Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ILIANA86 είπε:

Ναι αρχικά την ίδια σκέψη έκανα και εγώ αλλά πρώτο αν γίνει λαπαροσκόπηση δε σου εγγυάται κανένας ότι δεν θα έχω πάλι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δηλαδή δεν θεραπεύεται για πάντα ούτε ότι και να έχεις και θα θεραπευτεί ότι θα πιάσεις μόνη σου. Επίσης το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι επιβεβαίωσα από όλους ότι η ενδομητρίωση δεν εμποδίζει την επιτυχία της εξωσωματικής. Οπότε στο ίδιο αποτέλεσμα θα καταλήξω....αν μου έλεγαν ότι αν κάνω λαπαροσκόπηση θα λυθεί το θέμα για πάντα,τότε ναι με χιλια δε ξέρω έτσι το σκέφτηκα!!!

Σωστό κι αυτό...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

έχω κάνει και εγώ cea 125 και ειμαι στο 12 μια θεωρία λέει πως αν είναι πάνω από 10 υπάρχουν ενδείξεις η λαπαροσκόπηση είναι μια διαγνωστική εξέταση τίποτα άλλο!!!Εχω πάει γνώμη από 4 γιατρούς οι 2 λένε να πάω για λαπαροσκόπηση και οι άλλοι 2 Όχι!!! καλύτερα  α πα

Απ' ότι ξέρω μπαίνουμε στο χειρουργείο όταν έχουμε κάποια μεγάλη κύστη που πρέπει να αφαιρεθεί...να κάνεις χειρουργείο απλά για να διαπιστωθεί δεν ξέρω αν θα βοηθήσει κάπου διότι πραγματικά δεν θεραπεύεται....Δεν ξέρω κουκλίτσα μου με έχεις μπερδέψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Ναι αρχικά την ίδια σκέψη έκανα και εγώ αλλά πρώτο αν γίνει λαπαροσκόπηση δε σου εγγυάται κανένας ότι δεν θα έχω πάλι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα δηλαδή δεν θεραπεύεται για πάντα ούτε ότι και να έχεις και θα θεραπευτεί ότι θα πιάσεις μόνη σου. Επίσης το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι επιβεβαίωσα από όλους ότι η ενδομητρίωση δεν εμποδίζει την επιτυχία της εξωσωματικής. Οπότε στο ίδιο αποτέλεσμα θα καταλήξω....αν μου έλεγαν ότι αν κάνω λαπαροσκόπηση θα λυθεί το θέμα για πάντα,τότε ναι με χιλια δε ξέρω έτσι το σκέφτηκα!!!

Κορίτσι μου ,απο οτι εχω ακουσει κι εγω η ενδομητριωση ξαναεμφανιζεται.Επισης υπαρχουν περιπτωσεις που μενουν φυσιολογικα εγκυες με ενδομητρίωση..Δύσκολη η αποφαση σου ..Σου ευχομαι να παρεις  την πιο σωστη.

Αν δεν κάνω λαθος μια κοπέλα που την εκανε ,ειχε αποχη απο επαφες για μήνες..Ρωτησε το να ξερεις.Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια μου πήγαν όλα καλά!ούτε πόνο είχα τίποτα!εε λίγο ενοχλητικό που πρέπει να έχουμε γεμάτη κύστη!όλα καλά χαλαρώνω κ αναμένουμε!Σας εύχομαι σύντομα κ σεις με θετική μοριακή για όλες!

Μπραβο  κούκλα μου!Καλα αποτελεσματα απο εδω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσι μου ,απο οτι εχω ακουσει κι εγω η ενδομητριωση ξαναεμφανιζεται.Επισης υπαρχουν περιπτωσεις που μενουν φυσιολογικα εγκυες με ενδομητρίωση..Δύσκολη η αποφαση σου ..Σου ευχομαι να παρεις  την πιο σωστη.

Αν δεν κάνω λαθος μια κοπέλα που την εκανε ,ειχε αποχη απο επαφες για μήνες..Ρωτησε το να ξερεις.Ολα καλα να πανε!

Καλημέρα κοριτσια θα σας πω και εγώ την εμπειρία μου πριν 13 μηνες την εκανα και εγω την επεμβαση αυτή,Μου χε κανει διακοπή περιοδου για έξι μήνες τωρα ολα καλα αλλα εγκυος δεν εχω μεινει και ενδωμητριωση δεν εχω γιατι το παρακολουθω με εξετασεις αιματος καθε 3μηνο όμως θα σας πω ότι εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος σε διδυμα με ενδωμητριωση (άσχετα αν παλινδρόμησαν) πριν κανω την επεμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα κοριτσια θα σας πω και εγώ την εμπειρία μου πριν 13 μηνες την εκανα και εγω την επεμβαση αυτή,Μου χε κανει διακοπή περιοδου για έξι μήνες τωρα ολα καλα αλλα εγκυος δεν εχω μεινει και ενδωμητριωση δεν εχω γιατι το παρακολουθω με εξετασεις αιματος καθε 3μηνο όμως θα σας πω ότι εγώ έμεινα φυσιολογικά έγκυος σε διδυμα με ενδωμητριωση (άσχετα αν παλινδρόμησαν) πριν κανω την επεμβαση.

