Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

xaxxaxa!!Ναι να κάνεις καλό μας κάνει!!Με το καλό όταν έρθει κ η κύηση να υπάρχουν αποθέματα!!

Έκλεισα για αύριο να την κάνω , μου κόλησε γτ τον μήνα που είχα μείνει έγκυος την έπαιρνα ( μπορεί να μην είναι από αυτό αλλά μπορεί και να είναι ) όπως και να έχει καλό είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Έκλεισα για αύριο να την κάνω , μου κόλησε γτ τον μήνα που είχα μείνει έγκυος την έπαιρνα ( μπορεί να μην είναι από αυτό αλλά μπορεί και να είναι ) όπως και να έχει καλό είναι!!

μπαμ μπαμ. μια που το είπες μια που έκλεισες...χαχαα καλά θα κάνεις. ένα βήμα μπροστά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δυστυχώς αυτό δεν ισχύει απόλυτα. 

Πρεπει να είναι διαβάτες έστω κ με περιορισμένη διαβατότητα για να περάσει το σκιαγραφικο κ να "καθαρίσει"μαζί του τυχόν συμφωνείς κλπ.

Αν όμως είναι κλειστές τελείως δεν αλλάζει. Ουτε το σκιαγραφικο περνάει δυστυχώς. 

Όπως έγινε σε μενα.. δεν περνούσε  να κοιτάξτε 

20190415_160659.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

μπαμ μπαμ. μια που το είπες μια που έκλεισες...χαχαα καλά θα κάνεις. ένα βήμα μπροστά..

χαχαχ...!!!!ναι δεν τα αφήνω και γενικά δεν μπορώ να περιμένω!!1 σκέψου ότι όταν κάλεσα να κλείσω ραντεβού στο μικροβιολογικό τις τόνισα ότι θέλω τις απαντήσεις αύριο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

χαχαχ...!!!!ναι δεν τα αφήνω και γενικά δεν μπορώ να περιμένω!!1 σκέψου ότι όταν κάλεσα να κλείσω ραντεβού στο μικροβιολογικό τις τόνισα ότι θέλω τις απαντήσεις αύριο!!!!

χαχαχαχα έτσι δυναμική σε βρίσκω... τι θα γίνει βρε κορίτσια πολύ τρύπημα πέφτει μ αυτες τις εξετάσεις κάθε λίγο... άντε όλα για καλό να ναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

χαχαχαχα έτσι δυναμική σε βρίσκω... τι θα γίνει βρε κορίτσια πολύ τρύπημα πέφτει μ αυτες τις εξετάσεις κάθε λίγο... άντε όλα για καλό να ναι..

εγώ το τελευταίο εξάμηνο έχω φάει όσο τρύπημα δεν είχα σε όλη μου την ζωή!!!! δεν πειράζει όμως αρκεί να φτάσουμε στον στόχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή εβδομάδα 

Να σας ρωτήσω  αν υπάρχει έλειψη βιταμίνης D ή σε χαμηλό ποσοστό υπάρχει πρόβλημα στην σύλληψη?

 

Καλησπέρα!! Τελευταία το έψαξα κ γω μετά από κάτι συζητήσεις εδω μέσα κ διάβασα ότι μπορεί η υπογονιμότητα να οφείλετε στην έλλειψη της d!!!
Μπορεί να είναι κ απ τις λίγες που δεν με είχε βάλει ο γιατρός μου να ελέγξω τόσο καιρό, παρόλο που ανά τρίμηνο κάνω εξετάσεις αίματος λόγω θεραπείας!!  Στον πάτο που λέτε η τιμή...μονοψήφιο, 8!!! Για 2 μήνες  παίρνω ημερησίως 4000IU και θα συνεχίσω να τις παίρνω για άλλους 2 τουλάχιστον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπέρα!! Τελευταία το έψαξα κ γω μετά από κάτι συζητήσεις εδω μέσα κ διάβασα ότι μπορεί η υπογονιμότητα να οφείλετε στην έλλειψη της d!!!
Μπορεί να είναι κ απ τις λίγες που δεν με είχε βάλει ο γιατρός μου να ελέγξω τόσο καιρό, παρόλο που ανά τρίμηνο κάνω εξετάσεις αίματος λόγω θεραπείας!!  Στον πάτο που λέτε η τιμή...μονοψήφιο, 8!!! Για 2 μήνες  παίρνω ημερησίως 4000IU και θα συνεχίσω να τις παίρνω για άλλους 2 τουλάχιστον!!!

Ειναι απο τις πιο πιο ΒΑΣΙΚΕΣ βιταμίνες& κανεις γιατρός δε σ λεει να την κάνεις! Θα δεις μεγαλη διαφορά κορίτσι μου?στον οργανισμο σ.... οπως κ η b ειναι πολυ πολυ σημαντικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ειναι απο τις πιο πιο ΒΑΣΙΚΕΣ βιταμίνες& κανεις γιατρός δε σ λεει να την κάνεις! Θα δεις μεγαλη διαφορά κορίτσι μου?στον οργανισμο σ.... οπως κ η b ειναι πολυ πολυ σημαντικη...

