Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Δεν μπορω να πω οτι τρεφομαι 100% οπως μου λεει ο γιατρος μου. Σιγουρα ομως οχι ανθυγιεινά...τι θελω να πω...δεν μπορω να φαω μια φορα την εβδομαδα μοσχάρι. Και οταν το φαω θα το φαω σε μικρη ποσότητα. Γενικα εχω παρατηρήσει μια αντιπαθεια στα κρεατικα- χορταινω με μικρη ποσότητα κ δεν μπορω να πιεσω τον ευατο μου να φαει παραπάνω. Τρωω ομως πολλα λαχανικα, φρουτα, γαλακτοκομικά, δημητριακά. Σπανίως να φαω καποιο γλυκο η παγωτό. Μέχρι τωρα εγω δεν εχω βαλει ουτε ενα κιλό..αν και εχει πεταχτει λιγο κοιλιτσα. Τι να πω, θα τον ρωτησω την επόμενη φορα που θα πάω...

Εχω κι'αλλη ερωτηση... Τι χαπια παίρνετε κ πόσα? Πινω 3 χαπια την ημερα για την ώρα, χαιρομαι που δεν παιρνω παραπάνω αλλα παλι κανω συγκρίσεις με φιλες μου που επιναν γυρω στα 7... Το ενα πισω απο το αλλο.. Απο την αλλη εκανα γενικη αίματος και ολα ηταν οκ...

Μια χαρα τρεφεσε αν και εγω ειμαι λιγο κατα των γαλακτοκομικων και του κρεατος!!αν δν ηταν φυσιολογικο το βαρος του παιδιου θα στο ελεγε ο γιατρος εκεινη την ωρα.μην αγχωνεσε!!εγω παιρνω σιδηρο,μαγνησιο και για λιγες μερες το ultrogestan γτ εβγαλα λιγο αιμα λογω ενος αγγειου που εσπασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 412
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Λοιπόν @Linaki.24 θα απαντήσω σε σενα πρωτον κούκλα μου τι τρομοκρατησε με την κάθε χαζαμαρα που ακούς αν είναι δυνατόν επειδή είναι δραστήριο το παιδι στην κοιλιά να εχεις φόβο μην το χάσεις και εμενα έτσι είναι ο γιατρός μου είπε οτι είναι πολύ καλό αυτό επίσης το απο κάτω είναι αν σε χτυπάει στην ουροδόχο κύστη που και παλι κακό δεν είναι απλα λένε οτι αν είναι πολύ χαμηλά το παιδι μετα σε εβδομάδες όμως και σε προχωρημένη κύηση σε σπρώχνει και μπορεί να πας σε πρόωρο τοκετό άλλα εντάξει ετσι μην τρελαθουμε τελείως τωρα επειδή το μωρο είναι δραστήριο να φοβόμαστε κιολας χαχαχαχαχαχαχαχα έλα Παναγια μου εντάξει 

Οοουυυφφφφ!!!! Ρε πραγματικά φοβήθηκα! Να σαι καλά...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Οοουυυφφφφ!!!! Ρε πραγματικά φοβήθηκα! Να σαι καλά...!!!

Καλά παιδι μου ακούς την κάθε μαλάκια τι φοβήθηκες ίσα ίσα να χαίρεσαι που το μωρό είναι ζωηρό μου το λένε συνέχεια οι γιατροί και οι μαίες σε παρακαλώ εδώ μεσα θα ακούσεις πολλά εσύ θα ρωτας τον γιατρό σου πάντως αυτό μην το πεις θα γελάει ο άνθρωπος αν ειναι δυνατόν τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Καλά παιδι μου ακούς την κάθε μαλάκια τι φοβήθηκες ίσα ίσα να χαίρεσαι που το μωρό είναι ζωηρό μου το λένε συνέχεια οι γιατροί και οι μαίες σε παρακαλώ εδώ μεσα θα ακούσεις πολλά εσύ θα ρωτας τον γιατρό σου πάντως αυτό μην το πεις θα γελάει ο άνθρωπος αν ειναι δυνατόν τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου 

Χαχαχαχαχαχα! Να σαι καλά!!!! Αυτό θα κάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Καλά παιδι μου ακούς την κάθε μαλάκια τι φοβήθηκες ίσα ίσα να χαίρεσαι που το μωρό είναι ζωηρό μου το λένε συνέχεια οι γιατροί και οι μαίες σε παρακαλώ εδώ μεσα θα ακούσεις πολλά εσύ θα ρωτας τον γιατρό σου πάντως αυτό μην το πεις θα γελάει ο άνθρωπος αν ειναι δυνατόν τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μουε

Εγω δν ειπα οτι οποια εχει ζωηρο παιδι εχει προβλημα και θα γεννησει προωρα.μιλησα για μια φιλη μου τι ακριβως εγινε οπως ακριβως της τα ειπε ο γιατρος της.ειναι ενα μεμονομενο αληθινο γεγονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Να θυμάστε να ξεκουράζεστε όσο περισσότερο μπορείτε!!! 

