Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria eirini είπε:

Θα το κάνετε στον γιατρό σας;Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!

Ναι αλλά ο γιατρός μου ειδικεύεται σε αυτά δηλ μου έκανε και την αυχενική και το β επιπέδου

Γενικά δεν θυμάμαι να γίνεται κατι διαφορετικό από άποψη εξέτασης νομίζω πιο πολύ τη καρδιά βλέπουν;

Θυμάμαι ότι απλά βγάλαμε μΊα πρόβλεψη ανάπτυξη στο γιο μκυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι αλλά ο γιατρός μου ειδικεύεται σε αυτά δηλ μου έκανε και την αυχενική και το β επιπέδου

Γενικά δεν θυμάμαι να γίνεται κατι διαφορετικό από άποψη εξέτασης νομίζω πιο πολύ τη καρδιά βλέπουν;

Θυμάμαι ότι απλά βγάλαμε μΊα πρόβλεψη ανάπτυξη στο γιο μκυ

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καρότσι κου εμένα είναι δεκα κιλά κι μου φαίνεται και πάλι βαρύ 

Ο μικρός πολύ λίγο το χρησιμοποίησε μετά πήρα ποδηλατακικαι έκανα τη δουλειά μου 

Νυχτικά στο γιο.μοθ είχα ένα νυχτικό και ένα ζευγαρι πυτζάμες εκτός από τη πρώτη μέρα μετά δεν με βόλεψε το νυχτικό φορούσα πυτζάμες 

Επίσης κοπέλες μου δεν ασχολήθηκα τόσο με τα κουμπιά ξέρετε τι έκανα; τώρα στην εγκυμοσύνη πήρα πολλές εσωτερικές αμανικες μπλούζες αυτές και ειδικά όταν γεννήσω θα είναι αρκετά χαλαρές οπότε έβαζα κάτι που να μπορεί να ανοίγει η να σηκώνεται από κάτω είχα την εσωτερική που ως χαλαρή βόλευε το μωρό να θηλάζει και δεν είχα κανένα θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eliza11 είπε:

Κορίτσια μου ποσό βάρος έχουν τα ζουζούνια σας; Εμένα 28 w k 6 ημερών είχε βάρος 1229 γρ. και ανησύχησα ότι είναι αδύνατουλης. 

Εμενα 35+5 και είναι 2900 γραμμάρια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εμενα 35+5 και είναι 2900 γραμμάρια :)

Εμένα κοντά 25 ήταν 619 δε ξέρω αν είναι καλό αλλά θα το ξανά δούμε 28 κ 5 και πιστεύω δεν θα αγγίξει κιλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εμένα κοντά 25 ήταν 619 δε ξέρω αν είναι καλό αλλά θα το ξανά δούμε 28 κ 5 και πιστεύω δεν θα αγγίξει κιλό

Ακριβώς το ίδιο και η μπέμπα μου..25η εβδ 660 γρ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρα και ότι λογικά θα γεννηθεί 3 κιλά με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η efitta είπε:

Ακριβώς το ίδιο και η μπέμπα μου..25η εβδ 660 γρ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρα και ότι λογικά θα γεννηθεί 3 κιλά με το καλό..

Καλημέρα σε όλες 

Ναι και σε εμένα αυτό ειπε βέβαια τη βδομάδα που υπολογίζουμε να το γεννήσω μου είπε και εμένα εκεί θα είναι 2800-3

Ο γιος μου ήταν 3200 τις 37 εβδομάδες γι'αυτό μου φαίνεται περίεργο

Κοριτσια να σας πω τι διαπίστωσα επειδή καλώς η κακώς ζυγιζομαι και κάθε μέρα τα κιλά θα μπούν πάντα κάθε μήνα που γίνομαι και μισό είτε κάθομαι και τρώω είτε είμαι σε κίνηση και δεν τρώω ανεβαινω ένα κιλό πφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση! Πήρα τη λίστα για τη βαλίτσα από το μαιευτήριο. Για τα πράγματα του μωρού λέει, 5-6 φανελάκια, 2-3 φορμακια μακρυμανικα και 3-4 κοντομάνικα. Ποια είναι η διαφορά από τα φανελάκια και τα φορμακια τα κοντομάνικα.?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση! Πήρα τη λίστα για τη βαλίτσα από το μαιευτήριο. Για τα πράγματα του μωρού λέει, 5-6 φανελάκια, 2-3 φορμακια μακρυμανικα και 3-4 κοντομάνικα. Ποια είναι η διαφορά από τα φανελάκια και τα φορμακια τα κοντομάνικα.?? 