Ολα λοιπον ειναι σχετικά.Εψαξες γιατι παλινδρόμησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν το έστειλα για καρυοτιπο αλλά έκανα όλες τις εξετάσεις που υπήρχαν για να δω αν έχω κάτι εγώ η ο σύζυγός. Ο γιατρός είπε τυχαίο γεγονος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου λογικό να αγχώνεσαι κ εγώ έτσι είμαι!!!θα έχουμε όμως όμορφα αποτελέσματα θα το δεις!!

Καλημέρα!!! Έτσι νομίζω κι εγω!!! Θα είμαστε τυχερές κι εμείς δεν μπορεί ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Εύχομαι σε όλες όσες περιμένετε άμεσα καλά αποτελέσματα!!!!!Θετική σκέψη!!!!!??Εγώ μάλλον θα παω λίγο πίσω γιατί έπρεπε να νοσηλευτώ για άλλο θέμα υγείας....Και τώρα προσπαθώ να οργανωθω λίγο πάλι με τ χαρτιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Εύχομαι σε όλες όσες περιμένετε άμεσα καλά αποτελέσματα!!!!!Θετική σκέψη!!!!!??Εγώ μάλλον θα παω λίγο πίσω γιατί έπρεπε να νοσηλευτώ για άλλο θέμα υγείας....Και τώρα προσπαθώ να οργανωθω λίγο πάλι με τ χαρτιά....

Καλησπέρα! Περαστικά σου! Σε ευχαριστούμε για την ευχή! Καλή αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια πήγα σήμερα στο κέντρο εξωσωματικής και μίλησα με τον ειδικό υπενθυμίσω πως προσπαθώ  1 μισή χρόνο και χωρίς καμία κύηση, και ανήκω στο ανεξήγητο όλα καλά τα βρίσκουν πέρα των πολυκοιστικων. Λοιπόν μου πρότειναν λαπαροσκόπηση για να κάνουν διερεύνηση για ενδομητρίωση έτσι λέει το πρωτόκολλο λένε...και η τελευταία λύση είναι η εξωσωματική. Και λέω εγώ τώρα να κάνω λαπαροσκόπηση για το αν....έχω ενδομητρίωση...και αν έχω να προσπαθήσω να πετύχω μόνη μου εγκυμοσύνη.....αν πετύχω.... και αν και αν δηλαδή να δώσω 2500 για λαπαροσκόπηση για το αν έχω ενδομητρίωση που και νε έχω κανένας δε στη θεραπευει για πάντα (σε φίλη μου εμφανίστηκε μετά από 3 μήνες ξανά) άντε γεια. ...πάω για εξωσωματική θα δώσω 3500 και ότι γίνει!!!! τι λέτε?

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις γνώμη και από άλλον γιατρό!εγώ κάποια στιγμή που είχα υποψίες ενδομητριωσης μου είπαν ότι φαίνεται από εξετάσεις μια πρώτη εικόνα όπως επίσης και από κάποια συνεχόμενα συμπτώματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα... σε όλες εγώ είμαι ράκος ψυχολογικά και μου φταίνε όλοι και όλα, μια δε θέλω να κάνω τίποτα μια λέω πάμε δυνατά για το επόμενο βήμα...είναι και αυτή η σκόνη και ο καιρός που σου χαλάει τη διάθεση!!!!Εσείς πως είστε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα... σε όλες εγώ είμαι ράκος ψυχολογικά και μου φταίνε όλοι και όλα, μια δε θέλω να κάνω τίποτα μια λέω πάμε δυνατά για το επόμενο βήμα...είναι και αυτή η σκόνη και ο καιρός που σου χαλάει τη διάθεση!!!!Εσείς πως είστε κορίτσια?

Σε Καταλαβενω..!!! Εγώ μέσα στο άγχος λέω άντε να έρθει η αυριανή μέρα μπας και χαλαρώσω λίγο γιατί πολύ άγχος..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ILIANA86 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα... σε όλες εγώ είμαι ράκος ψυχολογικά και μου φταίνε όλοι και όλα, μια δε θέλω να κάνω τίποτα μια λέω πάμε δυνατά για το επόμενο βήμα...είναι και αυτή η σκόνη και ο καιρός που σου χαλάει τη διάθεση!!!!Εσείς πως είστε κορίτσια?

Μία από τα ίδια κορίτσι μου...Και εγώ τα ίδια νιώθω, δεν έχω διάθεση για τίποτα και ότι κάνω το κάνω με μεγάλη προσπάθεια! Πρέπει να προσπαθήσουμε, πρέπει να βρούμε δύναμη! 5 Ιουνίου ξανά περνάω επιτροπή για τα φάρμακα και πλέον πάω για την 4η μου προσπάθεια...Εσύ σε τι φάση εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα...

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!νίκη μου περιμένουμε τα νεακια  της επιτροπής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!νίκη μου περιμένουμε τα νεακια  της επιτροπής!

Καλημέρα θα σας ενημερώσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!νίκη μου περιμένουμε τα νεακια  της επιτροπής!

Καλημέρα!Πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Ναιιιιι...!!!! Να φύγει αυτό το άγχος...

Τέλεια!Θα περιμένουμε νέα σου!και εγώ είχα άγχος για το τι θα με ρωτήσουν,αλλά δεν είδα καθόλου τους γιατρούς...οπότε όλα καλά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!Υγεια να εχουμε και ολα θα γινουν!

Καλημέρα!Πραγματικά αν έχουμε υγεία όλα γίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...