Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@nikona @Πιου-πιου Ναι κορίτσια μου με πολύ καθυστέρηση αλλά φτάσαμε! Τώρα εάν ήρθαμε για εξωσωματική ή για βόλτα θα το δείξει η τύχη μας... Θεωρητικά πρέπει να αδιαθετησω σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Magaiver ποναω πολύ τώρα έχω τραβηγματα στη κοιλιά.μου είπε αύριο θα μας τα εξηγησει ολα,κι εσείς κορίτσια κάνατε ενεσεις κ θεραπεύτηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 σιδερενια συντομα! Ολα καλα θα πανε. Τα τσεκαρατε ολα! Να και γιατί ο πόνος που μας ελεγες. Η ενδομητρίωση προκαλεί τέτοια ποναλάκια. Για τις σάλπιγγες σου είπε κατι που φοβοσουν για υδροσάλπιγγα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου έχω μεγάλη αγωνία γι αυτή την εξέταση του Νίκα... Υπολογίζω προς το τέλος Ιανουαρίου να πάρουμε δείγμα. Πόσο χρόνο πιστεύεις θα μου πάρει αν βρεθεί φλεγμονή ? 1 μήνας για το αποτέλεσμα και 2 μήνες θεραπεία και ξανά επανέλεγχος και ξανά 1 μήνας για το αποτέλεσμα ????? ουφφφφφφ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι και εγώ είχα μείνει έγκυος φυσιολογικά το 2015 μετά την πρώτη εξωσωματική.Αλλά δυστυχώς εξωμητριο.Από τότε τίποτα.Ο Νικας που μου βρήκε χρόνια φλεγμονή μου είπε ότι αυτό ευθυνοταν για το εξωμητριο και επίσης για το ότι πολύ καλά έμβρυα δεν εμφυτευονταν.Κάνε υπομονή για το αποτέλεσμα,μη βιαστείς,καλύτερα να περιμένεις ενα μήνα για να είσαι σίγουρη.Φίλη που έκανε εξωσωματικες είχε πετύχει εμφύτευση,αλλά ήταν βιοχημική.Κάνει την απλή βιοψία ενδομητρίου,βρέθηκε ήπια ενδομητριτιδα,έκανε για ενα μήνα τη θεραπεία που κάνω εγώ με αντιβίωση και πλύσεις,κάνει ετ και μένει έγκυος.Δεν είναι τυχαίο.

εαν μπορεις στειλε μου σε μνμ την θεραπεια της ενδομητριτιδας..... γιατι κατι μου εγραψε κ μενα ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @Magaiver ποναω πολύ τώρα έχω τραβηγματα στη κοιλιά.μου είπε αύριο θα μας τα εξηγησει ολα,κι εσείς κορίτσια κάνατε ενεσεις κ θεραπεύτηκε;

Η ενδομητριωση δεν θεραπευεται εντελως μπλουμπλου. Εχει εξαρσεις κ υφεσεις. Ομως αυτες οι ενεσεις βοηθουν πολυ στο να μην επανεμφανιστει ή τελος παντων να καθυστερησει να επανεμφανιστει. 

Εγω δεν ειχα εστιες κ δεν εκανα ενεσεις. Ειχα μονο μια κυστη ενδομητριωσης στην ωοθηκη. 

Αυριο θα σου τα εξηγησει ολα ο ηιατρος.

Σημασια εχει οτι τωρα εισαι πεντακαθαρη εσωτερικα. 

Καλη αναρρωση κ παλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 σε καταλαβαινω. Σιγουρα θα παρεις μια μεγαλη ανασα με το ακουσμα της καρδουλας. Ομως απο δω κ περα να ξερεις οτι το αγχος δεν σταματαει ποτε. Θα υπαρχει καθε μερα κ διαρκως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@sansa μου έχω μεγάλη αγωνία γι αυτή την εξέταση του Νίκα... Υπολογίζω προς το τέλος Ιανουαρίου να πάρουμε δείγμα. Πόσο χρόνο πιστεύεις θα μου πάρει αν βρεθεί φλεγμονή ? 1 μήνας για το αποτέλεσμα και 2 μήνες θεραπεία και ξανά επανέλεγχος και ξανά 1 μήνας για το αποτέλεσμα ????? ουφφφφφφ..... 