@MissMary 

Λοιπόν φοβερό timing  μόλις τα έβγαλα απ το πλυντήριο   για να τα μαζέψω  σαν ενθύμιο πια ! Γιατί το δεύτερο μου είναι κορίτσι!!  ?

Αν γεννήσεις σε ιδιωτική κλινική χρειάζεσαι μόνο ένα ρούχο για να βγάλεις το μωρό   . Μέσα θα το έχουν μόνιμα ντυμένο με το φορμακι  το πρώτο που λέει "μητερα" .  Οπότε μη κουβαλάς.  Για δημόσια νοσοκομεια δε ξέρω να μας πει κάποια κοπέλα νομίζω εκεί πρέπει να έχεις κάποια.  

Φανελάκι είναι το δεύτερο που σου βάζω αλλα πάρε κοντομάνικά  ή αμανικα -δεν είχα πρόχειρο τώρα.  

Φορμακι καλοκαιρινό αυτό που έχει μαζί σορτσάκι και καλύπτεται κάπως η πάνα   κ σχεδιακια κτλ .

Φορμακι χειμωνιάτικο φανελένιο για την εποχή  είναι η τελευταία φωτο ..  

Ελπίζω ν ανέβουν με τη σωστή σειρά  ! 

Επίσης κορίτσια να σας πω ότί η πιο άχρηστη αγορά είναι ρουχα  παντελόνι μπλούζα για το μωρό.  Τα έχουμε αχρησιμοποίητα!  Γνώμη μου για τα καλοκαιρινά μωρά πάρτε φορμακια καλοκαιρινά.  Ούτε φανελάκι χρειάζεται να του φοράτε από μέσα θα σκάσουν..  πάρτε όμως για να τα φορά τα καμία φορά σπίτι σα κύριο ρούχο.    Πάρτε κ δύο φορμακια μακρυμανικα αν τα βγάλετε έξω κάνα βραδάκι με δροσιά.  ... αυτααααα

 

20190526_112013.jpg

20190526_112035.jpg

20190526_112052.jpg

20190526_112106.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ChristinapsrΕυχαριστώ πολύ! Σε δημόσιο θα γεννήσω γιαυτό έχει πολλά η λίστα μου! Να σαι καλά! Φορμακια, φανελάκια, κορμακια, με μπέρδεψε και η μαμά μου με τα ζιπουνακια! ? Χεχε πολύ ορολογία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια για το ξένο γάλα τί αγοράζουμε πέρα από αποστειρωτή; βραστήρα;

Μπιμπερό και βουρτσάκι για το καθάρισμα, στραγγιστηρι, λένε και λαβίδα για να τα πιάνεις αλλά εγώ δεν έχω πάρει. Ίσως και μια μεζούρα.. 

Οι έμπειρες μαμάδες ας μας πούνε να ξέρουμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MissMary είπε:

@ChristinapsrΕυχαριστώ πολύ! Σε δημόσιο θα γεννήσω γιαυτό έχει πολλά η λίστα μου! Να σαι καλά! Φορμακια, φανελάκια, κορμακια, με μπέρδεψε και η μαμά μου με τα ζιπουνακια! ? Χεχε πολύ ορολογία! 

Και εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω μου δώσανε Λίστα για το τι χρειάζομαι και το τι πρέπει να πάρω μαζί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@vivika10 και εσύ στο Έλενα αν θυμάμαι καλά? Η κάνω λάθος? Τι εβδομάδα είσαι τώρα? 

Όχι μάλλον  με κάποια άλλη κοπέλα με μπέρδεψες αλλά δεν έχει σημασια,είμαι 36+1 πήσιαζει ο καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βραστηρας σου βράζει μεγαλύτερη ποσότητα νερού αλλά θέλει συχνό καθάρισμα γιατί πιάνει άλατα μεσα οπότε λευκό ξύδι μια φορά στις 10-15 μέρες και είναι πεντακάθαρος και υγιεινός. 

