Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις On 13/4/2019 at 3:14 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Στην αρχη απλά το παρακολουθούν.... Πολλές γυναίκες αποκτούν θυροειδη εγκυμοσύνης. Όλα θα πάνε καλά ❤️

Δυστυχώς δεν είναι εγκυμοσύνης έχω 3 φορές μεγαλύτερο θυρεοειδή απ όσο θα πρεπε Κ κάποιους οζους Αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι! Καλή κι εγώ!!! Επίσης να ρωτήσω κάτι.  Είμαι 17η εβδομάδα και ο γιατρός αρνείται ακόμα να μου δώσει ασβέστιο και σίδηρο γιατί λέει κι εξετάσεις είναι καλές.  Εσείς παίρνετε σίδηρο κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώς είστε φθινοπωρινές μανουλες? Λοιπόν εγώ πέρασα μια λαχτάρα αυτές τις μέρες. Νιωθω πίεση χαμηλά και όταν είμαι ώρα όρθια είναι χειρότερα τα πράγματα. Μέχρι που είδα και λίγο ροζ στο σκουπισμα χτες. Λοιπόν, πήγα σήμερα στη μαία και ακούσαμε καρδούλα δυνατή δυνατή. Δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα. Τώρα περιμένω και τον γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ενώ πρέπει να ξεκουραστώ εγώ δεν το κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nancy an. είπε:

Δυστυχώς δεν είναι εγκυμοσύνης έχω 3 φορές μεγαλύτερο θυρεοειδή απ όσο θα πρεπε Κ κάποιους οζους Αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι! Καλή κι εγώ!!! Επίσης να ρωτήσω κάτι.  Είμαι 17η εβδομάδα και ο γιατρός αρνείται ακόμα να μου δώσει ασβέστιο και σίδηρο γιατί λέει κι εξετάσεις είναι καλές.  Εσείς παίρνετε σίδηρο κλπ;

Εγω ειμαι 20εβδομαδων και δεν μου εχει δωσει ακομα σιδηρο και ασβεστιο!!Μου ειπε θα δουμε την επομενη φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πώς είστε φθινοπωρινές μανουλες? Λοιπόν εγώ πέρασα μια λαχτάρα αυτές τις μέρες. Νιωθω πίεση χαμηλά και όταν είμαι ώρα όρθια είναι χειρότερα τα πράγματα. Μέχρι που είδα και λίγο ροζ στο σκουπισμα χτες. Λοιπόν, πήγα σήμερα στη μαία και ακούσαμε καρδούλα δυνατή δυνατή. Δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα. Τώρα περιμένω και τον γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ενώ πρέπει να ξεκουραστώ εγώ δεν το κάνω....

Να ξεκουραζεσαι @Ε.Γ.Α. μου!!Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε!!Και μενα ωρες ωρες με πιανει τρελα με τις δουλειες αλλα μετα λεω πριτς δεν κανω!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nancy an. εγώ είμαι 20η εβδομάδα και μου έχει δώσει εδώ και πολύ καιρό (αν και εγώ δε τα επαιρνα) Σιδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο τώρα πια τα παίρνω βεβαια.Λογικα θα σου δώσει σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Να ξεκουραζεσαι @Ε.Γ.Α. μου!!Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε!!Και μενα ωρες ωρες με πιανει τρελα με τις δουλειες αλλα μετα λεω πριτς δεν κανω!!❤❤

Έχεις φάει καμιά κλωτσιά η όχι?? Εγώ κλασικά φτερουγισματα έχω. Αχ αυτές οι δουλειές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πώς είστε φθινοπωρινές μανουλες? Λοιπόν εγώ πέρασα μια λαχτάρα αυτές τις μέρες. Νιωθω πίεση χαμηλά και όταν είμαι ώρα όρθια είναι χειρότερα τα πράγματα. Μέχρι που είδα και λίγο ροζ στο σκουπισμα χτες. Λοιπόν, πήγα σήμερα στη μαία και ακούσαμε καρδούλα δυνατή δυνατή. Δεν μπορούσα να σταματήσω το κλάμα. Τώρα περιμένω και τον γιατρό να με πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ενώ πρέπει να ξεκουραστώ εγώ δεν το κάνω....

