Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ποιες από εσάς αποφάσισαν να πάρουν το 6μηνο του ΟΑΕΔ;

Καλησπέρα! Εγώ θα το πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια Και καλό μήνα ..Ελπίζω να είσαστε όλες καλά...να σας κάνω μια ερώτηση ..βάζετε κάποια κρέμα για πρόληψη ραγαδων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Και καλό μήνα ..Ελπίζω να είσαστε όλες καλά...να σας κάνω μια ερώτηση ..βάζετε κάποια κρέμα για πρόληψη ραγαδων?

Καλησπέρα!καλο μήνα!ναι εγω βάζω της frezyderm από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Και καλό μήνα ..Ελπίζω να είσαστε όλες καλά...να σας κάνω μια ερώτηση ..βάζετε κάποια κρέμα για πρόληψη ραγαδων?

Γειά σου! Καλό μήνα! Εγώ απλώνω βουτυρο καριτε σε συνδυασμό με ελαιο τριανταφυλλιάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ποιες από εσάς αποφάσισαν να πάρουν το 6μηνο του ΟΑΕΔ;

Κι εγω θα το παρω ..!!ηδη εφυγα με αναρρωτικη αδεια απο τον 4ο μηνα γιατι ειχε βαρη και ορθοστασια η δουλεια και δεν το διακινδυνεψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Και εγω θα παρω την αδεια, λεω να σταματησω πριν κλεισω τον 7ο κογω ορθοστασιας και βαζω κρεμα για προληψη ραγαδων της frezyderm.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια σας ευχαριστώ για την απάντηση... @vivika10  @MissMary @Liou22 .Εμένα ο γιατρός τώρα που μπήκα στον 5ο με αφησε να βάλω...Ελπίζω να μην είναι αργά .Εχω πάρει δύο κιλά μέχρι τώρα και δεν έχω εμφανίσει κάτι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια σας ευχαριστώ για την απάντηση... @vivika10  @MissMary @Liou22 .Εμένα ο γιατρός τώρα που μπήκα στον 5ο με αφησε να βάλω...Ελπίζω να μην είναι αργά .Εχω πάρει δύο κιλά μέχρι τώρα και δεν έχω εμφανίσει κάτι .

Αφού δεν έχεις πάρει κιλά δεν είναι καθόλου αργα .εγω έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα και είχα ήδη αρκετές ραγάδες από αυξομειώσεις βάρους στα πόδια και για να αποφύγω τουλάχιστον στην κοιλιά και για να μην κάνω άλλες στα πόδια ξεκίνησα νωρίς,αν και  έχω πάρει λίγα κιλά ευτυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγώ βάζω της sychroline είχα βάλει και στγ πρώτη αυτή και καλά βοηθάει και στη σύσφιξη λίγο μάλιστα την κράτησα και μετά τη γέννα μέχρι να επανέλθω και της elancyl επειδή μου έδωσε πολλά δείγματα η γυναικολόγος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Αφού δεν έχεις πάρει κιλά δεν είναι καθόλου αργα .εγω έχω πολύ ευαίσθητο δέρμα και είχα ήδη αρκετές ραγάδες από αυξομειώσεις βάρους στα πόδια και για να αποφύγω τουλάχιστον στην κοιλιά και για να μην κάνω άλλες στα πόδια ξεκίνησα νωρίς,αν και  έχω πάρει λίγα κιλά ευτυχώς 

Θα ξεκινήσω και εγω άμεσα....να σώσουμε ότι σώζεται χχαα ???..Εγώ έκανα και κυτταρίτιδα και έχω υποστεί ένα σοκ..δεν είχα νωρίτερα λόγω αθλητισμού ...αλλά τώρα έγινα πουά .Αξίζουν τα γλυκούλια μας τα πάντα.Δε πειράζει.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημέρα εγώ βάζω της sychroline είχα βάλει και στγ πρώτη αυτή και καλά βοηθάει και στη σύσφιξη λίγο μάλιστα την κράτησα και μετά τη γέννα μέχρι να επανέλθω και της elancyl επειδή μου έδωσε πολλά δείγματα η γυναικολόγος

Εγώ τόσο καιρο δεν έβαζα.Θα ξεκινήσω άμεσα.Θελω να πιστευω οτι θα κανουν δουλεια οταν φουσκωσει για τα καλα η κοιλιτσα .Σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Και καλό μήνα ..Ελπίζω να είσαστε όλες καλά...να σας κάνω μια ερώτηση ..βάζετε κάποια κρέμα για πρόληψη ραγαδων?