Εγώ που έχω γεννήσει ήδη μια φορά σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν μου είχαν ζητήσει τπτ. Το ντυνανε αυτοί καθε μέρα με καθαρό φορμακι, οι πάνες τζάμπα αλλά φαντάζομαι ότι αυτά δεν ισχύουν πια, θα πρέπει να ρωτήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Έχω μια ερώτηση! Πήρα τη λίστα για τη βαλίτσα από το μαιευτήριο. Για τα πράγματα του μωρού λέει, 5-6 φανελάκια, 2-3 φορμακια μακρυμανικα και 3-4 κοντομάνικα. Ποια είναι η διαφορά από τα φανελάκια και τα φορμακια τα κοντομάνικα.?? 

έλα ντε...εγώ μονο αυτα τα κορμάκια έχω που ειναι κοντομανικα. μακρυμανικο δε νομίζω να χρειαστεί καλοκαιριάτικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Ναι και σε εμένα αυτό ειπε βέβαια τη βδομάδα που υπολογίζουμε να το γεννήσω μου είπε και εμένα εκεί θα είναι 2800-3

Ο γιος μου ήταν 3200 τις 37 εβδομάδες γι'αυτό μου φαίνεται περίεργο

Κοριτσια να σας πω τι διαπίστωσα επειδή καλώς η κακώς ζυγιζομαι και κάθε μέρα τα κιλά θα μπούν πάντα κάθε μήνα που γίνομαι και μισό είτε κάθομαι και τρώω είτε είμαι σε κίνηση και δεν τρώω ανεβαινω ένα κιλό πφ 

Είμαι 37+5 και η δικιά μου πριν δυο εβδομάδες ήταν 2700, πριν μια εβδομάδα ήταν πάλι 2700 και θα ξαναπάω την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε ότι οι υπολογισμοί αυτοί έχουν αποκλίσεις και δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε. Επίσης μια φίλη μου πριν γεννησει της έβγαινε 3800 και τελικά το παιδί βγηκε 3000.

Επίσης εγώ μέχρι τις αρχές του 8ου είχα πάρει ήδη 12 κιλά(έτρωγα σε όλη την εγκυμοσύνη ό,τι και πριν μείνω έγκυος απλά έκοψα την γυμναστική και δεν έκαιγα τις ίδιες θερμίδες). Τώρα πια δεν ζυγίζομαι δεν με ζυγίζει κι ο γιατρός....αλλά δε με απασχολεί. Το θέμα είναι οι πόντοι στο σώμα μας. Εγώ άνοιξα και στην περιφέρεια, έτσι κι αλλιως ειναι ο σωματότυπός μου τέτοιος. Πριν μεινω έγκυος είχα 60 πόντους μέση κι εκτιμώ ότι απο εκεί θα τα χασω γρήγορα. Αλλά για  την περιφέρεια....θα δεινοπαθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lambo είπε:

έλα ντε...εγώ μονο αυτα τα κορμάκια έχω που ειναι κοντομανικα. μακρυμανικο δε νομίζω να χρειαστεί καλοκαιριάτικα...

Εγώ κορίτσια που γενναω τέλη Αυγούστου μου είπαν κοντομανικα βέβαια κάτι που δε γίνεται νομίζω στο δημόσιο το βάζουν στη θερμκοιτδα για να πάρει θερμοκρασία περιβάλλοντος

Κορίτσια αλήθεια τη παλεύεται;νιώθω χάλια εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω τους υπόλοιπους μήνες και είναι πολλοί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lambo είπε:

Είμαι 37+5 και η δικιά μου πριν δυο εβδομάδες ήταν 2700, πριν μια εβδομάδα ήταν πάλι 2700 και θα ξαναπάω την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε ότι οι υπολογισμοί αυτοί έχουν αποκλίσεις και δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε. Επίσης μια φίλη μου πριν γεννησει της έβγαινε 3800 και τελικά το παιδί βγηκε 3000.

