Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

@Bloublou85 ισως να μην υπαρχει στανταρ αριθμος που πρεπει να κυμαινεται η οιστραδιολη. Ποιος ξερει? Παντως σιγουρα θα αυξηθει τωρα που παιρνεις κ περισσοτερα σικλακιουρ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ή οιστραδιολη ήταν 140 μου είπε μια χαρά ή μικροβιολόγος κι εγώ να σου πω δε ξέρω πόσο πρεπει να ειναι.

Καλη φαινεται παντως.

Θα δω κι εγω τον φακελο μου και θα σου πω ποσο ειχε φτασει πριν τα βαλουμε. Λιγο αργοτερα θα το δω.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλη φαινεται παντως.

Θα δω κι εγω τον φακελο μου και θα σου πω ποσο ειχε φτασει πριν τα βαλουμε. Λιγο αργοτερα θα το δω.

 

 

 Οκ, καλή πρέπει να ναι για αρχή με 5,9 ενδομητριο.στον υπέρηχο που έκανα δεν είδε την αριστερή ωοθήκη καθόλου λέει είναι από τη καταστολή κ μπορεί να τη κάλυπτε κ το έντερο όμως εγώ ανησύχησα γιατι έγραψε ότι αριστερή ωοθήκη δεν απεικονίστηκε καθόλου.εσας φαινόταν μετά το χειρουργείο κ στη καταστολή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

 Οκ, καλή πρέπει να ναι για αρχή με 5,9 ενδομητριο.στον υπέρηχο που έκανα δεν είδε την αριστερή ωοθήκη καθόλου λέει είναι από τη καταστολή κ μπορεί να τη κάλυπτε κ το έντερο όμως εγώ ανησύχησα γιατι έγραψε ότι αριστερή ωοθήκη δεν απεικονίστηκε καθόλου.εσας φαινόταν μετά το χειρουργείο κ στη καταστολή;

Η καταστολη δεν εχει καμία σχεση με την μη απεικονιση της ωοθηκης. 

Αλλα αυτο με το εντερο ειναι πιθανο. Κι εμενα τη μια, δεν την βρισκουν ευκολα. Εχει μια κλιση κ θελει να την ψαξουν με το ματσούκι εκεινο του υπερηχου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Η καταστολη δεν εχει καμία σχεση με την μη απεικονιση της ωοθηκης. 

Αλλα αυτο με το εντερο ειναι πιθανο. Κι εμενα τη μια, δεν την βρισκουν ευκολα. Εχει μια κλιση κ θελει να την ψαξουν με το ματσούκι εκεινο του υπερηχου. 

 

Εμενα την έψαξε κ τελικά μου είπε ότι δε την είδε,τωρα δε ξέρω τι συνέβη γιατί έπαιξε κ το χειρουργείο κ κάτι ψιλλοι μου μπήκαμε ή αλήθεια είναι,για να δουμε τη παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα την έψαξε κ τελικά μου είπε ότι δε την είδε,τωρα δε ξέρω τι συνέβη γιατί έπαιξε κ το χειρουργείο κ κάτι ψιλλοι μου μπήκαμε ή αλήθεια είναι,για να δουμε τη παρασκευή.

Ε οχι...δεν νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

 Οκ, καλή πρέπει να ναι για αρχή με 5,9 ενδομητριο.στον υπέρηχο που έκανα δεν είδε την αριστερή ωοθήκη καθόλου λέει είναι από τη καταστολή κ μπορεί να τη κάλυπτε κ το έντερο όμως εγώ ανησύχησα γιατι έγραψε ότι αριστερή ωοθήκη δεν απεικονίστηκε καθόλου.εσας φαινόταν μετά το χειρουργείο κ στη καταστολή;

Άσε καλύτερα να μην σου πολυγραφω εγώ γιατί η μια ωοθηκη μου από την πρώτη εγχείρηση και μετά είναι τόσο μικρή που δεν φαίνεται καθόλου. Μην αγχώνεσαι άδικα εσυ όμως. Μπορεί να κρύβεται πίσω από το έντερο. Συμβαίνει πολύ συχνά ειδικά εάν δεν έχεις πάει τουαλέτα...? Σε πίεσε από πάνω από την κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Άσε καλύτερα να μην σου πολυγραφω εγώ γιατί η μια ωοθηκη μου από την πρώτη εγχείρηση και μετά είναι τόσο μικρή που δεν φαίνεται καθόλου. Μην αγχώνεσαι άδικα εσυ όμως. Μπορεί να κρύβεται πίσω από το έντερο. Συμβαίνει πολύ συχνά ειδικά εάν δεν έχεις πάει τουαλέτα. Σε πίεσε από πάνω από την κοιλιά?

Όχι,τη ρωτησα και γι αυτό με τον υπέρηχο αν μπορεί ο κοιλιακός να δείχνει μεγαλύτερο πάχος κ είπε ότι αυτό δε γίνεται τη καλύτερη απεικόνιση την έχει ο κολπικος κ δεν έκανα από πάνω.βασικα θυμάμαι κ στη διέγερση μου τη πίεζε πολύ για να τη δει είναι μικρότερη ή αριστερή από τη δεξιά μου.και τουαλετα δεν είχα πάει? τώρα θα πάω σε άλλον γιατρό χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι,τη ρωτησα και γι αυτό με τον υπέρηχο αν μπορεί ο κοιλιακός να δείχνει μεγαλύτερο πάχος κ είπε ότι αυτό δε γίνεται τη καλύτερη απεικόνιση την έχει ο κολπικος κ δεν έκανα από πάνω.βασικα θυμάμαι κ στη διέγερση μου τη πίεζε πολύ για να τη δει είναι μικρότερη ή αριστερή από τη δεξιά μου.και τουαλετα δεν είχα πάει? τώρα θα πάω σε άλλον γιατρό χαχαχαχα

Ναι το καλύτερο είναι αυτό! Πήγαινε και αλλού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω γνωρίσει τον μισό ιατρικό σύλλογο!

