Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Δε φαντάζεσαι πόσο σε νιώθω..κατανοώ την αγωνία σου. Να σου πω την αλήθεια έπρεπε να την είχα κάνει απο τον προηγούμενο μήνα αλλά μου έδωσα μια ακόμα ευκαιρία...! Θα περιμένω νέα σου!

Θα σου στείλω να σου πω!!! προσπαθείτε πολύ καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλο μήνα σε όλες... να σας ρωτήσω κάτι που δεν ρώτησα το γιατρό γιατί ήταν κ λίγο του τύπου κατάπια καλάμι τελος πάντων ήταν καλός στην δουλειά του τουλάχιστον.. είπε στους δικούς μου ΄μόλις βγήκε από το χειρουργείο ότι μπορώ κ αύριο που λέει ο λόγος να ξεκινήσω... είμαι στην 6η μέρα του κύκλου κ εννοείται έτσι όπως είμαι δε σκέφτομαι να έρθω σε επαφή με τα ράμματα κιόλας χαχ έλεος... αν περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω λέτε? πολύ φάρμακο έφαγα τις τελευταίες μέρες.. εντάξει όχι τραγικά.. δυναμοτικά, για το στομάχι κ αντιβίωση μ βάζανε στους ορούς.. αα δε σας είπα ήμουν κ αδιάθετη παράλληλα στην επέμβαση. timing... τι ν κάνω? να το πάω χαλαρά ή ν αφήσω το μήνα να φύγει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Καλό μήνα!Με το καλό κορίτσι μου! Να είναι η πρώτη και τυχερή!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ ??

 

Και κορίτσι να ξέρετε ότι δεν απαντάω στις ερωτήσεις σας γιατί δεν εχω τόσες γνώσεις ή δεν εχω περάσει κάτι αντίστοιχο.... Όχι γιατί με ενδιαφέρουν οι δικές μου ερωτήσεις μόνο ??... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

κοριτσια καλο μήνα σε όλες... να σας ρωτήσω κάτι που δεν ρώτησα το γιατρό γιατί ήταν κ λίγο του τύπου κατάπια καλάμι τελος πάντων ήταν καλός στην δουλειά του τουλάχιστον.. είπε στους δικούς μου ΄μόλις βγήκε από το χειρουργείο ότι μπορώ κ αύριο που λέει ο λόγος να ξεκινήσω... είμαι στην 6η μέρα του κύκλου κ εννοείται έτσι όπως είμαι δε σκέφτομαι να έρθω σε επαφή με τα ράμματα κιόλας χαχ έλεος... αν περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω λέτε? πολύ φάρμακο έφαγα τις τελευταίες μέρες.. εντάξει όχι τραγικά.. δυναμοτικά, για το στομάχι κ αντιβίωση μ βάζανε στους ορούς.. αα δε σας είπα ήμουν κ αδιάθετη παράλληλα στην επέμβαση. timing... τι ν κάνω? να το πάω χαλαρά ή ν αφήσω το μήνα να φύγει??

koritsi εγω θα αφηνα το μηνα... οχι τοσο για τα φαρμακα, αν σου ειπε ο γιατρος οκ σημαινει οτι δεν πειραζουν αλλα ρε παιδι μου για να νιωσεις εσυ λιγο καλυτερα. Μην σε ενοχλησουν τα ραματα κ γενικα νιωθεις αβολα... καθαρα δλδ για ψυχολογικους λογους... Δεν ξερω κιολας αλλα νομιζω απο ενα μηνα δεν χαθηκε ο κοσμος αν ειναι στην τελικη να νιωθεις εσυ ανετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κοριτσιαααα!!!!μακάρι να ναι ο τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας!!να κάνω μια ερώτηση,λιγο χαζή ίσως, αλλά επειδή δε ξέρω και πολλά,βλεπω αρκετά κορίτσια εδώ που λέτε για σαλπιγγογραφια,για ποιο λόγο την κάνετε?να πω κ γω ότι κ γω όπως η @Ελένη Πειραιάς δεν απαντάω σε ερωτήσεις γιατί κ γω δε ξέρω αρκετά και μαθαίνω από σας...  ☺☺☺☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gwgouli32 είπε:

Καλό μήνα κοριτσιαααα!!!!μακάρι να ναι ο τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας!!να κάνω μια ερώτηση,λιγο χαζή ίσως, αλλά επειδή δε ξέρω και πολλά,βλεπω αρκετά κορίτσια εδώ που λέτε για σαλπιγγογραφια,για ποιο λόγο την κάνετε?να πω κ γω ότι κ γω όπως η @Ελένη Πειραιάς δεν απαντάω σε ερωτήσεις γιατί κ γω δε ξέρω αρκετά και μαθαίνω από σας...  ☺☺☺☺☺☺☺

Η σαλπιγγογραφια δείχνει αν οι σάλπιγγες είναι διαβατες.Εκει γίνεται η συνάντηση του ωαρίου με το σπερματοζωάριο οπότε πρέπει να ξέρουμε αν είναι ανοιχτές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια!

