Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Βικούλα88 είπε:

Εμείς 5 μήνες.. Εσύ;

εμεις μόλις ξεκινήσαμε... Στο πρώτο μήνα ουσιαστικά... Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες Μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

51 μήνες δλδ 4 χρόνια και 3 μήνες αλλά τώρα δεν προσπαθούμε..

αν επιτρέπεται.. Γιατί δεν προσπαθείτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

αν επιτρέπεται.. Γιατί δεν προσπαθείτε;;

Γιατί κάνω μια θεραπεία για λίγο που δεν πρέπει να μην έγκυος οπότε λίγο σταματήσαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Γιατί κάνω μια θεραπεία για λίγο που δεν πρέπει να μην έγκυος οπότε λίγο σταματήσαμε 

εύχομαι ότι καλύτερο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια είχαμε 2 επαφές 19η και 20η μέρα.  θεωρητικά πολύ οριακά στις γόνιμες..  εχτες όμως με είχε φάει αγωνία και έκανα ένα τεστακι το οποίο βγήκε αρχικά ακυρο ??? και μετά αρνητικό.. με λίγα λόγια βιάστικα.. Έχω πρησμένο στήθος και πονακια ελαφρά περιόδου..  περιμένω στις 5/2 να αδιαθετισω.. Για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια ποσο καιρό είστε στις προσπάθειες;; 

Καλησπέρα! Κ εμεις ψιλο φρέσκοι είμαστε περίπου 3 - 4 μηνες αλλα Όχι πολυ στοχευμένα... τι ηλικία έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα! Κ εμεις ψιλο φρέσκοι είμαστε περίπου 3 - 4 μηνες αλλα Όχι πολυ στοχευμένα... τι ηλικία έχεις?

κλεισμένα 30.. εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

51 μήνες δλδ 4 χρόνια και 3 μήνες αλλά τώρα δεν προσπαθούμε..

Εύχομαι όταν αρχίσετε και πάλι προσπάθειες να πάνε όλα καλά και να έρθει σύντομα ένα γερό μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Εύχομαι όταν αρχίσετε και πάλι προσπάθειες να πάνε όλα καλά και να έρθει σύντομα ένα γερό μωράκι.

se euxaristw polu ki se esena ta kaliteraa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

se euxaristw polu ki se esena ta kaliteraa

Για μένα δεν το βλέπω. Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Η αλήθεια είναι πως συνηθίζω και συμβιβάζομαι σιγά σιγά με την προοπτική της ατεκνίας. Δεν πειράζει. Όλα γίνονται ή δεν γίνονται για κάποιον λόγο. Σε ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για την ευχή σου Νίκη μου. Να είσαι καλά! ?

Πολλές φορές σκέφτηκα πως δεν είναι η θέση μου εδώ να γράφω ή δεν ταιριάζω στη παρέα σας και κακώς γράφω, αλλά δεν ξέρω τι με τραβάει και ξανάρχομαι. Μάλλον είμαι μαζόχα ή αυτό που λέμε "τραβάτε με κι ας κλαίω". Μου αρέσει που αυτοσαρκάζομαι η άτιμη!!! Φιλάκια και καλό βράδυ κορίτσιααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Για μένα δεν το βλέπω. Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Η αλήθεια είναι πως συνηθίζω και συμβιβάζομαι σιγά σιγά με την προοπτική της ατεκνίας. Δεν πειράζει. Όλα γίνονται ή δεν γίνονται για κάποιον λόγο. Σε ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για την ευχή σου Νίκη μου. Να είσαι καλά! ?

Πολλές φορές σκέφτηκα πως δεν είναι η θέση μου εδώ να γράφω ή δεν ταιριάζω στη παρέα σας και κακώς γράφω, αλλά δεν ξέρω τι με τραβάει και ξανάρχομαι. Μάλλον είμαι μαζόχα ή αυτό που λέμε "τραβάτε με κι ας κλαίω". Μου αρέσει που αυτοσαρκάζομαι η άτιμη!!! Φιλάκια και καλό βράδυ κορίτσιααααα.