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου την είχε γράψει στις ορμονολογικές... και είχα ανεπάρκεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου την είχε γράψει στις ορμονολογικές... και είχα ανεπάρκεια!!!

Μπράβο του πολύ σωστος!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου κάτι σαν να είδα να έρχεται στο σκούπισμα οπότε τζάμπα αγόρασα και τεστ... Μα πάντα μέσα η θερμοκρασία όμως?! Αύριο το πρωί το αργότερο θα έρθει! Φιλιά καλό απόγευμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Ειναι απο τις πιο πιο ΒΑΣΙΚΕΣ βιταμίνες& κανεις γιατρός δε σ λεει να την κάνεις! Θα δεις μεγαλη διαφορά κορίτσι μου?στον οργανισμο σ.... οπως κ η b ειναι πολυ πολυ σημαντικη...

Μου το είχε πει μια διατροφολόγος σε μια συζήτηση σκέψου κ οι γιατροί τπτ, παρόλου που υπήρχε το θέμα με το αυτοάνοσο..τι να πω...Νιώθω ότι σχεδόν 2 χρόνια τώρα που προσπαθούμε πήγαινα τελείως στα τυφλά..Από τότε που άρχισα να συμμετέχω στο site νομίζω ότι πρέπει να μετράω την προσπάθεια κ όχι απο πριν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Μου το είχε πει μια διατροφολόγος σε μια συζήτηση σκέψου κ οι γιατροί τπτ, παρόλου που υπήρχε το θέμα με το αυτοάνοσο..τι να πω...Νιώθω ότι σχεδόν 2 χρόνια τώρα που προσπαθούμε πήγαινα τελείως στα τυφλά..Από τότε που άρχισα να συμμετέχω στο site νομίζω ότι πρέπει να μετράω την προσπάθεια κ όχι απο πριν!!! 

K εγω ετσι σκριβως!!!?Ετσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ από τη μία ξαφνιάστηκα που βρήκα αυτη την τιμη στο θυρεοειδή αλλά από την άλλη τουλάχιστον επιτέλους βρήκα κάτι... μια εξήγηση κ κάτι που μπορώ να ρυθμίσω! Το πάθημα μου έγινε μάθημα... άγχος τέλος!

Θα μπω ξανά να δω τα νέα σας @Γιάννα 36 και @Ginaak κ μετα θα το ριξω παλι στη χαλαρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!! Εγω καλα... πήρα το γιατρο κ μου ειπε να προχωρήσω στη σαλπιγγογραφία με ντεπον κ οχι με τα αλλα παυσίπονα! 

Δε με νοιάζει τιποτα δε φοβάμαι τη διαδικασια... τρέμω αν θα ειναι ολα καλα! Μου κόβονται τα πόδια.. θα ειναι καλα; Θα μπορω; Αν εχω κτ; Θα διορθώνεται;;;;; Κορίτσια μου!!!!!! ??

Κορίτσι μου προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς πραγματικά πιστεύω πλέον οτιδήποτε υπάρχει μπορεί να διορθωθεί και ότι καμία γυναίκα δεν θα μείνει χωρίς μωράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Η κανονική τιμή της D πόσο πρέπει να είναι?  Δεν έχω κάνει ποτέ αντίστοιχη εξέταση. 

Κανονικά πρέπει να είναι πάνω από 30 εγώ που είχα κάνει είχα 28,5 αλλά δεν πήρα κάτι!!!έχει λίγη η πολύ βιταμίνη που παίρνω.Καλά εγώ είμαι και άσπρη στην επιδερμίδα και δεν κάθομαι καθόλου στον ήλιο νόμιζα θα είχα πάρα πολύ χαμηλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κανονικά πρέπει να είναι πάνω από 30 εγώ που είχα κάνει είχα 28,5 αλλά δεν πήρα κάτι!!!έχει λίγη η πολύ βιταμίνη που παίρνω.Καλά εγώ είμαι και άσπρη στην επιδερμίδα και δεν κάθομαι καθόλου στον ήλιο νόμιζα θα είχα πάρα πολύ χαμηλά!!

Ίσα ίσα οι μελαχρινοι έχουν έλλειψη γιατι η αυξημένη μελανινη δεν την απορροφά.Επαιρνα χρονια πολύβιταμίνες αλλά δεν έχω ποτέ ελεγξει αν έχω ανεπάρκεια σε καποιες.Μπορώ να κάνω την εξέταση μόνη μου ή πρέπει να γραφτεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Ίσα ίσα οι μελαχρινοι έχουν έλλειψη γιατι η αυξημένη μελάνινη δεν την απορροφά.Επαιρνα χρονια πολύβιταμίνες αλλά δεν έχω ποτέ ελεγξει αν έχω ανεπάρκεια σε καποιες.Μπορώ να κάνω την εξέταση μόνη μου ή πρέπει να γραφτεί?

