Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thunder είπε:

@lactaki της durex ένα λιπαντικό και ενίοτε baby oil της Johnson!

Αααα όχι αυτά..τέτοιου είδους που αναφέρεις πράγματι δεν κάνου κ δεν βοηθά στη σύλληψη.. έχω διάβασε ότι σκοτώνει τα σπερματοζωάρια . Εγώ τον προηγούμενο μήνα πήρα το actisperm το οποίο λέει πως είναι για το σκοπό αυτό. Δεν κάνει οποιοδήποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! άντε ένα - ένα να φεύγουν από τη μέση ?

Αυτό με το 3% νομίζω είναι μια χαρά, άλλωστε σε επόμενο διάγραμμα μπορεί να είναι πχ 5%, το σπέρμα ανανεώνεται συνεχώς! (αλίμονο σε εμάς ?). Στείλε τα και στο γιατρό σου κ τέλος!

Εμείς πήγαμε σήμερα, από Δευτέρα - Τρίτη θα έχουμε αποτέλεσμα... fingers crossed που λένε κ στο χωριό μου...

Με το καλό τα αποτελέσματα σας!! 

Κοίταξε, δεδομένου ότι είναι 45 και καπνίζει αρκετά, 61 εκατομμύρια ήταν ο αριθμός, 152 εκατ. ο ολικός, 40% η κίνηση εμπρός, 52 εκατ. ζωντανά. Φυσιολογικά μου φάνηκαν. Και αν συνεχίσει τις βιταμίνες πιστεύω θα φτιάξει κι άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα όχι αυτά..τέτοιου είδους που αναφέρεις πράγματι δεν κάνου κ δεν βοηθά στη σύλληψη.. έχω διάβασε ότι σκοτώνει τα σπερματοζωάρια . Εγώ τον προηγούμενο μήνα πήρα το actisperm το οποίο λέει πως είναι για το σκοπό αυτό. Δεν κάνει οποιοδήποτε..

@lactakiΧωρίς να θέλω καθόλου να σε επηρεάσω, όταν ρώτησα τον γιατρό μου αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο ειδικό σκεύασμα που βοηθά στη σύλληψη, εκείνος μου είπε να μη χρησιμοποιήσω τίποτα γιατί δεν πιστεύει σε αυτά. Δηλαδη, ούτε αυτά τα οποία διαφημίζουν ότι βοηθούν το σπερμα. Καλό θα είναι να ρωτήσεις αν έχεις ενδοιασμούς τον δικό σου γιατρό. Εγώ επειδή προσπαθώ και καιρό και ίσως έχω χάσει τσάμπα χρόνο, προτιμω να ξέρω πως δεν χρησιμοποιώ τίποτα απολύτως. Για να μου φύγει και τελειως από το μυαλό ότι ίσως να ευθύνεται αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Thunder είπε:

@lactakiΧωρίς να θέλω καθόλου να σε επηρεάσω, όταν ρώτησα τον γιατρό μου αν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο ειδικό σκεύασμα που βοηθά στη σύλληψη, εκείνος μου είπε να μη χρησιμοποιήσω τίποτα γιατί δεν πιστεύει σε αυτά. Δηλαδη, ούτε αυτά τα οποία διαφημίζουν ότι βοηθούν το σπερμα. Καλό θα είναι να ρωτήσεις αν έχεις ενδοιασμούς τον δικό σου γιατρό. Εγώ επειδή προσπαθώ και καιρό και ίσως έχω χάσει τσάμπα χρόνο, προτιμω να ξέρω πως δεν χρησιμοποιώ τίποτα απολύτως. Για να μου φύγει και τελειως από το μυαλό ότι ίσως να ευθύνεται αυτό. 

Ναι δίκιο έχεις δεν αντιλέγω . Μια φορά το χρησιμοποιήσα.. άλλωστε εγώ δεν είμαι στις προσπάθειες τώρα δυστυχώς αναμένω την επέμβαση μου για ενδομητριωση τον άλλο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με το καλό τα αποτελέσματα σας!! 

