Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καταλαβα κι εσυ στον αγωνα σημερα?? Χαχαχα

Τις pregnacare conception παιρνω αλλα ειχα βρει και τις fertility 35+ ,οπως φαινεται απο το ονομα τους ειναι ειδικα για οσες προσπαθουν σε λιγο πιο μεγαλη ηλικια, ομως δεν βρηκα κανεναν να τις γνωριζει οποτε πηγα στην πεπατημενη.

 Χαχα!!Ναι ναι!!!Μια χαρά είναι και αυτές εμένα με βοηθησαν πολύ αν και όντως όταν τις ξεκίνησα ο κύκλος λίγο χάλασε αλλά μετά το τρίμηνο έγινε σταθερός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

 Χαχα!!Ναι ναι!!!Μια χαρά είναι και αυτές εμένα με βοηθησαν πολύ αν και όντως όταν τις ξεκίνησα ο κύκλος λίγο χάλασε αλλά μετά το τρίμηνο έγινε σταθερός!!

Οταν λες σε βοηθησαν πολυ? Ειδες αλλαγη σε τιμες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου! 562 κι εγώ χοριακη σήμερα 12η μέρα με 4ης μέρας 3 έμβρυα! Ακόμα να το πιστέψω! ?

Μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου τι υπέροχα νέα!!!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα...αχ φέρε μας λίγο γουριιιιιι πασχαλινό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου! 562 κι εγώ χοριακη σήμερα 12η μέρα με 4ης μέρας 3 έμβρυα! Ακόμα να το πιστέψω! ?

Συγχαρητήρια να πάνε όλα καλααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου τι υπέροχα νέα!!!!!Σου εύχομαι τα καλύτερα...αχ φέρε μας λίγο γουριιιιιι πασχαλινό!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ! Να πάνε όλα υπέροχα σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η satya είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε σένα 

μπράβο κοπέλα μου να πάνε όλα καλά..έκανες εμβρυομεταφορά? 3 εμβρυάκια ε? σ εύχομαι να συνεχίσουν κ τα 3..να δεις χαμός θα γίνεται σπίτι....?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Οταν λες σε βοηθησαν πολυ? Ειδες αλλαγη σε τιμες? 

Ναι εγώ τις παίρνω σχεδον ένα χρόνο!!!Είδα στην βιταμίνη d που είχα Χαμηλή και ο κύκλος έγινε σταθερός είχα βέβαια σταθερό αλλά από το άγχος είχα καθυστέρηση κάποιους μήνες!!!πιστεύω αν δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα βοηθάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου! 562 κι εγώ χοριακη σήμερα 12η μέρα με 4ης μέρας 3 έμβρυα! Ακόμα να το πιστέψω! ?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Σταθερό κύκλο 26 ημερών..σήμερα 8η μέρα.. ποτέ ξεκινάμε προσπάθειες;; Γιατί μπερδεύομαι τόσο;;;

αν έχεις κύκλο 26 ημερών ξεκινάς τεστάκια από την 10η.. πάντως με αυτό τον κύκλο δε θα κάνεις ωορηξία λογικά 14-16η..  λογικά στην 12η θα κάνεις περίπου ωορρηξία.. τα τεστάκια πότε σου δείχνανε θετικό όταν έκανες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

αν έχεις κύκλο 26 ημερών ξεκινάς τεστάκια από την 10η.. πάντως με αυτό τον κύκλο δε θα κάνεις ωορηξία λογικά 14-16η..  λογικά στην 12η θα κάνεις περίπου ωορρηξία.. τα τεστάκια πότε σου δείχνανε θετικό όταν έκανες

Να σου πω δε θυμάμαι καθόλου; Τα έκανα το καλοκαίρι.. αν θυμάμαι καλά άχνα φαινόταν σιγά σιγά από τη 10; Μη πω ψέματα.. δεν έχω πάρει ακόμα τεστακια πάλι .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Σταθερό κύκλο 26 ημερών..σήμερα 8η μέρα.. ποτέ ξεκινάμε προσπάθειες;; Γιατί μπερδεύομαι τόσο;;;

Καλησπερα κοριτσια!!