Επίσης εγώ μέχρι τις αρχές του 8ου είχα πάρει ήδη 12 κιλά(έτρωγα σε όλη την εγκυμοσύνη ό,τι και πριν μείνω έγκυος απλά έκοψα την γυμναστική και δεν έκαιγα τις ίδιες θερμίδες). Τώρα πια δεν ζυγίζομαι δεν με ζυγίζει κι ο γιατρός....αλλά δε με απασχολεί. Το θέμα είναι οι πόντοι στο σώμα μας. Εγώ άνοιξα και στην περιφέρεια, έτσι κι αλλιως ειναι ο σωματότυπός μου τέτοιος. Πριν μεινω έγκυος είχα 60 πόντους μέση κι εκτιμώ ότι απο εκεί θα τα χασω γρήγορα. Αλλά για  την περιφέρεια....θα δεινοπαθήσω...

Κανονικά δικαιολογείται απόκλιση στα κιλά ο γιατρός είναι +/- 150 

Εγώ κάνω ακόμη γυμναστική απλά έκοψα κάποια που θεωρώ ότι δεν έκαναν καλό στο μωρό έκοψα αρκετά τα γλυκά έτρωγα πολύ περισσότερο σοκολάτες και τέτοια αλλά αυτό το έκανα για το ζάχαρο αν και πριν μείνω έγκυος μια χαρά ήταν 

Κι εγωα τα κιλά θεωρώ αν δεν είναι υπερβολικά θα χάνομαι εύκολα γιατί είναι ακι τα υγρά ο άντρας μου με έχει τρελάνει να κρατήσω καποια

Λοιπόν αν ως Περιφέρεια εννοείς τη λεκάνη φευγουν και αυτά μαζεύουν αλλά θέλει πιο πολύ καιρό μου πήρε τρεις μήνες εμδνα βέβαια το έβλεπα μόνο εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εγώ κορίτσια που γενναω τέλη Αυγούστου μου είπαν κοντομανικα βέβαια κάτι που δε γίνεται νομίζω στο δημόσιο το βάζουν στη θερμκοιτδα για να πάρει θερμοκρασία περιβάλλοντος

Κορίτσια αλήθεια τη παλεύεται;νιώθω χάλια εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω τους υπόλοιπους μήνες και είναι πολλοί 

Κορίτσι μου εγώ λίγο με τη ζέστη έχω θέμα, μια κοιμάμαι μια όχι... Εσύ γιατί δεν τη παλεύεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λεκάνη έχει ανοίξει απίστευτα...δηλαδή το τζιν μου δε ξέρω αν θα ξαναμπεί ποτέ γιατί νομίζω άνοιξαν τα κόκαλα! Ελπίζω να είναι για καλό και να γεννήσω εύκολα! αλλά και τα μπουτάκια μου κι ο ποπός πήραν πόντους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Όχι μάλλον  με κάποια άλλη κοπέλα με μπέρδεψες αλλά δεν έχει σημασια,είμαι 36+1 πήσιαζει ο καιρός 

Ωωω πλησιάζεις! Ωραία με το καλό! Ναι μπερδεύτηκα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ο βραστηρας σου βράζει μεγαλύτερη ποσότητα νερού αλλά θέλει συχνό καθάρισμα γιατί πιάνει άλατα μεσα οπότε λευκό ξύδι μια φορά στις 10-15 μέρες και είναι πεντακάθαρος και υγιεινός. 

Εγώ που έχω γεννήσει ήδη μια φορά σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν μου είχαν ζητήσει τπτ. Το ντυνανε αυτοί καθε μέρα με καθαρό φορμακι, οι πάνες τζάμπα αλλά φαντάζομαι ότι αυτά δεν ισχύουν πια, θα πρέπει να ρωτήσω

Λοιπον εμάς η λίστα έχει, 5-6φανελάκια, φορμακια κοντομάνικα, μακρυμανικα μόνο σε περίπτωση υποθερμιας αλλά να είμαστε προετοιμασμενοι, μπουρνούζι η πετσέτα, 2-3 καλτσακια, πάνες αγκαλιάς, ρούχα εξόδου και ειδικό κάθισμα μεταφοράς. Πάνες λέει θα μας δώσουν εδώ και θα φύγουμε και με αρκετά δείγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...