Κοίταξε, δεδομένου ότι είναι 45 και καπνίζει αρκετά, 61 εκατομμύρια ήταν ο αριθμός, 152 εκατ. ο ολικός, 40% η κίνηση εμπρός, 52 εκατ. ζωντανά. Φυσιολογικά μου φάνηκαν. Και αν συνεχίσει τις βιταμίνες πιστεύω θα φτιάξει κι άλλο.. 

Μια χαρά ακούγονται! 

Με τον άντρα μου είμαστε συνομήλικοι κ δεν καπνίζει, οπότε ελπίζω θα είναι όλα καλά....εγω ειμαι κ περίεργη μετά από ολα αυτα η οδηγία ποια είναι... απλα συνεχίζουμε υποθέτω...

Ας ελπίσουμε τον άλλο μηνα να έχουμε Περισσότερα κ ευχάριστα να πούμε με όλα τα κορίτσια! Να μας μπει η άνοιξη που ειπε κ η @Mantarini :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια....μια όμορφη Παρασκευή κ ένα όμορφο σκ.....τι κάνετε πώς είστε?εγώ δεύτερη μέρα περιόδου

Καλημέρα! Κι εγω μια απο τα ιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@Γιάννα 36 μια χαρά είστε! 4% είναι οι φυσιολογικές μορφές; Ποιο κατώτατο φυσιολογικό όριο δίνει το εργαστήριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@Γιάννα 36 μια χαρά είστε! 4% είναι οι φυσιολογικές μορφές; Ποιο κατώτατο φυσιολογικό όριο δίνει το εργαστήριο;

3% με τιμή αναφοράς το 4%. Θα τα στείλει στο γυναικολόγο μου και βλέπουμε. Σοβαρό θέμα πάντως ευτυχώς δεν υπάρχει. Αν ελαττώσει και το τσιγάρο και συνεχίσει τις βιταμίνες πιστεύω θα φτιάξει κι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Μια χαρά ακούγονται! 

Με τον άντρα μου είμαστε συνομήλικοι κ δεν καπνίζει, οπότε ελπίζω θα είναι όλα καλά....εγω ειμαι κ περίεργη μετά από ολα αυτα η οδηγία ποια είναι... απλα συνεχίζουμε υποθέτω...

Ας ελπίσουμε τον άλλο μηνα να έχουμε Περισσότερα κ ευχάριστα να πούμε με όλα τα κορίτσια! Να μας μπει η άνοιξη που ειπε κ η @Mantarini :-):-):-)

Εμείς καταλήξαμε πως θέλει περισσότερο σεξ στις γονιμες και θα έρθει κάποια στιγμή ?και αν υπάρχει πολυποδας στη μήτρα θα πρέπει να το δω γιατί δημιουργεί θέμα αν υπάρξει σύλληψη στην εμφύτευση. Τον σύζυγο θα τον πλακώσω στα υγιεινά και θα του κρύβω τα τσιγάρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 παίρνει βιταμίνες; Δίνε του και βιταμίνη c (πες του για να μην κρυώσει ?). Βλέπω ότι υπάρχει ένα γενικότερο θέμα με τις ανώμαλες μορφές. Οι άντρες μας ζουν μέσα στο άγχος μάλλον. Κι εμάς εκεί είναι το θέμα μας, όλα τα άλλα είναι κομπλέ. Διορθώνεται όμως σε σχέση με την κινητικοτητα ή τον αριθμό. Πόσο όγκο σπέρματος γράφει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 παίρνει βιταμίνες; Δίνε του και βιταμίνη c (πες του για να μην κρυώσει ?). Βλέπω ότι υπάρχει ένα γενικότερο θέμα με τις ανώμαλες μορφές. Οι άντρες μας ζουν μέσα στο άγχος μάλλον. Κι εμάς εκεί είναι το θέμα μας, όλα τα άλλα είναι κομπλέ. Διορθώνεται όμως σε σχέση με την κινητικοτητα ή τον αριθμό. Πόσο όγκο σπέρματος γράφει;

2,5 ml όγκος. Βιταμίνες παίρνει τις wellman, ξεκίνησε το δεύτερο κουτί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

2,5 ml όγκος. Βιταμίνες παίρνει τις wellman, ξεκίνησε το δεύτερο κουτί! 

