Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

@anastasia_92 συγχαρητήρια κοπέλα Μου!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να χεις!!! 

@Maroulli μου συγχαρητήρια και πάλι!! Όλα καλά θα πάνε!! 

@Niki94 καλή επιτυχία κοπέλα μου!! Θα ρθει το πολυπόθητο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γιατί κοπέλα μου τα έχεις παρατήσει; δεν φτιάχνετε; σκέψου και κάτι ότι κάνεις ωορρηξία κανονικά και από την καλή δεν είναι μόνο από την κλειστή... δεν χριαζετε να τα παρατάνε με το πρώτο εμπόδιο που υπάρχει λύσεις υπάρχουν πολλές στης μέρες μας καμία μας δεν θα μείνει χωρίς παιδάκι.. για αυτό σικο και πες δεν τα παρατάω θα κάνω τα πάντα για να έρθει...!!!!!!! Λογικό να πέσεις αλλά πρέπει να σηκωνόμαστε....!!!!!!!

Καλημέρα..  Καλά τα λες αλλά νιώθω ότι έχω κουραστεί πολύ, έχω περάσει πολλά τα τελευταία χρόνια και δεν θελω αλλο γιατι θα χάσω τον εαυτό μου πιστεύω αν θέλει Ο θεος θα μου το δωσει και με μια κλειστεί σαλπιγγα Εκείνος ξέρει καλύτερα.. Καλή ανάσταση κορίτσια μου και εύχομαι τα καλύτερα και ότι επιθυμεί η καθεμία ξεχωριστά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημέρα..  Καλά τα λες αλλά νιώθω ότι έχω κουραστεί πολύ, έχω περάσει πολλά τα τελευταία χρόνια και δεν θελω αλλο γιατι θα χάσω τον εαυτό μου πιστεύω αν θέλει Ο θεος θα μου το δωσει και με μια κλειστεί σαλπιγγα Εκείνος ξέρει καλύτερα.. Καλή ανάσταση κορίτσια μου και εύχομαι τα καλύτερα και ότι επιθυμεί η καθεμία ξεχωριστά...

 

Σε Καταλαβενω απόλυτα τό έχω πει πάρα πολλές φορές αλλά ήταν το κάτι που με έκανε να συνεχίσω να ξανά σηκωθώ στα πόδια μου...!!!!! Όπως εσύ Έτσι έχω περάσει και εγώ διάφορα σκέψου μόνο ότι το 2018 εγώ δεν το έζησα καθόλου ήταν μια χρονιά που δεν υπήρξε πλέων για εμένα και όμως από όλο αυτό σικοθικα και είπα νικη βρες τον εαυτό σου και προχωρά και έτσι έκανα μόλις μπήκε το 2019 βρικα ξανά την νίκη που το 2018 δεν υπήρχε..!!!! Έκανα νέο ξεκίνημα στην ζωή μου ξανά από την αρχή και τα αλαξα όλα.. Και τώρα να Είμαι εδώ να λέω ότι πάω για εξωσωματική και με δοτη κιόλας που αν μου έλεγες το 2017 να πάω για εξωσωματική έλεγα αποκλείεται δεν θέλω να κάνω ποτέ εξωσωματική που να μου έλεγαν για δότη...!!! Είχα πέσει μεν σε ένα  Εξερετικο ιατρό αλλά δεν ήξερε για το θέμα μας και μας καθυστέρησε μας έκοβε τα φτερά και όμως ήλπιζα για την φυσιολογική και να το 2019 μανθενουμε ότι δεν υπάρχει περίπτωση για φυσιολογική σύλληψη...!!!! Να που στην νέα νικη ήρθαν όλα αυτά που φοβόταν...!!!!!! Για αυτό κοπέλα μου σικο και πες με μιανσαλμπικα θα τα καταφέρω και θα δεις θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις...!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;;έκανα σήμερα την 2 χοριακη και ευτυχώς διπλασιάστηκε..πήγε 387!!! Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.. εύχομαι σε όλες απο εδω και πέρα μόνο θετικά αποτελέσματα να έχετε...και ολες να κρατησετε στην αγκαλια σας τα μπεμπακια !!!σας στελνω ολη μου την αγαπη...να εχετε καλη Αναστάση και καλό Πάσχα ....