Μπλουμλπου κοιταξα τον φακελο. 

Λοιπον, ετ εκανα την 25η μερα του κυκλου. Τελευταια μετρηση ορμονών εκανα 18η ημερα και η οιστραδιολη ηταν 165.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπλουμλπου κοιταξα τον φακελο. 

Λοιπον, ετ εκανα την 25η μερα του κυκλου. Τελευταια μετρηση ορμονών εκανα 18η ημερα και η οιστραδιολη ηταν 165.

Ε τότε είμαι πολύ καλά στις πέντε μέρες είχα ήδη 140.αυτη τη φορά είμαι αισιόδοξη.ειχες πει ότι κι εσύ είχες ξεκινήσει τα cyclacur μετα τη περίοδο ή κάνω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ε τότε είμαι πολύ καλά στις πέντε μέρες είχα ήδη 140.αυτη τη φορά είμαι αισιόδοξη.ειχες πει ότι κι εσύ είχες ξεκινήσει τα cyclacur μετα τη περίοδο ή κάνω λάθος;

5η μερα τα ξεκινησα. 

1 πρωι, 1 βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

5η μερα τα ξεκινησα. 

1 πρωι, 1 βραδυ

Ωραία κι εγώ.αρα κι εσύ μετρούσες το κύκλο από εκείνη τη μέρα;γιατί εμένα έτσι μου είπε μετράμε ως πρώτη μέρα τη μέρα που ξεκίνησαμε τα χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία κι εγώ.αρα κι εσύ μετρούσες το κύκλο από εκείνη τη μέρα;γιατί εμένα έτσι μου είπε μετράμε ως πρώτη μέρα τη μέρα που ξεκίνησαμε τα χάπια.

Οχι, εμεις μετρουσαμε απο την αρχη του κυκλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οχι, εμεις μετρουσαμε απο την αρχη του κυκλου. 

Τι να πω δε ξέρω,χτες βάση κύκλου ημουνα 10η μέρα.μου λέει πόσες μέρες πήρες χάπι 5 λέω,ε λέει τότε τι μου λες είσαι 10η στη 5η είσαι δε μετράνε οι άλλες.βασικα εγώ χαρηκα με αυτό ή αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω γνωρίσει τον μισό ιατρικό σύλλογο!

Μετά τον φαρμακευτικό σύλλογο ήρθε η σειρά του ιατρικού να τρέμει! Γερά μπλουμπλουκα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μετά τον φαρμακευτικό σύλλογο ήρθε η σειρά του ιατρικού να τρέμει! Γερά μπλουμπλουκα μου.

Άσε με κ με το φαρμακευτικό πήγα αγόρασα φάρμακα σύνολο 145 ευρώ και δεν μου έβαλαν δωράκια τίποτα?? την άλλη φορά με 50 ευρώ μόνο με γεμισανε κρεμουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πόσο πρέπει να είναι η οιστραδιόλη πέρα ότι καλό είναι να είναι χαμηλά στην αρχή. Είδα ότι και στις 2 εμβρυμεταφορες άσχετα που η 2 δεν έγινε είχα τελευταία μέτρηση 300+ και το ενδομήτριο το θεωρούσαν πολύ καλό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο φυσικός κύκλος και στον φαρμακευτικό αλλάζει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω πόσο πρέπει να είναι η οιστραδιόλη πέρα ότι καλό είναι να είναι χαμηλά στην αρχή. Είδα ότι και στις 2 εμβρυμεταφορες άσχετα που η 2 δεν έγινε είχα τελευταία μέτρηση 300+ και το ενδομήτριο το θεωρούσαν πολύ καλό. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο φυσικός κύκλος και στον φαρμακευτικό αλλάζει κάτι.

Δε ξέρω αν έχετε καταλάβει αλλά την έχω κοινώς χ****ή την οιστραδιολη εγω με την άλλη κοιμάμαι κ ξυπναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Μπράβο satya μου !!!! Με το καλό εύχομαι !!! Θα κάνεις επανέλεγχο μετά από τις εγχύσεις όπως η @sansa ή όχι?

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Δεν θα κάνω διότι είχα πολύ ήπια φλεγμονή και δεν χρειάζεται! Πάλι καλά γιατί είναι διαδικασία, άσε που περιμένεις πάνω από μήνα αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η satya είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Δεν θα κάνω διότι είχα πολύ ήπια φλεγμονή και δεν χρειάζεται! Πάλι καλά γιατί είναι διαδικασία, άσε που περιμένεις πάνω από μήνα αποτέλεσμα! 

Αυτη η αναμονη για το αποτελεσμα ειναι που με τρελαινει και μενα ! Θα με παει πισω και εκνευριζομαι..... Οποτε θα προχωρησεις σε προετοιμασια και συ σιγα σιγα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εαν ένα ωοθυλάκιο δεν έχει μεγαλώσει σήμερα από προχθές, υπάρχει περίπτωση σε δύο τρεις μέρες να έχει μεγαλώσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...