Να ξεκουράζεσαι ,το καταλαβαίνω ξεχνιέσαι αλλά πραγματικά πρέπει να το πάρουμε απόφαση..Ετσι νιώθω και εγώ βαρος χαμηλα και μαλιστα συνοδευόμενο από πόνους δυνατούς χαμηλά στη κοιλιά .ο γιατρος ειπε ειναι συσπάσεις μάλλον.θέλει πολύ προσοχη.Ξεκουραση ξεκούραση ξεκούραση .Θα πάω και εγώ για ενα υπέρηχο αυριο μεθαυριο.Παιρνεις utrogestan;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχεις φάει καμιά κλωτσιά η όχι?? Εγώ κλασικά φτερουγισματα έχω. Αχ αυτές οι δουλειές...

Προχθες ενιωσα κατι πιο δυνατο και ξεκαθαρο αλλα κατα τ'αλλα και γω τα κλασικα φτερουγισματα!!Ανυπομονω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Να ξεκουράζεσαι ,το καταλαβαίνω ξεχνιέσαι αλλά πραγματικά πρέπει να το πάρουμε απόφαση..Ετσι νιώθω και εγώ βαρος χαμηλα και μαλιστα συνοδευόμενο από πόνους δυνατούς χαμηλά στη κοιλιά .ο γιατρος ειπε ειναι συσπάσεις μάλλον.θέλει πολύ προσοχη.Ξεκουραση ξεκούραση ξεκούραση .Θα πάω και εγώ για ενα υπέρηχο αυριο μεθαυριο.Παιρνεις utrogestan;

Πόσο είσαι? Δεν παίρνω utrogestan μόνο σίδηρο και σαλοσπιρ. Εμένα το ροζ στο σκουπισμα με θορύβησε αλλα ευτυχώς ήταν μόνο μια φορά. Σου έδωσε ο γιατρός μαγνήσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Suxumuxu είπε:

Προχθες ενιωσα κατι πιο δυνατο και ξεκαθαρο αλλα κατα τ'αλλα και γω τα κλασικα φτερουγισματα!!Ανυπομονω...

Κι εγώ μια από τα ίδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πόσο είσαι? Δεν παίρνω utrogestan μόνο σίδηρο και σαλοσπιρ. Εμένα το ροζ στο σκουπισμα με θορύβησε αλλα ευτυχώς ήταν μόνο μια φορά. Σου έδωσε ο γιατρός μαγνήσιο?

Ειμαι στην 20η εβδομάδα.Εγω παίρνω και utrogestan κολπικα .Ναι μου έχει δώσει και σίδηρο και ασβέστιο και μαγνήσιο εδώ και καιρό.Εμενα βεβαια είναι πολύ χαμηλά το μωράκι γι'αυτό με ανησυχούν οι πόνοι.Αχ να περάσει ο καιρός !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nancy an. εγώ μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο φυλλικό οξύ και utrogestan. 

Αλλά μου είπε να ξεκινήσω μετά την Αυχενική σίδηρο και ασβέστιο. Είμαι 12εβδ + 3ημ. Αλλά με υπέρηχο που κάναμε χθες στην Αυχενική είμαι 13εβδ + 3ημ. Ίσως δε σου δίνει γιατί είναι καλές. Εμένα από την αρχή ο σίδηρός μου ήταν πεσμένος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Δυστυχώς δεν είναι εγκυμοσύνης έχω 3 φορές μεγαλύτερο θυρεοειδή απ όσο θα πρεπε Κ κάποιους οζους Αλλά τώρα το πήρα χαμπάρι! Καλή κι εγώ!!! Επίσης να ρωτήσω κάτι.  Είμαι 17η εβδομάδα και ο γιατρός αρνείται ακόμα να μου δώσει ασβέστιο και σίδηρο γιατί λέει κι εξετάσεις είναι καλές.  Εσείς παίρνετε σίδηρο κλπ;

Εγώ έπαιρνα από πριν. Γιατί το χρειαζόμουν..!!!. Αλλά αφού είναι καλές γιατί να πάρεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. μου χαίρομαι που ολα ειναι καλα αλλα εσυ να κόψεις τις πολλές δουλειές και να ξεκουράζεσαι.Και εγω αν θυμάστε το λεω απο καιρό για αυτή την πίεση που νιώθω χαμηλά αλλα εγω η αλήθεια ειναι ότι δεν κανω πολλα πραγματα μονο τα Βασικα γιατι δεν μπορω.Οι πολλοί εμετοί έχουν περάσει αλλα εχω ακομα έντονες ναυτίες και πολυ αδυναμία.Ολη την ωρα θελω να ειμαι ξαπλωμένη και αν σταθώ για λίγη ωρα ορθια πέφτει η πίεση μου.

