Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Θα σου δωσ2ι από μόνος του εξετάσεις αλλά αν δεις ότι δεν σου δώσει θα του πεις εσύ σου εύχομαι όλα καλά να πανε

Σε ευχαριστω καλη μου!

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως ευτυχώς έχω μείνει ευχαριστημένη με το γιατρό μου... τον βρήκα αφού είχα αλλάξει 3-4 κ τον εμπιστεύομαι... έχει γεννήσει κ η αδερφή μου 2 παιδιά με αυτόν κ γενικά ενδιαφέρεται και το ψάχνει. Είναι πολύ βασικό να μην ψαχνόμαστε μόνες μας αλλά να υπάρχει σοβαρή καθοδήγηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εσείς πότε περιμένετε αποτελέσματα; Λέω μιας κ το δείγμα θα το παραδώσω εγώ να κανονίσω και για καλλιέργεια και ας λέει... μια ψυχή που θα βγεί... 

πόσο σας κόστισε;

Αύριο νομίζω θα τα στείλουν. Του την πρότεινε η κυρία εκεί την καλλιέργεια γιατί, λέει, τη ζητούν οι γιατροί κι αυτή. Αν δεν κάνω λάθος 80 ευρώ πλήρωσε για τα 2 αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

Χαθηκα λογω δουλειας και τι διαβαζω τσουπ μια εγκυουλα

@earrp  συγχαρητηρια να εχειςια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Εγω την Δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο, επηρεαστηκα απο την @Starrr που εγραψε οτι τα τεστακια μπορει να δειχνουν ωορρηξια αλλα να μην εχουμε.Σκεφτηκα να του πω να την παρακολουθησουμε κι εμεις, οποτε να ρωτησω σας χρεωνει τον καθε υπερηχο ή ειναι ενα συνολικο πακετο?Τελος τα φαρμακα για προκληση ωορρηξιας λετε να μπορω να τα ζητησω απο μονη μου? Θελω να πω διαβαζα πως αν εισαι πανω απο 35(αχχχ αυτο το βρισκω μπροστα μου παντου) τα δινουν για να σκασουν πανω απο ενα αυγουλακι και να μεγαλωσουν οι πιθανοτητες.

Σε ευχαριστώ πολύ?? εύχομαι σύντομα και εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Σχετικά με πολλά που διάβασα, απαντώ σε όσα μπορώ: για την παρακολούθηση της ωορρηξιας με υπερηχο ο δικός μου γιατρός μου παίρνει πάντα 20 ευρώ, όταν μας ζήτηςε σπερμοδιαγραμμα μας το ζήτησε μαζί με καλλιέργεια και τέλος δεν ισχύει ότι δίνουν αγωγη για πρόκληση ωορρηξιας μόνο σε γυναίκες με πρόβλημα στην ωορρηξία γιατί σε μένα είναι όλα φυσιολογικά (έτσι φαίνονται τουλάχιστον) και παρόλα αυτά θα ακολουθήσω κι εγώ αυτό το μονοπάτι σε λίγες μέρες! :-) Εκτός κι αν δεν μου έρθει ποτέ η «έξω από εδώ»! ❤️ Καλό σας βράδυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Αδιαθετησα !Χαρα! Ειχα μεγαλη περιεργεια να δω αν οντως ειχα ωορρηξια την μερα που ειχα υπολογισει!Και ναι!Ειχα ωορρηξια στην 22ημερα!Μια χαρα την υπολογισα αυτην τη φορα ,ασχετα με το αποτελεσμα!Πάμε με αισιοδοξία μπροστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Σχετικά με πολλά που διάβασα, απαντώ σε όσα μπορώ: για την παρακολούθηση της ωορρηξιας με υπερηχο ο δικός μου γιατρός μου παίρνει πάντα 20 ευρώ, όταν μας ζήτηςε σπερμοδιαγραμμα μας το ζήτησε μαζί με καλλιέργεια και τέλος δεν ισχύει ότι δίνουν αγωγη για πρόκληση ωορρηξιας μόνο σε γυναίκες με πρόβλημα στην ωορρηξία γιατί σε μένα είναι όλα φυσιολογικά (έτσι φαίνονται τουλάχιστον) και παρόλα αυτά θα ακολουθήσω κι εγώ αυτό το μονοπάτι σε λίγες μέρες! :-) Εκτός κι αν δεν μου έρθει ποτέ η «έξω από εδώ»! ❤️ Καλό σας βράδυ!! 