Εγώ βρίσκομαι στην 16η εβδομάδα, πήγαμε προχθές κ στον γιατρό.. Μας είπε πως είναι αγοράκι!! Γερό να'ναι κ ότι να'ναι!! Δεν είχα κάποιο προαίσθημα για το φύλο του μωρού.. Εσείς είχατε;

Σχετικά με τα χάπια παίρνω καθημερινά utrogestan (από την αρχή της κύησης σχεδόν, γιατί είχα λίγα καφέ), φυλικο οξύ, σίδηρο, μαγνήσιο και σαλοσπιρ (λόγω θρομβοφιλιας). Επίσης, κάνω καθημερινά ένεση ηπαρινης κ αυτή λόγω θρομβοφιλιας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σας! Να θυμάστε να ξεκουράζεστε όσο περισσότερο μπορείτε!!! 

Εγώ βρίσκομαι στην 16η εβδομάδα, πήγαμε προχθές κ στον γιατρό.. Μας είπε πως είναι αγοράκι!! Γερό να'ναι κ ότι να'ναι!! Δεν είχα κάποιο προαίσθημα για το φύλο του μωρού.. Εσείς είχατε;

Σχετικά με τα χάπια παίρνω καθημερινά utrogestan (από την αρχή της κύησης σχεδόν, γιατί είχα λίγα καφέ), φυλικο οξύ, σίδηρο, μαγνήσιο και σαλοσπιρ (λόγω θρομβοφιλιας). Επίσης, κάνω καθημερινά ένεση ηπαρινης κ αυτή λόγω θρομβοφιλιας.

 

Καλημερα!με το καλο το μωρακι σου!εγω ειμαι στην 15w5d.ειχα προαισθημα οτι ειναι κοριτσακι ενω ο αντρας μου οτι ειναι αγορακι τελικα και εμεις αγορακι εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Βρε κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι.... Σήμερα μπαίνω στη 17η εβδομαδα όμως η μικρή μου δεν μ έχει δώσει το παραμικρό σημαδακι! Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε σιγά σιγά να την καταλαβαίνω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Βρε κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω κάτι.... Σήμερα μπαίνω στη 17η εβδομαδα όμως η μικρή μου δεν μ έχει δώσει το παραμικρό σημαδακι! Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε σιγά σιγά να την καταλαβαίνω????

Δν ειναι απολυτο!πολλες γυναικες το νοιωθουςν μετα την 18 εβδομαδα.η μπορει να το εχεις νοιωσει και να μην το εχεις καταλαβει γτ ειναι ιδιο με το εντερο!και εγω δν ξερω αν εχω νοιωσει το μπεμπε η αν ειναι το εντερο γτ νοιωθω μικρα σπρωξιματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Δν ειναι απολυτο!πολλες γυναικες το νοιωθουςν μετα την 18 εβδομαδα.η μπορει να το εχεις νοιωσει και να μην το εχεις καταλαβει γτ ειναι ιδιο με το εντερο!και εγω δν ξερω αν εχω νοιωσει το μπεμπε η αν ειναι το εντερο γτ νοιωθω μικρα σπρωξιματα!!

Ναι σαν το εντερο το νιώθω αυτό όμως!Δεν θα έπρεπε να το νιώθω κ λίγο ίσα που κ στο χέρι μ????Με τις ώρες ακουμπάω κ χαϊδεύω την κοιλιά μ αλλά τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Ναι σαν το εντερο το νιώθω αυτό όμως!Δεν θα έπρεπε να το νιώθω κ λίγο ίσα που κ στο χέρι μ????Με τις ώρες ακουμπάω κ χαϊδεύω την κοιλιά μ αλλά τίποτα...

