Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλινδρομη κυηση 7ηεβδομαδα


Mariavle

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!!! Δυστυχως κ εγω ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια την παρασκευη 11/1/2019...πηγαμε στο γιατρο ολο χαρα να ακουσουμε καρδουλα....7εβδομαδων ακριβως... Τελικα καρδουλα δεν ακουσαμε ποτε... Σε σχεση με τον προηγουμε υπερυχο που ειχαμε δει λεκιθικο ασκο ειχε μεγαλωσει πολυ λιγο και λογικα παλινδρομησε 2κερες μετα τον προηγουμενο υπερηχο.... Απο την αρχη φοβομουνα γιατι οι χοριακες μου δεν διπλασιζονταν οπως επρεπε αυξανονταν αλλα με ενα ποσοστο 70% καθε 2μερες....τελικα ισως κ αυτο σε προειδοποιει καμία φορα... Κυριακη 13/1 πονους αβασταχτους και αιμα.... Τη Δευτερα πηγα στη γιατρο και τελικά πανω στη λυπη μας χαρηκαμε γιατι ειδαμε οτι ειχα καθαρίσει τελειως δεν υπηρχε τιποτα... Το ενδομητριο καθαρο μονο κατι υπολειμματα που εμοιζαν απο οτι ειπς ο γιατρος λες κ ειμαι τελευταια μερα περιοδου... Δεν φαινοταν καν οτι ειχα περασει αποβολη... Τωρα λιγο αιμα στην ουρηση... Μου ειπε μετα την επομενη περιοδο μου κανονικα προσπαθειες πάλι.... Προγεννητικος ελεγχος βγηκες καθαρος αλλα μου ειπε για να ηρεμησω αν θελω να κάνω και κατι αλλο επειδη του ειπα δεν θελω να ξαναπερασω κατι τετοιο να κανουμε εξετασεις θρομβοφιλιας για να αποκλισουμε κ ενα μεγαλο ποσοστο που έχουν θρομβοφιλια και αν τυχον ειναι αυτο να μην χασω αλλο μωρακι... Αλλα δεν θα κανω αλλες εξετασεις ακομη γιατι ειναι 1ηφορα..Την αλλη Τρίτη θα παω για την εξεταση... Τελικα ειναι καλυτερα που καθαρισα μονη μ; λενε οτι μετα πιάνεις πιο ευκολα παιδι!!! Μακαρι Θεε μ... Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα γιατι θελω να βλεπω τη θετικη πλευρα... Ολα για καποιον λογο γιναν κ ευτυχως ηταν πολυ νωρις.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariavle είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! Δυστυχως κ εγω ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια την παρασκευη 11/1/2019...πηγαμε στο γιατρο ολο χαρα να ακουσουμε καρδουλα....7εβδομαδων ακριβως... Τελικα καρδουλα δεν ακουσαμε ποτε... Σε σχεση με τον προηγουμε υπερυχο που ειχαμε δει λεκιθικο ασκο ειχε μεγαλωσει πολυ λιγο και λογικα παλινδρομησε 2κερες μετα τον προηγουμενο υπερηχο.... Απο την αρχη φοβομουνα γιατι οι χοριακες μου δεν διπλασιζονταν οπως επρεπε αυξανονταν αλλα με ενα ποσοστο 70% καθε 2μερες....τελικα ισως κ αυτο σε προειδοποιει καμία φορα... Κυριακη 13/1 πονους αβασταχτους και αιμα.... Τη Δευτερα πηγα στη γιατρο και τελικά πανω στη λυπη μας χαρηκαμε γιατι ειδαμε οτι ειχα καθαρίσει τελειως δεν υπηρχε τιποτα... Το ενδομητριο καθαρο μονο κατι υπολειμματα που εμοιζαν απο οτι ειπς ο γιατρος λες κ ειμαι τελευταια μερα περιοδου... Δεν φαινοταν καν οτι ειχα περασει αποβολη... Τωρα λιγο αιμα στην ουρηση... Μου ειπε μετα την επομενη περιοδο μου κανονικα προσπαθειες πάλι.... Προγεννητικος ελεγχος βγηκες καθαρος αλλα μου ειπε για να ηρεμησω αν θελω να κάνω και κατι αλλο επειδη του ειπα δεν θελω να ξαναπερασω κατι τετοιο να κανουμε εξετασεις θρομβοφιλιας για να αποκλισουμε κ ενα μεγαλο ποσοστο που έχουν θρομβοφιλια και αν τυχον ειναι αυτο να μην χασω αλλο μωρακι... Αλλα δεν θα κανω αλλες εξετασεις ακομη γιατι ειναι 1ηφορα..Την αλλη Τρίτη θα παω για την εξεταση... Τελικα ειναι καλυτερα που καθαρισα μονη μ; λενε οτι μετα πιάνεις πιο ευκολα παιδι!!! Μακαρι Θεε μ... Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα γιατι θελω να βλεπω τη θετικη πλευρα... Ολα για καποιον λογο γιναν κ ευτυχως ηταν πολυ νωρις.... ?