Καλημέρα!!! Εγώ βάζω από νωρίς το λάδι της bio oil και μια κρέμα που βρήκα εδώ της neutrogena, είναι παχύρευστη κ κρατάει ωραία πάνω στο δέρμα χωρίς να λαδώνει. Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα. Εύχομαι να μην!!! Μόνο στο στήθος βλέπω κάτι κόκκινα σημάδια και πολλές φλέβες. Δεν ξέρω εάν είναι ραγάδες. 

Έχει κάνει καμία την καφέ γράμμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ βάζω από νωρίς το λάδι της bio oil και μια κρέμα που βρήκα εδώ της neutrogena, είναι παχύρευστη κ κρατάει ωραία πάνω στο δέρμα χωρίς να λαδώνει. Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα. Εύχομαι να μην!!! Μόνο στο στήθος βλέπω κάτι κόκκινα σημάδια και πολλές φλέβες. Δεν ξέρω εάν είναι ραγάδες. 

Έχει κάνει καμία την καφέ γράμμη?

Και εγώ στο στήθος έχω πολλές φλέβες. Εμένα η γραμμή τώρα άρχισε να φαίνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ από εχθές με αυτό το θέμα τα έχω πάρει πολύ άσχημα (το θέμα του 6μήνου). Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν το πήρα γιατί αφενός δεν μου αφήσανε περιθώριο οι εργοδότες και αφετέρου γιατί θα κρεμούσα τους υπόλοιπους συναδέλφους για πολύ καιρό και ούτε άδειες θα πέρνανε ούτε τπτ. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια ρωτήθηκα και είπα ότι φυσικά και θα με ενδιέφερε να το πάρω το 6μηνο εφόσον έχω ήδη ένα παιδάκι και περιμένω και 2ο. Μου είπαν πλαγίως να μην επιμείνω γιατί μπορεί στο μέλλον να προκύψουν και άλλα θέματα κλπ. Τέλος πάντων, είπα οκ. Συμπτωματικά και μια συνάδελφος είναι έγκυος και γεννάει μετά από εμένα και την έγινε η ίδια ερώτηση και απάντησε ότι θα αποφασίσει μετά την γέννα. Δλδ εκβιάζουν εμένα να μην το ζητήσω και η άλλη έχει περισσότερα δικαιώματα και λέει ότι θα αποφασίσει μετά και εγώ σαν τον μ@λ@κα θα γυρίσω στους 2 μήνες; Δεν στράβωσα με την συνάδελφο, σε καμία περίπτωση, αλλά δεν θα δεχτώ αυτό τον διαχωρισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ στο στήθος έχω πολλές φλέβες. Εμένα η γραμμή τώρα άρχισε να φαίνετε.σρο

Στο πρώτο είχα κάνει την γραμμή τώρα δε φαίνεται ακόμη .μου άρεσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λοιπόν εγώ από εχθές με αυτό το θέμα τα έχω πάρει πολύ άσχημα (το θέμα του 6μήνου). Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν το πήρα γιατί αφενός δεν μου αφήσανε περιθώριο οι εργοδότες και αφετέρου γιατί θα κρεμούσα τους υπόλοιπους συναδέλφους για πολύ καιρό και ούτε άδειες θα πέρνανε ούτε τπτ. Σε αυτή την εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια ρωτήθηκα και είπα ότι φυσικά και θα με ενδιέφερε να το πάρω το 6μηνο εφόσον έχω ήδη ένα παιδάκι και περιμένω και 2ο. Μου είπαν πλαγίως να μην επιμείνω γιατί μπορεί στο μέλλον να προκύψουν και άλλα θέματα κλπ. Τέλος πάντων, είπα οκ. Συμπτωματικά και μια συνάδελφος είναι έγκυος και γεννάει μετά από εμένα και την έγινε η ίδια ερώτηση και απάντησε ότι θα αποφασίσει μετά την γέννα. Δλδ εκβιάζουν εμένα να μην το ζητήσω και η άλλη έχει περισσότερα δικαιώματα και λέει ότι θα αποφασίσει μετά και εγώ σαν τον μ@λ@κα θα γυρίσω στους 2 μήνες; Δεν στράβωσα με την συνάδελφο, σε καμία περίπτωση, αλλά δεν θα δεχτώ αυτό τον διαχωρισμό!