Ευχομαι τα δικα μας πασχαλινα αυγουλακια να ψιλοξενησουν ενα μωρακι!

Καλη επιτυχια,καλες προσπαθειες και μην ξεχνατε αισιοδοξια αργα ή γρηγορα θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα σε όλες κορίτσια μου! Εύχομαι ο Γενάρης να έρθει με πολλά γεννητούρια! Και πάνω από όλα με γερά μωρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

βρήκα στο ίντερνετ τα ψηφιακά της clearblue τα 10 τμχ 25 ευρω... θα μου φτάσουν 10??

Κ γω αυτα παίρνω! Επειδή εχω σταθερό κύκλο θέλω 2 με 3 καθε κύκλο. Μονο την πρώτη φορά χαλασα Πολλά που δεν ήξερα!  Τα κανω 12η μέρα ή 11η αν νιώσω υγρά... κ ετσι ενα πακέτο θα βγαλει 3 με 4 κύκλους. Απλα πρώτη φορα ακολουθείς τις οδηγίες για να μην το χάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα & καλό μήνα, 

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!!! Θέλω κι εγώ να συμμετέχω στην ομάδα!!! Ανυπομονώ να μείνω εγκυούλα! Βοηθήστε με όμως λίγο..Μετά από καιρό προσπαθειών είπα να δοκιμάσω τα τεστάκια ωορρηξίας. Έχω κύκλο 26-31 μέρες. Τους τελευταίους μήνες έχει σταθεροποιηθεί στις 28-29 ημέρες αλλά όταν κοίταξα τον τελευταίου χρόνου ήταν 26-31.Λόγω συνθηκών (αργούσα στη δουλειά, είχα πιει πολλά υγρά) τα ξεκίνησα 13η και έκανα μέχρι 17η ημέρα. Σας έχω συνημμένη φωτογραφία. Ωορρηξία έκανα τη 13η μέρα? Βοηθηστε αν μπορείτε να κατανοήσω τα τεστ.

Testakia.jpg

Τεστάκια ωορρηξίας δεν έχω κάνει ποτέ αλλά με βάση αυτό που βλέπω στη φώτο καταλαβαίνω ότι το πάνω πάνω είναι το πιο έντονο άρα η ωορρηξίας σου θα γίνει μέσα στο επόμενο 48.. Ας μας πουν οι πιο έμπειρες του θέματος..

@Ελένη Πειραιάς εύχομαι κοπέλα μου η πρώτη σου προσπάθεια να είναι και η τυχερή!! Σε λίγες μέρες θα ξέρεις.. νιώθεις κάτι διαφορετικό??

 

@ViKcy καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου!! όλα καλά να πάνε! Θα περιμένουμε νέα σου!!

 

@Tokyo μου θα περιμένω να δω πως θα πάει αυτός ο μήνας και αναλόγως θα πράξω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες μου..Να με και εγώ..Καλό μήνα να έχουμε...

Εύχομαι πραγματικά αυτός να είναι ο μήνας μας και μέχρι το Πάσχα να έχουμε τα αυγουλάκια μας! Πάνω απ'όλα θετική σκέψη γιατί πολλές φορές κάποια πράγματα  είναι στο μυαλό μας, δημιουργούμε αχρείαστο άγχος και μπλοκάρουμε τον εαυτό μας..

Εμείς μπήκαμε και επίσημα στο δεύτερο μήνα προσπαθειών και είπα να δοκιμάσω τα τεστάκια ωορρηξίας  μιας και αυτές τις μέρες έρχονται οι γόνιμες..

Καλή μας επιτυχία χχχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

8/4 ... Έχω μέρες  ακόμα.. ουφ...