Οι περισσότερες εδώ το έχουμε περάσει αυτό δυστυχώς...είναι όντως πόνος αλλά όπως είπες κι εσύ όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!το επόμενο θα είναι και το τυχερό!!!!στο εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Οι περισσότερες εδώ το έχουμε περάσει αυτό δυστυχώς...είναι όντως πόνος αλλά όπως είπες κι εσύ όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!το επόμενο θα είναι και το τυχερό!!!!στο εύχομαι!!

Σ ευχαριστω πολυ Ε.Γ.Α μου.... απλα αγχωνομαι μηοως δυακολευτω μηοως δεν παν ολα καλα και τετοια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς λυπάμαι για την περιπέτεια που πέρασες. Τις περισσότερες φορές μια παλινδρομηση τόσο νωρίς δείχνει ανωμαλίες στο συγκεκριμένο έμβρυο. Οπότε θα σου πω, με κάθε ειλικρίνεια, πως καλύτερα που έγινε τώρα πάρα αργότερα. Αφού πήρες το οκ του γιατρού σου οπλισου με αισιοδοξία γιατί μπορείς να συλλάβεις και σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μαμά με ένα ΓΕΡΌ μωρό στην αγκαλιά σου! Το λεω συνέχεια σε όλες τις εγκυουλες και σε όσες προσπαθούν και παρόλο που φαίνεται τετριμμένο, είναι η αλήθεια. Έχω καεί και ξέρω! 

Επίσης θα έλεγα να κάνεις από τώρα θρομβοφιλια και κυστικη ινωση. Δεν είναι να χάνουμε μωρά ούτε χρόνο και ούτε να περνάμε το ψυχολογικό κόστος της απώλειας. 

Να προσέχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καταρχάς λυπάμαι για την περιπέτεια που πέρασες. Τις περισσότερες φορές μια παλινδρομηση τόσο νωρίς δείχνει ανωμαλίες στο συγκεκριμένο έμβρυο. Οπότε θα σου πω, με κάθε ειλικρίνεια, πως καλύτερα που έγινε τώρα πάρα αργότερα. Αφού πήρες το οκ του γιατρού σου οπλισου με αισιοδοξία γιατί μπορείς να συλλάβεις και σου εύχομαι να γίνεις σύντομα μαμά με ένα ΓΕΡΌ μωρό στην αγκαλιά σου! Το λεω συνέχεια σε όλες τις εγκυουλες και σε όσες προσπαθούν και παρόλο που φαίνεται τετριμμένο, είναι η αλήθεια. Έχω καεί και ξέρω! 

Επίσης θα έλεγα να κάνεις από τώρα θρομβοφιλια και κυστικη ινωση. Δεν είναι να χάνουμε μωρά ούτε χρόνο και ούτε να περνάμε το ψυχολογικό κόστος της απώλειας. 