Εξαρτάται κορίτσι τί θα βρει,μπορεί και να μην έχεις και τίποτα.Ένας μήνας για το αποτέλεσμα και ανάλογα με τη φλεγμονή θα σου πουν πόσο καιρό θεραπεία.Πάντως χρειάζεται και η επανεξέταση,γιατί εγώ δεν είχα κάνει και απέτυχα μετά όταν έκανα ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 σιδερενια συντομα! Ολα καλα θα πανε. Τα τσεκαρατε ολα! Να και γιατί ο πόνος που μας ελεγες. Η ενδομητρίωση προκαλεί τέτοια ποναλάκια. Για τις σάλπιγγες σου είπε κατι που φοβοσουν για υδροσάλπιγγα?

Ευχαριστώ πολύ,οχι δεν είχα κάτι άλλο μόνο αυτό.

@nikona μου ευχαριστώ, θα καταφέρω να μείνω έγκυος όμως ετσι;με έχει φοβίσει πολύ.επισης έχω αιμοραγία από κάτω είναι φυσιολογικό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85, περαστικά! Θα πονάς λίγο τώρα βρε κορίτσι αλλά σε μία εβδομάδα το πού θα είσαι περδίκι. Έκανες και την υστεροσκόπηση τελικά. Αυτό είναι πολύ καλό! Ευτυχώς που έγιναν όλα φιλενάδα και τώρα θα πας με προϋποθέσεις σούπερ. 

Περιμένουμε και αύριο την ενημέρωση από το γιατρό δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,οχι δεν είχα κάτι άλλο μόνο αυτό.

@nikona μου ευχαριστώ, θα καταφέρω να μείνω έγκυος όμως ετσι;με έχει φοβίσει πολύ.επισης έχω αιμοραγία από κάτω είναι φυσιολογικό;

 

Τι εννοεις οταν λες να μεινεις ετσι? Δεν καταλαβα.

Τι σε φοβισε? Ολα για καλο γινονται.

 

Κι Εγω που ειχα κανει και υστεροσκοπηση μαζι ειχα λιγο αιματακι απο κατω. 

Υπομονη με τον πονο. Απο αυριο θα εισαι πολυ καλυτερα. Μολις πριν λιγες ωρες βγηκες απο το χειρουργειο. Ειναι αναμενομενο να πονας λιγακι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@nikona @Πιου-πιου Ναι κορίτσια μου με πολύ καθυστέρηση αλλά φτάσαμε! Τώρα εάν ήρθαμε για εξωσωματική ή για βόλτα θα το δείξει η τύχη μας... Θεωρητικά πρέπει να αδιαθετησω σύντομα.

Καλώς μας ήρθες Mag. Όλα καλά θα πάνε, δε μπορεί. Άσε που όπως βλέπω οι δυο μας θα πάμε αυτό το μήνα! Πρώτες- πρώτες (ελπίζω να κάνουμε καλό ποδαρικό...). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Bloublou85, περαστικά! Θα πονάς λίγο τώρα βρε κορίτσι αλλά σε μία εβδομάδα το πού θα είσαι περδίκι. Έκανες και την υστεροσκόπηση τελικά. Αυτό είναι πολύ καλό! Ευτυχώς που έγιναν όλα φιλενάδα και τώρα θα πας με προϋποθέσεις σούπερ. 

Περιμένουμε και αύριο την ενημέρωση από το γιατρό δηλαδή. 

Αχ φιλεναδιτσα ευχαριστώ, αυτό που δεν περίμενα έχω,τωρα θα πάρει μήνες να κάνω τη προσπάθειά αλλά δε πειράζει χαλαλι αρκεί που βρέθηκε,ταλαιπωριομουν με τους πόνους.μονο δε θα φάω ούτε σήμερα καθόλου θέλω τόσο πολύ να φάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι εννοεις οταν λες να μεινεις ετσι? Δεν καταλαβα.

Τι σε φοβισε? Ολα για καλο γινονται.

 

Κι Εγω που ειχα κανει και υστεροσκοπηση μαζι ειχα λιγο αιματακι απο κατω. 

Υπομονη με τον πονο. Απο αυριο θα εισαι πολυ καλυτερα. Μολις πριν λιγες ωρες βγηκες απο το χειρουργειο. Ειναι αναμενομενο να πονας λιγακι.

 

Εννοώ ότι μετά από αυτές τις ενεσεις αν θα μπορέσω να μείνω έγκυος;απλά μου είπαν ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω λεει κ ενεσεις για τις υπόλοιπες,κ δεν κατάλαβα αν έχουν μείνει κι άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ φιλεναδιτσα ευχαριστώ, αυτό που δεν περίμενα έχω,τωρα θα πάρει μήνες να κάνω τη προσπάθειά αλλά δε πειράζει χαλαλι αρκεί που βρέθηκε,ταλαιπωριομουν με τους πόνους.μονο δε θα φάω ούτε σήμερα καθόλου θέλω τόσο πολύ να φάω.