Κι ο δικός μου αυτές παίρνει! Άντε να δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κι ο δικός μου αυτές παίρνει! Άντε να δούμε. 

Θα σας πω και τα δικά μας από βδομάδα... Πάντως ναι όλοι μας πια ζούμε στο άγχος, ούτε η διατροφή μας είναι ιδανική, ούτε καν ο αέρας που αναπνέουμε οπότε τι πιο λογικό αυτό στο τέλος κάπου να δείξει!

Εγώ του έχω πάρει C είναι το μόνο που παίρνει κ βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2019 at 3:36 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κοίτα αυτό που δείχνει είναι αν είναι διαβατές οι σάλπιγγες και άρα αν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση. Από εκεί και πέρα δίνει και εικόνα για τη θέση της μήτρας κ ενδεχομένως κάποια ευρήματα εκεί. Το βασικό όμως είναι οι σάλπιγγες. Αν είναι κλειστές είναι αδύνατο να υπάρξει εγκυμοσύνη...

Μετά από τα ορμονολογικά είναι η βασική εξέταση που γίνεται στις γυναίκες που δυσκολεύονται για εγκυμοσύνη. Νόμιζα ότι είχες κάνει κ συ στα πλαίσια όλων αυτών των διερευνήσεων... 

 

 

Καλημέρα κοριτσια μου ποιες (δεν) περιμένουν Σήμερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

 

 

Καλημέρα κοριτσια μου ποιες (δεν) περιμένουν Σήμερα???

Καλώς την! Νομίζω ότι οι μισές έχουν αδιαθετήσει και οι υπόλοιπες είμαστε πάνω κάτω στις γόνιμες. Αποτυχία ο Φλεβάρης... δεν ξανανοίγω θέμα ??? Ευτυχώς είχαμε δύο εγκυμοσύνες!

Λοιπόν σκέφτομαι να βάλουμε (με το ζόρι ?) μια φρέσκια εγκυούλα να μας ανοίξει το θέμα του Μαρτίου!

@Tokyo αναλόγως τα αποτελέσματα, θα σας πει ο γιατρός. Αν είναι όλα καλά, που το εύχομαι, θα μπορούσατε να πάρετε αυτές που παίρνουμε σχεδόν όλες μας, είναι οι pregnacare his & her conception, και είναι πολύ οικονομικές από το διαδίκτυο, για να βοηθήσετε λιγάκι και τον οργανισμό σας. Εγώ ας πούμε βλέπω πιο πολλά υγρά στις γόνιμες, δηλαδή τα βλέπω και στην τουαλέτα, όπως τα έβλεπα παλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλώς την! Νομίζω ότι οι μισές έχουν αδιαθετήσει και οι υπόλοιπες είμαστε πάνω κάτω στις γόνιμες. Αποτυχία ο Φλεβάρης... δεν ξανανοίγω θέμα ??? Ευτυχώς είχαμε δύο εγκυμοσύνες!

Λοιπόν σκέφτομαι να βάλουμε (με το ζόρι ?) μια φρέσκια εγκυούλα να μας ανοίξει το θέμα του Μαρτίου!

@Tokyo αναλόγως τα αποτελέσματα, θα σας πει ο γιατρός. Αν είναι όλα καλά, που το εύχομαι, θα μπορούσατε να πάρετε αυτές που παίρνουμε σχεδόν όλες μας, είναι οι pregnacare his & her conception, και είναι πολύ οικονομικές από το διαδίκτυο, για να βοηθήσετε λιγάκι και τον οργανισμό σας. Εγώ ας πούμε βλέπω πιο πολλά υγρά στις γόνιμες, δηλαδή τα βλέπω και στην τουαλέτα, όπως τα έβλεπα παλιά. 