Να προσέχεις! 

Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για τη θετικη ενεργεια που μου εδωσες... Θρομβοφιλια θα κανω την τριτη εξετασεις για κυστικη ινωση δεν ειοαμε κατι αλλα θα το συζητησω και με τη γιατρο ο... Η κυστικη ινωση τι ακριβως ειναι;;; αιματολογικη ειναι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Οι περισσότερες εδώ το έχουμε περάσει αυτό δυστυχώς...είναι όντως πόνος αλλά όπως είπες κι εσύ όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!το επόμενο θα είναι και το τυχερό!!!!στο εύχομαι!!

Να ξέρεις όπως είπε και @Ε.Γ.Α. το έχουμε περάσει όλες μην πεφτεις όμως θυμήσου ότι δεν είσαι μόνη παλλιβδρομησαν τα διδυμακια μου στην 12η εβδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου δυστυχώς είμαστε πολλές. Εγώ επίσης πολύ πρόσφατα. Την ημέρα που ήταν να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Μόλις έμπαινα 6η. Και εγώ φυσική αποβολή χωρίς φάρμακα ή απόξεση. Μου είπαν ότι είναι το καλύτερο, εγώ περίμενα κιόλας να γίνει,να έρθει δηλ το αίμα κλπ. Και εμένα αμέσως μου είπαν. Αν και ο πρώτος κύκλος δεν είναι πολύ καλός. Όλα να μας πάνε καλά εύχομαι. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Να ξέρεις όπως είπε και @Ε.Γ.Α. το έχουμε περάσει όλες μην πεφτεις όμως θυμήσου ότι δεν είσαι μόνη παλλιβδρομησαν τα διδυμακια μου στην 12η εβδομαδα

Κοριτσι μου αυτο προσπαθω να σκεφτομαι κ εγω... Αλλα αυτο το ατιμο το μυαλο ωρε; ωρες βαζει περιεργα σεναριο στο μυαλο ολων μας νομιζω... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου δυστυχώς είμαστε πολλές. Εγώ επίσης πολύ πρόσφατα. Την ημέρα που ήταν να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Μόλις έμπαινα 6η. Και εγώ φυσική αποβολή χωρίς φάρμακα ή απόξεση. Μου είπαν ότι είναι το καλύτερο, εγώ περίμενα κιόλας να γίνει,να έρθει δηλ το αίμα κλπ. Και εμένα αμέσως μου είπαν. Αν και ο πρώτος κύκλος δεν είναι πολύ καλός. Όλα να μας πάνε καλά εύχομαι. Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι.

Κοριτσι μου ευχομαι να μας ολα καλα!!!! Καλο κουραγιο και καλη δυναμη και σε σενα!!! Θα περιμενω ν ακιυσω τα ευχαριστα... Προσπαθεια και θετικη ενεργςια οσο μπορουμε ολες μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariavle είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Ε.Γ.Α μου.... απλα αγχωνομαι μηοως δυακολευτω μηοως δεν παν ολα καλα και τετοια... 

Είναι πολύ λογικοί οι φόβοι σου.οταν όμως θα έρθει τελικά το θαυματακι θα τα θυμάσαι όλα αυτά σαν ένα κακό όνειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariavle είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για τη θετικη ενεργεια που μου εδωσες... Θρομβοφιλια θα κανω την τριτη εξετασεις για κυστικη ινωση δεν ειοαμε κατι αλλα θα το συζητησω και με τη γιατρο ο... Η κυστικη ινωση τι ακριβως ειναι;;; αιματολογικη ειναι;;; 

Αιματολογική είναι αλλά πολύ εξειδικευμενη. Δεν γίνεται δλδ σε απλό μικροβιολογικο. Πλέον θεωρείται απαραίτητη στο προγεννητικό έλεγχο. 

