Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά κάνατε! Μακάρι να ημουνα κι εγώ στην αθηνα να μπορούσα να κάνω πράγματα.εγω δεν ξέρω ακόμα τίποτα αν δεν έχει παχύνει δε θα κάνουμε εμβρυομεταφορα,θα δειξει τη τρίτη πως πάει.

Εύχομαι να έχει παχύνει να σε έχω παρεα στην αναμονή!? Είναι 3ων ή 5 ημερών τα κατεψυγμένα σας? Σε ποία μέρα του κύκλου πρέπει να μπουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Magaiver είπε:

Εύχομαι να έχει παχύνει να σε έχω παρεα στην αναμονή!? Είναι 3ων ή 5 ημερών τα κατεψυγμένα σας? Σε ποία μέρα του κύκλου πρέπει να μπουν?

Είναι τριών κ μένα.μακαρι! Δεν είναι στάνταρ ή μέρα για τα κατεψυγμένα,επειδη είναι τεχνητός ο κύκλος τα βαζεις οταν παχύνει το ενδομητριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Είναι τριών κ μένα.μακαρι! Δεν είναι στάνταρ ή μέρα για τα κατεψυγμένα,επειδη είναι τεχνητός ο κύκλος τα βαζεις οταν παχύνει το ενδομητριο.

Κατάλαβα... Άρα θα γίνει οπότε είναι έτοιμο. Μακάρι να σου πει καλά νέα ο γιατρός! Πες του εάν θέλει να το μετρήσετε και από πάνω το ενδομητριο μήπως φαίνεται καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Κατάλαβα... Άρα θα γίνει οπότε είναι έτοιμο. Μακάρι να σου πει καλά νέα ο γιατρός! Πες του εάν θέλει να το μετρήσετε και από πάνω το ενδομητριο μήπως φαίνεται καλύτερα!

Δε ξέρω τώρα που δε βρήκα τα αυτοκόλλητα απογοητευτηκα αλλά τωρα ότι γίνει.μακαρι να ακούσω κάτι καλό γιατί αισθάνομαι κ ταλαιπωρημένη με όλα αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δε ξέρω τώρα που δε βρήκα τα αυτοκόλλητα απογοητευτηκα αλλά τωρα ότι γίνει.μακαρι να ακούσω κάτι καλό γιατί αισθάνομαι κ ταλαιπωρημένη με όλα αυτά.

Να έχεις υπομονή και έρχονται τα καλα τα νέα! Κάντε υπομονή μια λεμονιά ανθίζει στην γειτονιά ? Θα περιμένουμε την Τρίτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Νικονα μου έχω φάει αρκετά χαστούκια στην ζωή και γιαυτό είμαι ευγνώμων που είμαι υγιής εγώ και όλη μου οικογένεια! Αυτό σε συνδυασμό με την αγάπη που λάμβανω καθημερινά με κάνει να νιώθω πραγματικά γεμάτη θετική ενέργεια ?

Εννοείται πως το ιδανικό σενάριο θα ήταν να είχαμε 100% επιτυχία γονιμοποίησης αντί για 50% αλλά αλίμονο εαν δεν ήμουν ευχαριστημένη! Αχαριστία θα ήταν από μέρους μου. Θα δώσουμε την ευκαιρια σε 2 εμβρυακια μας να τα καταφέρουν!!!! Εκτός από τα εκατομμύριο φάρμακα που κάνουν δεκτικη την μήτρα μου θέλω τα σποράκια να βρουν μια ωραία ζέστη φωλίτσα, να νιώσουν φιλοξενα και να τους αρέσει να μείνουν εκεί για λίγους μήνες! 

Όχι δεν θα μείνουμε Ελλάδα. Επιστρέφουμε Γερμανια την Πέμπτη.. Εκεί θα κάνω το τεστ. Εάν έχουμε ευχάριστα θα έρθω εδώ για έλεγχο. Θα το δούμε τότε!

Είσαι άξια θαυμασμού magaiver μου. Έτσι σε θέλω δυνατή κ  αισιόδοξη!!! Είχα πάει κ εγώ στο kitchen lab της Αγίας Παρασκευής όμως. Τα Benedict ήταν θεϊκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Να έχεις υπομονή και έρχονται τα καλα τα νέα! Κάντε υπομονή μια λεμονιά ανθίζει στην γειτονιά ? Θα περιμένουμε την Τρίτη!

