Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κυστική ίνωση


Giwta9

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.... είμαι στην 18 εβδομάδα κ εκεί που είμαι μέσα στο άγχος γιατί είναι το πρώτο μου μωράκι κ όλα είναι περίεργα μου ανακοινώνει ο γιατρός ότι είμαι φορέας της κυστικής ινωσης με 2 μεταλλάξεις!!! υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα;ανησυχώ για το μωρό μην γεννηθεί κ νοσεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου με το καλό να έρθει το μωράκι σου ... Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου γι αυτό Αλλά να ξέρεις λογικά θα σου πει να κάνει κ Ο άντρας σου την συγκεκριμένη εξέταση..  Κ από κει κ πέρα θα δείτε..  πάντως απ ότι ξέρω αν νοσεί μόνο ο ένας γονέας δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μωρό..  ρωτά τον γιατρό σου να σε ξεαγχωσει.. Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου.. Κ θα έχεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου.. Μόνο για καλό γίνονται αυτές οι εξετάσεις αυτό σκέψου.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φορέας είναι μία γνωστή μου η οποία το ήξερε πριν μείνει έγκυος, έκανε αναλυτικές εξετάσεις για την κυστική  και ο συζυγός της και ήταν όλες καλές δεν ήταν φορέας οπότε όλα καλά, έμεινε έγκυος και γέννησε ένα υγιέστατο παιδάκι. Απ όσο ξέρω κι εγώ αν είναι μόνο ο ένας φορέας δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανε κ ο σύζυγος κ περιμένουμε αποτελέσματα.αν είναι κ εκείνος φορέας είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση για να δει αν το μωρό νοσεί.

στις πριν 17 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου με το καλό να έρθει το μωράκι σου ... Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου γι αυτό Αλλά να ξέρεις λογικά θα σου πει να κάνει κ Ο άντρας σου την συγκεκριμένη εξέταση..  Κ από κει κ πέρα θα δείτε..  πάντως απ ότι ξέρω αν νοσεί μόνο ο ένας γονέας δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για το μωρό..  ρωτά τον γιατρό σου να σε ξεαγχωσει.. Όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου.. Κ θα έχεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου.. Μόνο για καλό γίνονται αυτές οι εξετάσεις αυτό σκέψου.. ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ κ γω βρέθηκα φόρεας της κυστικης ινωσης ούσα έγκυος οπότε καταλαβαίνω τ άγχος σου. Εξετάστηκε κ ο άντρας μ κ ήταν αρνητικός. Ο γιατρός μ είχε πει ότι κ θετικός να βρισκόταν σε κπ γονίδιο θα έπρεπε τ συγκςκριμενο δικό μου σε συνδυασμό με τ συγκεκριμένο δικό τ να δίνουν τη νόσο. Δηλαδή δ δίνουν όλες οι μεταλλάξεις ρη νόσο. Σε θετική περίπτωση θα κάναμε κ μεις αμνιοπαρακεντηση που κ πάλι πιο πολλές πιθανότητες έχεις να είναι υγιές τ μωρο πάρα να νοσεί. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Ν βγει αρνητικός ο άντρας σου να ηρεμήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μ κ γω βρέθηκα φόρεας της κυστικης ινωσης ούσα έγκυος οπότε καταλαβαίνω τ άγχος σου. Εξετάστηκε κ ο άντρας μ κ ήταν αρνητικός. Ο γιατρός μ είχε πει ότι κ θετικός να βρισκόταν σε κπ γονίδιο θα έπρεπε τ συγκςκριμενο δικό μου σε συνδυασμό με τ συγκεκριμένο δικό τ να δίνουν τη νόσο. Δηλαδή δ δίνουν όλες οι μεταλλάξεις ρη νόσο. Σε θετική περίπτωση θα κάναμε κ μεις αμνιοπαρακεντηση που κ πάλι πιο πολλές πιθανότητες έχεις να είναι υγιές τ μωρο πάρα να νοσεί. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Ν βγει αρνητικός ο άντρας σου να ηρεμήσετε!

Σ ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο...έχω μικροπροβλήματα κ αυτό ήταν το μόνο που δεν περίμενα να έχω! μακάρι να βγουν όλα καλά γιατί είμαι 18 εβδομάδων κ όλο κάτι γίνεται κ δεν με αφήνει να χαρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...