Οχι ειναι πολυ μικρουλη ακομα για να το νοιωσεις ετσι!μετα την 25η εβδομαδα θα το νοιωθεις κανονικα.το μπεμπε σου ειναι μαλλον αυτο που νοιωθεις.εμρνα στην μανα μου και στην πεθερα μου που περιεγραψα τα συμπτωματα μου ειπαν οτι ο μπεμπης μου ειναι και αυτες ετσι το νοιωσανε στον τεταρτο μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Οχι ειναι πολυ μικρουλη ακομα για να το νοιωσεις ετσι!μετα την 25η εβδομαδα θα το νοιωθεις κανονικα.το μπεμπε σου ειναι μαλλον αυτο που νοιωθεις.εμρνα στην μανα μου και στην πεθερα μου που περιεγραψα τα συμπτωματα μου ειπαν οτι ο μπεμπης μου ειναι και αυτες ετσι το νοιωσανε στον τεταρτο μηνα!!

Μαλιστα!!! Αντε με τη βοήθεια της Παναγιτσας να έρθουν τα μωράκια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! 

Κι εγώ κάτι ελαφριές ενοχλήσεις νιώθω λίγες φορές τις τελευταίες 2 ημέρες.. Είναι τόσες ελαφριές που στην αρχή νόμιζα πως είναι το έντερο μου, αλλά είχα ρωτήσει τις προηγούμενες ημέρες την μαμά μου κ φίλες μου που έχουν μωράκια.. Όλες μου είπαν πως στην αρχή νιώθεις σαν ενόχληση του εντέρου σου. 

Μακάρι σε λίγες βδομαδουλες να τα νιώθουμε να κλωτσανε, για να είμαστε πιο ήσυχες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! 

Κι εγώ κάτι ελαφριές ενοχλήσεις νιώθω λίγες φορές τις τελευταίες 2 ημέρες.. Είναι τόσες ελαφριές που στην αρχή νόμιζα πως είναι το έντερο μου, αλλά είχα ρωτήσει τις προηγούμενες ημέρες την μαμά μου κ φίλες μου που έχουν μωράκια.. Όλες μου είπαν πως στην αρχή νιώθεις σαν ενόχληση του εντέρου σου. 

Μακάρι σε λίγες βδομαδουλες να τα νιώθουμε να κλωτσανε, για να είμαστε πιο ήσυχες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η dimitra_6 είπε:

Καλησπέρα σας! 

Κι εγώ κάτι ελαφριές ενοχλήσεις νιώθω λίγες φορές τις τελευταίες 2 ημέρες.. Είναι τόσες ελαφριές που στην αρχή νόμιζα πως είναι το έντερο μου, αλλά είχα ρωτήσει τις προηγούμενες ημέρες την μαμά μου κ φίλες μου που έχουν μωράκια.. Όλες μου είπαν πως στην αρχή νιώθεις σαν ενόχληση του εντέρου σου. 

Μακάρι σε λίγες βδομαδουλες να τα νιώθουμε να κλωτσανε, για να είμαστε πιο ήσυχες!! 

Καλημερα!στην αρχη πολλες γυναικες το μπερδευουν με το εντερο ομως αν γινετε καθε μερα δν μπορει να ειναι το εντερο!!εγω τωρα εχω αρχησει και το νοιωθω και το βραδυ στον υπνο μου!!στον 6ο ξεκινανε οι κλωτσιες και μετα δν σ αφηνει σε ησυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι γινεται βρε παιδια με τα αγοράκια??? Και εμεις αγορακι περιμενουμε και ημουν σιγουρη κιολας οτι θα είναι αγοράκι!!! 

Αυτο που νιωθω δεν ξερω αν είναι το μωρο η όχι...παντως νιωθω δεξιά χαμηλά κατι σαν γαργαλιτο...αλλες φορες σαν να ειναι το εντερο μου...δεν μπορω να  το εξηγήσω ακριβως...

Τωρα αρχιζω και καταλαβαινω που κ που καποιες συσπάσεις..ο γιατρος ειπε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικό...αντε να δουμε κ με αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Τι γινεται βρε παιδια με τα αγοράκια??? Και εμεις αγορακι περιμενουμε και ημουν σιγουρη κιολας οτι θα είναι αγοράκι!!! 

Αυτο που νιωθω δεν ξερω αν είναι το μωρο η όχι...παντως νιωθω δεξιά χαμηλά κατι σαν γαργαλιτο...αλλες φορες σαν να ειναι το εντερο μου...δεν μπορω να  το εξηγήσω ακριβως...

Τωρα αρχιζω και καταλαβαινω που κ που καποιες συσπάσεις..ο γιατρος ειπε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικό...αντε να δουμε κ με αυτό...