Σου εύχομαι ψηλή χοριακή και να μην έρθει η ακατανομαστη..Μακαρι να είσαι η πρώτη φούρνου του μήνα χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου εύχομαι και σένα γρήγορα να έρθει το μωράκι!!!Την Τετάρτη το πρωί θα πάω να την κάνω!!Ελπίζω εσύ να την γλιτώσεις!!!?

Δεν ειναι τιποταη φοβασαι.

Εκανα την προηγουμενη Τριτη, πιο πολυ ηταν ο φοβος μου για την διαδικασια παρα η εξεταση.

Σκεψου το πρωι της Τριτης(απογευμα την εκανα) ειχα την εντυπωση οτι ειχα πρηστει κ ποναω,χωρις να εχω παει καν.

Εχω γραψει αναλυτικα στα Μαρτακια νομιζω την εμπειρια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Σου εύχομαι ψηλή μοριακή και να μην έρθει η ακατανομαστη..Μακαρι να είσαι η πρώτη φούρνου του μήνα χχχ

ευχαριστώ πολύ!!! Μακάααρι!! μακάααρι!!  Καλή επιτυχία και σε εσένα με τα τεστάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα & καλό μήνα, 

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!!! Θέλω κι εγώ να συμμετέχω στην ομάδα!!! Ανυπομονώ να μείνω εγκυούλα! Βοηθήστε με όμως λίγο..Μετά από καιρό προσπαθειών είπα να δοκιμάσω τα τεστάκια ωορρηξίας. Έχω κύκλο 26-31 μέρες. Τους τελευταίους μήνες έχει σταθεροποιηθεί στις 28-29 ημέρες αλλά όταν κοίταξα τον τελευταίου χρόνου ήταν 26-31.Λόγω συνθηκών (αργούσα στη δουλειά, είχα πιει πολλά υγρά) τα ξεκίνησα 13η και έκανα μέχρι 17η ημέρα. Σας έχω συνημμένη φωτογραφία. Ωορρηξία έκανα τη 13η μέρα? Βοηθηστε αν μπορείτε να κατανοήσω τα τεστ.

Testakia.jpg

καλησπέρα κορίτσι...χωρις να έχω κ γω μεγάλη εμπειρία με τα τεστ φαίνεται ότι το πανω πανω είναι το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ή αλήθεια είναι  @Mantarini νιώθω κάποιες διαφορές αυτόν τον μήνα αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματικά η από το μυαλό μου γιατι το θελω πολύ.... ειχα γράψει πως ειχα καουρες ...Τώρα δεν εχω....τώρα έχω ώρες ώρες μια ναυτία... Εκεί που δεν είχα καθόλου υγρά... Τώρα είναι πολύ πηχτα και γαλακτερα... πρησμένο στήθος.... τσιμπήματα πολλα.... Αλλά γνωρίζω πως είναι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα πέρα απο τα κλασικά της περιόδου....

 

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να παω πρώτα για β χοριακη η να κανω ενα τεστ στο σπίτι αν Δεν έρθει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Προσπαθήστε κ σήμερα.... 

Το θέμα είναι πως 4 μέρες λείπει ο σύζυγος και επιστρέφει αύριο πρωί... Μα τι ξενέρωμα ζω σ αυτόν τον κύκλο?? Χάθηκε να γίνει η άτιμη 17η μέρα να ναι κοντά στις επαφές?? Τέλος πάντων next month! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Ή αλήθεια είναι  @Mantarini νιώθω κάποιες διαφορές αυτόν τον μήνα αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματικά η από το μυαλό μου γιατι το θελω πολύ.... ειχα γράψει πως ειχα καουρες ...Τώρα δεν εχω....τώρα έχω ώρες ώρες μια ναυτία... Εκεί που δεν είχα καθόλου υγρά... Τώρα είναι πολύ πηχτα και γαλακτερα... πρησμένο στήθος.... τσιμπήματα πολλα.... Αλλά γνωρίζω πως είναι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα πέρα απο τα κλασικά της περιόδου....

 

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερο να παω πρώτα για β χοριακη η να κανω ενα τεστ στο σπίτι αν Δεν έρθει????

Σίγουρα η χοριακή είναι το πιο αξιόπιστο αποτέλεσμα.. αν έχεις τεστάκι στο σπίτι το δοκιμάζεις και βλέπεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Το θέμα είναι πως 4 μέρες λείπει ο σύζυγος και επιστρέφει αύριο πρωί... Μα τι ξενέρωμα ζω σ αυτόν τον κύκλο?? Χάθηκε να γίνει η άτιμη 17η μέρα να ναι κοντά στις επαφές?? Τέλος πάντων next month! 

