Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ζετακι εννοει να γινει η διεγερση κ η ωοληψια κ μετα διακοπη για ενα διαστημα ωστε να ηρεμησει ο οργανισμος λογω ενδεχομενης  υπερδιεγερσης κ μετα ετ. 

Αχ βρε θεά Nikona... έκανα εξωσωματική κ είμαι τελείως άσχετη? @xrisanthi μου σε δύο φάσεις έκανα κ εγώ, αλλά για να μεσολαβήσει ο προγεννητικός έλεγχος τον εμβρύων... είχα 40 κάτι ωάρια, αλλά δεν κινδύνεψα από υπερδιέγερση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Π Ν ΕΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΕ 2 ΦΑΣΕΙΣ ΛΟΓΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΩΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ Π ΘΕΛΩ?

Καλησπέρα πως μπορώ  να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΖΕΤΑ.... ΕΝΝΟΩ ΠΡΩΤΑ ΔΙΕΓΕΡΣΗ -ΩΟΛΗΨΙΑ-ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΕΠΕΙΤΑ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ Κ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΕΜΒΡΥΩΝ Κ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ!!!

Αυτά έκανα κ εγώ κορίτσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Αχ βρε θεά Nikona... έκανα εξωσωματική κ είμαι τελείως άσχετη? @xrisanthi μου σε δύο φάσεις έκανα κ εγώ, αλλά για να μεσολαβήσει ο προγεννητικός έλεγχος τον εμβρύων... είχα 40 κάτι ωάρια, αλλά δεν κινδύνεψα από υπερδιέγερση...

Ζετακι 40κατι ε?? Φτου φτου..!! Ειναι καταψυξη τωρα δηλαδη αυτα? Ως εμβρυα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ζετακι 40κατι ε?? Φτου φτου..!! Ειναι καταψυξη τωρα δηλαδη αυτα? Ως εμβρυα? 

´Οχι κοριτσάκι μου... Επειδή ηταν πολλά δεν ηταν καλής ποιότητας... από αυτά τα 35 γονιμοποιήθηκαν, τα 25 έφτασαν 3ή μέρα κ σε βλαστοκύστες μόνο τα 7. Το ένα νοσούσε από μεσογειακή αναιμία, χρησιμοποιήσαμε τα 4 χωρίς αποτελέσματα κ τώρα εχουμε 2 στην κρυοσυντήρηση...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

@bebe2 ελπίζω να είσαι Καλά!?

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπεμπακι μου ❤️❤️❤️

Σ' ευχαριστώ. Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά. Μόνο αυτό σκέφτομαι. 

Εύχομαι σύντομα και συ μια θετική χοριακη και όλα τέλεια από την αρχή μέχρι το τέλος. Θα γίνει  για όλες μας και για σένα θα δεις. 

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η satya είπε:

@bebe2 μας έλειψες βρε κοριτσάκι! Πως είσαι? Σε σκεφτόμουνα

Κορίτσια μου και εμένα μου λείψατε είμαι καλά το δουλεύω καθημερινά ακόμα σωματικά δεν έχω συνέλθει τελείως οπότε και ψυχολογικά αλλά και  σωματικά δεν είμαι έτοιμη να το ξανά κάνω ! Παρ όλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι όλη μου η καθημερινότητα γυρνάει γύρω από αυτό ! Όχι με το τι έγινε αλλά με το τι θα γίνει από δω και πέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta. μου καταλαβα. Οπότε εχετε για αδερφακι αργοτερα!!! 

@bebe2 μου, σε καταλαβαινουμε. Ειναι δυσκολες καταστασεις. Παρε τον χρονο που χρειαζεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Αυτά έκανα κ εγώ κορίτσι... 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΕΤΑ.... ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΛΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΝ ΓΙΑΤΡΟ.... ΕΓΩ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Τ ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΕΓΕΡΣΗΣ ΤΗΣ ΩΟΛΗΨΙΑΣ Κ ΤΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΠΕΙΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ...ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΓΙΝΕΤΕ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ? ΔΗΛΑΔΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ Τ ΑΠΡΙΛΙΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

 

 

Κορίτσια μου και εμένα μου λείψατε είμαι καλά το δουλεύω καθημερινά ακόμα σωματικά δεν έχω συνέλθει τελείως οπότε και ψυχολογικά αλλά και  σωματικά δεν είμαι έτοιμη να το ξανά κάνω ! Παρ όλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι όλη μου η καθημερινότητα γυρνάει γύρω από αυτό ! Όχι με το τι έγινε αλλά με το τι θα γίνει από δω και πέρα 

Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι με πείσμα και αισιοδοξία θα πετύχουμε τον στόχο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

 

 

Κορίτσια μου και εμένα μου λείψατε είμαι καλά το δουλεύω καθημερινά ακόμα σωματικά δεν έχω συνέλθει τελείως οπότε και ψυχολογικά αλλά και  σωματικά δεν είμαι έτοιμη να το ξανά κάνω ! Παρ όλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι όλη μου η καθημερινότητα γυρνάει γύρω από αυτό ! Όχι με το τι έγινε αλλά με το τι θα γίνει από δω και πέρα 

Καλά διάβασα το αντίθετο, ότι δεν είναι στην καθημερινότητά σου!!!! Αλλά και πάλι το ίδιο θα σου πω! Πείσμα και αισιοδοξία και όποτε νιώσεις έτοιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Εύχομαι μόνο καλά νέα σήμερα και κάθε μέρα. 

@bebe2, μπεμπάκι μου σκέψου μόνο ότι θα τα καταφέρουμε. ΟΛΕΣ. Πάρε το χρόνο σου άδειασε το μυαλό σου και πες όοοοσο και να φοβάμαι θα τα καταφέρω. Σε φιλώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Glyka88 είπε:

Καλησπέρα πως μπορώ  να σε βοηθήσω...

καλημερα κοριτσι!! θα ηθελα λιγο να κατατοπιστω... θα ξεκινησω στον κυκλο τ μαρτιου τις ενεσεις για διεγερση επειτα θα γινει ωοληψια γονιμοποιηση κ καταψυξη βλαστοκυστεων[π ελπιζω να φτασει καποιο  ως αυτο το σταδιο]... ομως αυτο π δεν εχω καταλαβει ειναι επειδη θα μπω σε καταστολη για να μν παθω υπερδιεγερση η εμβρυομεταφορα γινετε ακριβως στον επομενο κυκλο  δηλαδη στην περιπτωση μ τν απριλιο η περναει ενας κυκλος κ γινετε στον επομενο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xrisanthi είπε:

καλημερα κοριτσι!! θα ηθελα λιγο να κατατοπιστω... θα ξεκινησω στον κυκλο τ μαρτιου τις ενεσεις για διεγερση επειτα θα γινει ωοληψια γονιμοποιηση κ καταψυξη βλαστοκυστεων[π ελπιζω να φτασει καποιο  ως αυτο το σταδιο]... ομως αυτο π δεν εχω καταλαβει ειναι επειδη θα μπω σε καταστολη για να μν παθω υπερδιεγερση η εμβρυομεταφορα γινετε ακριβως στον επομενο κυκλο  δηλαδη στην περιπτωση μ τν απριλιο η περναει ενας κυκλος κ γινετε στον επομενο?

Καλημέρα xrisanthi κοίτα θα σου πω τι έγινε με μένα την πρώτη φορά έκανα ενέσεις διέγερση ωοληψια γονιμοποίηση και μετά από 5 μέρες είχαν φτάσει βλαστοκυστες και της έβγαλα κατευθείαν... την δεύτερη φορά μου τα έβαλε μετά από έναν κύκλο γιατί φοβήθηκε για υπερδιέγερση  είχα 32 ωάρια και πόνο μετά την ωοληψια....εσυ από ότι κατάλαβα θα ξεκινήσεις τον Μάρτιο και τον Απρίλιο θα τα βάλεις όπως έκανα εγώ την δεύτερη φορά....πιστευω να σε βοήθησα  λίγο....σου εύχομαι ότι καλύτερο με ένα μπεμπακι στην αγκαλιά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΕΤΑ.... ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΛΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΝ ΓΙΑΤΡΟ.... ΕΓΩ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ Τ ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΕΓΕΡΣΗΣ ΤΗΣ ΩΟΛΗΨΙΑΣ Κ ΤΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΠΕΙΤΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ...ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΓΙΝΕΤΕ Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ? ΔΗΛΑΔΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ Τ ΑΠΡΙΛΙΟΥ?

Σε εμένα τουλάχιστον έτσι έγινε Χρυσάνθη... Δεν βρίσκω κ το λόγο να αφήσεις κύκλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Σε εμένα τουλάχιστον έτσι έγινε Χρυσάνθη... Δεν βρίσκω κ το λόγο να αφήσεις κύκλο...

σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση.. δεν εχω ιδεα πως γινετε ολη η διαδικασια κ ποσο διαρκει η καταστολη επειτα απ την ωοληψια..κ αν ερχετε περιοδος ενδοιαμεσα ειμαι ασχετη τελειως μιας κ πρωτη φορα μπαινω σ αυτη την διαδικασια κ μ τν γιατρο θα μιλησω αναλυτικα πριν ξεκινησω τις ενεσεις...παντως πριν λιγες μερες δωσαμε δειγμα στο κεντρο εξωσωσματικης για να κανουμε κατατμιση dna κ fish κ μας εκαναν εναν πρωτο ελενχο στο σπερμα κ βγηκε αριστο ενω στα 3 προηγουμενα ηταν χαλια ειχαμε ολιγοασθενοσπερμια κ τωρα ειχαμε 20.000.000/ml 50% κινητικοτητα  κ 4% ομαλες μορφες.... κ εγω ειμαι με μια σαλπιγγα μετα απο αφαιρεση λογο υδροσαλπιγγας.... δεν ξερω ποσες πιθανοτητες εχουμε να πετυχουμε με την πρωτη αλλα  ελπιζω να μας πανε ολα καλα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Glyka88 είπε:

Καλημέρα xrisanthi κοίτα θα σου πω τι έγινε με μένα την πρώτη φορά έκανα ενέσεις διέγερση ωοληψια γονιμοποίηση και μετά από 5 μέρες είχαν φτάσει βλαστοκυστες και της έβγαλα κατευθείαν... την δεύτερη φορά μου τα έβαλε μετά από έναν κύκλο γιατί φοβήθηκε για υπερδιέγερση  είχα 32 ωάρια και πόνο μετά την ωοληψια....εσυ από ότι κατάλαβα θα ξεκινήσεις τον Μάρτιο και τον Απρίλιο θα τα βάλεις όπως έκανα εγώ την δεύτερη φορά....πιστευω να σε βοήθησα  λίγο....σου εύχομαι ότι καλύτερο με ένα μπεμπακι στην αγκαλιά σου...

κ εμενα ο γιατρος την υπερδιεγερση φοβαται.... σ ευχαριστω πολυ με βοηθησες παρα πολυ μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες οσες προσπαθουμε κ να μας χαρησει ο θεος ενα παιδακι.... στις ποσες προσπαθειες πετυχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

@Πιου-πιου μου έκανες χοριακή;

Το απόγευμα Ζέτα. Γιατί και την πρώτη την έκανα απόγευμα. Να είναι στα δύο 24ωρα πάνω κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τελικά έκανα την εμβρυομεταφορά μου σήμερα! ?Κατάφερε να επιζήσει το εμβρυάκι μέχρι σήμερα τουλάχιστον. Άντε να δούμε τώρα πως θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sokola4 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τελικά έκανα την εμβρυομεταφορά μου σήμερα! ?Κατάφερε να επιζήσει το εμβρυάκι μέχρι σήμερα τουλάχιστον. Άντε να δούμε τώρα πως θα πάει!!

Μπράβοοοο. Καλή επιτυχία γλυκιά μου. Υπομονή και αισιοδοξία για τις επόμενες μέρες. 

Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχεις ευχαριστώ νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου μου πολυ καλη επιτυχια και σημερα ευχομαι! 

@sokola4 μπραβο! Καλως το δεχτηκες το εμβρυακι σας! Ευχομαι να φωλιασει καλα εκει μεσα!!!

@xrisanthi αν και δεν ειμαι στην κατηγορια των γυναικών που παθαινουν υοερδιεγερση, το αντιθετο μαλιστα, απλα ηθελα να σου πω πρωτον καλη επιτυχια κ δευτερον οτι καθε οργανισμος αντοδρα διαφορετικα σε μια υπερδιεγερση. Μπορει να χρειαστει κ να περιμενεις κ ενα κ δυο κυκλους. Μπορει κ καθολου. Αυτο θα το δει ο γιατρος σου αναλογα με τις ορμονες. Αν ειναι φουλ αυξημενες λογω υπερδιεγερσης θα περιμενετε νσ ηρεμησουν κ οταν ηρεμησουν θα προχωρησετε σε ετ. Το ιδιο κ με τις ωοθηκες. Θα τις βλεπετε υπερηχογραφικα. Οταν ηρεμησει το σωμα θα προχωρησετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...