Χαχαχα αντί να πηγαίνουμε να φουσκωνουμε αλλα προσπαθούμε να φουσκωνουμε το ενδομητριο! @Zeta. @Πιου-πιου κανονιστεί να με πάτε κ μένα σ αυτά τα kitchen lab όταν έρθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχα αντί να πηγαίνουμε να φουσκωνουμε αλλα προσπαθούμε να φουσκωνουμε το ενδομητριο! @Zeta. @Πιου-πιου κανονιστεί να με πάτε κ μένα σ αυτά τα kitchen lab όταν έρθω.

Μπα Μπλουμπλούκα!!! Έρχονται εγκυμοσύνες τώρα... τα αυγά ποσέ κ πολλά που χρησιμοποιεί ο Άκης θα απαγορεύονται!!! Ξέρει η magaiver που πήγε τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Μπα Μπλουμπλούκα!!! Έρχονται εγκυμοσύνες τώρα... τα αυγά ποσέ κ πολλά που χρησιμοποιεί ο Άκης θα απαγορεύονται!!! Ξέρει η magaiver που πήγε τώρα? 

Ας μας φτιάξει μία μακαροναδα δε βαριέσαι.εσυ @Magaiver τι καλό εφαγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Μπα Μπλουμπλούκα!!! Έρχονται εγκυμοσύνες τώρα... τα αυγά ποσέ κ πολλά που χρησιμοποιεί ο Άκης θα απαγορεύονται!!! Ξέρει η magaiver που πήγε τώρα? 

Ζετουλα κάτι πρέπει να της βρούμε από το μενού! Γιατί θα της μυρίσει και δεν κάνει. Χαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver με το καλο η τοποθετηση !!!! ❤️

@Bloublou85 θα παρεις των 50 και θα τοποθετεις 2 !!!!!!! Και γω ετσι το εκανα περσι επειδη δεν εβρισκα των 100 ! Αυτη ηταν η οδηγια του γιατρου μου ! Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Magaiver με το καλο η τοποθετηση !!!! ❤️

@Bloublou85 θα παρεις των 50 και θα τοποθετεις 2 !!!!!!! Και γω ετσι το εκανα περσι επειδη δεν εβρισκα των 100 ! Αυτη ηταν η οδηγια του γιατρου μου ! Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα ! 

Α ωραία τότε θα βάλω τη δευτέρα πρωί ελπίζω να προλάβει να δράσει.κοριτσια τώρα με τα κατεψυγμένα μετράμε κ προγεστερόνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία τότε θα βάλω τη δευτέρα πρωί ελπίζω να προλάβει να δράσει.κοριτσια τώρα με τα κατεψυγμένα μετράμε κ προγεστερόνη?

Εγω μετρουσα σε καθε υπερηχο Ε2, lh και προγεστερονη. 

Κυκλος με καταστολη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγω μετρουσα σε καθε υπερηχο Ε2, lh και προγεστερονη. 

Κυκλος με καταστολη. 

 

Εμενα μου έχει μόνο Ε2 αλλά η προγεστερόνη πρέπει πάλι πριν την ξεκινήσεις να είναι πάλι μέχρι 1; Δε θέλω να τη ξαναπατησω.κι εγώ από καταστολή ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Εμενα μου έχει μόνο Ε2 αλλά η προγεστερόνη πρέπει πάλι πριν την ξεκινήσεις να είναι πάλι μέχρι 1; Δε θέλω να τη ξαναπατησω.κι εγώ από καταστολή ειμαι.

Εμενα την ηθελαν χαμηλη την προγεστερονη. Αλλα δεν θυμαμαι πόσο ακριβώς. Ισως δεν το ρωτησα κιολας ποτέ γιατι νομιζω ηταν μηδεν κομμα κατι συνήθως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμενα την ηθελαν χαμηλη την προγεστερονη. Αλλα δεν θυμαμαι πόσο ακριβώς. Ισως δεν το ρωτησα κιολας ποτέ γιατι νομιζω ηταν μηδεν κομμα κατι συνήθως. 