Καλημέρα! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Επειδή εγώ ειχα πει αυτό για την ωορρηξία, αν το σώμα εχει ωορρηξία για ποιο αλλο λόγο δίνουν τέτοια αγωγη; βελτιωνει την ποιότητα των ωαρίων;

Αν επιτρέπεται πόσο καιρό προσπαθείτε και σου πρότεινε αυτή τη λύση ο γιατρός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

@Χρυσάφω οπως ακριβως το χες πει Πεμπτη.Αντε παμε για νεες προσπαθειες τωρα.Εμενα χθες ηρθαν τα νεα μου τεστακια ωορρηξιας απο την αλλη Πεμπτη τα αρχιζω παλι(12η μερα).Τα εγκυμοσυνης που ερχονται σαν δωρο τα εβαλα στο παταρι να μην ειναι ευκολα προσβασιμα ?

 @Thunder  εγω ειχα ρωτησει για την προκληση σε γυναικα χωρις πολυκιστικες ή αλλο θεμα.Μπορεις να πεις καποιες λεπτομερειες? Στο προτεινε για ενισχυση της προσπαθειας? Μετα απο ποσο καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Επειδή εγώ ειχα πει αυτό για την ωορρηξία, αν το σώμα εχει ωορρηξία για ποιο αλλο λόγο δίνουν τέτοια αγωγη; βελτιωνει την ποιότητα των ωαρίων;

Αν επιτρέπεται πόσο καιρό προσπαθείτε και σου πρότεινε αυτή τη λύση ο γιατρός; 

Ναι τη βελτιώνει. Κ επίσης. Αυξάνονται οι πιθανότητες.... Κ είναι μια λύση πριν από τις σπερματεγχυσεις κτλ..... Δηλ φυσικά δεν γίνεται οπότε θέλει κάποια βοήθεια.. ? Από την στιγμή που υπάρχει η βοήθεια γιατί να ταλαιπωρουνται οι γυναίκες. Φυσικά κ δε πρέπει να δίδεται πολύ αρχή α δε υπάρχει θέμα. Αν υπάρχει θέμα τότε επιβάλλεται να δωθουν για να υπάρχει ωορρηξία. Αυτά έχω καταλάβει εγώ.... Κ πάντα φυσικά με παρακολούθηση του γιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@Χρυσάφω οπως ακριβως το χες πει Πεμπτη.Αντε παμε για νεες προσπαθειες τωρα.Εμενα χθες ηρθαν τα νεα μου τεστακια ωορρηξιας απο την αλλη Πεμπτη τα αρχιζω παλι(12η μερα).Τα εγκυμοσυνης που ερχονται σαν δωρο τα εβαλα στο παταρι να μην ειναι ευκολα προσβασιμα ?

 @Thunder  εγω ειχα ρωτησει για την προκληση σε γυναικα χωρις πολυκιστικες ή αλλο θεμα.Μπορεις να πεις καποιες λεπτομερειες? Στο προτεινε για ενισχυση της προσπαθειας? Μετα απο ποσο καιρο?