Καλησπερα κοπελα μου!με το καλο το μωρακι σου!και εγω αγορακι εχω!ολες οι γνωστες μου αγορακι εχουν,δν εχω ακουσει καμια να εχει κοριτσακι!!ανδροκρατουμενο σχολειο θα ειναι!!εγω νοιωθω σαν ελαφρια σπρωξιματα καποιες φορες!ειμαι στην 16w4d προχθες που ειχα παει στον γιατρο και τον ρωτησα μου λεει συνηθως το νοιωθουν μετα την β επιπεδου,ομως δν στο αποκλειω να ειναι ο μπεμπης!!θα δειξει με τον καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! εγω 17w1d και ακομη είμαστε με ποσοστο 70%οτι ειναι κοριτσι απο την Αυχενική γιατι στον υπέρηχο του 4 ειχε κλειστα πόδια ??? εμενα μου εδινε μονο 1 μηνα utrogestan και μετα το γυρισαμε σε κολπικη κρεμα vasclor για το αιμα που ειχα στην αρχη.. παίρνω απο ολα τα αλλα τα Καλά εκτος μαγνησίου που θα πρεπει σιγα σιγά γιατι με ταράζουν οι κραμπες. Επίσης δεν εχω νιώσει απολύτως τίποτα ακομη.. μπορει τον αλλο μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε??? Βρε κορίτσια εχω μια απορία ή μάλλον ανησυχία.... Προχθές ένιωσα γύρω από τον αφαλό μου σαν κάτι να με γαργαλαει... Ειμαι στη 18η εβδομάδα. Ρώτησα το γιατρό μ κ μ ειπε οτι κατά πάσα πιθανότητα ήταν το μωράκι μου... Όμως από προχθές τίποτα πάλι..... Θα έπρεπε να το νιώσω ξανά???? Δεν θα έπρεπε να έχει συχνότητα??? Έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό μου κ με έχει αρρωστήσει 2 μέρες τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Linaki.24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε??? Βρε κορίτσια εχω μια απορία ή μάλλον ανησυχία.... Προχθές ένιωσα γύρω από τον αφαλό μου σαν κάτι να με γαργαλαει... Ειμαι στη 18η εβδομάδα. Ρώτησα το γιατρό μ κ μ ειπε οτι κατά πάσα πιθανότητα ήταν το μωράκι μου... Όμως από προχθές τίποτα πάλι..... Θα έπρεπε να το νιώσω ξανά???? Δεν θα έπρεπε να έχει συχνότητα??? Έχω άγχος αν είναι καλά το μωρό μου κ με έχει αρρωστήσει 2 μέρες τώρα....

Καλημερα!ειναι πολυ μικρο ακομα και δν θα το νοιωθεις συνεχεια.μετα την 25η εβδομαδα θα το νοιωσεις κανονικα καθε μερα.και εγω την ιδια απορια με σενα ειχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!ειναι πολυ μικρο ακομα και δν θα το νοιωθεις συνεχεια.μετα την 25η εβδομαδα θα το νοιωσεις κανονικα καθε μερα.και εγω την ιδια απορια με σενα ειχα!

Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν ξέρεις πόσο πολυ με ανακουφισες!!! Να σαι καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα, 

Θελω να ρωτησω αφου ολες εδω ειμαστε πανω κατω στην ιδια φαση εγκυμοσυνης.. βρισκομαι στην 16w 4d κι ακομα ταλαιπωρουμαι πολυ απο ναυτιες. Εκανα κ καποιους εμετους αλλα τωρα εχω 1 βδομαδα να κανω. Ομως οι αναγουλες μου ειναι αμειωτες, εχω ολη μερα πρωι μεσημερι βραδυ. Μαλιστα ξυπναω απ αυτες κ δε μπορω να ξανακοιμηθω! Ακουω για 20η βδομαδα αλλα κ για εμετους ως το τελος της εγκυμοσυνης. Βρισκομαι σε αθλια ψυχολογικη κατασταση απ αυτα τα συμπτωματα, δε μπορω να χαρω τπτ. Δεν παιρνω σιδηρο κ ασβεστιο για να μην επιδεινωθω κ μονο φοβαμαι κ στεναχωριεμαι. Δε βλεπω καμια σας να παραπονιεται για αναλογη κατασταση. Κ ωρες ωρες απελπιζομαι γιατι ξεκινησαν κ καουρες, δυσκοιλιοτητα κ φοβαμαι οτι δε μπορω να τα διαχειριστω ολα μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimele είπε:

