Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλσον εγκυμοσυνης-ΑΠΟΡΙΑ


Recommended Posts

Κοριτσια αναρωτιεμαι απο που ψωνιζετε καλσον εγκυμοσυνης...

Εγω - μενω Θεσσαλονικη- και ακουστε ΟΔΥΣΣΕΙΑ

1) Ψωνισα 2 φορες απο Λητω απο το τμημα ρουχων, το ακριβοπληρωσα και μου βγηκε και μαπα γιατι κανει θηλιες πολυ ευκολα...

2)Πηγα στον Καπετανιο (ξερετε εσεις οι Θεσσαλονικιες) και μου ειπανε οτι δεν ειχανε ή ειχανε το small! Θεε και κυριε ποια θα εμπαινε το Small?:unsure:

Την ρωτησα την πωλητρια αν θα φερουνε και μου ειπε "δεν νομιζω", "δεν φερνουνε παντοτε".

3)Πηγα στο BEBE HOME στο ΦΙΞ διπλα (οχι δεν πηγα στον ΚΙΑΜΟ-γαμωτο:S )

και ειχανε φερει μετρημενα κομματια (το μονο που μου εστρωσε) αλλα ηταν ολα χοντρα θαρρεις και θα παω στα χιονια...(δεν ειχε 40αρι)

ΚΑΙ ΡΩΤΩ - που στα κομματια θα βρω καλο μαλακο καλσον:woohoo: .......???????

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ :blink:

Συγνωμη αλλα τσαντιστηκα πια (απο τον Νοεμβρη ζοριζομαι με αυτο το θεμα) :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNIΩ MOY ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΤΗΕRCARE ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ (ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΚΟΥΚΟΥ). 16,50 ΕΥΡΩ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΑΛΛΟ ΚΑΛΣΟΝ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ.

ΜΗ ΤΟ ΖΟΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑ ΚΑΛΣΟΝΑΚΙΑ..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έκανες και γέλασα με την Οδύσσειά σου!!:laugh: :laugh:

Δεν ξέρω, όμως να σου πώ, δεν είμαι Θεσ/κιά ούτε μένω Ελλάδα. Αλλά πουλούν καλσόν σε καταστήματα με βρεφικά και είδη εγκυμοσύνης. Γιατί δεν φοράς καλτσες ψηλές με καλτσοδέτα? Εμένα πολύ με βολεύουν αυτές,:) καθότι το καλσόν με ενοχλεί!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω εχει και στα prenatal στη βενιζελου και στο κοσμος.

Νομιζω τα ειχα παρει 9,50 'η 12,50 ευρω!Δεν ειμαι σιγουρη!!!

Επισης εχει στο formes που ειναι μαγαζι αποκλειστικα με ρουχα εγκυμοσυνης στην Μ.Ηωσηφ σχεδον απεναντι απο τη louis vuitton.Στο νουμερο 5 αν θυμαμαι καλα...

Γιατι δε δοκιμαζεις κολαν με μαλακο λαστιχο?

Εμενα με βολεψαν πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Με έκανες και γέλασα με την Οδύσσειά σου!!:laugh: :laugh:

Δεν ξέρω, όμως να σου πώ, δεν είμαι Θεσ/κιά ούτε μένω Ελλάδα. Αλλά πουλούν καλσόν σε καταστήματα με βρεφικά και είδη εγκυμοσύνης. Γιατί δεν φοράς καλτσες ψηλές με καλτσοδέτα? Εμένα πολύ με βολεύουν αυτές,:) καθότι το καλσόν με ενοχλεί!!!:(

συμφωνω απολυτα..παρε καλτσοδετες και μενα με ειχαν βολεψει....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια μου με τις καλτσοδετες δεν κρυωνετε?Αφου υπαρχει κενο και γυμνο δερμα....

Δεν κρυωνει ο ποπος με τα φουστανια που φορατε?

Εμενα δεν με βολεψαν καθολου...