giati to les auto kopela mou? (den exw kataferei na diabasw tin istoria sas gia auto zitw signwmh). gia oles mas exei ena paidaki alles mas tiranaei kai se alles erxete amesos dld ti na pw egw pou grafw apo to 2014 kai eimai h moni pou exw xeminei ? prepei na to balw katw? kai omos oxi den to bazw katw nai exw pei poles fores oti den tha ginw mana mallon den exei gia emena ena paidaki alla meta lew ti lew re nikh apo tin imera tou gamou mou kai meta autoi oi 51 mhnes exw perasei apo 400 kimata kai akomi sinexizw parolo ola exw pesei psixologika para poles fores mporei san nikh na mhn ezisa katholou to 2018 mias istorias mou kai omws akomh kai tote propsathousa gia ena paidaki thelw toso polu ena paidaki opws ki eseis alla eimai apo tis kopeles pou ligo mas diskoleuei na to pw alla sto telos tha mas dikeosei ola auta ta klamata ta psixologika pesimata isa isa na antikrisw 2 matakia auto thelw kai xerw oles edw to thelete oso egw kai akomh parapano gia pio logo toso apesiodoxia??? sta lew giati apo to 2014 exw gnwrisi tosa koritsia pou twra einai manoules oxi mia fora alla 2h fora kai exw gnwrisi kai kopeles pou kanoun ta panta akomh gia ena paidaki gia auto kopela mou mhn to bazeis katw an den einai twra tha einai aurio tin epomenh fora

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου... Τελείωσα την έκανα την μαγνητική κ τα πήγα περίφημα .?? Ήταν ο μπαμπάς μου έξω από το μηχάνημα ? ο οποίος κόντεψε να κουφαθει από τον θόρυβο.. έκλεισα τα μάτια μου πριν μπω κ τα άνοιξα όταν βγήκα δεν είδα τίποτα γιατί θα Μ έπιανε κρίση αν ένιωθα ότι είμαι κλεισμένη στο ένα χώρο. Μ βάλαμε κ σκιαγραφικό. Την Δευτέρα θα είναι έτοιμα κ συνεννοηθήκα με τον γυναικολόγο μου να πάω το μεσημέρι 2 ώρα να τις δει κ να μου πει πως να προχωρήσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα... Ποιες περιμένουν το 1ο 10ημερο???

Καλησπερα κοριτσια μου...ευχομαι να ειστε ολες πολυ καλα με ανεβασμενη διαθεση ωστε να φυτευθει πιο γρηγορα το σπορακι....εγω περιμενω σημερα ...μεχρι τωρα τιποτα...πηρα κι ενα τεστακι σημερα ...λεω να το κανω αυριο πρωι πρωι με την δροσουλα....αν δεν εχουμε καμια δυσαρεστη εκπληξη....το περιεργο ειναι πως αυτη την φορα σε αντιθεση με τους προηγουμενους μηνες δεν εχω καθολου εντονους πονους και πρηξηματα σε στηθος και κοιλια....μονο κατι ελαφρια τσιμπιματακια....θα φανει θα σας κρατω ενημερες..καλη επιτυχια σε ολες μας μακαριβνα ναι ο μηνας μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια, σήμερα είναι η τρίτη μέρα που παίρνω τις βιταμίνες. Παρατήρησα πως τα ούρα έχουν ένα διαφορετικό χρώμα. Κάπως ροζ μου φάνηκαν. Όταν μετά λίγη ώρα ξαναπήγα στην τουαλέτα ήταν κίτρινα. Να ανησυχήσω; 

Ναι κιτρινα από τις βιταμινες κ μένα, αλλά ροζ όχι δεν έχω δει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια μου... Τελείωσα την έκανα την μαγνητική κ τα πήγα περίφημα .?? Ήταν ο μπαμπάς μου έξω από το μηχάνημα ? ο οποίος κόντεψε να κουφαθει από τον θόρυβο.. έκλεισα τα μάτια μου πριν μπω κ τα άνοιξα όταν βγήκα δεν είδα τίποτα γιατί θα Μ έπιανε κρίση αν ένιωθα ότι είμαι κλεισμένη στο ένα χώρο. Μ βάλαμε κ σκιαγραφικό. Την Δευτέρα θα είναι έτοιμα κ συνεννοηθήκα με τον γυναικολόγο μου να πάω το μεσημέρι 2 ώρα να τις δει κ να μου πει πως να προχωρήσω....

Μπράβο @lactaki με το καλό οι απαντήσεις!! Όλα καλά θα πάνε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσια μου... Τελείωσα την έκανα την μαγνητική κ τα πήγα περίφημα .?? Ήταν ο μπαμπάς μου έξω από το μηχάνημα ? ο οποίος κόντεψε να κουφαθει από τον θόρυβο.. έκλεισα τα μάτια μου πριν μπω κ τα άνοιξα όταν βγήκα δεν είδα τίποτα γιατί θα Μ έπιανε κρίση αν ένιωθα ότι είμαι κλεισμένη στο ένα χώρο. Μ βάλαμε κ σκιαγραφικό. Την Δευτέρα θα είναι έτοιμα κ συνεννοηθήκα με τον γυναικολόγο μου να πάω το μεσημέρι 2 ώρα να τις δει κ να μου πει πως να προχωρήσω....