Καλημερα @Maroulli μπραβο ειδες ολα καλα θα πανε!!!! Καλη Ανασταση να εχεις!!! Στειλε μπεμπεδοσκονηηηηηη χαχαχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Σε ευχαριστώ 

Γλυκο μου κορίτσι, ευχομαι ολόψυχα πολυ καλη επιτυχία και γρήγορα να γεμίσεις απο δακρυα χαρας κ ευτυχιας!!!! Θα ήθελα αν δεν εχεις προβλημα οταν θα την ξεκινησεις να στειλεις λεπτομέριες κτλ... γτ κ εγω σν δω κ αποδώ θα καταφύγω στην εξωσωματικη..κ θελω πληροφοριες γτ ο γιατρος μ εοναι στο Μητέρα... ομορφο βράδυ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Γλυκο μου κορίτσι, ευχομαι ολόψυχα πολυ καλη επιτυχία και γρήγορα να γεμίσεις απο δακρυα χαρας κ ευτυχιας!!!! Θα ήθελα αν δεν εχεις προβλημα οταν θα την ξεκινησεις να στειλεις λεπτομέριες κτλ... γτ κ εγω σν δω κ αποδώ θα καταφύγω στην εξωσωματικη..κ θελω πληροφοριες γτ ο γιατρος μ εοναι στο Μητέρα... ομορφο βράδυ...?

Ότι θέλετε με ρωτάτε... σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειναι 13 μερες που γραφτηκα στο  forum και προεκυψαν 3 εγκυουλες!!!  χαχαχα!!! Τι γινεται??? Ααααα δν παιζω θελω και εγωωω χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε κ η δίκη μ σειρά για τον 2ο υπέρηχο . Παρόλο που δεν διπλασιάζουν η χοριακη μ ο γιατρός μ συγκροτημένος αισιόδοξος . 

Καρδια οκ( δεν μ έβαλε να την ακούσω) κ εμβρυακα 0,49 το έβγαλε 6κ 1 εβδομάδων ( σύμφωνα με την τερ 6 κ 3) 

θα μας ξαναδεί την επόμενη Παρασκευή !

@Σταυρι κορίτσι μ θετική σκέψη ! Μην τα παρατάς ! 2 παλινδρομες ( σε χρώμ ανωμαλία οφείλεται άσχετο) κ τώρα όπως διαβάζεις 3ή  εγκυμοσύνη σε ένα χρόνο με μόνο την δεξιά σάλπιγγα να μένω έγκυος 

 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

ηρθε κ η δίκη μ σειρά για τον 2ο υπέρηχο . Παρόλο που δεν διπλασιάζουν η χοριακη μ ο γιατρός μ συγκροτημένος αισιόδοξος . 

Καρδια οκ( δεν μ έβαλε να την ακούσω) κ εμβρυακα 0,49 το έβγαλε 6κ 1 εβδομάδων ( σύμφωνα με την τερ 6 κ 3) 

θα μας ξαναδεί την επόμενη Παρασκευή !

@Σταυρι κορίτσι μ θετική σκέψη ! Μην τα παρατάς ! 2 παλινδρομες ( σε χρώμ ανωμαλία οφείλεται άσχετο) κ τώρα όπως διαβάζεις 3ήμερο εγκυμοσύνη σε ένα χρόνο με μόνο την δεξιά σάλπιγγα να μένω έγκυος 

 

Μπραβο σου αντε να ηρεμησεις λιγο... ποτε θα πας παλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την επόμενη Παρασκευή θα με δει .

να ναι καλα το μικρούλακι μ να μεγαλώνει ! 

Κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μ είχα ακούσει καρδιά ...τώρα απλά μ το ειπε οτι ειναι ενταξει αλλα δεν με ενοιαζει ! Μ αρκούν τα λόγια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα θέμα για συζήτηση για πείτε πόσες κάνατε νωρις κ πόσο νωρίς τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε έγκυρο κ πόσες κάνατε νωρίς κ δεν βγήκε?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

Την επόμενη Παρασκευή θα με δει .

να ναι καλα το μικρούλακι μ να μεγαλώνει ! 

Κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μ είχα ακούσει καρδιά ...τώρα απλά μ το ειπε οτι ειναι ενταξει αλλα δεν με ενοιαζει ! Μ αρκούν τα λόγια του!!!!

Ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέμα για συζήτηση για πείτε πόσες κάνατε νωρις κ πόσο νωρίς τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε έγκυρο κ πόσες κάνατε νωρίς κ δεν βγήκε?????? 

Εγω δν ξερω να σου πω γτ δν κανω νωριτερα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Εγω δν ξερω να σου πω γτ δν κανω νωριτερα τεστ...

Κάνεις πάντα μετά από καθυστέρηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κάνεις πάντα μετά από καθυστέρηση? 

2 Χοριακες εχω κανει με καθυστερηση....τεστ ουρων δν εχω κανει... βεβαια αν ξανα εχω καθυστερηση θα κανω αρχικα ουρων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

2 Χοριακες εχω κανει με καθυστερηση....τεστ ουρων δν εχω κανει... βεβαια αν ξανα εχω καθυστερηση θα κανω αρχικα ουρων....