ναι μπορεις και μονη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ίσα ίσα οι μελαχρινοι έχουν έλλειψη γιατι η αυξημένη μελανινη δεν την απορροφά.Επαιρνα χρονια πολύβιταμίνες αλλά δεν έχω ποτέ ελεγξει αν έχω ανεπάρκεια σε καποιες.Μπορώ να κάνω την εξέταση μόνη μου ή πρέπει να γραφτεί?

Μπορεις να την κανεις μονη σου...αν την γράψεις απλά πληρώνεις πιο λίγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

χαχαχ...!!!!ναι δεν τα αφήνω και γενικά δεν μπορώ να περιμένω!!1 σκέψου ότι όταν κάλεσα να κλείσω ραντεβού στο μικροβιολογικό τις τόνισα ότι θέλω τις απαντήσεις αύριο!!!!

Κορίτσι μάντεψε . Έδωσα εντολή τηλεφωνικώς να μου γράψουνε ορμονολογικες εξετασεις και γενικές αναλύσεις αίματος.. πολύ συγχιστηκα..είδα τις αναλύσεις που έκανα πολύ πρόσφατα αρχές Φλέβαρη κ δεν είχανε τίποτα μέσα μόνο ζάχαρο χοληστερίνη κ τέτοια λες κ είμαι 60χρονων.. κάτι από βιταμίνες??? τίποτα...τώρα έβαλα ξανά να τα κάνω όλα όπως πρέπει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!! Με έπιασαν στη δουλειά κάτι πόνοι περιόδου!! Και πήγα δυο φορές στην τουαλέτα να δω αν ήρθε!! Χωρίς να το πολυσκεφτώ έφυγα σφαίρα και πήγα για χοριακη!! Το θεώρησα καλό σημαδι 23η μέρα να έχω έντονους πόνους!! 7 παρά πήγα και μου είπαν 10 να πάω να πάρω το αποτέλεσμα! Ωστόσο είπα ένα ψεματάκι οτι είμαι στην 24η μέρα ενώ είναι στην 23η! ?? ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!! Τελοσπαντων πάω 9:20 και δεν ήταν έτοιμα φυσικά. Περιμένω με ταχυπαλμία από έξω μέχρι να με φωνάξουν... και με φωνάζει καποια στιγμή η κοπέλα και μου λέει έλα μέσα! Και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου απαντήσει αν είναι θετικό η αρνητικό γιατί είναι πολύ οριακό και πρέπει να την ξανακάνω! Της λέω οκ να ερθω αύριο; Όχι μου λέει θα σου ξαναπαρω αίμα τώρα. Θα πάω αύριο το πρωί μετά τις 10 να πάρω τα αποτελέσματα βα μιλήσω και με τη γιατρό που έχουν εκεί, πάντως σίγουρα λέει θα πρέπει να την ξανακάνω μετά από δυο μέρες. Τόσο άγχος πέρασα τσάμπα!! Αλλά καλά να πάθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Κορίτσια!! Με έπιασαν στη δουλειά κάτι πόνοι περιόδου!! Και πήγα δυο φορές στην τουαλέτα να δω αν ήρθε!! Χωρίς να το πολυσκεφτώ έφυγα σφαίρα και πήγα για χοριακη!! Το θεώρησα καλό σημαδι 23η μέρα να έχω έντονους πόνους!! 7 παρά πήγα και μου είπαν 10 να πάω να πάρω το αποτέλεσμα! Ωστόσο είπα ένα ψεματάκι οτι είμαι στην 24η μέρα ενώ είναι στην 23η! ?? ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!! Τελοσπαντων πάω 9:20 και δεν ήταν έτοιμα φυσικά. Περιμένω με ταχυπαλμία από έξω μέχρι να με φωνάξουν... και με φωνάζει καποια στιγμή η κοπέλα και μου λέει έλα μέσα! Και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου απαντήσει αν είναι θετικό η αρνητικό γιατί είναι πολύ οριακό και πρέπει να την ξανακάνω! Της λέω οκ να ερθω αύριο; Όχι μου λέει θα σου ξαναπαρω αίμα τώρα. Θα πάω αύριο το πρωί μετά τις 10 να πάρω τα αποτελέσματα βα μιλήσω και με τη γιατρό που έχουν εκεί, πάντως σίγουρα λέει θα πρέπει να την ξανακάνω μετά από δυο μέρες. Τόσο άγχος πέρασα τσάμπα!! Αλλά καλά να πάθω!!!

Κατσε βρε συ ποσες μέρες κυκλο έχεις; αν εχεις 28+ κ στην 23η είσαι στο οριο τοτε είναι πολύ καλό! Όμως να ρωτήσω... η ένεση που εκανες μπορεί να επηρεάζει κ την ανάλυση; θελω να πω την ιδια ορμόνη με το τεστ δεν ανιχνεύει;

Πάντως να ξέρεις όποτε μπαίνω καποια ειναι έγκυος κ ειχα καιρο να ασχοληθώ τόσο πολυ με το φόρουμ οσο σημερα! Αν γινει παλι θα γίνω κάτι σαν εκείνο το χταπόδι που προέβλεπε το Μουντιάλ!

Στο εύχομαι πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...