Λοιπον εγω με κυκλο 26 ημερων την τελευταια φορα ξεκινησα τα τεστακια λιγο νωρις γιατι ειχα καποια υγρα, νομιζω την 8η μερα!! Σημερα 11η μερα μου βγηκε θετικο ενω το ημερολογιο του κινητου μου δινει την 13η μερα ως μερα ωορρηξιας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Λοιπον εγω με κυκλο 26 ημερων την τελευταια φορα ξεκινησα τα τεστακια λιγο νωρις γιατι ειχα καποια υγρα, νομιζω την 8η μερα!! Σημερα 11η μερα μου βγηκε θετικο ενω το ημερολογιο του κινητου μου δινει την 13η μερα ως μερα ωορρηξιας!!!

 

383EC29D-3300-4EC5-AAA3-AE5FCB6C6684.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Λοιπον εγω με κυκλο 26 ημερων την τελευταια φορα ξεκινησα τα τεστακια λιγο νωρις γιατι ειχα καποια υγρα, νομιζω την 8η μερα!! Σημερα 11η μερα μου βγηκε θετικο ενω το ημερολογιο του κινητου μου δινει την 13η μερα ως μερα ωορρηξιας!!!

Είναι μπέρδεμα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Είναι μπέρδεμα.. ?

όχι μη μπερδεύεσαι για να είσαι μέσα σίγουρα ξεκίνα επαφές από την 11η.. το πολύ μέχρι τη 15η για να είσαι σίγουρη.. τις κρίσιμες μέρες (11-13η για τον κύκλο σου) επαφές κάθε μέρα μετά παρα μέρα μη τον ξεκάνεις  τον άνθρωπο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

όχι μη μπερδεύεσαι για να είσαι μέσα σίγουρα ξεκίνα επαφές από την 11η.. το πολύ μέχρι τη 15η για να είσαι σίγουρη.. τις κρίσιμες μέρες (11-13η για τον κύκλο σου) επαφές κάθε μέρα μετά παρα μέρα μη τον ξεκάνεις  τον άνθρωπο χαχα

?? κ γω έλεγα να του πάρω κανα χυμό να τον ξεκινήσω από σήμερα !! ?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Kokoula86 είπε:

Σταθερό κύκλο 26 ημερών..σήμερα 8η μέρα.. ποτέ ξεκινάμε προσπάθειες;; Γιατί μπερδεύομαι τόσο;;;

Εμείς από την 8 η μέρα ξεκινήσαμε μέρα παρά μέρα νομίζω ότι θα την πετύχουμε την μέρα Που θα πάει...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Ο καιρος μελαγχολικος σημερα.

Χθες το τεστακι εδειξε θετικο(της ωορρηξιας αν ηταν το αλλο θα σας εγραφα πρωι πρωι) οποτε σημερα κι αυριο λεω να το γλεντησουμε....δεν περιμενω βεβαια και πολλα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Επισης @Γιάννα 36 παρατηρησα αυτο που εγραψες, πως με τις βιταμινες μετακινηθηκε μια μερα η ωορρηξια μου, πηγε 18η.Αυτο τωρα ειναι θετικο η αρνητικο αραγε? Ποιος ξερει.Μπορει ετσι να προετοιμαζεται καλυτερο ωαριο(βλακεια θεωρια δικη μου αυτη που δεν ευσταθει πουθενα,)

Θα σε γελάσω αν είναι καλό ή κακό... Έκανα και παλιότερα 32αρηδες κύκλους αλλά μετά είχαν πάει 29 30. Τώρα αν έκανα ωορρηξία 20ή, βαδίζω για 34 μέρες. Πιστεύω πως στην περίπτωση μου το ότι έβαλα κιλά μεγάλωσε τους κύκλους. 

Πολλή μελαγχολία σημερις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Κοριτσια μου! 562 κι εγώ χοριακη σήμερα 12η μέρα με 4ης μέρας 3 έμβρυα! Ακόμα να το πιστέψω! ?

Συγχαρητήρια!!! Όλα να κυλήσουν όμορφα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kokoula86 είπε:

Σταθερό κύκλο 26 ημερών..σήμερα 8η μέρα.. ποτέ ξεκινάμε προσπάθειες;; Γιατί μπερδεύομαι τόσο;;;

Ξεκινήστε από 8η μέχρι 16η μέρα παρά μέρα! Κι έχεις καλύψει όλες τις γονιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Όλα καλά πήγαν. Ακούσαμε καρδούλα... Θα πάω ξανά κ το άλλο Σάββατο για επιβεβαίωση. Να μου ανοίξει φάκελο. Κ να μου γράψει τις πρώτες εξετάσεις!!! ?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...