Επειδή ξεκίνησα εξετάσεις για να αρχίσω ξανά προσπάθειες ύστερα από τον ενδομητριο θάνατο του μωρού μου, θα την κάνω οποιαδήποτε! 

Καλή συνέχεια σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου! Όπως είπανε όλες οι κοπέλες παραπάνω, όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα! Σημασία έχει που έμεινες έγκυος και θα ξαναμείνεις σύντομα! Να είσαι καλά και δυνατή γιατί κάποιο άλλο μωράκι ψάχνει μια κοιλίτσα να μεγαλώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mariavle είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! Δυστυχως κ εγω ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια την παρασκευη 11/1/2019...πηγαμε στο γιατρο ολο χαρα να ακουσουμε καρδουλα....7εβδομαδων ακριβως... Τελικα καρδουλα δεν ακουσαμε ποτε... Σε σχεση με τον προηγουμε υπερυχο που ειχαμε δει λεκιθικο ασκο ειχε μεγαλωσει πολυ λιγο και λογικα παλινδρομησε 2κερες μετα τον προηγουμενο υπερηχο.... Απο την αρχη φοβομουνα γιατι οι χοριακες μου δεν διπλασιζονταν οπως επρεπε αυξανονταν αλλα με ενα ποσοστο 70% καθε 2μερες....τελικα ισως κ αυτο σε προειδοποιει καμία φορα... Κυριακη 13/1 πονους αβασταχτους και αιμα.... Τη Δευτερα πηγα στη γιατρο και τελικά πανω στη λυπη μας χαρηκαμε γιατι ειδαμε οτι ειχα καθαρίσει τελειως δεν υπηρχε τιποτα... Το ενδομητριο καθαρο μονο κατι υπολειμματα που εμοιζαν απο οτι ειπς ο γιατρος λες κ ειμαι τελευταια μερα περιοδου... Δεν φαινοταν καν οτι ειχα περασει αποβολη... Τωρα λιγο αιμα στην ουρηση... Μου ειπε μετα την επομενη περιοδο μου κανονικα προσπαθειες πάλι.... Προγεννητικος ελεγχος βγηκες καθαρος αλλα μου ειπε για να ηρεμησω αν θελω να κάνω και κατι αλλο επειδη του ειπα δεν θελω να ξαναπερασω κατι τετοιο να κανουμε εξετασεις θρομβοφιλιας για να αποκλισουμε κ ενα μεγαλο ποσοστο που έχουν θρομβοφιλια και αν τυχον ειναι αυτο να μην χασω αλλο μωρακι... Αλλα δεν θα κανω αλλες εξετασεις ακομη γιατι ειναι 1ηφορα..Την αλλη Τρίτη θα παω για την εξεταση... Τελικα ειναι καλυτερα που καθαρισα μονη μ; λενε οτι μετα πιάνεις πιο ευκολα παιδι!!! Μακαρι Θεε μ... Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα γιατι θελω να βλεπω τη θετικη πλευρα... Ολα για καποιον λογο γιναν κ ευτυχως ηταν πολυ νωρις.... ?

Σε συγχαίρω που εισαι δυνατη και το πηρες τοσο ψυχραιμα!Να εισαι καλα και να προχωρήσεις σε νεες προσπαθειες ,οταν θα κανεις τις απαραιτητες εξετασεις.Να πανε ολα καλα απο εδω και περα!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.οπως είπαν κ τα κορίτσια δεν είσαι μόνη σου.εγω έκανα απόξεση στην 9 βδομάδα στις 20 σεπτεμβρίου.προσπαθησε να ηρεμήσεις κ όσο μπορείς να το δεχτείς κ να συνεχίσεις κ στο λέει ένας άνθρωπος που το έκλαψε πολύ.το ήθελα πολύ κ ήμουν ευτυχισμένη αλλά θα μας ξανασυμβεί ......να σκέφτεσαι θετικά κ να προσέχεις τον εαυτό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ ολες για τη δυναμη και το κουραγιο που μου δινετε!!!! Ενω προσπαθώ να σκεφτομαι θετικά ωρες ωρες το ατιμο μυαλο βαζει περιεργα σεναρια.... Εσεις μετα απο μια αποβολη, μετα απο ποσο καιρο ξεκινησατε να εχετε επαφες και να κανετε προσπάθειες;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2019 at 8:20 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου! Όπως είπανε όλες οι κοπέλες παραπάνω, όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα! Σημασία έχει που έμεινες έγκυος και θα ξαναμείνεις σύντομα! Να είσαι καλά και δυνατή γιατί κάποιο άλλο μωράκι ψάχνει μια κοιλίτσα να μεγαλώσει!

