μπει ήδη στο πρόγραμμα! Μου ειπε οτι στην περίπτωση μου μπορω να κανω ως 6 αλλα να πω την αλήθεια του ειπα ως 2 γιατι απο εκει κ πέρα οκ νομίζω είναι περιττό... μιλησαμε κ για εξωσωματική αν χρειαστεί κ μου έδωσε πολύ καλές πιθανότητες κ για αυτο. Γενικά αισθάνομαι αισιοδοξία κ ανακούφιση που επιτέλους υπάρχει πλάνο κ ξέρω που πάμε... 

Α! Σχετικά με τις επαφές μου ειπε ναι μεν ανά δύο μέρες ΑΛΛΑ οταν ξέρεις ωορρηξία πχ με τεστ, κάθε μέρα τις 2 μέρες αλλά μια φορά είναι αρκετή... οχι 2 :-)

ωραια μια χαρα , κανε τις προσπαθειες σου και το καλοκαιρι που λενε πως βοηθαει κ το ζεστο κλιμα κ απο σεπτεμβρη μπαινεις σε προγραμμα αναλογα ! εννοεις πως σου ειπε για 6 σπερματεγχυσεις?? Πρεπει να ειμαστε κ μαζι αυτο το μηνα στον κυκλο ,εγω ειμαι σημερα 12η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. Να κάνω μια ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ερώτηση;;; Λοιπόν, όταν ερχόμαστε σε επαφή με τον άντρα μου και τελειώνει, όλο το σπέρμα βγαίνει εξω.. και 1 ώρα να μείνω ξαπλωμένη μόλις σηκωστώ από το κρεβάτι τσούυππ όλο έξω.. Δοκιμάσαμε πολλές στάσεις, καθώς και να παραμείνω ξαπλωμένη για πολλή ώρα.. Το αποτέλεσμα το ίδιο.. Είναι φυσιολογικό;; συμβαίνει και σε άλλες;; ?? Μπορεί αυτό να επειρεάσει τη σύλληψη;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

7ED142C1-0505-40F3-B065-798EB0790580.thumb.jpeg.a9b8d404ad757e839ebb21b4d53ffc7d.jpegκορίτσια πως το βλέπετε;;; 

Είναι ωορηξιας η εγκυμοσύνης??? Αν είναι ωορηξιας είναι αρνητικό αν είναι εγκυμοσύνης θετικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Να κάνω μια ΠΟΛΥ ΧΑΖΗ ερώτηση;;; Λοιπόν, όταν ερχόμαστε σε επαφή με τον άντρα μου και τελειώνει, όλο το σπέρμα βγαίνει εξω.. και 1 ώρα να μείνω ξαπλωμένη μόλις σηκωστώ από το κρεβάτι τσούυππ όλο έξω.. Δοκιμάσαμε πολλές στάσεις, καθώς και να παραμείνω ξαπλωμένη για πολλή ώρα.. Το αποτέλεσμα το ίδιο.. Είναι φυσιολογικό;; συμβαίνει και σε άλλες;; ?? Μπορεί αυτό να επειρεάσει τη σύλληψη;; ?

Είναι απολύτως φυσιολογικό δε χρειάζεται τόση ποσότητα για να μείνεις έγγυος.. κ σ μένα τρέχουν χαχαχααα... Δεν είμαστε χωνευτήρι χαχαχααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είναι ωορηξιας η εγκυμοσύνης??? Αν είναι ωορηξιας είναι αρνητικό αν είναι εγκυμοσύνης θετικό...

Είναι εγκυμοσύνης αλλά είμαι στην 24η μέρα είναι δυνατόν;;; Υπάρχει περίπτωση;;;; Φυσικά και χαίρομαι αλλά είμαι επιφυλακτική.,, έχει τύχει σε καμία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είναι απολύτως φυσιολογικό δε χρειάζεται τόση ποσότητα για να μείνεις έγγυος.. κ σ μένα τρέχουν χαχαχααα... Δεν είμαστε χωνευτήρι χαχαχααα 

??????? ψωνευτήρι;;;; Εκλαψα!???. @Mia ? δεν τα ξερω αυτά τα τεστ μα πραγματικά σου ευχομαι ολόψυχα ολόψυχα να είσαι να είσαι να είσαι! Τι κυκλο κανεις;;;; Ποτε δεν περιμενες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mia ? είπε:

Είναι εγκυμοσύνης αλλά είμαι στην 24η μέρα είναι δυνατόν;;; Υπάρχει περίπτωση;;;; Φυσικά και χαίρομαι αλλά είμαι επιφυλακτική.,, έχει τύχει σε καμία ; 

Εμένα δε μου έχει τύχει ποτέ γιατί απλά ποτέ δεν έχω μείνει έγκυος!Η μόνη περίπτωση απ'οσο ξέρω να δείξει ένα τεστ ψευδώς θετικό είναι να έχει γίνει ενεση οvitrelle για πρόκληση ωορρηξίας.Αν δεν έχεις κάνει ένεση,τότε απλώς πρέπει να χαρείς!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...