Αχ, γιατί μωρέ; Ούτε λίγο κάτι; Από το απόγευμα έστω. Μετά το λαπαροσκοπικό μου είχαν πει πολύ λίγο φαγητό, με πέθαναν στη νηστεία. Σηκώθηκα και εγώ το βράδυ και έφαγα κρυφά ένα πακέτο μπισκότα που είχα μαζί μου. Χα,χα,χα.Πες του συμπέθερου να φέρει φαγητό να το κρύψετε!

Να μη φοβάσαι πάντως μπλουμπλούκα. Τώρα είναι που θα μείνεις ΣΙΓΟΥΡΑ. Ξεφορτώθηκες την ενδομητρίωση, έκανες και την υστεροσκόπηση για σιγουριά, θα κάνεις τη θεραπειούλα σου και όλα θα πάνε τέλεια. Σε λίγους μήνες θα πας να βάλεις το γαμπρό μου και θα δεις μια χοριακή Να με το συμπάθειο! Μόνο στο συγχρονισμό τα χαλάμε, αλλά δε βαριέσαι. Ό,τι είναι για καλό. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ, γιατί μωρέ; Ούτε λίγο κάτι; Από το απόγευμα έστω. Μετά το λαπαροσκοπικό μου είχαν πει πολύ λίγο φαγητό, με πέθαναν στη νηστεία. Σηκώθηκα και εγώ το βράδυ και έφαγα κρυφά ένα πακέτο μπισκότα που είχα μαζί μου. Χα,χα,χα.Πες του συμπέθερου να φέρει φαγητό να το κρύψετε!

Να μη φοβάσαι πάντως μπλουμπλούκα. Τώρα είναι που θα μείνεις ΣΙΓΟΥΡΑ. Ξεφορτώθηκες την ενδομητρίωση, έκανες και την υστεροσκόπηση για σιγουριά, θα κάνεις τη θεραπειούλα σου και όλα θα πάνε τέλεια. Σε λίγους μήνες θα πας να βάλεις το γαμπρό μου και θα δεις μια χοριακή Να με το συμπάθειο! Μόνο στο συγχρονισμό τα χαλάμε, αλλά δε βαριέσαι. Ό,τι είναι για καλό. 

 

 

Στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή υπάρχουν μονο σουβλάκια πίτσες όλα.δε μου φέρνει τίποτα,αυτος τρώει ντομάτα πίνει κ καφέ.εξω χιονίζει το έχει στρώσει κ είναι όλα άσπρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή υπάρχουν μονο σουβλάκια πίτσες όλα.δε μου φέρνει τίποτα,αυτος τρώει ντομάτα πίνει κ καφέ.εξω χιονίζει το έχει στρώσει κ είναι όλα άσπρα.

Καλά στα Γιάννενα με χιόνι ντομάτα τρώει; Ε ρε ο δικός μου θα το είχε ρίξει στα κοντοσούβλια (αύριο που θα μπορείς να φας, πήγαινε να χτυπήσεις ένα πριν φύγετε!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή υπάρχουν μονο σουβλάκια πίτσες όλα.δε μου φέρνει τίποτα,αυτος τρώει ντομάτα πίνει κ καφέ.εξω χιονίζει το έχει στρώσει κ είναι όλα άσπρα.

Bloubliou85 περαστικά και καλή ανάρρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλά στα Γιάννενα με χιόνι ντομάτα τρώει; Ε ρε ο δικός μου θα το είχε ρίξει στα κοντοσούβλια (αύριο που θα μπορείς να φας, πήγαινε να χτυπήσεις ένα πριν φύγετε!).

Ντονατς ήθελα να γράψω με σοκολατα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Ευχαριστώ πολύ! Καλως σας βρηκα! Μπορούμε να κανονίσουμε και συνάντηση με κάποιες κοπέλες (π.χ. @πιου-πιου bebe2, Ελένη) εάν θέλετε! Μπλουμπλουκα εγώ δυστυχώς από την ενδομητριωση είμαι πολύ καμμένη άσχημα οπότε καλύτερα να μην σου λέω την εμπειρία μου γιατί θα σε μαυρίσω τσάμπα. Για σένα θα πάνε όλα τέλεια! Το νέο έτος θα σας φέρει χαρές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...