Μαλιστα μια φορα δεν θα το ξεχασω ημουν βραδυ εξω και φορεσα καλτσοδετες με παντελονακι κοντο, σηκωθηκα η κακομοιρα απο τον καναπε που καθομουν για να παω στην τουαλετα και στη διαδρομη η καλτσοδετα εφτασε στη μποτα κατω απο το γονατο!Ετσι ειχα ενα καφε και ενα γυμνο ποδι.

Για κακη μου τυχη η τουαλετα ηταν στο χιλιομετρο απο εκει που καθομουν και χρειαστηκε να διανυσω ΟΛΟ το μαγαζι σαυτο το χαλι ενω ταυτοχρονα με ειχαν δει ΟΛΟΙ οι θαμωνες και γελουσαν!!!!!

Ηρωικες στιγμες.....

Τι τραβαμε οι καημενες στο βωμο της ομορφιας.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εβαλα "καλτσο...πως την λενε....δετα" πριν την εγκυμοσυνη που ειχα και 10 κιλα λιγοτερα ....Τωρα θα την βαλω απα πα!(Θα εβγαζα και γουστα - οχι τιποτα αλλο):blush:

Ασε που οπως λεει και η lovie κρυωνω - χειμωνιατικα...

Απο ο,τι καταλαβα θα παω κεντρο παλι για να παρω καλσον...

Οσο για τα κολαν lovie, φοραω αλλα με τα φορεματα δεν μπορω να βαλω κολαν...

μονο με μπλουζοφορεματα που ειναι και πολυ της μοδας...

Παντως τα καταστηματα που μου γραψατε κοριτσια θα τα επισκεφτω...

.....πριν γεννησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να πάρεις και χαμηλοκάβαλο καλσον. Εγώ τέτοια βάζω και δεν ενοχλουν καθόλου. Δεν αντέχω αυτά τα εγκυμοσυνης (παντελονια, καλσον) που φτανουν μεχρι το στομαχι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου αν θελεις δοκιμασε και το εξης, εμενα που το συστησε πωλητρια και με βολεψε πολυ. Παρε οποιοδηποτε σου αρεσει(χωρις να ειναι εγκυμοσυνης και να κοστιζει τα διπλα) αρκει να ειναι large ή extra large.

Απλως θα κοιταξεις να εχει στον ποπο 2 ραφες... και θα βαλεις

το πισω μπρος. δεν ξερω αν καταλαβες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είχα πάρει στην αρχή από το prenatal αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη, γέμισε κόμπους πολύ γρήγορα, τελικά βολεύτηκα με calzedonia απλά πήρα το μεγαλύτερο νουμερο που είχε και τα ευχαριστήθηκα όλα άσε που πήρα διάφορα χρώματα και σχέδια και μου ανεβηκε η διάθεση μιας και την εγκυμοσύνη την έχω βγάλει μέχρι στιγμής με φορεματάκια, με βολεύουν πιο πολύ. Αν σε ενοχλέι μπορείς να κάνεις και αυτό που είπε η Beverly να το φορέσεις ανάποδα εφόσον έχει δύο ραφές στον ποπο εμένα μου το προτεινε η κοπέλα από τα calzedonia που ήταν έγκυος και εκείνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ jovanna μου το καταλαβα αλλα ημουν ηδη στη μεση της διαδρομης!!!

Τι να εκανα ?

Να καθομουν εκει και να περιμενα να περασει κανενα ταξι?????????

Συνεχισα κυρια μεχρι την τουαλετα μετα απο την επιδειξη!!!!

Και τωρα που το σκεφτομαι γελαω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά Mothercare δεν έχει στη Θεσσαλονίκη? Εγώ από εκεί παίρνω τα καλσόν εγκυμοσύνης (από 13 έως 16 ευρώ ανάλογα με το πόσο χοντρό είναι) και είναι πάρα πολύ μαλακά και βολικά! Επίσης, τα πιο χοντρά (40 den και πάνω) είναι πάρα πολύ ανθεκτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα και εγω η φουκαριαρα πριν 2 εβδομαδες στα λητω. Παιρνω το καλσονακι μου (60den) και 2-3 πραγματακια και μου' ρχεται ενας λογαριασμος 160 ευρω! Εγω κυρια! ΠΛηρωνω και φευγω! Καθομαι στο αμαξι και ανοιγω σακουλα και βλεπω καλσον 26,65!Ελεος!