Κατάλαβα,θα τη μέτρησω κι αυτή μαζί,παλι τα ίδια θα έχουνε μου φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα,θα τη μέτρησω κι αυτή μαζί,παλι τα ίδια θα έχουνε μου φαίνεται.

Εχεις ξανακανει καταστολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα κάναμε εορταστικό μπραντς γονιμοποίησης στου Πετρετζικη το μαγαζί και μόλις μπήκα σπίτι και λέω δεν έγραψα ακόμα τα νέα στα κορίτσια! Σήμερα προέκυψαν 2 έμβρυα και θα τα βάλω την Δευτέρα. Και μετά αρχίζει η ανάμονη για την χοριακη μέχρι 01/02.. Αλλά θα σας έχω παρεα και θα περάσει λίγο πιο ανώδυνα ελπίζω..

Συγχαρητήρια κορίτσι γλυκό!!!! Με το καλό εύχομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία τότε θα βάλω τη δευτέρα πρωί ελπίζω να προλάβει να δράσει.κοριτσια τώρα με τα κατεψυγμένα μετράμε κ προγεστερόνη?

Εμένα στον πρώτο μου μέτρησαν prg μαζί με fsh lh (και tsh σαν επανέλεγχο). Και τώρα πάλι Δευτέρα μόνο προγεστερόνη και υπέρηχο που θα είναι ο τρίτος... θα παχύνει ρε Bloublou, που θα πάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εμένα στον πρώτο μου μέτρησαν prg μαζί με fsh lh (και tsh σαν επανέλεγχο). Και τώρα πάλι Δευτέρα μόνο προγεστερόνη και υπέρηχο που θα είναι ο τρίτος... θα παχύνει ρε Bloublou, που θα πάει.. 

Με το καλο ο υπερηχος  jazz μου!  

Εσυ εχεις κανει καταστολή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλο ο υπερηχος  jazz μου!  

Εσυ εχεις κανει καταστολή? 

Ευχαριστώ nikona μου! Όχι άνευ!!!.... Ξεκίνησα 2η μέρα cyclacur

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εχεις ξανακανει καταστολη?

Είχα κάνει στη πρώτη προσπάθεια πριν ξεκινησω διεγερση με μακρύ πρωτόκολλο,τοτε θυμάμαι πάλι ήταν 1.15 τρεις μέρες πριν την ωοληψία.αλλα δε μου είχαν πει κάτι.ειχα κάνει daronda τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Εμένα στον πρώτο μου μέτρησαν prg μαζί με fsh lh (και tsh σαν επανέλεγχο). Και τώρα πάλι Δευτέρα μόνο προγεστερόνη και υπέρηχο που θα είναι ο τρίτος... θα παχύνει ρε Bloublou, που θα πάει.. 

Τώρα ποια μέρα είσαι jazz μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα ποια μέρα είσαι jazz μου;

13η μικρή μου! Δεν έκανα καταστολή...την Δευτέρα θα είναι 15η που έχω επανέλεγχο. Πότε λες να μου πουν για εμβρυομεταφορα αν και το ενδομήτριο είναι καλό;;;;; Έχω αγχωθει και με τη δουλειά. Δεν ξέρει κανείς τίποτα και θέλω να πάρω άδεια από ορθοπεδικο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

13η μικρή μου! Δεν έκανα καταστολή...την Δευτέρα θα είναι 15η που έχω επανέλεγχο. Πότε λες να μου πουν για εμβρυομεταφορα αν και το ενδομήτριο είναι καλό;;;;; Έχω αγχωθει και με τη δουλειά. Δεν ξέρει κανείς τίποτα και θέλω να πάρω άδεια από ορθοπεδικο ..

Πόσο ήταν στο τελευταίο υπέρηχο? Σου αύξησε τα χάπια?πρέπει όταν είναι έτοιμο να πάρεις κ κάποιες μέρες προγεστερόνη κ μετά ή εμβρυομεταφορα.να σου πω ή προγεστερόνη πόσο είναι τώρα;τώρα με τη δουλειά τι να κάνεις πρέπει να ξέρεις ποιες μέρες θα τα βάλεις για να πάρεις κ άδεια λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...