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός για ενίσχυση. Αλλά έχω κάνει κ παλιότερα μαγνητική στη υποφυση κ επειδή υπάρχει κάποια κύστη εκεί ίσως γι αυτό δεν αυξάνονται οι ορμόνες για σωστή ωορρηξία και καθυστερεί η περίοδος.. Οπότε είπαμε να το πάμε σε ένα επίπεδο παραπάνω..... Μπας κ αλλάξουν τα πράγματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μου τα έδωσε ξεκαθαρα για να αυξηθεί ο αριθμός των ωαρίων άρα και οι πιθανότητες! Προσπαθούμε δυο χρόνια περίπου. Το πρώτο μας βήμα ήταν να παρακολουθούμε την ωορρηξία και το επόμενο είναι αυτό. Σε καμία περίπτωση μην πάρει καμία από μόνη της. Τα φάρμακα αυτά είναι ορμόνες και δεν πρέπει να τα παίρνουμε για πολύ καιρό. Επίσης όσο τα παίρνουμε πρέπει να μας παρακολουθεί ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Καλημέρα! Μου τα έδωσε ξεκαθαρα για να αυξηθεί ο αριθμός των ωαρίων άρα και οι πιθανότητες! Προσπαθούμε δυο χρόνια περίπου. Το πρώτο μας βήμα ήταν να παρακολουθούμε την ωορρηξία και το επόμενο είναι αυτό. Σε καμία περίπτωση μην πάρει καμία από μόνη της. Τα φάρμακα αυτά είναι ορμόνες και δεν πρέπει να τα παίρνουμε για πολύ καιρό. Επίσης όσο τα παίρνουμε πρέπει να μας παρακολουθεί ο γιατρός! 

Καλημερα!Πολυ σωστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα μου έδωσε ο γιατρός για ενίσχυση. Αλλά έχω κάνει κ παλιότερα μαγνητική στη υποφυση κ επειδή υπάρχει κάποια κύστη εκεί ίσως γι αυτό δεν αυξάνονται οι ορμόνες για σωστή ωορρηξία και καθυστερεί η περίοδος.. Οπότε είπαμε να το πάμε σε ένα επίπεδο παραπάνω..... Μπας κ αλλάξουν τα πράγματα!!! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Καλημέρα! Μου τα έδωσε ξεκαθαρα για να αυξηθεί ο αριθμός των ωαρίων άρα και οι πιθανότητες! Προσπαθούμε δυο χρόνια περίπου. Το πρώτο μας βήμα ήταν να παρακολουθούμε την ωορρηξία και το επόμενο είναι αυτό. Σε καμία περίπτωση μην πάρει καμία από μόνη της. Τα φάρμακα αυτά είναι ορμόνες και δεν πρέπει να τα παίρνουμε για πολύ καιρό. Επίσης όσο τα παίρνουμε πρέπει να μας παρακολουθεί ο γιατρός! 

Κατι τετοιο μου ειχε πει κι ο πρωτος γιατρος.Απλα οπως εγραψα ηταν ο τροπος του που δεν μου εμπνεε εμπιστοσυνη.

Τωρα αν και ο δευτερος μου προτεινει κατι αντιστοιχο σκεφτομαι να το δεχτω.

Ευχαριστω για τις απαντησεις, ελπιζω και στις δυο να κανουν γρηγορα το θαυμα τους τα ωαριακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα κορίτσια..!!

Θα σας δώσω κι εγώ λίγο τα φωτά για την πρόκληση ωορρηξίας = διέγερση των ωοθηκών δλδ σκοπό έχει την εξασφάλιση της παραγωγής και της απελευθέρωσης από τη γυναίκα ενός ή και περισσοτέρων ωαρίων η διέγερση ωοθηκών με πρόκληση ωορρηξίας είναι κατάλληλη  σε γυναίκες που δεν κάνουν ωορρηξία ή που έχουν διαταραχές των επιπέδων των ορμονών που σχετίζονται με την ωορρηξία, π.χ. γυναίκες με ΣΠΩ όπως εγώ άλλα εγώ εχω δυνατή άμυνα σε αυτά όποτε δεν έπιασε πότε και δεν κάνα πότε ωορρηξία.  άλλα γίνετε και σε γυναίκες που κάνουν ωορρηξία κανονικά, αλλά προσπαθούν να αυξήσουν τις πιθανότητες να πετύχουν εγκυμοσύνη μέσω της αύξησης του αριθμού των ωαρίων που απελευθερώνουν. για αυτό θέλει και παρακολούθηση ανά 2 με 3 μέρες υπερηχογραφικός λόγο ότι μπορεί να κάνει κόπια πανό από 2 αυγουλακια όποτε μπορεί να πετύχει εγκυμοσύνη με 2 και πανό μωράκια που από 3 και πανό είναι επικίνδυνη για αυτό θέλει αυστηρά παρακολουθήσει . υπάρχουν κοπέλες που έχουν δυνατό οργανισμό και αντιστεκόταν σε αυτη την θεραπεία όποτε θέλει περισσότερη δόση εκεί το βλέπει ο ιατρός. πιστεύω να σας βοήθησα και σας εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και με καλά νεαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμένα μου ήρθε τελικά σήμερα περίοδος.δευτερα ξεκινάω κ γω με τη κλομιφαινη...???