Μπράβο κοπέλα μου. Εύχομαι καλά αποτελέσματα. Όταν είχα κάνει μαγνητική δεν με ενόχλησε τόσο οι μαγνήτες που χτυπούσαν και ακούγονταν όσο η κλεισούρα. Να σκεφτείς πως δεν άντεξα και άνοιξα τα μάτια. Τι το ήθελα... όταν είδα πόσο στενά ήταν άρχισα να πλάθω σενάρια με το μυαλό μου, ότι δεν θα με βγάλουν από κει μέσα, ότι θα χαλάσει το μηχάνημα, ότι θα πάθω ασφυξία. Μπορεί να είχα και 200 παλμούς, αλλά σαν εγωίστρια που είμαι δεν πάτησα το κουμπάκι για να σταματήσει το μηχάνημα. Αφού έλεγα πως θα πάθω ανακοπή ή κανένα έμφραγμα και θα πάω αδιάβαστη. Όταν τα θυμάμαι γελάω. Τελικά δεν είναι και τόσο τραγικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Μπράβο κοπέλα μου. Εύχομαι καλά αποτελέσματα. Όταν είχα κάνει μαγνητική δεν με ενόχλησε τόσο οι μαγνήτες που χτυπούσαν και ακούγονταν όσο η κλεισούρα. Να σκεφτείς πως δεν άντεξα και άνοιξα τα μάτια. Τι το ήθελα... όταν είδα πόσο στενά ήταν άρχισα να πλάθω σενάρια με το μυαλό μου, ότι δεν θα με βγάλουν από κει μέσα, ότι θα χαλάσει το μηχάνημα, ότι θα πάθω ασφυξία. Μπορεί να είχα και 200 παλμούς, αλλά σαν εγωίστρια που είμαι δεν πάτησα το κουμπάκι για να σταματήσει το μηχάνημα. Αφού έλεγα πως θα πάθω ανακοπή ή κανένα έμφραγμα και θα πάω αδιάβαστη. Όταν τα θυμάμαι γελάω. Τελικά δεν είναι και τόσο τραγικό.

Ναι πράγματι. Κ εγώ φοβόμουν πριν μπω αλλά τελικά τα κατάφερα δεν το πάτησα το κουμπί.. εγώ έκλεισα τα μάτια κ δεν τα άνοιξα καθόλου.. μου μιλούσε που κ που ο μπαμπάς μου κ όταν τον άκουγα ηρεμουσα.. αν άνοιγα τα μάτια κ έβλεπα πόσο στενά είμαι πιστεύω δε θα μπορούσα να το διαχειριστω.. ενώ έτσι έλεγα μέσα μου ότι κάνω ηλιοθεραπεία..χαχα.. μπαίνουν σιγά σιγά όλα σε μια σειρά. Σίγουρα δε θα το γλιτώσω πιστεύω το χειρουργείο κ την Αθήνα αλλά θέλω να πάνε όλα καλά κ να περάσει να φύγει...θα σας έχω νέα την Δευτέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Για μένα δεν το βλέπω. Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Η αλήθεια είναι πως συνηθίζω και συμβιβάζομαι σιγά σιγά με την προοπτική της ατεκνίας. Δεν πειράζει. Όλα γίνονται ή δεν γίνονται για κάποιον λόγο. Σε ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για την ευχή σου Νίκη μου. Να είσαι καλά! ?

Πολλές φορές σκέφτηκα πως δεν είναι η θέση μου εδώ να γράφω ή δεν ταιριάζω στη παρέα σας και κακώς γράφω, αλλά δεν ξέρω τι με τραβάει και ξανάρχομαι. Μάλλον είμαι μαζόχα ή αυτό που λέμε "τραβάτε με κι ας κλαίω". Μου αρέσει που αυτοσαρκάζομαι η άτιμη!!! Φιλάκια και καλό βράδυ κορίτσιααααα.