Εγω παίρνω απο την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι ειμαι έγκυος τις pregnacare που είναι πολυβιταμίνες για έγκυες και έχουν και φολικο οξύ και σίδηρο και μαγνήσιο και πολλα αλλα.Και λεω αν αισθάνομαι τόσο αδύναμη με αυτές φαντάσου και να μην τις έπαιρνα.

Κάτι μικρά φτερουγίσματα εχω αρχίσει να τα νιώθω και εγω αραιά και που.Ε πιστεύω στις επόμενες εβδομαδες θα δυναμώσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

@Ε.Γ.Α. μου χαίρομαι που ολα ειναι καλα αλλα εσυ να κόψεις τις πολλές δουλειές και να ξεκουράζεσαι.Και εγω αν θυμάστε το λεω απο καιρό για αυτή την πίεση που νιώθω χαμηλά αλλα εγω η αλήθεια ειναι ότι δεν κανω πολλα πραγματα μονο τα Βασικα γιατι δεν μπορω.Οι πολλοί εμετοί έχουν περάσει αλλα εχω ακομα έντονες ναυτίες και πολυ αδυναμία.Ολη την ωρα θελω να ειμαι ξαπλωμένη και αν σταθώ για λίγη ωρα ορθια πέφτει η πίεση μου.

Εγω παίρνω απο την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι ειμαι έγκυος τις pregnacare που είναι πολυβιταμίνες για έγκυες και έχουν και φολικο οξύ και σίδηρο και μαγνήσιο και πολλα αλλα.Και λεω αν αισθάνομαι τόσο αδύναμη με αυτές φαντάσου και να μην τις έπαιρνα.

Κάτι μικρά φτερουγίσματα εχω αρχίσει να τα νιώθω και εγω αραιά και που.Ε πιστεύω στις επόμενες εβδομαδες θα δυναμώσουν 

Κι εγώ είπα στη μαία για τα φτερουγισματα και μου λέει ότι ειναι το έντερο. Αλλά εγώ στο τρίτο πια παιδί ξέρω να ξεχωρίζω τα έντερα από τα φτερουγισματα του μωρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια περασα πολυ μεγάλη περιπετεια έκανα εισαγωγη τρεις μερες στο νοσοκομείο διοτι ειδα στο εσώρουχο υγρο διαφανο και φοβηθηκα οτι ειναι αμνιακο αφηστε με η ψυχη μου πηγε και ηρθε επρεπε να παραγγειλουμε ενα ειδικο τεστ που δεν το παρεχει το νοσοκομείο και μεχρι να έρθει ήμουν με την ψυχη στο στομα ηρθε την Τριτη το μεσημερακι κοριτσια το εκανα και ευτυχώς έδειξε αρνητικό για αμνιακο ευτυχως ολα καλα  μα ολα αλλα η τρομαρα που πηρα ητανε πολυ μεγάλη τώρα αυτό που εχασα η ητανε κοπλικα υγρα πολλα η ητανε τσισα διοτι ναι μου φεύγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Κοριτσια περασα πολυ μεγάλη περιπετεια έκανα εισαγωγη τρεις μερες στο νοσοκομείο διοτι ειδα στο εσώρουχο υγρο διαφανο και φοβηθηκα οτι ειναι αμνιακο αφηστε με η ψυχη μου πηγε και ηρθε επρεπε να παραγγειλουμε ενα ειδικο τεστ που δεν το παρεχει το νοσοκομείο και μεχρι να έρθει ήμουν με την ψυχη στο στομα ηρθε την Τριτη το μεσημερακι κοριτσια το εκανα και ευτυχώς έδειξε αρνητικό για αμνιακο ευτυχως ολα καλα  μα ολα αλλα η τρομαρα που πηρα ητανε πολυ μεγάλη τώρα αυτό που εχασα η ητανε κοπλικα υγρα πολλα η ητανε τσισα διοτι ναι μου φεύγουν