Καλησπερα, 

Θελω να ρωτησω αφου ολες εδω ειμαστε πανω κατω στην ιδια φαση εγκυμοσυνης.. βρισκομαι στην 16w 4d κι ακομα ταλαιπωρουμαι πολυ απο ναυτιες. Εκανα κ καποιους εμετους αλλα τωρα εχω 1 βδομαδα να κανω. Ομως οι αναγουλες μου ειναι αμειωτες, εχω ολη μερα πρωι μεσημερι βραδυ. Μαλιστα ξυπναω απ αυτες κ δε μπορω να ξανακοιμηθω! Ακουω για 20η βδομαδα αλλα κ για εμετους ως το τελος της εγκυμοσυνης. Βρισκομαι σε αθλια ψυχολογικη κατασταση απ αυτα τα συμπτωματα, δε μπορω να χαρω τπτ. Δεν παιρνω σιδηρο κ ασβεστιο για να μην επιδεινωθω κ μονο φοβαμαι κ στεναχωριεμαι. Δε βλεπω καμια σας να παραπονιεται για αναλογη κατασταση. Κ ωρες ωρες απελπιζομαι γιατι ξεκινησαν κ καουρες, δυσκοιλιοτητα κ φοβαμαι οτι δε μπορω να τα διαχειριστω ολα μαζι!

Ωχχχ εσυ κοριτσάκι μου περνας δύσκολα!!!! Εγω προσωπικά δεν εχω κατι τετοιο κ καμια εμπειρια! Αν καποια ξέρει ας απαντήσει.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimele είπε:

Καλησπερα, 

Θελω να ρωτησω αφου ολες εδω ειμαστε πανω κατω στην ιδια φαση εγκυμοσυνης.. βρισκομαι στην 16w 4d κι ακομα ταλαιπωρουμαι πολυ απο ναυτιες. Εκανα κ καποιους εμετους αλλα τωρα εχω 1 βδομαδα να κανω. Ομως οι αναγουλες μου ειναι αμειωτες, εχω ολη μερα πρωι μεσημερι βραδυ. Μαλιστα ξυπναω απ αυτες κ δε μπορω να ξανακοιμηθω! Ακουω για 20η βδομαδα αλλα κ για εμετους ως το τελος της εγκυμοσυνης. Βρισκομαι σε αθλια ψυχολογικη κατασταση απ αυτα τα συμπτωματα, δε μπορω να χαρω τπτ. Δεν παιρνω σιδηρο κ ασβεστιο για να μην επιδεινωθω κ μονο φοβαμαι κ στεναχωριεμαι. Δε βλεπω καμια σας να παραπονιεται για αναλογη κατασταση. Κ ωρες ωρες απελπιζομαι γιατι ξεκινησαν κ καουρες, δυσκοιλιοτητα κ φοβαμαι οτι δε μπορω να τα διαχειριστω ολα μαζι!

Καλημερα!ουτε και εγω εχωκατι παρομοιο αλλα υπαρχουν γυναικες που βιωνουν ετσι την εγκυμοσυνη!προσπαθησε να ξεκουραζεσε οσο περισσοτερο γινετε,πολυ νερο για να μην παθεις καμια αφυδατωση,σωστη διατροφη και υπομονη!αυτο πιστευω οτι ισως σε βοηθησει λιγο και οι οδηγιες του γιατρου σου!σου ευχομαι να περαςσει γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!ουτε και εγω εχωκατι παρομοιο αλλα υπαρχουν γυναικες που βιωνουν ετσι την εγκυμοσυνη!προσπαθησε να ξεκουραζεσε οσο περισσοτερο γινετε,πολυ νερο για να μην παθεις καμια αφυδατωση,σωστη διατροφη και υπομονη!αυτο πιστευω οτι ισως σε βοηθησει λιγο και οι οδηγιες του γιατρου σου!σου ευχομαι να περαςσει γρηγορα!

Ουτε νερο μπορω να πινω γιατι φερνει αναγουλα παραπανω ουτρ να τρεφομαι σωστα γιατι δεν ανεχεται πολλες τροφες το στομαχι μου. Πολυ συγκεκριμενα πραγματα κ παλι οχι παντα. Εχω ψαξει αρκετα, ουτε οι γιατροι παιρνουν θεση γιατι λενε πως καθε εγκυμονουσα αρεσκεται σε αλλες τροφες, ειναι πολυ υποκειμενικα ολα. Περιμενω ομοιοπαθουσα μηπως βοηθησει αυτο, αν κ εχω διαβασει τοσα που εχω γινει κιμας κ χωρις αποτελεσμα τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...