Σ ευχαριστω πολυ @KONSTANTIA ευχομαι κ εγω να παν ολα καλα γιατι το θελω πολυ κ εγω κ ο ανδρας μου... Η γιατρος μου ειπε να μην αγχωνομαι κ οτι εφοσον επιασα τοσο ευκολα παιδι με τη 1η φορα συντομα θα με ξαναδει... Αλλα δεν παυει εστω και λιγο να με αγχωνει και να ξερω οτι καθε φορα θα περιμενω να μην δω την "ατιμη κοκκινη κυρια".... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2019 at 1:55 ΜΜ, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλησπέρα.οπως είπαν κ τα κορίτσια δεν είσαι μόνη σου.εγω έκανα απόξεση στην 9 βδομάδα στις 20 σεπτεμβρίου.προσπαθησε να ηρεμήσεις κ όσο μπορείς να το δεχτείς κ να συνεχίσεις κ στο λέει ένας άνθρωπος που το έκλαψε πολύ.το ήθελα πολύ κ ήμουν ευτυχισμένη αλλά θα μας ξανασυμβεί ......να σκέφτεσαι θετικά κ να προσέχεις τον εαυτό σου

Στο ευχομαι κοριτσι μου... Να μας παν ολα καλα.... Εσυ ξεκινησες αμεσως προσπαθειες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2019 at 11:10 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Να ξέρεις όπως είπε και @Ε.Γ.Α. το έχουμε περάσει όλες μην πεφτεις όμως θυμήσου ότι δεν είσαι μόνη παλλιβδρομησαν τα διδυμακια μου στην 12η εβδομαδα

Σταυρι μου λυοαμαι πολυ... Αλλα οσο θετικά και να το βλεπω αυτο το ατιμο το μυαλο με αγχωνει λιγο.... Ξερω οτι απο δω και περα θα το χω στο μυαλο μου καθε φορα που προσπαθω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariavle είπε:

Στο ευχομαι κοριτσι μου... Να μας παν ολα καλα.... Εσυ ξεκινησες αμεσως προσπαθειες;; 

Εμένα μου ήρθε περίοδος μετά από 35 μέρες κ δειλά δειλά ξεκινήσαμε το Νοέμβριο.δεκεμβριο κ τώρα Ιανουαρίο πήρα τεστακια κ το πήρα λίγο πιο θερμά το θέμα.το Θεμα είναι πότε θα νιώσεις έτοιμη για να συνεχίσει ς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Εμένα μου ήρθε περίοδος μετά από 35 μέρες κ δειλά δειλά ξεκινήσαμε το Νοέμβριο.δεκεμβριο κ τώρα Ιανουαρίο πήρα τεστακια κ το πήρα λίγο πιο θερμά το θέμα.το Θεμα είναι πότε θα νιώσεις έτοιμη για να συνεχίσει ς