Οκ σε ευχαριστώ πολύ Κύνθια ❤️εγώ σε 7 μέρες περιμένω κ λέω να κάνω αύριο αλλά μετά το ξανά σκέφτομαι κ λέω ας περιμένω λίγο ακόμα στο πρώτο μου όταν έκανα τεστ ήμουν ήδη 1.5 μηνών  όσο πλησιάζουν η μέρες έχω αγωνια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

ηρθε κ η δίκη μ σειρά για τον 2ο υπέρηχο . Παρόλο που δεν διπλασιάζουν η χοριακη μ ο γιατρός μ συγκροτημένος αισιόδοξος . 

Καρδια οκ( δεν μ έβαλε να την ακούσω) κ εμβρυακα 0,49 το έβγαλε 6κ 1 εβδομάδων ( σύμφωνα με την τερ 6 κ 3) 

θα μας ξαναδεί την επόμενη Παρασκευή !

@Σταυρι κορίτσι μ θετική σκέψη ! Μην τα παρατάς ! 2 παλινδρομες ( σε χρώμ ανωμαλία οφείλεται άσχετο) κ τώρα όπως διαβάζεις 3ή  εγκυμοσύνη σε ένα χρόνο με μόνο την δεξιά σάλπιγγα να μένω έγκυος 

 

Νιώθω τρομερή απογοήτευση δεν θέλω να κάνω έρωτα με τον άντρα μου μόνο και μόνο για το παιδί και επειδή προς τα εκει το πήγαινα τα παράτησα για να μην τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέμα για συζήτηση για πείτε πόσες κάνατε νωρις κ πόσο νωρίς τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε έγκυρο κ πόσες κάνατε νωρίς κ δεν βγήκε?????? 

καλησπέρα κορίτσι... λοιπόν εγώ έκανα 6 μέρες πριν την ημερομηνία περιόδου και μου δείξε αρνητικό... Λογικά ήταν πολύ νωρίς.. έκανα με μια μέρα καθυστέρησης και έδειξε κατευθείαν θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Οκ σε ευχαριστώ πολύ Κύνθια ❤️εγώ σε 7 μέρες περιμένω κ λέω να κάνω αύριο αλλά μετά το ξανά σκέφτομαι κ λέω ας περιμένω λίγο ακόμα στο πρώτο μου όταν έκανα τεστ ήμουν ήδη 1.5 μηνών  όσο πλησιάζουν η μέρες έχω αγωνια???

Καλα η αγωνια μας δν φευγει ποτε εννοειτε... κανε λιγο ακομα υπομονη και κανεις μετα ενα τεστακι....σου ευχομαι να ειναι ΘΕΤΙΚΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Οκ σε ευχαριστώ πολύ Κύνθια ❤️εγώ σε 7 μέρες περιμένω κ λέω να κάνω αύριο αλλά μετά το ξανά σκέφτομαι κ λέω ας περιμένω λίγο ακόμα στο πρώτο μου όταν έκανα τεστ ήμουν ήδη 1.5 μηνών  όσο πλησιάζουν η μέρες έχω αγωνια???

Είναι πολύ νωρίς για τεστττ με τα από καθυστέρηση πρέπει να γίνεται... σου εύχομαι καλή υπομονή και ένα θετικό τεστ...!!!!!!! 

Εγώ είχα κάνει τον Αύγουστο τεστ και είχε βγει καραθετικο αλλά ήταν λάθος Επερνα βιταμινες τότε και μου έβγαλε το θετικό τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσι... λοιπόν εγώ έκανα 6 μέρες πριν την ημερομηνία περιόδου και μου δείξε αρνητικό... Λογικά ήταν πολύ νωρίς.. έκανα με μια μέρα καθυστέρησης και έδειξε κατευθείαν θετικό!!

Οπότε κάνω υπομονή λίγες μέρες ακόμα σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Καλα η αγωνια μας δν φευγει ποτε εννοειτε... κανε λιγο ακομα υπομονη και κανεις μετα ενα τεστακι....σου ευχομαι να ειναι ΘΕΤΙΚΟ!!!

Αυτό θα κάνω δε ευχαριστώ πολύ κ εγώ το ελπιζωω?❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Νιώθω τρομερή απογοήτευση δεν θέλω να κάνω έρωτα με τον άντρα μου μόνο και μόνο για το παιδί και επειδή προς τα εκει το πήγαινα τα παράτησα για να μην τρελαθω

@Σταυρι

μου το ξερω οτι ειναι δυσκολο να βγει απο το μυαλο μας αλλα προσπαθησε να μν το σκεφτεσαι κανε ερωτα για σας και αν ειναι για ολες να ερθει θα ερθει...αλλιως ειναι ψυχοφθορο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
    • Καλημέρα κορίτσια!! με το καλό κορίτσι μου καλή αρχή και αυτήν η φορά να είναι η τυχερη σου 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...