Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Ακόμα τίποτα η περίοδος. Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε ότι το τεστ μπορεί να μην δείξει αν γίνει νωρίτερα γιατί μπορεί να άργησε να γίνει σύλληψη και να είναι μικρή η χοριακη. Αν δεν αδιαθετησω μέχρι τη Δευτέρα θα πάω από εκεί να με δει και να μου γράψει χοριακη. Εγώ από τη άλλη έκανα και σήμερα εμετό. Έχω πρηστεί πολύ. Πονακια έχω Αλλά όχι συνέχεια. Πιο πολύ με ενοχλεί το πρήξιμο που έχω. Αλλά νιώθω συνέχεια ότι θα μου έρθει. Δεν ξέρω 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στην αναμονή περιόδου σήμερα. Ποιο τεστ έκανες; Με σταθερό κύκλο 28ημερων σου είπε ο γιατρός σου ότι μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη;

Έχω κύκλο 28 ημερών συν πλην 2 3 μέρες. Ναι αυτό μου είπε. Iq έτσι λέγεται το τεστ. Αυτό μου έδωσαν στο φαρμακείο. Εγώ δεν το ήξερα αυτό το τεστ. Το πήρα για αλλαγή 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Έχω κύκλο 28 ημερών συν πλην 2 3 μέρες. Ναι αυτό μου είπε. Iq έτσι λέγεται το τεστ. Αυτό μου έδωσαν στο φαρμακείο. Εγώ δεν το ήξερα αυτό το τεστ. Το πήρα για αλλαγή 

Αν δεν μπορεις να περιμένεις ως τη Δευτέρα παρε κ ένα clear blue, για μένα είναι το πιο αξιόπιστο κ θα δείξει σίγουρα αν είσαι εγκυος έστω και αχνή γραμμή. Η θερμοκρασία σου πως είναι;

Καλησπέρα κορίτσια. Ακόμα τίποτα η περίοδος. Στα ίδια εγώ. Πάλι σήμερα έκανα εμετό μετά το φαγητό. Η θερμοκρασία στο 37. Έχω πονακια στην κοιλιά μου. Πότε από τη μια πλευρά Πότε από την άλλη.

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ακόμα τίποτα η περίοδος. Στα ίδια εγώ. Πάλι σήμερα έκανα εμετό μετά το φαγητό. Η θερμοκρασία στο 37. Έχω πονακια στην κοιλιά μου. Πότε από τη μια πλευρά Πότε από την άλλη.

κανε ακομα ενα τεστακι κοριτσι μου...Καλη επιτυχια!

Θα κάνω χοριακη τώρα κατευθείαν. Θα περιμένω κάνα 2 μερες ακόμα και θα την κάνω. Ευχαριστώ κορίτσια 

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν θα πάω για χοριακη.τελικα χτες μου ήρθε περίοδος. Δεν πειράζει πάμε για τον άλλο μήνα 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• ναι καταλαβα εγω δεν ξερω ποσες μερες ειναι η ωχρινικη μου...τωρα διαβασα σε ενα αρθρο στο ιντερνετ οτι η αυξηση της ορμονης σε καποιες γυναικες μπορει να διαρκεσει εως 10 ωρες αρα μπορει να εγινε και να μην προλαβα να την ανιχνευσω...επισης ελεγε οτι καλυτερα να μην το κανουμε με τα πρωινα ουρα αλλα απο τις 12 το μεσημερι εως 8 το βραδυ... ( ενω οι οδηγιες λενε πρωινα ουρα)αυτο με την ορμονη μου το ειπες και εσυ βεβαια....οποτε εχω μια μικρη ελπιδα οτι μπορει να εγινε αυξηση και να μην την προλαβα στο τεστ... (?) σκεφτομαι να κανω αυριο ενα αλλα οχι πρωι...επαφες συνεχιζω κανονικα...σκεφτομαι τον αλλο μηνα να παω και στον γιατρο να δω τι γινεται και αν μου δωσει τπτ να με βοηθησει
    • Ναι ισχύει ότι κανονικά πηγαίνεις στον εμβρυολογος που σου έχει κάνει αυχενικη και β επιπέδου,εγώ γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο να ξανά πάω και έτσι μου κάνει αυτός Doppler,την αδερφή μου παράδειγμα που είχε πρόβληματα  από την β επιπέδου την έστειλε να κάνει τις εξετάσεις που προανέφερες και δυο φορές για Doppler στον εμβρυολογο.και εμένα το πρώτο μου είναι εχω άγχος αρκετό αλλά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου
    • οι ορμόνες δεν αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη!!! Εγώ θα έλεγα κάνε 1 τη μέρα αν δεν το βρεις ποτέ εχεις μια καλή αιτία να μιλήσεις με το γιατρό. Αν κάνεις 2 σήμερα αλλά πχ δεν το βρεις, αύριο τι θα κάνεις; εμένα με βάση τις οδηγίες του τεστ έλεγε να ξεκινάω 7η-8η μέρα κ ξεκινάω 12η άντε αυτό τον κύκλο επειδή είχα πονάκια κ είπα λες; έκανα κ 11η. Κ τα application μου έλεγαν 11η γιατί πάνε με την παραδοχή ότι από την οωρρηξία θες 14 μέρες για την περίοδο, όμως δεν είναι πάντα έτσι! Εγώ θέλω 12 άλλη κοπέλα θέλει 16... 
    • @LondonBaby  Γι αυτό υπάρχουν οι ομάδες! Να λέμε καμία εμπειρία.  Και εγώ πέρισυ τέτοιο καιρό μόλις είχα γεννήσει.. 26 χρόνων και προφανώς δεν ήξερα τπτ κ ούτε κάποια φίλη/γνωστη να ρωτήσω και έψαχνα  ώρες στο internet να βγάλω άκρη . Ακόμα και του άντρα μου που ήταν μεγαλύτερες γέννησαν μετά και κατέληξα να συμβουλεύω εγώ! Χαχαχ  Λοιπόν θα μαζεύεις στα σακουλάκια μια ποσότητα γύρω στα 120-130 ml  και θα τα βάζεις στο καταψύκτη αν είναι να μην τα χρησιμοποιήσεις ως την επόμενη μέρα.  Όταν θες να τα ξεπαγωσεις θα τα βαζεις στο ψυγειο απ τη προηγουμενη κ όταν ψιλοξεπαγωσουν ζεστάνεις νεράκι και εμβαπτιζεις μέχρι να γίνει ψιλοχλιαρο -Προσοχή!! Δε τα καίμε τα γάλατα γτ πάνε τα θρεπτικά συστατικά . Και μετά θα το ρίχνεις στο μπιμπερό.   Εγώ αυτό το έκανα τους 2 πρώτους μήνες.  Αλλά γενικά είναι πολύ κουραστικό  και να θηλάζεις καθε 2 -3 ωρες και στον ελεύθερο  χρόνο παλι να μαζεύεις γάλα.  Μετά έδινα ξένο αν έλειπα πχ μια φορά  τη μερα.   Κ ίσως τελικά καλά έκανα Γτ είχε μάθει τη γεύση και όταν αποθηλασαμε  στους 7 μηνες το πήρε πολύ χαλαρά .    Θα δεις και μόνη σου πως θα σου πάει. 
    • Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Απλα έχω ακούσει αρκετές που πάνε σε εξειδικευμένα κέντρα για ντομπλερ και όχι στον γιατρό τους.Και επίσης όπως έγραψα παραπάνω κάνουνε κ βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης.Εσεις θα τα κάνετε; Επειδή είναι το πρώτο μου φοβάμαι.
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...