Εγω δεν ξερω γιατι αλλα το θελω πολυ ακομα και τωρα να ξαναπροσπαθησω... Μου φυγαν κ ολα τα συμπτωματα πρηξιμο στηθους κλπ. Αυριο θ παω για μια χοριακη να δω οτι μηδενισε και θα ξαναμιλησω με γυναικολογο να δω αν υπαρχει προβλημα... Αν και μ εδωσε πολυ θετικη ενεργεια η γιατρος πιυ στον υπερηχο π εκανα την επομενη μερα απο το αιμα π ηρθε ειχα καθαρισει τελειως και το ενδομητριο ηταν καθαρο.... Δεν ξερω απο τη μια το θελω πολυ απο την αλλη αγχωνοναι.... Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2019 at 6:52 ΜΜ, ο/η Mariavle είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! Δυστυχως κ εγω ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια την παρασκευη 11/1/2019...πηγαμε στο γιατρο ολο χαρα να ακουσουμε καρδουλα....7εβδομαδων ακριβως... Τελικα καρδουλα δεν ακουσαμε ποτε... Σε σχεση με τον προηγουμε υπερυχο που ειχαμε δει λεκιθικο ασκο ειχε μεγαλωσει πολυ λιγο και λογικα παλινδρομησε 2κερες μετα τον προηγουμενο υπερηχο.... Απο την αρχη φοβομουνα γιατι οι χοριακες μου δεν διπλασιζονταν οπως επρεπε αυξανονταν αλλα με ενα ποσοστο 70% καθε 2μερες....τελικα ισως κ αυτο σε προειδοποιει καμία φορα... Κυριακη 13/1 πονους αβασταχτους και αιμα.... Τη Δευτερα πηγα στη γιατρο και τελικά πανω στη λυπη μας χαρηκαμε γιατι ειδαμε οτι ειχα καθαρίσει τελειως δεν υπηρχε τιποτα... Το ενδομητριο καθαρο μονο κατι υπολειμματα που εμοιζαν απο οτι ειπς ο γιατρος λες κ ειμαι τελευταια μερα περιοδου... Δεν φαινοταν καν οτι ειχα περασει αποβολη... Τωρα λιγο αιμα στην ουρηση... Μου ειπε μετα την επομενη περιοδο μου κανονικα προσπαθειες πάλι.... Προγεννητικος ελεγχος βγηκες καθαρος αλλα μου ειπε για να ηρεμησω αν θελω να κάνω και κατι αλλο επειδη του ειπα δεν θελω να ξαναπερασω κατι τετοιο να κανουμε εξετασεις θρομβοφιλιας για να αποκλισουμε κ ενα μεγαλο ποσοστο που έχουν θρομβοφιλια και αν τυχον ειναι αυτο να μην χασω αλλο μωρακι... Αλλα δεν θα κανω αλλες εξετασεις ακομη γιατι ειναι 1ηφορα..Την αλλη Τρίτη θα παω για την εξεταση... Τελικα ειναι καλυτερα που καθαρισα μονη μ; λενε οτι μετα πιάνεις πιο ευκολα παιδι!!! Μακαρι Θεε μ... Ψυχολογικα ειμαι καλυτερα γιατι θελω να βλεπω τη θετικη πλευρα... Ολα για καποιον λογο γιναν κ ευτυχως ηταν πολυ νωρις.... ?

Καλησπερα!!!! Κοριτσια μου σημερα πηγα στη γιατρο για υπερυχο επειδη τελειωσα απο το αιμα της αποβολης... Ολα καλα... Ωοθηκες καθαρες μητρα μια χαρα εχει μεινει μονο πολυ λιγο υγρο μεσα το οποιο θα φυγει γρηγορα μ ειπε ειναι σχεδον ουτε 2χιλιοστα το ενδομητριο και απλα μπορει ν βλεπω λιγα καφε... Μου ειπε οτι μπορω αν θελω να εχω αμεσως ελευθερες επαφες αλλα μου προτεινε να περιμενω καλυτερα να μ ρθει και η περιοδος και μετα να ξεκινησω κατευθειαν για να επανελυει πληρως η μητρα και να ειναι "γερη".... Ελπιζω να παν ολα καλα.... Και να εχω ευχαριστα σε συντομο χρονικο διαστημα...ελπιζω να βγουν καλες και οι εξετασεις... . Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο και σας ευχαριστώ ολες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...