Απ την δουλεια σου δεν μπορουν να δε διωξουν μου φαινεται η 1 χρονο η 1.5 μετα τη γεννα...οποτε μη φοβασαι..για μενα καλο θα ηταν να το επαιρνες το 6μηνο..δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Απ την δουλεια σου δεν μπορουν να δε διωξουν μου φαινεται η 1 χρονο η 1.5 μετα τη γεννα...οποτε μη φοβασαι..για μενα καλο θα ηταν να το επαιρνες το 6μηνο..δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα..

Μετά τον 1 χρόνο μπορούν όμως να σε διώξουν, αυτό είναι το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ στο στήθος έχω πολλές φλέβες. Εμένα η γραμμή τώρα άρχισε να φαίνετε.

Και εγώ στη κοιλιά δεν είδα κάτι είμαι 6 μηνών βάζω της freziderm κ mustella από τον τρίτο μήνα έχω αναρρωτική από την αρχή της εγκυμοσύνης και θα κάτσω εννοείται όσο δικαιούμαι η δουλειά μου έχει βάρος και δε το διακυνδυνευω ούτε εγώ ούτε η εταιρία που εργάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ βάζω από νωρίς το λάδι της bio oil και μια κρέμα που βρήκα εδώ της neutrogena, είναι παχύρευστη κ κρατάει ωραία πάνω στο δέρμα χωρίς να λαδώνει. Ακόμα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα. Εύχομαι να μην!!! Μόνο στο στήθος βλέπω κάτι κόκκινα σημάδια και πολλές φλέβες. Δεν ξέρω εάν είναι ραγάδες. 

Έχει κάνει καμία την καφέ γράμμη?

Καφε γραμμή εγώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIAσε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι απαράδεκτοι οι εργοδότες σου! Εσύ κρίνεις αλλά εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να το πάρεις! Να επιμείνεις στο ότι δεν το είχες χρησιμοποιησει την προηγούμενη φορά επειδή τους σκέφτεσαι και ότι πρέπει να σε σκεφτούν και εσένα τώρα. Εγώ θα το πάρω και κάθομαι από την αρχή! Η δουλειά μου ειναι δύσκολη και η ίδια η διευθύντρια μου με ώθησε στο να κατσω αφού μπορώ να το κάνω και να μη σκεφτώ τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@KONSTANTIAσε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι απαράδεκτοι οι εργοδότες σου! Εσύ κρίνεις αλλά εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να το πάρεις! Να επιμείνεις στο ότι δεν το είχες χρησιμοποιησει την προηγούμενη φορά επειδή τους σκέφτεσαι και ότι πρέπει να σε σκεφτούν και εσένα τώρα. Εγώ θα το πάρω και κάθομαι από την αρχή! Η δουλειά μου ειναι δύσκολη και η ίδια η διευθύντρια μου με ώθησε στο να κατσω αφού μπορώ να το κάνω και να μη σκεφτώ τίποτα. 

Καλά τα λες, μπορείς να έχεις και δίκιο, αλλά εγώ δουλέυω σε μια δουλειά που είμαστε μετρημένα κουκιά οι υπάλληλοι. Ούτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε και να ζητήσουμε 1 μέρα άδεια, για τέτοιο πράγμα σου μιλάω. Δεν θέλω από τις δουλειές να με φεύγουν, θέλω να φεύγω εγώ με το κεφάλι ψηλά, κάτι που δεν το αποκλείω αν θεωρήσω ότι αδικούμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω ιδέα από αυτά τα θέματα του οαεδ Γιατί εδώ και δύο χρόνια δεν δουλεύω αλλά από όσο και εγώ  γνωρίζω δεν μπορούν να σε διώξουν για τουλάχιστον ένα χρόνο μετα.μια φίλη μου που της κάνανε κόλπα στη δουλειά για να μην το πάρει το πήρε από τη στιγμή που το δικαιούνταν και δεν της κάνανε τίποτα,από τη στιγμή που το δικαιούσαι Γιατί να το χάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 μπορεί στην δουλειά που είναι η φίλη σου να υπάρχουν αντικαταστάτες μπόλικοι και να μην υπαρχει θέμα. Είδομεν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω την εχω αλλα δεν φαινεται εντονα! @efitta ειναι η καθετη καφε γραμμη που βγαινει στην εγκυμοσυνη. Διαβασε εδω.https://www.mama365.gr/23453/ti-shmainei-h-mavrh-grammh-sthn-koilia-ths-egkyoy.html?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...