Με στεναχωρεί να σε βλέπω απαισιοδοξη. Δεν πιστεύω ότι δεν αξίζεις να γίνεις μαμά. Ούτε μπορώ να σκεφτώ ένα καλό λόγο που να μην έχει έρθει. Σε βλέπω σαν την αδελφή μου η οποία προσπαθεί από το 2009, ειχε μια παλινδρομη το 2011 και μετά τίποτα. Το πάλεψε με διέγερση για αρκετό διάστημα, έκανε και μια σπερματεγχηση ανεπιτυχή και οι γιατροί της διέγνωσαν ανεξήγητη υπογονημοτητα. Μόνο με εξωσωματική μπορεί να μείνεις έγκυος της ειπαν. Το 2016 λοιπόν εκεί που δεν το περίμενε μένει έγκυος! Όμως... Το έμβρυο είχε σοβαρό σύνδρομο και πρόβλημα στην καρδιά και οι γιατροί συνέστησαν διακοπή κύησης.. Από τότε δεν έχει προκύψει πάλι κάτι. Είναι 44. Την αγαπάω πολύ και επειδή ξέρω πόσο καλό παιδί είναι, δεν βρίσκω γαμωτο κανένα καλό λόγο για όσα περνάει... Μην το βάζετε κάτω... Και εννοείται πως πρέπει και εσύ εφόσον το θες τόσο πολύ να το δεις με έναν γιατρό, αν έχεις φυσικά τα σωματικά, ψυχικά και οικονομικά αποθέματα. Σου εύχομαι όμως να έρθει έτσι απλά όπως κ σε δισεκατομμύρια γυναίκες σε όλη την Γη. Να έρθει και να μείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ βρε κορίτσια, το χω ξαναπεί και θα το ξαναπώ: δε σας γνωρίζω προσωπικά, αλλά είστε οι καλύτερες!! ❤️ Είμαι πολύ ευγνώμων γι αυτήν την παρέα που έχουμε εδώ και αλληλο-υποστηριζομαστε ✨ @Elli13 κι εμείς είχαμε μια απώλεια πέρυσι (παλινδρομησε 10εβ4ημ και ταλαιπωρήθηκα με πρόκληση αποβολης που δεν έπιασε με τη μία, οπότε ξανά-μανα τα χαπια...) και δυστυχώς, σε συνδυασμό με την αναμονή, κάποιες φορές σκέφτομαι κι εγώ "τι κι αν...", το οποίο δε βοηθάει καθόλου! Οπότε βλέποντας περιπτώσεις σαν τις δικές σας εδώ, είτε που προσπαθείτε αρκετό καιρό και τα καταφέρατε, είτε έγινε το θαύμα μετά από απώλεια(-ες), μου δίνουν όχι μόνο κουράγιο αλλά και πίστη ότι θα τα καταφέρουμε κι εμείς με το σύντροφό μου ❤️ 
    • Ωχ βρε κορίτσι μου τι γκαντεμιά είναι αυτήν τουλάχιστον το αμαξι είναι μόνο ζημιές αλλά και πάλι μια στεναχώρια σε πιάνει είναι λογικό ελπίζω να μην χτύπησε ούτε η άλλη κοπέλα.. αχ και εμένα πριν 2 βδομαδες παιθανε και η δικιά μου γατούλα 😕  Τουλάχιστον με το λαπτοπ τρίτο σε τίποτα αλλο δεν θα συμβεί τώρα 😊 περιμένουμε τα νέα σου από τα γιατρό ήρθε ώρα να μάθεις το φύλο επλιζω μόνο αν έχει καλή θέση να το δει καθαρά 😊 Να σας ζήσει ο ανήψιος καλοφωτιστος να είναι γέρος και ευτυχισμένος   Και εγω άρχισα να το νιωθω αλλά όχι συνέχεια συνήθως μόνο όταν ξαπλώνω στο κρεβατι καταλαβαίνω καμία ελαφριά κλωτσιά 😂 
    • Λυπάμαι για τα στραβά που σου έτυχαν κορίτσι μου!!!!Άντε να πας το βράδυ να δεις το μικρουλι σου και μακάρι να σας κάνει και τα αποκαλυπτήρια!!!Εγώ προσωπικά συνεχίζω πολύ καλα,έκανα και την β' επιπέδου και πλέον νιώθω καθημερινά τον μικρό 🧿🧿🧿...πότε περισσότερο πότε λιγότερο!!!
    • Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳  Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂 Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞 Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 
    • Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετές μέρες! Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πεις, μήπως σου πει να πας να κάνεις έναν υπέρηχο να αποκλείσετε οτιδήποτε όπως μια κύστη ας πούμε!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...