Καλημερα!Με το καλο να φέρει το πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια... εμένα μου ήρθε τελικά σήμερα περίοδος.δευτερα ξεκινάω κ γω με τη κλομιφαινη...???

Καλημέρα @ΜαριαΧ και καλή τύχη με την κλομιφαίνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

Γραψε το στις συμβουλες μας!!!!!Εχω ανοιξει θεματακι με συμβουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Thunder είπε:

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

υπάρχουν ιδικά λιπαντικά για γονιμότητα που δεν επηρεάζουν το PH λογικό τότε 1,5 χρόνο να στο ακυρώνει σου εύχομαι να πετύχει και να πάνε όλα καλά και να μας λες τα ευχάριστα  νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

Ναι ίσως. Λιπαντικό δεν επιτρέπεται. Στη ουσία τα σκοτώνεται... Τσάμπα κόπος. Κ εννοείται πως παίζει ρόλο η κλομιφαινη. Αυξάνονται οι πιθανότητες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

καλήμερα κορίτσια..!!

Θα σας δώσω κι εγώ λίγο τα φωτά για την πρόκληση ωορρηξίας = διέγερση των ωοθηκών δλδ σκοπό έχει την εξασφάλιση της παραγωγής και της απελευθέρωσης από τη γυναίκα ενός ή και περισσοτέρων ωαρίων η διέγερση ωοθηκών με πρόκληση ωορρηξίας είναι κατάλληλη  σε γυναίκες που δεν κάνουν ωορρηξία ή που έχουν διαταραχές των επιπέδων των ορμονών που σχετίζονται με την ωορρηξία, π.χ. γυναίκες με ΣΠΩ όπως εγώ άλλα εγώ εχω δυνατή άμυνα σε αυτά όποτε δεν έπιασε πότε και δεν κάνα πότε ωορρηξία.  άλλα γίνετε και σε γυναίκες που κάνουν ωορρηξία κανονικά, αλλά προσπαθούν να αυξήσουν τις πιθανότητες να πετύχουν εγκυμοσύνη μέσω της αύξησης του αριθμού των ωαρίων που απελευθερώνουν. για αυτό θέλει και παρακολούθηση ανά 2 με 3 μέρες υπερηχογραφικός λόγο ότι μπορεί να κάνει κόπια πανό από 2 αυγουλακια όποτε μπορεί να πετύχει εγκυμοσύνη με 2 και πανό μωράκια που από 3 και πανό είναι επικίνδυνη για αυτό θέλει αυστηρά παρακολουθήσει . υπάρχουν κοπέλες που έχουν δυνατό οργανισμό και αντιστεκόταν σε αυτη την θεραπεία όποτε θέλει περισσότερη δόση εκεί το βλέπει ο ιατρός. πιστεύω να σας βοήθησα και σας εύχομαι να έχετε καλά αποτελέσματα και με καλά νεαααα

Σε ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση!

Δυστυχως δεν εχω λαικ και ετσι σε κανω παραθεση.

Εγω κοριτσια πανω κατω το θεμα μου το ξερω.Ειναι το-πιο αλλο- αγχος.