Αφηστε που σε κανα δυο μερες ειχε θηλιες!Την επομενη μερα πηρα ενα απο τα Mothercare με 16,50 και ειναι αθανατο το ατιμο και πολυ μαλακο!

Επισης κοριτσια πολυ ενημερωτικα αλλα εχει καλες εκπτωσεις σε ρουχα στα mothercare. Βρηκα το ποιο ομορφο τζιν παντελονι χωρις μπασκα απο 80 ευρω, 39!και ενα φορεμα 29 ευρω!Αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταστήματα Mothercare στη Θεσ/νίκη:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ FLORIDA 2, ΘΕΣΗ ΜΠΑΣΙΣ ΜΕΤΟΧΙ 11ο χλμ Δ.Ο. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2310-475 535

ΚΕΝΤΡΟ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 3 - ΚΕΝΤΡΟ 2310-268 567

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 16 2310-234 097

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ 50 2310-475 104

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΠΥΛΑΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΑΣΤΗΡΑ 59 2310-31 81 98

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΙΑΤΡΟΥ ΓΩΓΟΥΣΗ 27 2310-66 71 17

SHOP IN SHOP

KOY-KOY,ΜΟΥΔΑΝΙΑ 3ος κόμβος ΕΘΝ. ΟΔΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 23730-65 196

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα μου απίστευτη στιγμή και πολύ γέλιο φαντάζομαι! Ακου δική μου γκάφα: Σε καφετέρια με απίστετο κόσμο, μαζί με το παλτό μου πήρα και την κρεμάστρα μαζί! Αυτές που είναι τοίχου φυσικά, όχι ολόκληρο καλόγερο! Όταν βγήκαμε και το είδα, ξεραθήκαμε στα γέλια! Το θέμα είναι όταν την πήγα πίσω...

Κορίτσια εγώ καλσόν πάντως δεν μπόρεσα να φορέσω! Περισσότερο είχα παντελόνια εγκυμοσύνης και 2 φορεματάκια καθημερινά που τα έβαζα με κολάν βαμβακερό, γιατί είχε και απίστετο κρύο! Τώρα πια είμαι σαν μπάλα-μπάλα (πολύχρωμη κεφάλα) και με βολεύει μόνο φόρμα σαλοπέτα και ένα φόρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ευχαριστω!!!!!!!

Αχ Κατερινα εχω πεθανει στα γελια με την κρεμαστρα!!!!!

Μονο που το φανταζομαι πεθαινω!!!!

Τι σου ειπαν οταν την πηγες πισω?????

Γιατι δεν ανοιγουμε θεμα με τις γκαφες μας????

Ολο και κατι θα εχουμε καταφερει κατα καιρους ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaToBe έγραψε:

Καταστήματα Mothercare στη Θεσ/νίκη:

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ FLORIDA 2, ΘΕΣΗ ΜΠΑΣΙΣ ΜΕΤΟΧΙ 11ο χλμ Δ.Ο. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2310-475 535

ΚΕΝΤΡΟ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 3 - ΚΕΝΤΡΟ 2310-268 567

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΚΕΝΤΡΟ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ 16 2310-234 097

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ 50 2310-475 104

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΠΥΛΑΙΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΑΣΤΗΡΑ 59 2310-31 81 98

SHOP IN SHOP ΚΟΥ-ΚΟΥ, ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΙΑΤΡΟΥ ΓΩΓΟΥΣΗ 27 2310-66 71 17

SHOP IN SHOP

KOY-KOY,ΜΟΥΔΑΝΙΑ 3ος κόμβος ΕΘΝ. ΟΔΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 23730-65 196

Σ'ευχαριστω παρα πολυ! Βασικα απο οτι καταλαβα στα mothercare με βλεπω να πηγαινω...Ευχαριστω ολα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...