Δεν φταις εσύ για το αποτέλεσμα! Δύο εγκυμοσύνες μια χαρά! Και το @Mantarini ακι θα φέρει γούρι που είναι μικρή και αισιοδοξη! Εμπρός για ανοιξιάτικες συλλήψεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν φταις εσύ για το αποτέλεσμα! Δύο εγκυμοσύνες μια χαρά! Και το @Mantarini ακι θα φέρει γούρι που είναι μικρή και αισιοδοξη! Εμπρός για ανοιξιάτικες συλλήψεις!! 

Φυσικά και δεν φταις εσύ μη πιστεύεις σε τέτοια κοριτσάκι μου.. θυμηστε μου Ποιες κοπέλες εγκυμονούν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Φυσικά και δεν φταις εσύ μη πιστεύεις σε τέτοια κοριτσάκι μου.. θυμηστε μου Ποιες κοπέλες εγκυμονούν??

Η @earrp κι η @Penny89

Από όσο θυμάμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

3% με τιμή αναφοράς το 4%. Θα τα στείλει στο γυναικολόγο μου και βλέπουμε. Σοβαρό θέμα πάντως ευτυχώς δεν υπάρχει. Αν ελαττώσει και το τσιγάρο και συνεχίσει τις βιταμίνες πιστεύω θα φτιάξει κι άλλο. 

Το σπέρμοδιαγραμμα σας είναι πολύ καλο μην ανησυχείς καθόλου!!!!! Σκέψου ότι στο σύνολο θέλει 80.000.0000 εσείς έχετε πολύ παραπάνω!αν ελαττώσει και το κάπνισμα θα  γίνει τέλειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλώς την! Νομίζω ότι οι μισές έχουν αδιαθετήσει και οι υπόλοιπες είμαστε πάνω κάτω στις γόνιμες. Αποτυχία ο Φλεβάρης... δεν ξανανοίγω θέμα ??? Ευτυχώς είχαμε δύο εγκυμοσύνες!

Λοιπόν σκέφτομαι να βάλουμε (με το ζόρι ?) μια φρέσκια εγκυούλα να μας ανοίξει το θέμα του Μαρτίου!

@Tokyo αναλόγως τα αποτελέσματα, θα σας πει ο γιατρός. Αν είναι όλα καλά, που το εύχομαι, θα μπορούσατε να πάρετε αυτές που παίρνουμε σχεδόν όλες μας, είναι οι pregnacare his & her conception, και είναι πολύ οικονομικές από το διαδίκτυο, για να βοηθήσετε λιγάκι και τον οργανισμό σας. Εγώ ας πούμε βλέπω πιο πολλά υγρά στις γόνιμες, δηλαδή τα βλέπω και στην τουαλέτα, όπως τα έβλεπα παλιά. 

Αυτό περιμένω κ γω και από εκεί κ πέρα καμιά βιταμινούλα! Αν είναι όλα καλά αυτό θα πάρω... ελπίζω να βγουν οκ και τα δικά μας κ να τριτώσει η παρέα με τα σπερμοδιαγράμματα! χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Το σπέρμοδιαγραμμα σας είναι πολύ καλο μην ανησυχείς καθόλου!!!!! Σκέψου ότι στο σύνολο θέλει 80.000.0000 εσείς έχετε πολύ παραπάνω!αν ελαττώσει και το κάπνισμα θα  γίνει τέλειο

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Κι εγώ πιστεύω πως είναι καλό δεδομένης ηλικίας και τρόπου ζωής. Επανάληψη αν χρειαστεί μας είπαν στο 6μηνο να κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! Κι εγώ πιστεύω πως είναι καλό δεδομένης ηλικίας και τρόπου ζωής. Επανάληψη αν χρειαστεί μας είπαν στο 6μηνο να κάνουμε. 

Κορίτσια πιστεύω ειλικρινά ότι δεν θα χρειαστεί... τώρα που πήραμε όλες αυτές τις εξετάσεις θεωρώ ότι θα έρθει... από δω κ πέρα ηρεμία κ περισσότερο σεξ στις γόνιμες όπως είπες κ παραπάνω :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...