Επειδη δεν σε εχω παρακολουθησει,ποτε ειχες ωορρηξια? Αν ειχες πχ σημερα κι αυριο προλαβαινεις μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Επειδη δεν σε εχω παρακολουθησει,ποτε ειχες ωορρηξια? Αν ειχες πχ σημερα κι αυριο προλαβαινεις μια χαρα.

Υγρα είχα τουλάχιστον μια εβδομάδα, σταμάτησαν χθες. Το  ημερολόγιο μου έβγαζε 17η ημέρα, επαφές είχα μέχρι 16η μετά έφυγε ο άντρας μου. Χθες είχα έντονο πόνο σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία κι αύριο γυρίζει ο καλός μου!! Σήμερα είμαι ήδη 21η ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Υγρα είχα τουλάχιστον μια εβδομάδα, σταμάτησαν χθες. Το  ημερολόγιο μου έβγαζε 17η ημέρα, επαφές είχα μέχρι 16η μετά έφυγε ο άντρας μου. Χθες είχα έντονο πόνο σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία κι αύριο γυρίζει ο καλός μου!! Σήμερα είμαι ήδη 21η ημέρα! 

Το ημερολογιο με την θερμοκρασια δεν ταιριαζουν, αλλα κ παλι 21η μερα ειναι πολυ αργα για ωορρηξια.

Ας υποθεσουμε οτι ειχες την 17η που λεει το ημερολογιο, η 16η για επαφες ειναι παρα πολυ καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα & καλό μήνα, 

Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!!! Θέλω κι εγώ να συμμετέχω στην ομάδα!!! Ανυπομονώ να μείνω εγκυούλα! Βοηθήστε με όμως λίγο..Μετά από καιρό προσπαθειών είπα να δοκιμάσω τα τεστάκια ωορρηξίας. Έχω κύκλο 26-31 μέρες. Τους τελευταίους μήνες έχει σταθεροποιηθεί στις 28-29 ημέρες αλλά όταν κοίταξα τον τελευταίου χρόνου ήταν 26-31.Λόγω συνθηκών (αργούσα στη δουλειά, είχα πιει πολλά υγρά) τα ξεκίνησα 13η και έκανα μέχρι 17η ημέρα. Σας έχω συνημμένη φωτογραφία. Ωορρηξία έκανα τη 13η μέρα? Βοηθηστε αν μπορείτε να κατανοήσω τα τεστ.

Testakia.jpg

Αν το πρώτο που έκανες την 13η ημέρα είναι το πάνω πάνω, τότε ωορρηξία υπολόγιζε 14η - 15η ημέρα και περίοδο (ξου ξου) την 29η... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Το ημερολογιο με την θερμοκρασια δεν ταιριαζουν, αλλα κ παλι 21η μερα ειναι πολυ αργα για ωορρηξια.

Ας υποθεσουμε οτι ειχες την 17η που λεει το ημερολογιο, η 16η για επαφες ειναι παρα πολυ καλη.

Δυστυχώς όμως καμία άνοδο θερμοκρασίας άρα δεν έγινε τότε με την καμία! Τους πόνους ωορρηξίας τους νιώθω σε κάθε κύκλο και σε αυτόν ήταν χθες, 20η ημέρα. Δεν το αποκλείω κιόλας γιατί το τελευταίο τρίμηνο άλλαξε ο κύκλος μου μεγάλωσε (32_33 ημέρες) και νομίζω πως τα 3 4 κιλά που έβαλα ευθύνονται! Οψόμεθα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δυστυχώς όμως καμία άνοδο θερμοκρασίας άρα δεν έγινε τότε με την καμία! Τους πόνους ωορρηξίας τους νιώθω σε κάθε κύκλο και σε αυτόν ήταν χθες, 20η ημέρα. Δεν το αποκλείω κιόλας γιατί το τελευταίο τρίμηνο άλλαξε ο κύκλος μου μεγάλωσε (32_33 ημέρες) και νομίζω πως τα 3 4 κιλά που έβαλα ευθύνονται! Οψόμεθα! 

αρχικά διάβασα 34 κιλά... και λέω ω θεε... ??  εγώ όταν αλλάζει εποχή άνοιξη και φθινόπωρο έχω τέτοιες μικροαλλαγές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...