Κι οχι δεν εχω αγχος για τη συλληψη μονο.Εγω αγχωδη διαταραχη και κανω ψυχοθεραπεια ενα χρονο τωρα.

Δυστυχως το αγχος επηρεαζει τους νευροδιαβιβαστες σεροτονινης οι οποιοι δρουν σαν αντισυλληπτικα.Να μια πρωτη εξηγηση σε αυτο που λενε ακαθοριστη υπογονιμοτητα.

Θα μου πειτε γιατι προσπαθω?Πρωτον γιατι τους ρυθμιζω με αγωγη(η οποια δεν εμποδιζει την συλληψη αλλα σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα κοπει) δευτερον γιατι ειμαι σαφως σε καλυτερη κατασταση απο οτι πριν ενα χρονο οποτε επειδη και η ηλικια πιεζει δεν θελω να το αφηνω στην τυχη.

Απο την μια νιωθω ευγνωμων που δεν υπαρχει παθολογικο θεμα(μεχρι στιγμης) απο την αλλην και το ψυχολογικο ειναι μεγαλο τελμα.

Επισης στον επομενο γιατρο που θα μου πει μην αγχωνεσαι(μα πως δεν το χα σκεφτει) θα φερω τον κολποδιαστολεα στο κεφαλι.

Σας ρωταω για την διεγερση γιατι σκεφτηκα πως ακομη και η σκεψη οτι αυξανω τις πιθανοτητες θα με βοηθησει ψυχολογικα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Σε ευχαριστω για την αναλυτικη απαντηση!

Δυστυχως δεν εχω λαικ και ετσι σε κανω παραθεση.

Εγω κοριτσια πανω κατω το θεμα μου το ξερω.Ειναι το-πιο αλλο- αγχος.

Κι οχι δεν εχω αγχος για τη συλληψη μονο.Εγω αγχωδη διαταραχη και κανω ψυχοθεραπεια ενα χρονο τωρα.

Δυστυχως το αγχος επηρεαζει τους νευροδιαβιβαστες σεροτονινης οι οποιοι δρουν σαν αντισυλληπτικα.Να μια πρωτη εξηγηση σε αυτο που λενε ακαθοριστη υπογονιμοτητα.

Θα μου πειτε γιατι προσπαθω?Πρωτον γιατι τους ρυθμιζω με αγωγη(η οποια δεν εμποδιζει την συλληψη αλλα σε περιπτωση εγκυμοσυνης θα κοπει) δευτερον γιατι ειμαι σαφως σε καλυτερη κατασταση απο οτι πριν ενα χρονο οποτε επειδη και η ηλικια πιεζει δεν θελω να το αφηνω στην τυχη.

Απο την μια νιωθω ευγνωμων που δεν υπαρχει παθολογικο θεμα(μεχρι στιγμης) απο την αλλην και το ψυχολογικο ειναι μεγαλο τελμα.

Επισης στον επομενο γιατρο που θα μου πει μην αγχωνεσαι(μα πως δεν το χα σκεφτει) θα φερω τον κολποδιαστολεα στο κεφαλι.

Σας ρωταω για την διεγερση γιατι σκεφτηκα πως ακομη και η σκεψη οτι αυξανω τις πιθανοτητες θα με βοηθησει ψυχολογικα.

 

ακριβώς τα ίδια περνώ τώρα με εσένα με κρίσεις πανικου και αγχώδης διαταραχές το αγχος επιρεαζε σε παρα πολλά εγώ μέχρι να καταλάβω τι εχω κατέληξα να κάνω πάρα πολλές εξετάσεις για πόνους στο στομάχι αυχένα και ποσά άλλα και τελικά αποδιχτικε οτι ολα ηταν απο το άγχος που δεν καταλαβενα. ο ψυχοθεραπευτή σου τι σου είπε για την πρόκληση? έμενα μου έχει δώσει απογορευτικο οτι εχει να κανει με ορμόνες γιατί επηρεάζουν ολα και μπορεί ανά πάσα στιγμή να ξανά γυρίσω στα παλιά που δεν το θελω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...