Δόξα το Θεό κοπέλα μου.! πω πω τι τρομάρα πήρες και εσύ..Το ίδιο έπαθα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα και έτρεξα στο γιατρό ευτυχώς ήταν μια χαρά το αμνιακό και σε μένα. Εμείς πρέπει να είμαστε και μαζί νομίζω. 20η εβδ. εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Κοριτσια περασα πολυ μεγάλη περιπετεια έκανα εισαγωγη τρεις μερες στο νοσοκομείο διοτι ειδα στο εσώρουχο υγρο διαφανο και φοβηθηκα οτι ειναι αμνιακο αφηστε με η ψυχη μου πηγε και ηρθε επρεπε να παραγγειλουμε ενα ειδικο τεστ που δεν το παρεχει το νοσοκομείο και μεχρι να έρθει ήμουν με την ψυχη στο στομα ηρθε την Τριτη το μεσημερακι κοριτσια το εκανα και ευτυχώς έδειξε αρνητικό για αμνιακο ευτυχως ολα καλα  μα ολα αλλα η τρομαρα που πηρα ητανε πολυ μεγάλη τώρα αυτό που εχασα η ητανε κοπλικα υγρα πολλα η ητανε τσισα διοτι ναι μου φεύγουν

Καλημερααα!έπαθα ακριβώς το ίδιο 2 εβδομάδες πριν κ με έστειλε ο γιατρός βραδιάτικα στην κλινική.ευτυχώς,είχαν όμως το τεστ κ το εκανα κ έφυγα στο 2ωρο.μεχρι να βγει το αποτελεσμα ειχε πάει η καρδιά μου στην κουλουρη.Αλλά ευτυχώς όλα καλα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Δόξα το Θεό κοπέλα μου.! πω πω τι τρομάρα πήρες και εσύ..Το ίδιο έπαθα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα και έτρεξα στο γιατρό ευτυχώς ήταν μια χαρά το αμνιακό και σε μένα. Εμείς πρέπει να είμαστε και μαζί νομίζω. 20η εβδ. εγώ..

Να ημουνα 20 δεν θα τρομαζα τοσο είμαι 15+2 σημερα ασε σου λεω η ψυχη σε αλλο τόπο ομως αγάπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Καλημερααα!έπαθα ακριβώς το ίδιο 2 εβδομάδες πριν κ με έστειλε ο γιατρός βραδιάτικα στην κλινική.ευτυχώς,είχαν όμως το τεστ κ το εκανα κ έφυγα στο 2ωρο.μεχρι να βγει το αποτελεσμα ειχε πάει η καρδιά μου στην κουλουρη.Αλλά ευτυχώς όλα καλα!!!???

Αχ πως σε καταλαβαινω δεν μπορεις να φανταστεις αγάπη μου τι να πω μακάρι να μην ξαναδουμε κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Αχ πως σε καταλαβαινω δεν μπορεις να φανταστεις αγάπη μου τι να πω μακάρι να μην ξαναδουμε κάτι

Ασ'τα!κι εγώ το εύχομαι!??απλά τελικά θέλει ψυχραιμία,κάτι που εμάς τωρα μας λείπει γτι όλο ο νους μας πάει στο κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ασ'τα!κι εγώ το εύχομαι!??απλά τελικά θέλει ψυχραιμία,κάτι που εμάς τωρα μας λείπει γτι όλο ο νους μας πάει στο κακο!

Εγω γενικα ειμαι ψύχραιμη απλα επειδη εχω χασει μωρακι λογω οτι ο γιατρός μου εσπασε τον σακο μετα απο αμνιο τι να κανω ποσο ψυχραιμια οταν βλεπεις αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Εγω γενικα ειμαι ψύχραιμη απλα επειδη εχω χασει μωρακι λογω οτι ο γιατρός μου εσπασε τον σακο μετα απο αμνιο τι να κανω ποσο ψυχραιμια οταν βλεπεις αυτο

Τώρα όμως όλα καλά! Σκεφτόμαστε θετικά και προχωράμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...